Na co pouzivate vzduchovku - Anketa

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Na co využíváte vzduchovku

Anketa končí za 12 dub 2014 09:38

Zábava/plechovky/bimbátka/co se najde
41
59%
Terčová střelba pro zábavu
22
31%
Závodní střelba jakákoli.
7
10%
 
Celkem hlasů: 70
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Na co používáte vzduchovku - Anketa

Příspěvek od Pixly » 05 dub 2014 09:38

Ahoj,
protože tu vidím naprosto jasně dva vyostřené tábory, zajímalo by mě v jakém poměru se tady objevují závodní střelci, kteří musí mít logicky všechno TOP, proti lidem, kteří střílejí jen pro zábavu a nejsou ochotni investovat spousty peněz do vybavení, které potom stěží prodají za 50% ceny.


Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Na co používáte vzduchovku - Anketa

Příspěvek od Kavy » 05 dub 2014 10:04

Otázky v anketě máš rolišené,ale komentář pod nimi je trochu pichlavý. Nemám špičkové vybavení a přesto střílím terčovku. Jiní mají nadmíru špičkové vybavení a střílí na padající terč,kde na milimetrech nezáleží,jen když padne sklopka.
Drahé vybavení se většinou prodává se ztrátou,naproti tomu B3 Germany Style Sniper koupená za 1000kč s optikou si jistě najde dalšího pitomce který jí použitou za podobnou cenu rád koupí.Přesto podobné výrobky nepovažuju za smysluplné investice.
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Na co používáte vzduchovku - Anketa

Příspěvek od Pixly » 05 dub 2014 10:09

Možná jsem nezvolil vhodnou kombinaci slov, v žádném případě nebylo účelem někoho popichovat. Jako závodní střelec bych asi moc šancí neměl, kdybych měl podprůměrné vybavení. Jestli jsem někoho tím textem urazil, tak se omlouvám.
Uživatelský avatar
Zdendaxx
Příspěvky: 389
Registrován: 05 led 2014 17:56
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Na co používáte vzduchovku - Anketa

Příspěvek od Zdendaxx » 05 dub 2014 10:20

No tohle je ale pěkná ptákovina :D Nevím kde jsi přišel na to že kvalitní vybavení musíš koupit za spousty peněz a prodat pak ze ztrátou :) Musíš na to nahlédnout taky z jiného úhlu, špičkové vybavení nakoupit z druhé ruky za těch 50% původní ceny a můžu Ti garantovat, že ho pak za ty peníze bez problémů prodáš a možná i ze ziskem 8) Tak to teda dělám já a nestěžuji si :mrgreen: Popravdě, je opravdu málo věcí které bych koupil nové, a vybavení mám myslím docela ucházející :D
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
_____________________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Na co používáte vzduchovku - Anketa

Příspěvek od Pixly » 05 dub 2014 10:24

To je pravda, já mám bohužel často opačný problém, že koupím něco z druhé ruky a pak do toho vrážím peníze abych to uvedl do původního stavu. Teď už kupuju starší věci z 90% jen od lidí které znám a kupovali to nové. Nebo si to raději koupím nové rovnou, je na to záruka a tak to neřeším.
Uživatelský avatar
Zdendaxx
Příspěvky: 389
Registrován: 05 led 2014 17:56
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Na co používáte vzduchovku - Anketa

Příspěvek od Zdendaxx » 05 dub 2014 10:46

No, :D a jsme zase u těch levných, nepříliš kvalitních věcí. Když koupíš špičkovou flintu z druhé ruky, je tu celkem dobrý předpoklad že bude ok. Právě proto, že nikdo si nekupuje flintu za 50tyček aby na ní pak doma experimentoval atp.(i když i tací jsou :roll: )většinou je opečovávaná(dobře známá, stejně jako její majitel) a nikdo by si ani nedovolil to prodat s nějakými problémy už kvůli té ceně a případné konfrontaci třeba tady na fóru :wink:
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
_____________________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Na co používáte vzduchovku - Anketa

Příspěvek od Pixly » 05 dub 2014 10:56

No to by jsi se divil, znám jednoho borce, jezdí v novém Superbu zásadně v montérkách a utírá si špinavé ruce do všeho co v něm najdeš :lol:
Obecně vnímám spíše ošetřovatelské vlastnosti u lidí co si věcí váží - musí si na ně tvrdě vydělat. Ti co to dostanou, nebo se na ně sypou peníze ze všech stran tyto vlastnosti často nemají.
Ale u vzduchovek vidím největší risk v nějakém rádoby tuningu ať již převrtáním nebo jinou nevratnou činností, která se nemusí vždy povést.
Uživatelský avatar
Zdendaxx
Příspěvky: 389
Registrován: 05 led 2014 17:56
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Na co používáte vzduchovku - Anketa

Příspěvek od Zdendaxx » 05 dub 2014 11:14

Já nakoupil téměř všechno tady na fóru ať už GS či FT, případně na srazech od lidí řekněme "dosti provařených" a tedy spolehlivých, žadné aukro, bazoš atp., bylo toho vážně docela dost a nemohu říci že bych se spálil :D
Jo ta anketa je nesmysl, musel bych zatrhnout všechny tři možnosti a to nejde :D
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
_____________________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Na co používáte vzduchovku - Anketa

