nabijanie

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

frosty

nabíjanie

Příspěvek od frosty » 17 pro 2005 21:20

mam jednu otázku za ako dlho po výstrele z perkusnej zbrane možem znova nabíjat? tak aby sa pri nabíjani nezapalil prach


Fanda

Re: nabíjanie

Příspěvek od Fanda » 17 pro 2005 23:33

frosty píše:mam jednu otázku za ako dlho po výstrele z perkusnej zbrane možem znova nabíjat? tak aby sa pri nabíjani nezapalil prach
Nebudu záměrně říkat žádný přesný časový údaj, aby nedošlo k nějakém maléru. Ale můžeme vycházet z času který je stanoven pro střelbu 13 ran na soutěžích pro civilní perkusní pušku. Čas pro 13 ran je 30 min. To znamená přibližně 2 1/2 min od výstřelu k dalšímu výstřelu. Skutečnost je ovšem rychlejší.
Při selhání rány např. pro špatný nekvalitní nebo vlhký prach, špatnou zápalku atd. se doporučuje vyčkat a mířit k terčům minimálně 20 sekund.
Snad je z toho jasné, že není třeba nijak spěchat.
Marcus
Příspěvky: 104
Registrován: 14 srp 2005 22:41

Příspěvek od Marcus » 18 pro 2005 00:05

no sice to vychazi tak jak ty pises ale ted jeste jak dlouho nabijis ne?? netroufnu si rict za jak dlouho stihnes nabit...ale ja myslim ze ta hlaven je poradnej kus materialu a to teplo absorbuje bez nejake moc velikeho zahrati a pak diky svemu docela velkemu povrchu toho dost a pomerne rychle preda okoli....a kdyz ne tak to proste hod na chvili do snehu :D :lol:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 19 pro 2005 08:57

Já klidně nabíjím hned po vystřílení válce, ten revolver je jenom vlažný. Akorát se zběžně kouknu, jestli na něm někde nedoutná kus ucpávky nebo tak něco, ale ještě jsem si nikdy ničeho nevšiml.
Fanda

Příspěvek od Fanda » 19 pro 2005 19:00

Kubajzz píše:Já klidně nabíjím hned po vystřílení válce, ten revolver je jenom vlažný. Akorát se zběžně kouknu, jestli na něm někde nedoutná kus ucpávky nebo tak něco, ale ještě jsem si nikdy ničeho nevšiml.
Nezapomínej, že dávka prachu do revolveru je malá, asi 2g, ale do pušky až 7,2gramu. A taky je dobře si uvědomit komu tu odpověď poskytuješ. A tak když "vidím", že se ptá někdo komu je 15 let nebo o tom nic neví, tak jsem dost opatrný.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Re: nabíjanie

Příspěvek od Slim Jim » 20 pro 2005 11:02

frosty píše:mam jednu otázku za ako dlho po výstrele z perkusnej zbrane možem znova nabíjat? tak aby sa pri nabíjani nezapalil prach
Klidně nabíjej, jak nejrychleji můžeš. Jestli nejsi nejrychlejší ládovač perkusů na světě :wink: , anebo nestřílíš na Sahaře, kde je 60°C, tak hlaveň nikdy nevyhřeješ tak, aby se ti v ní prach samovznítil. Osobně s perkusem zrovna kamarád nejsem, ale znám dost lidí, co naopak z ničeho jiného nestřílí, a nikdy jsem si nevšiml, že by nechávali hlaveň z bezpečnostních důvodů vystydnout.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 20 pro 2005 12:20

To si myslím taky. Perkusák není žádný kulomet, aby se nějak zvlášť zahříval.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 20 pro 2005 13:16

Jiná sranda je, když z CZH 2003S vypálíš dva zásobníky za minutu :shock: :wink: 8) :shock: .
frosty

Příspěvek od frosty » 15 led 2006 12:12

Mam problem. Mam perk. pištol cal. 45 skušal som tam dat gulatu strelu cal. 44 presne zapadla do vnutra ale ked som dal na nu flaster z hrubšej riflovej látky tak do tej 45 nemožem tu 44 natlačit. nechcem ju tam nasilu natlkat. prosím poradte my kde robím chybu.
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 15 led 2006 12:20

Není možné napsat, že máte pistoli 45 a kuli 44, je třeba vždy napsat, jaký je průměr střely a průměr vývrtu. Navíc flastr z rifloviny je extrémě silný, spíše zkuste flanel nebo sýpkovinu.
Fanda

