Naboje 0.22 Aguila Sniper Subsonic, strela 60 gr.

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Náboje 0.22 Aguila Sniper Subsonic, střela 60 gr.

Příspěvek od Fantan » 30 čer 2006 13:12

Vážení, co říkáte této patroně? Nafotil jsem to u sběratele, nikde jsem na to jinak nenarazil. Zajímavé je, jak je vyřešeno použití v komoře 0.22 LR a účinek těžké střely v cíli - střižná hrana.
Bohužel mě to nedovolí přiložit fotky!


Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 30 čer 2006 13:19

To je to co rikam, mate si udelat nekde webhost a tam si ty obrazky davat. Sem pak davat jen odkazy.

Viz.
Obrázek

Jinak ten naboj je vseobecne znamy. Zname je take to, ze bezna hlaven se standardnim stoupanim ji neustabilizuje. Cili presnost je z bezne malorazky spatna.

Jinak jelikoz se Aquila do CR nedovazi, je tento naboj obtizne ziskatelny.
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 30 čer 2006 19:41

Proc ji neustabilizuje?Vzdyt plocha strely,která prijde do kontaktu s drázkami je delsí nez u bezné LR.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 30 čer 2006 22:23

Čím delší střela, tím potřebuješ rychlejší rotaci k ustabilizoání střely. Toho dosáhneš rychlejším stoupáním vývrtu.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 01 črc 2006 13:30

No, dotyčný sběratel (ani já) s tím nestřílel, takže o přesnosti žádné informace nemám.
Spíš bych uvítal nějaké další údaje. Kromě váhy střely 60 gr o tom nic nevím a ani na stránkách mexického výrobce AGUILY (ne Aquily, to je minerální voda) jsem nic nenašel - ale třeba neumím hledat. :(
Jde mi o rychlost a energii v cíli tak asi na 50 a 100 m. Bude to pomalejší, proto je to "subsonic" a těžká kule (taky asi méně prachu- jakého?), ale co dál?
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 01 črc 2006 20:06

Rekl bych to asi takto. Je to prilis velka a tezka strela na LR. Leti kolem 950fps. Mnohem efektivnejsi na zivy terc jsou lehci a lehce rychlejsi hollow pointy. A hlavne, neni na ne potreba hlaven se specielnim rychlym stoupanim :roll:

Samozrejme energii si drzi diky vetsi hybnosti lepe nez lehci strely. Ale vezmuli v potaz pouzitelnost LR obecne co do presnosti na vetsi dalku nez 100m je nam vetsi energie stejne nanic kdyz netrefime cil :D

Cili ja bych vsem doporucoval zustat pekne u subsonicu s hollow pointem do 38gr.

Sam nyni strilim Lapua subsonic HP. Strilej super.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 01 črc 2006 20:18

Neumíš hledat.

http://www.firearmstactical.com/tactica ... ticle3.htm

Údaje ze stránky výrobce:
váha: 60gr
material: olovo
Vo: 289m/s
V91: 244m/s
Eo: 17kg/m
E91: 12kg/m

Kolik prachu a jakého? Neznám výrobce který tuto informaci dá k dispozici. Ani v přebíjecích manuálech si nemyslím, že tovární navážky a typ prachu souhlasí s továrnou.

Dej si dotaz přímo na výrobce. Ale nevím k čemu ti tento údaj (zvláště pak u .22LR) bude platný.
Podle výrobce je mají stále v nabídce, tak si zjisti kdo je u nás zastupuje, objednej si pár krabiček a udělej nějaký test. Pak to sem napiš.
Aha, Andy píše, že u nás nemá zastoupení. Tak po cestě do Německa nebo Rakouska.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Příspěvek od Fandaks » 01 črc 2006 21:56

Tady jsou dvě hodnocení těchto nábojů, tak posuďte sami:

http://www.the-armory.com/reviews/revie ... ull/410232
Ivo

Příspěvek od Ivo » 02 črc 2006 08:41

Tyto náboje vozila do republiky firma Frohlich Čestlice Praha východ.Před pár lety jsem si je u nich kupoval na výstavě v Praze.Můj dojem,nic moc.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 02 črc 2006 10:38

jj, take jsem je tou dobou videl na vystave. Pak se prestaly vozit. Mozna sedej do rugeru 10/22 ale do ZKM nesedi. Je to kuriozita co nema valne upotrebeni.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 02 črc 2006 10:46

Omlouvám se, moje angličtina není nic moc, ale pokud dobře rozumím těm dvěma hodnocením, co sem dal adresu Fandaks, tak tam píšou, že na 100 y bylo seskupení 5 ran kolem 0,7"-1", což se mi zase nezdá tak špatný, pokud by se to použilo nikoli na olympiádě, ale třeba na odstřel škodné. :wink: Nevím samozřejmě, jestli to čtu dobře a taky nevím, jaké stoupání mají hlavně těch zbraní.
O ten prach jsem se zajímal proto, že do malé nábojničky se ho pod těžkou kuli vejde poměrně málo. No a celkově o ten náboj právě kvůli té těžké kuli. Jinak nejsem nimrod, takže si ho kupovat nebudu a z pušky se po letech zase učím střílet, takže moje "testování" by asi nemělo tu správnou vypovídací hodnotu. :D
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 02 črc 2006 10:47

Nesoudil bych tach rychle. Výrobce je má stále v nabídce, takže nějaký trh na ně je. Třeba Lapua přestala vyrábět ScoreMax náboje. A určitě pro ně upotřebení bylo. Ale asi ne v dostačujícím objemu. Nedavno jsem si jich pár krabiček chtěl objednat a prd.
Dovedu si představit, že pro zbraně opatřené tlumičem do 50m (a nakonec i podle jejich tabulky možná i na 100m) jsou velice vhodné. Samozřejmě, že ne pro náš trh, kde jsou tlumiče zakázané.

1"/100yd je 1MOA. takže ani co se přesnosti týče, není co řešit. Navíc tak těžká střela nebude tak náchylná na vítr.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 02 črc 2006 11:00

O ten prach jsem se zajímal proto, že do malé nábojničky se ho pod těžkou kuli vejde poměrně málo. No a celkově o ten náboj právě kvůli té těžké kuli.


Kdyz vyndás kulku z bezné 22LR tak pod ní toho prachu taky moc není.Veslo by se ho tam o dost více.Ale zrejme by to nevydrzela hylzna a vetsím tlakem by se roztrhla.
Odpovědět