Příspěvek od Pixly » 05 dub 2014 11:20

No tak je nakupování asi nejvhodnější. Nicméně nesmysl ta anketa není, protože z kontextu vyplývá, že zaškrtneš nejvyšší volbu svého záměru. Což u Tebe je dozajista Závodní střelba. Nikdo netvrdí že se závodní zbraní nelze střílet na vršky od piva.
Uživatelský avatar
Zdendaxx
Příspěvky: 389
Registrován: 05 led 2014 17:56
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Na co používáte vzduchovku - Anketa

Příspěvek od Zdendaxx » 05 dub 2014 12:01

V tom případě označím první možnost. Zábava :wink: , protože o té je to především :D Všechny ty závody jsou jen taková ta omáčka okolo, bez které by to nebylo ono. Střílet sám je nuda a ta komunita, štengrování a zdravá soutěživost tomu dává nový rozměr. Jinak je mi defacto jedno kde střílím a do čeho, když jsou tam ty správný lidi tak to nemá chybu :D
Ale ty to znáš jen z doslechu, takže tomu těžko porozumíš, dokud se na nějaký ten sraz sám nevypravíš :D :idea:
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
_____________________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Na co používáte vzduchovku - Anketa

Příspěvek od Pixly » 05 dub 2014 12:26

Na jednu stranu máš dozajista pravdu, na druhou si však musíš uvědomit druhou stránku. Co když nás chodí více a přesto nemáme tendenci závodit, dokonce ani před sebou. Mám 3 děti a tak se musím nějak odreagovat, připadá mi to lepší než jít na pivo, člověk se provětrá, pokecá. Dokonce ocení vynikající výsledky střelce, který střílí z levnější zbraně. Ponadává na puškohled, který zcela jistě nedrží nástřel, protože ten den nemůže nic trefit :lol: Někdy si ale opravdu zajdu sám, denně potkávám tolik lidí, že mi osamělost vůbec nevadí a jen tak relaxuju.
Tobbi
Příspěvky: 1062
Registrován: 05 srp 2008 21:17

Re: Na co používáte vzduchovku - Anketa

Příspěvek od Tobbi » 05 dub 2014 18:15

Moje primární "kolonka" tam schází :cry: Možná zábava/co se najde... Milimetry neřeším, ale rána musí sedět 8)
...střeliva není nikdy dost!!!
Gun Power SSS .25
FX Royal Elite .25
FX Indepedence .22
FX Indy .22
FWB 601
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Na co používáte vzduchovku - Anketa

Příspěvek od greywolf » 05 dub 2014 18:51

Nezávodím...střílím pro zábavu a relax,na terč,hejblátka a všechno možný ...Takže primární kolonka je 1-2.Pořád je to o zábavě,pokud bych jezdil závodit...tak bude i závod zábava,takže to vnímám podobně jako Zdendaxx :wink:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
ganmiki
Příspěvky: 160
Registrován: 25 pro 2013 17:27
Bydliště: okolo Nymburka

Re: Na co používáte vzduchovku - Anketa

Příspěvek od ganmiki » 05 dub 2014 19:13

Ahoj, věřím, že jsi se snažil ty otázky formulovat co nejsrozumitelněji ze svého pohledu, ale obecně se to moc nepovedlo, protože střílím závodně lukostřelbu tak mám jisté zkušenosti s "typovým" zastoupením lidí co na závody jezdí ( nepředpokládám, že to u vzduchu bude diametrálně rozličné ) a z tohoto pohledu prostě nejsou ty otázky formulované správně. U nás je ve startovním poli dost lidí, kteří sice závody jezdí, ale touha vítězit u nich má své hranice, čili nekupují si za každou cenu to TOP vybavení a stačí jim hlavně ta parta kolem, zastřílet si, pobavit a něco trefit a pak jsou tam i samozřejmě lidé, které to baví úplně stejně ale ještě jsou ochotni investovat do toho TOP vybavení a ti většinou vyhrávají, nicméně parta je to jenom jedna a každý si v ní najde to své.
Artemis CR600W .177 + Nikko Stirling 3-9x40 AO
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Na co používáte vzduchovku - Anketa

Příspěvek od Pixly » 05 dub 2014 19:40

Asi máš pravdu že to formulováno zcela dobře nebylo. Zábava je to v každém případě, pro prachy to asi nikdo dělat nebude.
Možná by bylo snadnější udělat anketu typu kolik peněz jste ochotni dát za novou pružinovou vzduchovku s puškohledem do 10 000, 10-20 nad 20. U PCP by se jen museli posunout čísla.
A k čemu mi to vlastně je? Záměrně se nepletu do vláken o kterých toho moc nevím, na druhou stranu mi přijde že často se tu doporučuje Porshe dělníkovi jako jediná možná volba, protože když si koupí Fábii, tak k tomu Porši stejně dojde, jen ho to bude stát daleko více peněz.
A protože se taky můžu mýlit a pravdu mají ti druzí, tak mě zajímá, jestli má smysl abych svými postřehy a svou tendencí pomoct psal na tohle forum.
Tož tak to je :?
Odpovědět