na kradene motorce vezl zbrane a tisice naboju

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

na kradené motorce vezl zbraně a tisíce nábojů

Příspěvek od BlackAdder » 15 črc 2011 14:14

http://praha.idnes.cz/chtel-spat-vedle- ... zpravy_zep

docela mazec, co se nám projíždí po ulicích


Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: na kradené motorce vezl zbraně a tisíce nábojů

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 15 črc 2011 18:16

OK, tak do Prahy už preventivně nebudu jezdit :lol: Takovej arzenál dohromady nevozili na Harleyích ani Arnold "TERMINATOR" Schwarzeneger a Lorenzo "ODPADLÍK" Lamas.
Jen mě fascinuje věta: "Vzápětí tak skončil v policejní cele a nyní čeká na to, jestli ho soud pošle do vazby." Doufám, že je to jen nějaká formalita, protože jestli ho soudce pustí na svobodu tak teda potěš koště...
A otázka pro odborníky: K jaké zbrani je ten zásobník... jak ho jen nazvat... no, nazval bych to dvojitý šnečí buben? Na videu je v cca 1:00.
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
nDca
Příspěvky: 19
Registrován: 29 led 2011 11:12

Re: na kradené motorce vezl zbraně a tisíce nábojů

Příspěvek od nDca » 15 črc 2011 18:20

c-mag .. asi v 5.56x45
Little_Tom
Příspěvky: 69
Registrován: 15 čer 2011 08:36

Re: na kradené motorce vezl zbraně a tisíce nábojů

Příspěvek od Little_Tom » 17 črc 2011 14:29

Nebýt té kradené motorky, tak snad zase neudělal tolik... :D
Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: na kradené motorce vezl zbraně a tisíce nábojů

Příspěvek od Lanius » 19 črc 2011 23:26

Tři nelegální pušky a 5000 nábojů? Ty jo.. co s tím chtěli proboha.. jsem zvědavej, co policii vyklopí, a zda se něco dovíme.
Little_Tom
Příspěvky: 69
Registrován: 15 čer 2011 08:36

Re: na kradené motorce vezl zbraně a tisíce nábojů

Příspěvek od Little_Tom » 20 črc 2011 09:25

V ČR má více než 300 000 lidí zbrojní průkaz a zaregistrováno je cca 700 000 zbraní.

CO S TÍM TI LIDÉ PROBOHA CHTĚJÍ DĚLAT?

Doufám, že až se zpřísní zákony a odevzdají je na policii, tak to tam vyklopí a dozvíme se to... :roll:

(Pro upřesnění - drtivá většina držitelů zbrojních průkazů s nimi nedělá vůbec nic, typický držitel pistole si zbraň koupil, jednou z ní vystřelil a pak jí uložil do šuplíku, kde leží do doby neží jí jednou za pět let nese ukázat na PČR při prodlužování ZP)

BTW: Až budou vzduchovky na zbroják a palné zbraně bude mít legálně jen policie a armáda, tak si můžeme znovu popovídat o tom, jak by měly padat přísné tresty za držení těch nelegálních.
Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: na kradené motorce vezl zbraně a tisíce nábojů

Příspěvek od Lanius » 21 črc 2011 02:05

Hmm.. ne každému bylo naděleno. :lol:

Holt.. já klidně vím co bych dělal i s 10,000 náboji, ale 5000 nábojů a k tomu nelegální zbraň je v podstatě k ničemu, pokud nechceš vést menší válku.

Na střelnici to bez průkazu zbraně nejde.. a pokoutně je někde vystřílet , to možná jde tak v ne-moc zalidněných zemích.. ale v ČR by se to sotva dalo.
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: na kradené motorce vezl zbraně a tisíce nábojů

Příspěvek od Radgost » 21 črc 2011 07:31

...ale chlapi, kteří maj doma samopaly a jiné kvéry na černo nejsou nešťastní k toho, že s nima nemůžou na střelnici.

