Nahodny vystrel

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 30 zář 2007 16:05

Kamarad byl v hospode a lehce ovinen,vyrazil domu spat.Nemohl zabrat a tak vzal flintu a se si zasoulat.Videl kance a tak si to hodil na napinacek a zamiril.Prase odeslo a on hodil flintu na rameno a sel dal.Uvidel foxe a znovu zamiril,liska utekla.Vykaslal se na to a sel s nabitou flintou na napinacku domu.Otviral vratka a pusku drzel za predbazbi v prave ruce,hlavni nahoru,vtom asi drcnul snurkou od holinky o spoust,rana jako z dela (.308W) a citil na prave tvari a uchu bolest.Spalili ho plyny a kule mu prostrelila okraj klobouku.Je to asi rok a od te doby ma problem se sluchem v pravem uchu.Je to sice nahodnej vystrel,ale ve spojeni s blbosti a alkoholem.
Naposledy upravil(a) duffioso dne 30 zář 2007 17:22, celkem upraveno 1 x.


RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
FRENKY
Příspěvky: 182
Registrován: 29 led 2007 16:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FRENKY » 30 zář 2007 16:30

J.Laser píše:Napsal bych příhodu o svém náhodném výstřelu...ale nenapíšu protože by se mě zase každej odborník na slovo vzatej snažil ukřižovat na terčovým papundeklu :P :lol: :P
Myšlíš jak jsi střílel z malorážky sousedovi do garáže? :)
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 30 zář 2007 17:18

Ne to nebyl náhodný výstřel to bylo tak divný jako kdyby střela prolítla stohem balíků slámy :shock: Když si představíš hájek o rozloze asi 100 m čtverečních a v něm mladý jasany a jeřabiny tak hustě rostlý,že nebylo vidět ani deset metrů dovnitř a přesto ta 22 tím hájkem prokličkovala. To by vyděsilo každýho :shock:
Pro všechny... byla to jedna střela která udělala důlek do vrat sousedovy garáže,ale pro Frenka jsem střílel sousedovi do garáže :roll: Takhle vznikají zprávy ála Blesk nebo Novinky na seznamu,případně jiný bulvár. Já jsem se sousedovi za ten důlek omluvil a kladívkem ho srovnal do původního stavu. :evil: Frenku vyřčené slovo je jako vystřelená kule také se nedá vzít zpět. :wink:
Naposledy upravil(a) J.Laser dne 30 zář 2007 18:41, celkem upraveno 1 x.
Aquila non captat muscas
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 30 zář 2007 18:14

ne vždycky je náhodný výstřel dílem nepozornosti.Já jsem si třeba před léty koupil perkusák-remimgton .44,armi san marco,a s tím jsem si prostřelil střechu u auta.Došlo k tomu tak,že jsem chtěl střílet do plechovky v lese.Byl jsem přitom v autě,natáhl jsem kohout,v tu chvíli jsem se chystal zamířit,proto jsem ho(ten revolver)měl nahoru a v tu chvíli to bouchlo.Pár vteřin potom bylo slyšet praskání,jak odletoval lak.Důvodem bylo,že zub na kohoutu,kam zapadá spoušť byl úplně vyžvýkaný,vyhlazený,prostě tam nebyl.Takže jsem musel prodat jak remington,tak děravou škodovku.
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 30 zář 2007 20:16

2duffioso

blbost ale s dobrým koncem, není to tak dlouho co si tady poblíž jeden myslivec ustřelil kebuli :? Večer šel na posed a jak tam čekal tak se opřel hlavu o laufu nabité pušky a nejspíš usl, spadla mu ruka na spoušť a bum, ráno ho pak našel syn...alespoň nějak takhle to vyšlo z vyšetřování.
vaca3599

