Mytus zastavovaciho ucinku

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
El_Diablo

Příspěvek od El_Diablo » 15 zář 2008 00:19

Hmmm, zrovna obranu před bachyní s mláďaty jsem chtěl řešit. Jedna věc je vylézt na strom já a druhá jak tam dostat přítelkyni. (A všechno to stihnout.) Ale stejně si myslím, že v lese kde jsou buky 30cm a víc bych si ani já asi ani neškrtnul.

Jen jsem si myslel, že 9mm bude bohatě stačit :cry:


epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 15 zář 2008 09:11

Ježiš, 9ka stačit bude.
Věřím, že s dlouhým klackem(holí) a 9kou se ubráníš všemu u nás kromě medvěda.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 15 zář 2008 09:37

To máš marný, myslivcům z města a "bojácným lidem" těžko vysvětlíš, že divoký prase není to, z čeho by musel mít člověk v lese strach ....
Uživatelský avatar
vlkodlakus
Příspěvky: 255
Registrován: 09 pro 2006 10:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlkodlakus » 15 zář 2008 09:42

pan_Y píše:Magtech dela celkem pekny subsonicy (teda v 9mm Lug.), lepsi nez porad resit nejakou Ackovou munici.
k tomu bych měl jednu poznámku, nedávno jsem si ty Magtech subsoniky koupil a zkoušel na střelnici. Kupodivu jsem při střelbě (HK P30L) absolutně nepoznal co je normální a co subs. A přitom si pamatuju, že před pár lety jsem na své HK USP zkoušel SB a SB subs. a tam byl ten rozdíl extrémní, u susb jsem vyloženě cítil, jak se závěr pohybuje pomaleji a nábojnice odletujou jinak a jiným směrem.
Dokonce jsem si ty Magtechy nacpal do zásobníku napřeskáčku - 1 normální, 1 subsonik a naprosto stejný pocit z výstřelu.
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 15 zář 2008 09:50

To je proto, že jsi byl minule vožralej jak zákon káže :D
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Dark

Příspěvek od Dark » 15 zář 2008 10:33

El-diablo;
Jasně, teoreticky by měla stačit jedna dobře mířená na mozkovnu a je vymalováno. Štětináč je však velmi rychlí a hbitý takže by to nebyla žádná sranda. Navíc běží takovým zvláštním „neuspořádaným“ způsobem. Proto bych to viděl zamířit na hlavu vysázet na ni celý zásobník – pokud by to tedy šlo a modlit se aby se jedna ujala. Na komoru nemá cenu mířit. Divočák i s prostřelenou komorou dovede napáchat pěknou paseku. Když se neujme ani jedna a zásobník je prázdný tak zbývá jen sázet na to, že v nás zůstalo něco z našeho slavného předka chrabrého Bivoje :-) .
El_Diablo

Příspěvek od El_Diablo » 15 zář 2008 12:00

No nedělám si iluze, že kdyby na mě vyběhlo prase ze křoví 10m za prdelí, že bych myslel na něco jiného, než zběsilý útěk :D Ale už jsem jednou šel po louce a jak jsem došel na +/- 30-40m od lesa, tak jsem ho v křoví uslyšel. A kdyby to byla nasraná bachyně s mláďaty, tak to vidím jako velice nemilou pozici, klidně se vsadím, že sprint na 300m do kopce by vyhrála :) Samozřejmě že střelbu bych bral jako případ krajní nouze, až selže v tichosti zmizet, utéct, vylézt na strom... (už jen z důvodu, že se snažím přírodu šetřit a nedokazuju si, jaký jsem frajer, že odhodím PETku v lese, dokopnu tu houbu dál, kamenem trefím veverku...)

O medvědech ani nemluvit :evil: to mě taky s**e, zvlášť ten chystaný nadchod přes cestu pro medvědy ze Slovenska do Beskyd za několik mld. Místo toho by měli postavit dost strážních věží podél hranice a střílet je :x Máme tam chatu a není moc fajn pocit vědět, že v našem údolí jej viděli. Hlavně večer když se dělá maso :lol:

Asi jsem v poslední době posraný víc než normálně, velice, velice nemilý zážitek byl umírající kuna (to byl hukot) a nepříjemný nedobrovolný doprovod zběhlého psa v lese.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 15 zář 2008 12:11

člověče jestli tě rozhodí umírající kuna, tak radši vrať zbroják a navštiv psychologa....
Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 64
Registrován: 23 dub 2008 02:17
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiRaS » 15 zář 2008 12:20

El_Diablo: Takže postřílet všechny medvědy na území ČR, jen aby jsi se cítil bezpečněji?! :shock: Co by jsi vystřílel potom? Tomu tedy říkám přístup :blicismajlik:
El_Diablo

