Naboje 9mm*19

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Vik

Naboje 9mm*19

Příspěvek od Vik » 03 bře 2006 13:31

Zdravim, dovolil bych si polozit dve otazecky.

1) Jake strelivo by jste mi doporucili pro noseni pro obranu. Preferuji hlavne spolehlivost a kvalitu zpracovani, osvedcenou presnost, na cene moc nezalezi. Strela bud olovena, polo ci plastovana. Zbran ma zhruba tripalcovou polygonalni hlaven. A pokud mozno ve vsi "zakonne pocestnosti" tedy nic jako Federal EFMJ a pod.

2) Mate nekdo zkusenosti se strelivem NonTox od SB? Ma toto strelivo proklamovane vlastnosti, tedy stejny vykon, a podstatne mene zplodin horeni? Co snizeni znecisteni zbrane po strelbe? A spolehlivost?
Díky


pistolník

Příspěvek od pistolník » 03 bře 2006 19:14

Ja používám na nošení naše S&B celoplášť (subsonic 9mm Luger) a jsem spokojenej.

Prostuduj níže uvedené odkazy a udělej si obrázek sám.
S nontoxem zatím nemám zkušenost.


http://sweb.cz/mpts/have-no-faith/index.html

http://stevespages.com/page8f.htm
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 03 bře 2006 19:45

Nontox střílí minimálně stejně přesně a spolehlivě jako standardní střelivo SB (jestli je to pochvala nebo výtka ať si každý vybere sám :? ). Zbraň je znatelně méně znečištěna, nábojnice jsou čisté a lesklé (časem ale uvnitř ztmavnou). Zdá se, že se zápalky povedly, je jen škoda, že je firma z nepochopitelných důvodů stále neprodává pro přebíjení. Nebo už je někdo na trhu viděl?
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

RE

Příspěvek od MARKONY » 03 bře 2006 19:54

Decoy: Nontox zapalky jsem ješte neviděl ale pokud budou stejné šmejdy jako stavajicí zapalky S&B .
Naposledy upravil(a) MARKONY dne 03 bře 2006 20:57, celkem upraveno 1 x.
Ondra

Příspěvek od Ondra » 03 bře 2006 20:34

Nontox je to stejny jako non corrosive nebo ne? :?
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 03 bře 2006 21:30

Ondra píše:Nontox je to stejny jako non corrosive nebo ne? :?

NE TOXICKÉ střelivo jinak naprd. a vyšší cena. Pokud mohu doporučit střelivo schválené pro nošení tak 9mm Lapua Cepp super

http://www.cuzzs.cz/index.php?topic=32
vyjádření zkušebny zbraní a střeliva
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

RE

Příspěvek od MARKONY » 03 bře 2006 21:54

Ale kde s daji koupit 9mm Lapua Cepp?
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 03 bře 2006 22:05

Já je koupil u Ondry ve střeleckém servisu dnes sídlí na Spořilově. Koupil jsem krabici a budu muset znova. Vyzkoušel jsem je a jdou velice dobře. Hlavně je předdefinovaná fragmentace a když nestrefíš a zasáhnou překážku pod úhhlem tak se rozletí a nic se nestane. A to co je pro Lapuu příznačné a mám to vyzkoušené i z SVD Dragunova jedna je jak druhá.
ještě doplním jsou dva typy super a extra super jsou povoleny extra ne.
Vik

Příspěvek od Vik » 03 bře 2006 22:21

No hledal sem na ceskym netu, ale nic moc, spise zminky v komenarich.
V cem je tedy rozdil mezi super a extra?

Jo a v Brne ste to nekdo nehledal?
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 03 bře 2006 22:34

Z hlediska porovnání s klasickou střelou se chová lépe pokud se týká schopnosti předat energii a vyšší stop efekt. Bohužel někomu jeden zásah stačit bude někomu ne. V praxi je všechno trochu jinak. Záleží na mnoha okolnostech.
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 03 bře 2006 22:36

Vik píše:No hledal sem na ceskym netu, ale nic moc, spise zminky v komenarich.
V cem je tedy rozdil mezi super a extra?