Příspěvek od vaca3599 » 01 říj 2007 08:20

jednou jsem byl na střelnici. Přijdu domů a že toho svýho mazlika (prachobyčejná pětasedma, ale pro mě mazlik) vyčistím. Odložím zbraň, vyndám nádobíčko na čistění, vybiju, rozložím, pořádně vypulíruju a namažu, složim.Vezmu PLNÝ ŠUPLE (který jsem předtím vyndal), zasunu ho do pistole, stáhnu závěr, DÍVÁM SE, JAK NÁBOJ HEZKY KLOUŽE PO PERFEKTNĚ VYLEŠTĚNÝM NÁBĚHU DO KOMORY (jsem spokojen 8), vyndám zásobník, zasunu zásobník, vyndám, zasunu ...(zkoušel jsem, jestli se mi hezky vysouvá - opět velmi spokojen z dobře odvedené práce). Ale jak jsem s ní takhle blbnul, kolem pojistky mi vytekla kapka oleje. Vyndám šuple, vezmu hadr a ten olej setřu - ZBRAŇ UCHOPÍM DO OBOU RUKOU, ZAMÍŘEM NA NĚJAKÝ FLEK NA STROPĚ A ... BUM! V momentě, kdy jsem mačkal spoušť, mi v hlavě proběhla myšlenka ve smyslu - ty vole, vždyť máš nabito, ale bohužel ta myšlenka nestačila dojít až k ukazováčku. Kromě asi půlhodinového pískání v uších, díře ve stropě o velikosti cca 10x10cm, šílenýho bordelu (nevěřili byste, co to dokáže udělat za bordel, zvlášť, když jste před tím s přítulkou uklidili celej bejvák) a vystrašený přítulky se naštěstí nic nestalo. Kromě toho, že od tý doby ke zbrani opravdu přistupuji jako by byla nabitá.
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 01 říj 2007 10:03

Vaca3599: No není to legrace, když člověk něco dělá, musí na to skutečně myslet a ne při čištění koukat na televizi, nebo jak si stará vyměňuje spoďáry :lol:
Když si vzpomenu, co mi vyprávěl děda, jak po válce měli doma německou parabellu, ráno se s bráchama budili výstřelem do stropu :D , jednou se o ní ráno hádali a při výstřelu prošili skříň s hadrama turchung, rozbili sošku na skříni a ještě jim vypadnul ze zdi kus cihly :D Pak se tomu všichni smáli.
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Uživatelský avatar
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 01 říj 2007 10:52

trápna ale poučná príhoda o tom že nemáte brať deti na strelnicu.
Bolo to minulý rok v Čechách a môj známy (policajt vo výslužbe) nás zobral na strelnicu. Jeho sused zhruba vo veku okolo 40 r. mal zo sebou aj svojho 6 ročného syna.
Niečo sme nastrieľali do terča, chceli sme už odísť a tak sme tam len chvíľu stáli a debatovali. 6 ročný chlapček sa natiahol k stolu vzal si pištolku a strelil. Bol tam posledný náboj v komore. Nikto sme si nevedeli vysvetliť prečo tam ostal. Guľka sa zaryla do zeme tesne vedľa nás. Ostali sme ako obarený, niekto mohol zomrieť. Otec toho chalana zbledol ale synovi nepovedal ani slovo. Vedeli sme prečo, nebola to chyba chlapca ale naša!
Pre tentokrát sa to dobre skončilo....
stará online súťaž, výsledku k dispozícií
www.vzduchovkyonline.wz.cz
Všetko o opakovacej vzduchovke vzor 47
www.ss2men.wz.cz
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 01 říj 2007 11:02

No asi tam zůstal jako mě, jak jsem popisoval, zvyklej odstřílet pět, vyndat zásobnik a odložit. Také jsem přehlédl šestej náboj navíc, kterej byl v komoře s nataženým kohoutem...nevšiml jsem si, že není závěr vzadu...no kecali jsme. Mohlo bejt neštěstí. Naštěstí ale nikdo nezmáčknul. :wink:
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 03 říj 2007 14:08

Náhodných výstřelů bylo...
V době, kdy bylo málo speciálních zbraní, se střílela disciplina LP 60 často z upravených DRULOVů. Úprava spočívala hlavně v odlehčení spouště. To bylo "náhodných" ran při dovírání závěru! Hlavně těch přímotažných! Jednou takhle vyšla rána na Medlánkách, hlaveň kolmo k zemi, opřená o stůl. Střela se roztříštila o dlaždicovou podlahu a protože bylo hrozné vedro a všichni jsme byli v trenkách, odneslo to pár holení, do nichž se zakousaly kousky olova a rozbité dlaždičky. Holky s pinsetami měly do dělat a náplastě to jistily. Ještě, že se střela vypálená z podložky nepočítala do počtu ran!
Viděl jsem "náhodný výstřel" při měření odporu spouště závažím - dokonce dvakrát, jednou jsem byl hlavním aktérem!
Vynikající zážitky byly "rány jistoty" po povelu "Zbraně vybít a odložit, k terčům!"
U Škorpionů (vz.61) rádo praskalo kladívko hned za záchyty - pak šlo všechno, co bylo v zásobníku. Stačilo, aby byl náboj v komoře a drrrrrrr! Samozřejmě naprosto nezávisle na tom, jestli byl prst na spoušti, nebo jestli zbraň jen volně ležela. Já jsem za odložení škorpa se zasunutým zásobníkem (dělali to ti, kdo měli na pozorování zásahů triedr) hned vyhazoval z čáry. Myslím, že pokud vím jen o jednom případu, kdy to někdo odnesl, je to vyloženě náhoda!
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
andrewl
Příspěvky: 104
Registrován: 18 zář 2006 21:10