...to je zas debata... :roll:
Little_Tom
Příspěvky: 69
Registrován: 15 čer 2011 08:36

Re: na kradené motorce vezl zbraně a tisíce nábojů

Příspěvek od Little_Tom » 21 črc 2011 10:10

Dobře, když se vám ta diskuze nelíbí, tak jí tedy uzavřeme s tím, že já se prostě nedomnívám, že by měly padat přísné tresty za nedovolené ozbrojování, protože to samo o sobě (pokud s tou nelegální zbraní člověk nepřepadává banku) zase není až tak těžký přestupek. Navíc si myslím, že se ty "přísné tresty" v budoucnu obrátí proti držitelům ZP. --- A ostatní si myslí něco jiného...

Mimochodem, mnoho (velmi mnoho) držitelů zbraní na černo jsou zároveň držitelé ZP (jak Ti "zločinci a mafiáni", tak policisté, vojáci, sběratelé, nadšenci, atd.). Zbraní na černo jsou statisíce, lidí, kteří je drží jdou také do statisíců, např. perkusních revolverů se do roku 1995 prodalo podle odhadů mezi 300 - 500 tisíci (zaregistrováno jich pak bylo okolo 5 000), můžeme pokračovat přes držitele "zakázaného střeliva", které je výrazně levnější než to které má civilní značku a mnoho střelců si z CZH raději vystřelí za 1 - 2 koruny než za 6 korun, majitele zakázaných doplňků - třeba tlumičů na vzduchovku (tj. žádní zločinci, kteří by měli být pro výstrahu nejlépe zastřeleni, ale normální běžní lidé).

Ale k článku "Hlídka totiž objevila tři útočné pušky včetně puškohledů a dalších komponent a tři tašky plné zásobníků, ve kterých bylo dohromady přibližně pět tisíc nábojů," přibližuje mladíkův arzenál Rösslerová." - jeden kus náboje 9 mm luger váží cca 12 gramů (minimálně, bez případného obalu, zásobníku) 5 000 x 12 = 60 kg jenom náboje a to na tom videu jsou vidět hlavně 7,62 x 39, které jsou o polovinu těžší. Video s údaji ve článku nekoresponduje (je tam více zbraní, prázdné zásobníky, samostatné náboje...).

Takže jestli se někdo nahoře ptal, kolik za to vyfasuje, tak nic - advokát to uhraje na to, že tolik zbraní a munice není možné vézt na motorce, na které obžalovaný navíc vůbec nejel. Prostě šel po ulici, přišlo na něj spaní a probudili ho až policajti ať přeparkuje. :lol:
Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: na kradené motorce vezl zbraně a tisíce nábojů

Příspěvek od Lanius » 21 črc 2011 10:37

...ale chlapi, kteří maj doma samopaly a jiné kvéry na černo nejsou nešťastní k toho, že s nima nemůžou na střelnici.
Mít doma načerno samopal, tak by mne dost štvalo, že se z něj nedá vystřelit..

BTW, kdo tady obhajuje tvrdé tresty za nelegální vlastnictví zbraní? Pokud je nepouštěl dále různým živlům, tak je to v podstatě zločin bez poškozeného, který by se měl správně úplně zrušit a nahradit dejme tomu konfiskací věci a pokutou..
Little_Tom
Příspěvky: 69
Registrován: 15 čer 2011 08:36

Re: na kradené motorce vezl zbraně a tisíce nábojů

Příspěvek od Little_Tom » 21 črc 2011 11:04

Tak to jsem rád, že se shodneme. :D

Asi jsem jsem to špatně pochopil. Tohle teda zrovna asi "živel" docela byl, takže to byl vcelku podařený úlovek, i když když někdy vidím a pak vidím v televizi, čtu v novinách a vidím u soudu, na policii... Tak bych klidně věřil čemukoli nebo naopak ničemu. :lol:
Odpovědět