Jo a v Brne ste to nekdo nehledal?
CEPP – the special non-ricochet police projectile
CEPP is a bullet that is specially designed for both official use and target practice. Law enforcement professionals and security organizations worldwide have put their trust in this high performance bullet. CEPP bullet has been developed in cooperation with international security professionals.

CEPP – the full metal jacket bullet that performs like a soft point bullet

CEPP SUPER – deeper penetration
CEPP EXTRA – immediate stopping effect

CEPP is the perfect match for the following calibers: 9 mm Luger, .38 Special and .357 Magnum. CEPP is available in two versions: CEPP Super and CEPP Extra.
Ondra

Příspěvek od Ondra » 03 bře 2006 23:08

http://www.ammoman.com/40_EP_DESC.htm

CEPPY to asi nejsou ale aspon to vyvraci tvrzeni nekterych ze jakakoliv expanzka z kratke je k nicemu protoze nema rychlost a energii na to aby exp.
A hlavne ten obrazek dole!Nevim jestli je to hodne zhustena bal. zelatina(ma jen 1"-2,54cm) ale tvar te strely"pote"mluvi za vse :wink:
Vik

Příspěvek od Vik » 03 bře 2006 23:36

Chmm, ja nemam rad veci co balancuji na hrane zakona, proc zbytecne provokovat, ale vzhledem k tomu ze ty Cepp sou schvaleny prinaseji zajimavou alternativu. Pokud sem to dobre pochopil super nabizi zlepseny ucinek zhruba na urovni "soft point bullet" domnivam se ze je tim myslena poloplastova strela(strela s mekkou spickou).
Nicmene jak se zminil Jaroslav, prinejmesim se jedna o technicky vysoce kvalitni strelivo, coz ho cini take zajimavym pro vyber.

Nechci aby strelivo utocniku "roztrhalo", nebo jedinym vystrelem na desetniku zastavilo, ale aby nejlepe zustalo v nem, nebo po opusteni jeho tela nemelo prilis moznosti udelat nejakou nezamyslenou skodu, nekoho zranit , ci nedejboze jeste zabit.

Za vase rady a nazory dekuji, jestli prijdete na dalsi veci sem snimi, vedomosti neni nikdy dost:)
Luger
Příspěvky: 51
Registrován: 08 led 2006 12:41
Bydliště: BK

Příspěvek od Luger » 04 bře 2006 09:09

Vik
Lapua Cepp v Brně nikde nekoupíš. Alespoň co jsem se já poptával. Mívali je v Kozapu, ale skončila jim prý licence na jejich nákup a už ji neobnovovali. Údajně ta licence stojí 20.000,- kč a nevyplatí se jim to. Mají je v České Třebové u Řeháků.
Vik

Příspěvek od Vik » 05 bře 2006 00:34

Jak zjistuji, na netu toho o CEPPu zas moc neni, resp. nektere zdroje vypadaji ponekud pochybne. Obrazek strely sem nasel jen jeden, ale neni na nem nic moc videt.

http://www.starsandstripesammo.com/imag ... _super.jpg

Na oficialnich strankach Lapui je toho mene nez malo, ale zarazila me posledni veta:"When CEPP is fired at a 15-degree angle towards a hard target such as a brick wall, the bullet does not fragment. A regular 9 mm FMJ bullet is deflected at an angle of 30 degrees"

Kdyz to zkusim doslova prelozit, vyjde mi:"Kdyz je CEPP vystrelen v uhlu 15 stupnu proti tvrdemu cily jako treba cihlova zed, kulka se neroztristi. Bezna 9mm FMJ kulka je odrazena v uhlu 30 stupnu."

Takze kdyz vystrelim CEPP kolmo na zed co se stane? A kdyz ho vystrelim pod 20 stupni stane se co? Z te vety me to nejak moc nevyplyva. Je tam dana nejaka udalost na urcite hranici, ale ne co se stane pri hodnotach mensich a vetsich. Logicky, pri kolmem narazu je sila nejvyssi, takze strela by se mela roztristit. Pri letmem narazu bokem je sila na strelu vyrazne nizsi zustane pohromade a nabere jen jiny smer. A nebo je to obracene:)
Odpovědět