Naboje 22 flobert

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
josef.urbanek

Náboje 22 flobert

Příspěvek od josef.urbanek » 12 zář 2009 14:33

Může mi prosím někdo poradit?Nedávno jsem koupil revolver flobert 6mm a k tomu náboje 22 flobert s poměděnou olověnou špičkou.Jen pro zajímavost jsem jeden náboj rozdělal a našel jsem na dně trošku prachu.Bylo by možné tento prach nahradit větším množstvím černého prachu vesuvit?Bude to mít nějaký vliv na výkon?Znečištění hlavně je mi jasné.Dík za odpověď.


Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 12 zář 2009 15:03

Nejspíše ne, protože výkon je omezen mezerou mezi válcem a hlavní. Možná to bude mít vliv na tvůj zdravotní stav. Ždímat ze slitinových Flobert revolverů "něco víc" je hovadina. Zvlášť když u sousedů mají perkusáky stále volně prodejné.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
josef.urbanek

Příspěvek od josef.urbanek » 12 zář 2009 15:34

Mezeru mezi hlavní a válcem se mi podarilo po menší úpravě vymezit tak,že se mi tam nevleze ani list papíru,v tom bych problém neviděl,vložka hlavně s vývrtem mi nepřipadá jako slitina,jen mě zajímalo mezi jaké druhy prachu se vesuvit řadí.Prodejce flobertky mi tvrdil,že v těch patronách je středně rychlý prach č.5,tak bych potřeboval zjistit,jak je na tom vesuvit,protože jen ten se dá koupit na občanku.
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 12 zář 2009 16:35

josef.urbanek píše:Mezeru mezi hlavní a válcem se mi podarilo po menší úpravě vymezit tak,že se mi tam nevleze ani list papíru....
Doufám že je ti jasný, že se dopouštíš trestného činu nedovoleného ozbrojování. A nevěřím, že by se na tomto fóru našel nějakej trouba, kterej by ti tady s tím prachem ještě radil.
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 12 zář 2009 16:38

Vložka komor a hlavně ze slitiny nejsou, ale rám až na výjimky (Dressler) ano.

Vesuvit je černý prach a na pixle toho moc napsáno není. (rychlost hoření atd.) Co se sype do flobertů nevím. (Údaj "středně rychlý" je spíše výsměch než údaj.)

Výkon se stejně o mnoho nezvedne. Přesnost už vůvec ne.

V každém případě je to kravina a TČ nedovolené ozbrojování. Z Trabanta prostě bavorák nebude.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
mahmuda

Příspěvek od mahmuda » 12 zář 2009 16:53

To Lettow-Vorbeck: U kterych sousedu maji volne prodejne perkusni revolvery? U Nemcu uz ne, alespon ta, kde jsem byl ja a u jinych sousedu zname nemam.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 12 zář 2009 17:03

V Polsku perkus koupíš od ?18ti let.
U nás to tak taky bylo.

No a ceny tam jsou kolikrát úplně srandovní.
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 12 zář 2009 17:32

V Polsku.

http://www.arobron.pl/product_info.php/ ... ts_id/1178

Na zakup tej broni NIE JEST wymagane ZEZWOLENIE zgodnie ze znowelizowaną ustawą z dnia 1 stycznia 2004 r. zezwalającą na posiadanie replik broni wykonanych przed 1850 r.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
Odpovědět