jak se toho vyvarovat

Příspěvek od andrewl » 03 říj 2007 15:14

No já mam jednoznačnej postup, kterej dodržuju, abych byl se zbraní maximálně bezpečnej a nikdy nedošlo k náhodnýmu výstřelu. Mimochodem naučil jsem se ho na kurzech obranný střelby, kde na tom Radek Libovický trval a myslim, že dělal dobře a já to tak dělám i doma. Prostě kdykoliv dostřílim, kdykoliv beru zbraň do ruky, kdykoliv jí dávám z ruky a odkládám udělám tyto 3 věci.

1. Vytáhnu zásobník!!!
To je podle mě věc, kterou málokdo udělá, prostě vytáhnout zásobník je základ všeho, protože když pak shodim závěr vyvaruju se toho, že mi najede další náboj do komory. Pak shodim závěr, pokud zůstal vzadu. Ovšem nespoléhám na to, že když zůstal vzadu, že neni nic v komoře!!

2. Potom třikrá za sebou potáhnu závěr vzad!!!
To je proto aby případnej náboj v prvním stažení vyskočil a v druhym už by nemělo vyskočit nic a ve třetim to stáhnu dozadu, držim a pohledem zkontroluju jestli v komoře neni náboj. Je to proto, aby když zapomenu vytáhnout ten zásobník, tak mě další vylétávající náboje upozornily, že jsem ho nevyndal a pohledem to kontroluju proto, kdyby třeba byl špatnej vyhazovač a nic nevyletělo a já si myslel, že tam už žádnej nebyl.

3. Rána jistoty!!!
Patrně nemusim vysvětlovat proč a asi nemusim připomínat, že je nutno jí dávat do bezpečnýho směru což taky neni vždy samozřejmostí..

Ještě bych dodal, že si v žádnym případě nechci hrát na experta a nějakýho učitele, ale prostě řikám jak je to podle mě stoprocentně bezpečný a jak to děláma vždycky dělat budu abych měl dobrej pocit. Docela by mě zajímalo jaký máte třeba postupy vy. A kdo si myslí, že je to zdlouhavý tak je dost na omylu, je to otázka 3 vteřin...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 03 říj 2007 15:41

Hlavně nezapomenout na zásadu, že střelci se dělí na dvě skupiny.
Jedni, co se jim náhodný výstřel stal a druzí, kterým se teprve stane.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1142
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 03 říj 2007 15:56

U některých zbraní se stávalo, že vystřelily při pádu na zem.Obzvláště u zbraní v poloze auto to bylo velmi nebezpečné.
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
bendy

Straky

Příspěvek od bendy » 03 říj 2007 16:23

Mě se ještě naštěstí náhodnej výstřel vyhnul,ale nastala jedna situace,ne zcela bezpečná,s odstupem možná trochu komická...
To jsem jako úplný nováček - myslivec chtěl dostat straku ale kdo je trochu zná - jak ji zahlédnete,už většinou odlétá, ale když jedete kolem silnice,tak sedí na stromech...
Tak jsem to chtěl zkusit "šikovně" a opatrně jsem nabitou ale zajištěnou brokovnici opřel mezi sedadlo spolujezdce a tunel, laufem nahoru a pak se na to sedadlo posadila přítelkyně... No a náhodou tam ta straka byla, já se rozhodl pro akci, tak jsem akčně zastavil, rychle otevřel a stejně tak rychle jsem se pokusil vylovit z auta kozlici a málem jsem si s ní rozbil hubu, protože jak si slečna sedla, tak se připoutala jak má ve zvyku a tu flintu za řemen připásala taky... No ostatně náhodný výstřel sem svým způsobem zažil několikrát v tom smyslu, že mi na tý kozlici z počátku (pak následovala záruční oprava), několikrát při spuštění spustila i druhá komora a věřte, že už s nábojem 42,5g ta rána z obou hlavní najednou celkem bolela, ještě že se mi to nestalo s 53g náboji...
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Příspěvek od mikiki » 03 říj 2007 16:25

To Kubajzz: no přesně, dělí se na dva tábory. Já jsem se bohužel zařadil do té druhé "horší" skupiny a tak mne to vytrestalo, že jsem radši přešel na vzduchárny. Zkušenost na celý život :evil: a je ze mne pedant co se týče manipulace se zbraní. Jo, to když instruktor střelby něco posere, to se to pak táhne.
Odpovědět