na CO2 pistoli nebo revolver ?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
hafca
Příspěvky: 45
Registrován: 21 led 2008 22:14
Bydliště: 30 km na západ od Prahy

na CO2 pistoli nebo revolver ?

Příspěvek od hafca » 28 črc 2010 17:53

Chtěl bych si koupit k ukrácení dlouhé chvíle a případně na myši. Měla by to být pistole nebo revolver na CO2. Moc se v tom nevyznám a chtěl bych investovat tak max. 2500.-Kč. Ale aby to zase nebylo jak flusbrok od Lověny, či kdo to kdysi vyráběl. :wink: Z pistolí jsem koukal na Beretta M84 CO2 4,5mm a Pistole 1911 GSR kov CO2 4,5mm. Z revolverů asi jen Crosman 3576W. Pročítal jsem to tady, ale tenhle segment se tu moc nediskutuje, spíš vůbec. Jestli jsem něco přehlédl, pak se omlouvám a stačí mi jen link.
Ty pistole jsou vesměs téměř celé plastové a to mi trochu děsí. Může mi někdo poradit i třeba jiný typ nebo značku, případně vysvětlit u CO2 výhody a nevýhody mezi pistolí nebo revolverem?
Děkuji za pomoc


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: na CO2 pistoli nebo revolver ?

Příspěvek od Kubajzz » 28 črc 2010 17:57

Radši ten Crosman, ten je aspoň na diabolky.
Bych bral radši Lov21, tím se dá i něco trefit. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: na CO2 pistoli nebo revolver ?

Příspěvek od Kavy » 28 črc 2010 18:25

Hlavně nečti ty nesmysli o rychlosti střely,co uvádí prodejci na internetu.To jsou jen lži aby prodali :!:

Pistole na ocelové kuličky mají jen hladkou mosaznou trubku místo hlavně :roll:
Je to pro děti,aby roztříleli z metru krabici od mléka.

S klidným svědomím ti doporučím revolver Crosman,který se ovšem nový prodává za 1600kč.
Mám dva s 4" a 6" hlavní,spolehlivý,vcelku přesný a relativně výkonný (115 a 125m/s)
Pokud nepotřebuješ vypadat jako cowboy,nevadí ti jednoranná pistole ,tak jedině LOV 21 .
Přesná,provoz na české bombičky(nebo plnit z kyvety), nerozbitná,velmi výkonná(140m/s).V obchodě za 1600kč.
hafca
Příspěvky: 45
Registrován: 21 led 2008 22:14
Bydliště: 30 km na západ od Prahy

Re: na CO2 pistoli nebo revolver ?

Příspěvek od hafca » 29 črc 2010 11:25

Takže je asi rozhodnuto, půjdu do toho Crosmana. Jen přemýšlím, jestli by se třeba nevyplatilo dovézt jej třeba z Německa. Máte ještě nějaké doporučení co se diabolek týká? Díval jsem se na Diabolo JSB Match pistole nebo raděj nějaké jiné?
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: na CO2 pistoli nebo revolver ?

Příspěvek od Kavy » 29 črc 2010 15:02

Protože jsi napsal ,že chceš diabolky s plochou hlavičkou,tak doporučim s klidným svědomím běžně dostupné Lux,Master a Norico Match.Od Gamo kvůli svinění prstů raději nic.
Dokud se ti na 10m nevejde 10 diabol pod dvacetikorunu,tak nemá smysl kupovat drašší střelivo.Na tuhle vzdálenost a při podobném výkonu se chyba munice víc neprojeví.
Až budeš mít vše pod dvacetikorunou,má smysl jiná munice.U pistole se chyba střelce projeví velmi snadno.
Mimochodem,Crosman má stranovou vůli uložení hlavně v kloubu a tvrdší spoušť.U Lovky by jsi to měl bez vůlí a spoušť se časem ochodí do přijatelna.
hafca
Příspěvky: 45
Registrován: 21 led 2008 22:14
Bydliště: 30 km na západ od Prahy

Re: na CO2 pistoli nebo revolver ?

Příspěvek od hafca » 29 črc 2010 15:19

Já na nich vůbec netrvám. Jen mi u nich vyskočilo, že jsou pro revolver. Když bych vynechal tu Lov, nemáš ještě jinej tip? Má to být pro zábavu a budou s tím zkoušet střílet i děti. Těm se blbě vysvětlje, že to sice nevypadá jako dopravdovská zbraň, ale o to líp to střílí. Šlo mi i o to nabíjení po jedný, to je za chvíli přestane bavit. Takhle jeden se mnou střílí a druhej si zatím plní váleček.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: na CO2 pistoli nebo revolver ?

Příspěvek od Kavy » 29 črc 2010 16:01

Tak to je potom jiná a revolver je dobrá volba.Při nataženém kohoutku se dá docela střílet na terč.