Příspěvek od Fanda » 15 led 2006 13:08

frosty píše:Mam problem. Mam perk. pištol cal. 45 skušal som tam dat gulatu strelu cal. 44 presne zapadla do vnutra ale ked som dal na nu flaster z hrubšej riflovej látky tak do tej 45 nemožem tu 44 natlačit. nechcem ju tam nasilu natlkat. prosím poradte my kde robím chybu.
My neznáme přesný průměr v polích a přesný průměr v drážkách vaší pistole. Neznáme ani přesný průměr koule, takže tloušťku flastru si musíte vyzkoušet. Uvědomte si, že např. riflovina se vyrábí v nejméně 3 tloušťkách, maskáčovina0,35mm; tkanina na stany 0,4mm; sypkovina 0,2mm;prostěradlovina 0,28mm; pak modrákovina, a mnoho dalších čistě bavlněných tkanin.Musíte vybírat také podle hloubky drážek protože každý výrobce nemá hlavně stejné. Základní vzorec pro mimimální tloušťku flastru je: průměr v drážkách mínus průměr koule. Výsledek dělte dvěma.
Spisovatel

Re: nabíjanie

Příspěvek od Spisovatel » 15 led 2006 18:19

frosty píše:mam jednu otázku za ako dlho po výstrele z perkusnej zbrane možem znova nabíjat? tak aby sa pri nabíjani nezapalil prach
Pruští vojáci v 18. stol. stříleli z předovek 3x za minutu. Francouzům to za Napoleona taky šlo rychle. Když to zvládneš... :)
Smazaný uživatel 3736

Predovkári na strelnici

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 24 zář 2008 21:12

Predovkári, koľko striel asi bežne vystrelíte pri jednej návšteve strelnice? Koľko času trávite na strelnici a ako často chodíte? A po koľkých ranách prečistíte hlaveň? :?:
bufallo
Příspěvky: 344
Registrován: 14 srp 2007 14:21
Bydliště: BB

Příspěvek od bufallo » 25 zář 2008 07:57

pozor, strela(gula) pre kaliber 44 ma vetsi priemer ako strela pre kaliber 45 !!! uz sa to tu preberalo, pre kal.45 ma strela dop.priemer 440 alebo 445, pre 44 (revolver) 451, 454 alebo 457... ale v zasade bez flastru tam narves aj tu 457... ak chces pouzivat flaster, zvol mensiu strelu alebo tensi flaster... riflovina je dost hruba...
ale najlepsie je si to overit meranim... lebo su aj puskove a pistolove (nie revolver) hlavne kalibru 44 a tie maju naozaj priemer 44, a strely sa pouzivaju cca 435 alebo 440... je v tom trochu zmetok, ale naozaj je najlepsie pomerat... je to nieco podobne ako naboj 357 Mag a 38 Spc ... rozdielny udaj, jeden rozmer strely...

ohladne frekvencie strelby a nabijania, ja a vela dalsich strelcov z pusiek pred nasypanim novej davky prachu prefukne hlaven vzduchom, chytim rukou ustie a fuknem ustami vzduch az kym sa uz nedymi cez piston alebo zatravku a potom sypem prach.. je to taky pekny ritual, videl som to aj v nejakych historickych filmoch... ale niekde som cital v reprinte stareho voj.manualu ze norma pre dobreho Napoleonovho vojaka bolo myslim 3 rany za minutu... ale vtedy sa nemierilo...
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Rychlost střelby

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 30 zář 2008 12:05

No nejsem teda "perkusář", i když jednu takovou pistolku mám (a občas i používám), ale :
1. do černoprachých zbraní bych nikdy nesypal prach z rohu
2. pokud bych měl strach ze vznícení prachu při nabíjení, tak bych před nabíjením hlaveň protáhl čisticí tyčkou

Jo a taky jsem si všiml že někteří křesáci/perkusáři používají airsoftové brýle, což je asi dobrý napad třeba kvůli zbytkům prachu/zápalek a i kdyby ti prach šlehnul do obličeje tak si myslím že rudej ksicht by se zahojil a o oči by si nepřišel. Ale to je pouze můj názor a nerad bych zde rozpoutal diskusi že perkusky zabíjejí i lidi kteří stojí na té "dobré" straně pušky, protože jsem ještě o tom ještě neslyšel/nečetl (kromě perkusních fullauto revolverů).
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
Odpovědět