Příspěvek od El_Diablo » 15 zář 2008 12:33

Alfonss píše:člověče jestli tě rozhodí umírající kuna, tak radši vrať zbroják a navštiv psychologa....
No, mohl jsem to trochu rozvést. Umírající zvíře by mě normálně samozřejmě nerozhodilo, ani tady to nebyl strach o svoje zdraví. Šlo o to, jak se to dělo. Během dne se 3x ozval minutový hlasitý vřískot, klasika, potravní řetězec. Když se to v podvečer ozvalo počtvrté, hned za barákem, šli jsme se podívat. Byla tam jen kuna, tak jsme si řekli, že má třeba mladé a potřebuje dost potravy, pohoda. Během večera se to ozvalo ještě několikrát, to už bylo divné, vždy to byla jen kuna a nic, tak jsme si řekli, že je to třeba boj o teritorium a "ta druhá" zdrhla. Jenže ejhle. Během celé noci prakticvky nepřetržitě vřískala (neskutečně hlasitě, to jsem si nemyslel, že tak malé zvíře může:)), bylo jasné, že to je boj o život, hlasité mlácení do dřev, působivé zvuky vydával při úderech hromosvod. Trvalo to hodiny a hodiny, ráno jsme se šli podívat. Za dřevama ležela, ještě občas vydala zvuk, když zvedla hlavu. Umírala celý den. Když jsme ji večer vytáhli a nesli zakopat, neměla na sobě jediné zranění, kousnutí, nic, ani vyrvané chlupy. Ta kuna v agonii naprosto zešílela, bojovala na život a na smrt s virtuálním nepřítelem. Nejde o to, že bych se bál té kuny, ta by třeba poškrábala, ale člověk by ji třeba "zašlápl", ale když si představím, že by člověk potkal v lese jakékoli větší zvíře v podobném posledním tažení, tak to už vidím jako problém. Nemyslím, že ještě někdy v životě mám šanci na něco podobného narazit, šance je minimální a z pistole nikdy nevystřelím mimo střelnici, ale zase... štěstí přeje připraveným...
El_Diablo

Příspěvek od El_Diablo » 15 zář 2008 12:41

MiRaS píše:El_Diablo: Takže postřílet všechny medvědy na území ČR, jen aby jsi se cítil bezpečněji?! :shock: Co by jsi vystřílel potom? Tomu tedy říkám přístup :blicismajlik:
V rozumné koncentraci mi nevadí, zvlášť tam, kde jsou hluboké lesy. Nemyslím, že je reálné riziko útoku na člověka. Ale nerad bych se dostal do sitace přemnožení jako na Slovensku. Teď by to byl nadchod (který považuju za pitomost, ať se raději postaví 20 běžných nadchodů pro migraci zvěře), příště se sem budou vyloženě lákat :/ Do lesa patří, ale všeho moc škodí...
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 15 zář 2008 12:42

Tvoje filozofie tak trochu hraničí s paranoiou....
Jedna rada pro všechny kteří se bojí napadení lesní zvěří: prosím Vás, radši do toho lesa nechoďte, když se tolik bojíte napadení divokým prasetem, tamním zvířátkům bude bez Vaší "návštěvy" podstatně líp a vy se klidně můžete doma v televizi koukat na "život v přírodě".

Spousta z vás se sere do myslivců, že střílí po všem co se v lese pohne, ale nerad bych v lese potkával kdejaký pako s pistolí v ruce, jdouce klepajíce se strachem kolem křoví, kde se něco šustlo....
El_Diablo

Příspěvek od El_Diablo » 15 zář 2008 12:52

Alfonss píše:Tvoje filozofie tak trochu hraničí s paranoiou....
Jedna rada pro všechny kteří se bojí napadení lesní zvěří: prosím Vás, radši do toho lesa nechoďte, když se tolik bojíte napadení divokým prasetem, tamním zvířátkům bude bez Vaší "návštěvy" podstatně líp a vy se klidně můžete doma v televizi koukat na "život v přírodě".

Spousta z vás se sere do myslivců, že střílí po všem co se v lese pohne, ale nerad bych v lese potkával kdejaký pako s pistolí v ruce, jdouce klepajíce se strachem kolem křoví, kde se něco šustlo....
paranoia... hm, možná máte pravdu. Každý má jiné zážitky, jiné prostředí. Ono i strach z napadení zběhlým psem zní jako paranoia...
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 15 zář 2008 13:04

2 Alfonss

:lol: :lol: :lol: vidím to jako živý :lol: :lol:
Klepající se člověk panelákový(homo panelakys)....s Glockem v ruce....oči na vrch hlavy ....mířící do chvějícího se křoví .....zuby jekotají strachy...namáčknu to :lol: :lol: :lol:

No nechtěl bych bejt ten houbař, co v tom křoví za moment šlápne na tu větvvičku - která hlasitě praskne :shock: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Bendis
Příspěvky: 572
Registrován: 22 srp 2006 10:32
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

j

Příspěvek od Bendis » 15 zář 2008 13:11

jo od zítra asi nechodím na houby :lol: ještě že jsem na šumavě a tady se snad lidi v lese nebojí sami 8)
Bushnell Elite 3200 4-12x40AO osnova Ballistic + HW77 4,5mm http://forum.gunshop.cz/download.php?id=6556
Zamčeno