Ale není to prostě terčovka.Tvrdší spoušť,stranová vůle v kloubu hlavně,výšková vůle v zámku hlavně.
Dětem takový maličkosti nepřijdou,seriózní střelec by to vzdal :wink:
Uživatelský avatar
Laďa2
Příspěvky: 139
Registrován: 23 pro 2008 20:33

Re: na CO2 pistoli nebo revolver ?

Příspěvek od Laďa2 » 30 črc 2010 08:42

[quote="hafca"]Chtěl bych si koupit k ukrácení dlouhé chvíle a případně na myši. Měla by to být pistole nebo revolver na CO2. Moc se v tom nevyznám a chtěl bych investovat tak max. 2500.-Kč. ...

Tady je to za lidovější cenu (zatím):
http://www.aukro.cz/item1169690378_plyn ... lynem.html
http://www.aukro.cz/item1164105507_vzdu ... _guns.html
hafca
Příspěvky: 45
Registrován: 21 led 2008 22:14
Bydliště: 30 km na západ od Prahy

Re: na CO2 pistoli nebo revolver ?

Příspěvek od hafca » 30 črc 2010 09:17

Dík za tip, ale v tomhle případě půjdu raděj do nové.
Michal23
Příspěvky: 182
Registrován: 23 lis 2009 21:15

Re: na CO2 pistoli nebo revolver ?

Příspěvek od Michal23 » 31 črc 2010 13:20

mel sem revolver od crosmana.. No pokud je to pro deti, tak je to vazne idealni. De oto, ze ume se otacel spatne bubinek.. a ne vzdy dosedl dirkou primo na diru hlavne.. tzn ze diabolka skrtla a litalo to jinam.. mam taky lovku a tu si nemuzu vynachvalit. v kazdym pripade s crosmanem je dobra sranda.. vypalis 8 ran behem chvilky.. plechovku to umi taky z 10m pekne rozcupovat.. pro tebe bych doporucil lovku pro deti crosmana.
hafca
Příspěvky: 45
Registrován: 21 led 2008 22:14
Bydliště: 30 km na západ od Prahy

Re: na CO2 pistoli nebo revolver ?

Příspěvek od hafca » 01 srp 2010 13:13

Myslíš, že to špatné otáčení bubínku byla chyba zbraně nebo bubínku? Zkoušel jsi jiný? Nebo je to natolik blbá závada zbraně, že s tím nejde nic dělat?
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: na CO2 pistoli nebo revolver ?

Příspěvek od Kavy » 01 srp 2010 13:39

Měl jsem dva Crosmany,z toho ten druhý jsem koupil s touto závadou-nedotáčel.
Můj první fungoval perfektně.Zásobníky jsem měl k němu čtyři nové.
Na druhém revolveru byl zásobník hooodně opotřebovaný,přesto v mém prvním revolveru fungoval bezchybně.
Naopak ani nové zásobníky nedotáčely v tom druhém nedotáčivém revolveru.
Takže zásobníky to být nemohlo.
Tak jsem prohodil plastový posunovač a ejhle,všechny zásobníky fungovaly v obou revolverech.
6" jsem nedávno prodal,protože byl moc těžký na předek a měl jsem s ním skoro horší nástřel než s 4".
Menší snížení výkonu jsem oželel.

Mimochodem revolver Crosman jsem rozebral snad 20x a pokaždé žasnu jak jsou některé díly perfektně vyrobené z kovu.Oproti revolveru Gamo R77 je v Crosmanu snad 2x tolik věcí,přesto je všechno na první pohled jasné a přehledné.
Přílohy
P1010759.jpg
Crosman 357
hafca
Příspěvky: 45
Registrován: 21 led 2008 22:14
Bydliště: 30 km na západ od Prahy

Re: na CO2 pistoli nebo revolver ?

Příspěvek od hafca » 01 srp 2010 14:04

Nezbývá než doufat, že ten co si koupím nebude mít tuhle vadu. Díval jsem se ještě na Umarex CP Sport . Jenže princip je stejný, mechanicky to bude nejspíš totožné, jen převlečené do jiného kabátu. Akorát, že je o cca 1300.- Kč dražší. Nebo se pletu a bylo by lepší trochu přidat?
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: na CO2 pistoli nebo revolver ?

Příspěvek od Kavy » 01 srp 2010 14:22

Nemá SA,takže se dá střílet pouze s nenataženým kohoutkem v DAO režimu.
A že se potom snadno strhává je každému jasné.
Ale je lehoučká a dětem to bude jedno.Ovšem za ty prachy to určitě nemá smysl.
hafca
Příspěvky: 45
Registrován: 21 led 2008 22:14
Bydliště: 30 km na západ od Prahy

Re: na CO2 pistoli nebo revolver ?

Příspěvek od hafca » 01 srp 2010 14:53

Jak naškrábu peníz, půjdu do toho revolveru. Uvidím jestli nás to bude bavit víc než jen chvíli na začátku. Pokud ano, přijde na řadu něco lepšího.
Dík všem za rady a vysvětlení.
Odpovědět