Naboje 9 z plynovky do revolveru .38 special

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

jamo22

Naboje 9 z plynovky do revolveru .38 special

Příspěvek od jamo22 » 09 led 2009 22:22

Dobry den, mate nekdo zkusenost s pouzitim peprovych nabojek z plynovky raze 9 v revolveru .38 Special? V obchode se strelivem mi je do 38 prodali jako vhodne. Chci je na ochranu pred agresivnim psem (ktery utoci s kosikem a uz takto jednoho psa umlatil) a nechtel jsem si porizovat plynovku.


Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Rantl

Příspěvek od Apevia » 09 led 2009 22:43

Není to náhodou bez rantlu náboj? A nebo pak jen "prasečák" 9/380?
Cogito ergo armatus sum.
jamo22

Příspěvek od jamo22 » 09 led 2009 22:57

Jsou to nabojky do plynovky s rantlem, oznaceni Cal. 9 mm PV, vyrobce WADIE Nemecko.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Zkus

Příspěvek od Apevia » 09 led 2009 23:04

A máš je doma? Jestli ano tak je dej do válce a vystřel ;) Válec Ti to jen tak hned nevypálí...
Cogito ergo armatus sum.
sweete
Příspěvky: 193
Registrován: 25 úno 2007 10:30
Bydliště: Myjava, Slovensko

Příspěvek od sweete » 10 led 2009 11:57

Ten "prasacak" mi nepride moc vhodny na obranu pred psom. Myslim ze tieto:http://www.kentaurzbrane.cz/scripts/pod ... hp?IDZ=725budu urcite vhodnejsie a do .38 by mali pasovat. Sice su dost drahe, ale zas s nimi nebudes strielat kazdy den :wink:
Slávia 634.177+Delta 4*32AO, QB78+NS 6*42,
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od PaF » 10 led 2009 15:13

Co to je za napad, strilet na chudaka psa peprak :twisted:

Jo on Te napadl? Tak proc proboha peprak :roll:

Vem ho ostryma, at nedopadnes jako muj kamarad, ktery prisel po napadeni brazilskou filou o ledvinu a ma na sobe asi 400 stychu. Zadne broky, ani pepr, wadcutter na blizko!

Ze ma kosik nehraje roli. Silny pes tim kosem dokaze zpusobit i tezke pohmozdeniny vnitrnosti a taky mu muze pri utoku spadnout. Jestli utoci, bran se!
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Jes

Příspěvek od Apevia » 10 led 2009 17:58

PaF má pravdu, on na tebe košíkem Ty do něj olovem, ať je to vyrovnaný :roll: :twisted: :twisted:
Cogito ergo armatus sum.
Pajda
Příspěvky: 237
Registrován: 15 zář 2007 22:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Pajda » 10 led 2009 23:05

Někde je tu debata o napadení tušim pitbulem nebo něčim takovým.Dotyčnej střelec psal že i po tušim 3 zásazích,nevim přesně z čeho,ale byla to myslim kulovnice,ten pes ještě nepadnul.Jestli někomu přijde dobrý,bránit se proti rozvášněnýmu psovi plynem,tak klobouk dolů.Já bych radši zvolil nůž,páč tim mam aspoň šanci že ho zabiju.
Rozhodně bych pořídil něco plnohodnotnýho,i když nevim jestli máte ZP a čim větší ráže tim líp.Nejsem žádnej odborník,ale spacifikovat psa rozhodně neni sranda.
Dneska jsem zrovna vzal svojí dvouletou dcerku a psíka(Yorkshier)na procházku.Táhnu je na saních po poli,nikde nikdo a nejednou koukám a vidim paničku s čoklama.Mě psi nevadí,ale měla dobrmana a ještě nějajaký takový tele.To tele pořvávalo a pak se rozhodlo na nás podívat.Na vodítko pani asi nezbylo a psa moc nezajímalo že ho majitelka volá.K mýmu štěstí se pes v půli cesty rozhod že se vrátí.Byl od nás tak 100 metrů,bejt blíž asi by to bylo fajn.To už ale plkám moc do hloubky..Dneska jsem litoval,že jsem si vyšel na"lehko".Co chci říct je to,že z vlastní zkušenosti vim,jakej je to pocit když Vám visí vlčák na těle a nechce se pustit.
Takže hodně štěstí s plynovkou
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od PaF » 13 led 2009 13:01

Chodit se psem na prochazku bez bouchacky, pokud mas zbrojak... toje pak dan z blbosti, ne? Argumentem uz by melo byt to decko.

