Na obranu ???

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Rebel

Na obranu ???

Příspěvek od Rebel » 11 pro 2005 23:51

Moc vás prosím mohli by jste se mi vyjádřit .......

revolver 6 raný tak do 14 tis Jaká ráže ??? 357 nebo 38 spec . Je tam velký rozdíl zpětného rázu ???


Richi

Příspěvek od Richi » 12 pro 2005 01:21

na obranu je .38S idálny, nevidím dôvod ísť do .357M...
Návštěvník

Nový? Jedině 38 nebo Taurus

Příspěvek od Návštěvník » 12 pro 2005 05:42

Kvalitní revolver světové značky v 357 za 14 tisíc nový nelze pořídit.
Pokud jde o zpětný ráz, 357 má těžší střelu a víc prachu, ergo kope víc.
Při přebíjení i v prodejnách lze ale volit libovolnou laboraci a střelu.
Do revolveru 357 lze používat střelivo 38, tj. nevidím důvod si nekoupit 357, kromě celkem rozumných požadavků na malý revolver pro nošení nebo nízkou cenu.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 12 pro 2005 06:26

Kvalitní revolver "světové" značky lze pořídit do 14000 běžně. Sice nebude nový, to snad ale není tak nic strašného. Běžně vídám S&W kolem 12.000 a pod.

Pro sebeobranu jako hlavní zbraň bych asi doporučoval spíš pistoli. I jako jednořadá (s jednořadým zásobníkem) má většinou větší kapacitu a jednodušší způsob přebití (když už o tom mluvíme). Pokud opravdu preferujete revolvery (já Vás nemíním přemlouvat), pak bych spíš šel do nějakého malého (byť i pětiraného) dvoupalce v 38Spec. s ocelovým (nebo jiným pevným) rámem a možností použít +P střelivo. Revolvery ve 357 Mgn jsou příliš veliké a mají "moc železa dokola".

Konečně úsudek si udělejte sám...
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Na obranu???

Příspěvek od vito » 12 pro 2005 07:51

Zpětný ráz u 357 je jako u všech zbraní závislý také na hmotnosti zbraně. Protože však na obranu nebudete určitě nosit Python s šestipalcovou hlavní, tak je zpětný ráz citelný. Ze zkušenosti Ruger SP 101 s dvoupalcovou hlavní kope dost. Jinak souhlasím s předchozími, i když nevidím důvod pro zbraň určenou k obraně vylučovat lehký rám. Takový Taurus 85 UL vidím jako vynikající volbu
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 pro 2005 09:08

Tady jsou revolvery za hodně zajímavé ceny.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 12 pro 2005 11:52

Mno, trošku jsme si nerozumněli. ocelovým, nebo lehkým rámem jsem myslel třeba skandiové rámy od S&W, nebo ULka od Tauruse. Chtěl jsem vyloučit různé zinkové slitiny od AlfaProj (řada Holek), nebo Kory.

No a co se týče revolverů Weihrauch - věřte, cena je odpovídající kvalitě. Časování nic moc, mechanizmus se brzo vymačká. Opravdu moc nedoporučuju. Naproti tomu Alfa steel je v poslední době můj favorit. Už mi prošly rukou dva a za tu cenu jsou super.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 12 pro 2005 12:43

Doporučil bych 38, nejlépe s náboji +P. I když se můžete setkat s nábojem "normálním", který může být výkonější než to +P. Zbraň v 357 bude asi větší, těžší a případným útočníkem projektil nejspíš prolítne. A to přeci nechceme. Navíc u malého revolveru bude podstatně větší zpětný ráz, tutíž se bude pomaleji a hůře vracet do záměrné. Pokud by jste to chtěl především na nošení doporučil bych např. Taurus 85 UL. Prodával se za cca 11 -12000. Hodně štěstí při výběru.
Rebel

Příspěvek od Rebel » 12 pro 2005 12:57

Díky za radu takže na obranu doporučujete 38 speciál. ??
Rebel

Příspěvek od Rebel » 12 pro 2005 13:02

Co myslíte +P ? Poloplášť ???? Díky
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 12 pro 2005 13:02

Nebo v raži .45 ACP velmi dobrý zastavovací učinek a cena naboje .+P jsou nadupané naboje tim větší spětny raz a zdvih polplaš určite je lepší , volil bych normalní střelivo .
Rebel

TAURUS 627CP .357 Mag

Příspěvek od Rebel » 12 pro 2005 13:11

Má někdo z vás zkušenost z touto zbraní .... Bych si i připlatil. Jak se říká dobrá rada nad zlato ..... :?
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Na obranu ???

Příspěvek od vito » 12 pro 2005 13:17

pro HanuIv:
O.K. omluva za nedorozumění. Jinak jak říká Kipling: Jsme jedné krve, ty i já.
pro g-man:
plus P znamená náboj s vyšším provozním tlakem, tedy v té které ráži náboj výkonnější. P od Preassure - tlak. V tisku se často setkáme s hysterií, že pluspéčka se můžou používat jen do zbraní takto označených. Ano, ale jak prohlásil jeden můj předřečník, tak existují náboje normální laborace daleko výkonnější než příslušné pluspéčko. Na př. "našlápnutá" osmatřicítka od firmy GECCO je o čtvrtinu výkonnější než plus P v této ráži. A pokud nemáme jistotu, zda v té které zbrani plus P používat, je nejlepší se zeptat u výrobce.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Na obranu???

Příspěvek od vito » 12 pro 2005 14:12

Omlouvám se g-manovi, dotaz byl od rebela, tomu moje vysvětlování.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 pro 2005 14:49

Já bych šel do .357Mag.
Důvody:
1. Můžeš z toho střílet i .38Spec, naopak to nejde.
2. Pokud si chceš být opravdu jistý sebeobranou, tak běžný .38Spec je poměrně slabý náboj (energie asi jako 7.65Br). Naproti tomu .357 je asi jako 9mm Luger (měl by být daleko víc, ale laboruje se na míň) - a to je standardní obranný náboj.

To vše je vykoupeno mírně větší hmotností cca o 5 deka.
Černý nebo nerez a guma nebo dřevo záleží na vkusu.
Mi se víc líbí černý s dřevěnými střenkami, ale nerez se neošoupe a guma líp padne do ruky a jistěji se drží.
Takže pro sebeobranu bych spíš doporučil nerezový s gumovými střenkami.
Firmy u nás sehnatelné:
Ruger - dneska asi ty nejlepší revolvery
Smith and Wesson - jedny z nejlepších, legenda
Taurus - kopie SW, levnější
Alfa, Kora - české, levné, relativně dostupné náhradní díly
Dají se však sehnat i jiné značky, ale to jsou už spíš takové neobvyklosti.

Ruger
Obrázek

Smith and Wesson

Obrázek

Taurus

Obrázek

Alfa
Obrázek
Odpovědět