Jinak trefit psa, ktery utoci doopravdy je temer nemozne. Ani z 10m vzdalenosti vetsina lidi nestaci tasit. Takze v realu jde stejne o strelbu na kontakt, kdyz pes visi na leve ruce, kterou je dobre strcit dopredu pred telo "k zakousnuti". Takze psychicky pripravit, nosit kver a to s plnotucnou vybavou. Vse ostatni je znacne diskutabilni (krome toho noze, ten na kontakt funguje podobne dobre, jen nedava ty rany, ktere obcas nejakeho psa bez vycviku zazenou samy).
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 13 led 2009 13:12

PaF píše:Chodit se psem na prochazku bez bouchacky, pokud mas zbrojak... toje pak dan z blbosti, ne?
Ale není...jen musíš mít plnohodnotnýho psa a ne nějakou přerostlou krysu....
bufallo
Příspěvky: 344
Registrován: 14 srp 2007 14:21
Bydliště: BB

Příspěvek od bufallo » 13 led 2009 13:14

dobry clanok...
http://www.e-zbrane.sk/index.php?option ... 4&Itemid=8

inak ten Nonivamid, teda technicke korenie je vraj dost uciinny proti psom, ale najlepsie je 120 mg v 9 mm PA... ostatne laboracie su len okolo 40 - 60 mg...
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od PaF » 13 led 2009 17:30

No vyborny clanek :roll:
Nejlepsi v pasazi, kde radi, z jake vzdalenosti, kam a ze opakovane strilet. Ten clovek urcite figuranta na cvicaku nikdy nedelal, jinak by nebyl takovy optimista. Navic na cvicaku i pes vi, ze je to jen "jako" :lol:

Nedoporucuju myslet si, ze ty pokyny dokazes dodrzet. Hodne by to bolelo.

2 Alf Jasne, rotvailer je lepsi nez pistole - skoro na kazdeho psa :lol: Jen se do toho clovek nesmi moc michat.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 13 led 2009 17:45

Když jsem chodil s naším 55kg NO ven, tak když jsem někoho potkal, tak jsem psa vzal k noze a držel jsem ho (přece jen je docela mrcha zákeřná) a když ten druhý majitel bezohledně nechal svýho psa volně pobíhat a dorážet na mýho psa, tak pokud ten druhej pes nebyl úplnej žebrák (protože by to měl hned spočítaný), tak jsem svýho psa jednoduše pustil a on si pořádek sjednal sám. Příště když jsem takovýho majitele potkal, tak když jsme se míjeli, tak si hezky vedl svýho psa u nohy jak slušnej člověk....

Ale nikdy by mě ani nenapadlo se mezi ty psy míchat, zcela jistě bych skončil pokousanej, možná i od svýho vlastního psa, kterej se v zápalu boje nedívá napravo nalevo...

Když někdo dělá figuranta a myslí si že nad psem "zvítězil" tak by se měl probrat ze snu. Pokud je pes v dobré kondici, tak při opravdové rvačce je vždy rychlejší a mrštnější než člověk.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 13 led 2009 18:19

Som raz videl ako sa otrhol rotvajler psovodovi a vbehol do avie kde oddychoval po predstavení figurant oblečený ako basista :twisted: pes za mu zahryzol do rukáva (bolo to tesne po ukážke takže ešte rukáv mal) a vytiahol ho von. Figurant nestihol ani zjajknúť :wink: .
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od PaF » 13 led 2009 21:35

To mate na cvicaku pekne pomery :roll:
Kolik to toho psovoda stalo? U nas by byl rad, kdyby to bylo za metr piv.
Odpovědět