Myslivec zastrelil brokovnici rocni stene

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od Pietro.Beretta » 29 črc 2010 10:25

Kubajzz píše:Podle mě klasická krajní nouze.

Prave ze presne krajni nouze. V krajni nouzi jak vsichni vime je nutne zvazit nasledky, protoze zpusobeny nasledek nesmi byt stejne zavazny nebo zavaznejsi nez ten, ktery hrozil.

Ja teda nevim Kubajzi, kolik stoji slepice ale na netu jsem nasel 80Kc za kus. Nevim, jak moc to odpovida. Kazdopadne jestlize prumerna slepice stoji radove stovku, pak pes stoji radove tisice. A majitel nemuze proste odprasknout psa za nekolik tisic za to, ze hrozi (a nikde v clanku neni nic o umrti byt jedne slepice) ze mu roztrha treba pet slepic za petikilo. To proste nejde resit jinak nez 158 a uhradu za slepice vymahat na majiteli. Navic v takovym pripade to poldove podle me vyresej podobne jako skrabanec na aute - tudiz ze vinik mi proste da ty prachy rovnou na miste a ja to nepozenu pres nejaky urady a pod.

Pri jednani v nutne obrane by to bylo neco jinyho ale v krajni nouzi, pri ohrozeni majetku je strelba celkem drsne reseni situace.

Ale co je podstatne je to, ze ten bejvalej myslivec je patrne opravdu "drobek" horka hlava. Jeho minulost podle me proste ukazuje na agresivniho labila a podle me je spatne ho hajit jen z jakesi "strelecke sounalezitosti". Nerikam, ze je to nutne pripad vsech tech, co se ho tu zastali ale rozhodne to casto vidam nejen na tomhle foru. Casto mame sklon proste hajit strelce a brat fakta trochu zkratkou. Jsem pro trochu vic kritictejsi pohled na tyhle veci.


ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
321910336
Příspěvky: 59
Registrován: 23 čer 2008 20:54

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od 321910336 » 29 črc 2010 13:30

Všichni víme že redaktoři novinek napíšou cokoliv, aby si to někdo přečetl. Roční štěně už je pes a má poslouchat na povel, nebo být na vodítku, na druhou stranu neznám chovatele slepic, který si je nezabezpečí a nechá je na neoploceném pozemku. Pak musí počítat s tím, že je někdo ukradne nebo zakousne. V článku sem nikde neviděl, že by pán střelil například do vzduchu a být psa železnou tyčí? Ať se na mě nikdo nezlobí, ale tohle je prostě prasárna. Jestli je pravda, že svého psa nechal 14 dní někde na poli postřeleného a nechal ho tam chcípat, tak nemá všech pět pohromadě a nedivil bych se kdyby lidem okolo sebe nevyhrožoval smrtí kvůli tomu, že si ho dovolili upozornit, že ty jeho slepice ve skutečnosti nejsou na jeho pozemku. Taky se nikde v článku nepíše jestli se majitelé psů pokoušeli psi vyhnat z pozemku, ale pokud mi psa někdo nahání tyčkou tak těžko pes poslechne na povel "k noze" a bude se snažit někde schovat. Předpokládám, že kdyby si pád stihl k brokovnici vzít více munice, tak zastřelil i majitele psů a šel by na pivko.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od ALKAJ » 29 črc 2010 17:19

Lettow-Vorbeck píše:Majitel navíc zasloužil dostat po hubě.
Súhlasím - majiteľ tej brokovnice si zaslúži po hube.

Na takých čo by ma chceli "vychovávať" brokovnicou mám podobnú odpoveď uloženú vo fobuse na opasku...
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od Alexxxus » 29 črc 2010 20:47

Alkaji nic proti tobě ale chtěl bych aby tě potkal náš hajnej na svém pozemku u lesanky ( nebo přímo v revíru ) :) jestli by jsis vůbec vzpomněl na to že máš fobus a v něm krochnu :-)... Dokavad v zemích koruny české nezačne platit že moje svoboda končí tam kde začína svoboda druhého, budou tu excesy typu odstřelil čokla....
Se osobně moc divím že neostřelil i toho druhého.
Co to asi bylo za psa když dostal nějakým železným drátem po hřbetě a nezdrhnul - zřejmně jeho majitel dalm psisku povel sežer to.... Kde je psané že musím mít plot jako kráva aby ke mně nikdo nevlezl ...., když budu mít plot s elektrickým ohrdníkem tak mně zažaluje soused že si popálil ruce když mně česal těch 5 švestek co z nich rok co rok vypálí než 25litrů slivovice že.

A řekněte mně jeden důvod proč bych měl zjištovat že čokl stojí xxx tisíc ??? a že mojé slépka stojí korun jen 80sát ????
Co když pojmu podezření že pes má vzetklinu - a co když ho nepojmu a nakazí vzteklinou moje slepice a já sežeru slépku z ní chytnu vzteklinu ( a nebo takhle dám tu slepici majiteli vzteklého psa a on chytne vzteklinu ) a co potom ... nene předejdu těmto problém a odlovím čokla co nemá páníčka.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od ALKAJ » 29 črc 2010 21:35

Alexxxusi ani ja nič proti tebe nemám :) len máme na danú vec odlišné názory.
Jedného času som sa v robote bohužiaľ musel stretávať s peknou spodinou (zopár s nich malo "dočasný" pobyt v Ilavskom hrade) takže na hajného by som sa možno aj pozrel a neutiekol by som :wink:

Už dávnejšie som pochopil (a aj som to napísal) že v tejto veci proste s vami nesúhlasím takže sa snažím nereagovať na tieto veci, ale niekedy sa to proste nedá.
Nech sa na to pozerám akokoľvek, tak podľa dostupných informácií sa domáci choval jednoducho neadekvátne.
Alexxus píše:A řekněte mně jeden důvod proč bych měl zjištovat že čokl stojí xxx tisíc ??? a že mojé slépka stojí korun jen 80sát ????
Lebo:
Pietro.Beretta píše:Prave ze presne krajni nouze. V krajni nouzi jak vsichni vime je nutne zvazit nasledky, protoze zpusobeny nasledek nesmi byt stejne zavazny nebo zavaznejsi nez ten, ktery hrozil.
A preto:
Případem se již zabývá policie, řeší jej jako trestný čin poškození cizí věci.
:wink:
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od maldigola » 30 črc 2010 09:02

má nebo nemá být pes bez kontroly,který právě páchá škodu na cizím majetku ponechán poškozeným v pokračování této činnosti?Jedna skupina tvrdí že ano,protože je to takovej hodnej pejsek a druhá že ne,protože nelze chtít po nikom aby strpěl škodu,může-li jí zabránit.
Je to o vztahu k právu na soukromí,soukromý majetek a na obranu zbraní.Levičáci a komunisti to budou popírat,pravičáci a demokraté se postaví za střelce.Uvidíme,kam se zařadí soudce.Já bych na jeho místě stíhal obě strany-majitele psa za vzniklou škodu na slepicích a vniknutí na cizí pozemek a toho střelce za následné neadekvátní chování.
Asi bych dal náklady řízení a slepice k úhradě majiteli psa a střelce poslal za psychiatrem.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od Pietro.Beretta » 30 črc 2010 09:54

Boze muj, to se vzdycky objevi nejaky podobny "komentator" a ja mam dilema, jestli reagovat nebo ne. Riziko, ze budu spise hazet povestny hrach na zed je obrovske - presto mi to vetsinou neda a musim k tomu neco rict, nejinak tomu je i ted.
Zákon č. 40/2009 Sb., trestní zákoník
Část první
Obecná část
Hlava III: Okolnosti vylučující protiprávnost činu
§ 28 Krajní nouze
(1) Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací nebezpečí přímo hrozící zájmu chráněnému trestním zákonem, není trestným činem.
(2) Nejde o krajní nouzi, jestliže bylo možno toto nebezpečí za daných okolností odvrátit jinak anebo způsobený následek je zřejmě stejně závažný nebo ještě závažnější než ten, který hrozil, anebo byl ten, komu nebezpečí hrozilo, povinen je snášet.
Podivejte, pokud clovek jedna v nutne obrane, pak je pochopitelne, ze se nebude na rychlo zabyvat nasledky. Jestlize proti mne jde chlap se zeleznou tyci a nadava ze mi rozbije hubu, pak samozrejme neni nic spatneho na tom, ze pouziju zbran a treba ho i usmrtim. Nebudu prece cekat nez me prasti a jestli to vubec preziju. V takovych pripadech se snad kazdy rozumny postavi na stranu strelce.

Pokud ale jednate "pouze" v krajni nouzi jako je tato, tak je zjevne situace mene ostra! Tudiz je potreba zachovat hlavu a zamyslet se nad tim co delam. Vyse zminena krajni nouze je velice dobre udelany paragraf. Je prece rozumne, ze pokud hrozi, ze mi nekdo znici neco, co nema nijak velkou hodnotu, nebudu tahat bouchacku zadneho druhu a resit to silou. Radsi proste po vyreseni situace (cti: odchytu psa) si na majiteli vyzadam nahradu skody (cti: petistovaka za slepice). Stat nemuze lidem, kterym hrozi zniceni nejakeho majetku povolit, aby v jeho obrane (cti: zachvatu zurivosti protoze jsem starej agresivni brucoun) udelali nekolikanasobne vetsi paseku nez jaka hrozila (uvedomme si fakt, ze o zadne roztrhane slepici nevime)!

Konecne se dostavam k jadru veci, ktera me na predchozim prispevku prisla nejvic tupa! Tahat do toho levicaky&komunisty v jejich boji proti pravicakum&demokratum je uplne mimo misu! To, ze jsou lidi zastanci mene radikalniho (cti: mene bezmozkoviteho a zbytecne agresivniho) pristupu z nich nedela prece komunisty. Navic pochybuju, ze jste vubec opravdu pozorne cetl zdejsi argumenty, protoze byste jinak podobnou pitomost nemohl vyslovit:
Jedna skupina tvrdí že ano,protože je to takovej hodnej pejsek
To je prave presne ten druh argumentu vam podobnych, vlozit protistrane do ust neco, co nikdo nerekl a tak jejich argumenty bagatelizovat! Ani jeden clovek se tu nezminil o chudacku hodnem pejskovi, naopak se vsichni shodli na tom, ze ten pes samozrejme nemel na pozemku co delat a majitel je pako, ze ho neuhlidal!

Povazuji se za konzervativniho liberala a uznavam nedotknutelne pravo kazdeho svepravneho obcana na obranu svych svobod, prav, zivota a majetku ale uvedomuji si, ze liberalismus sam o sobe neni samospasitelny a jiste regule musi byt stanovene. A jestlize mame krajni nouzi postavenou tak, jak mame (a zaplatpanbuh za to), pak se pan strelec evidentne dopustil trestneho cinu a je dobre, ze ho policie trestne stiha.

Dodatek:
Nakolik jsem odpurce komunismu, natolik bych si v zivote nedovolil pouzivat slovo komunista jako nadavku! Budte prosim tak laskav(i) a respektujte jinak politicky smyslejici jedince jako regulerni protistranu politickeho spektra a nedelejte z nich pitomce. Pokud se povazujete za demokrata(y), tak byste meli respektovat nazor kazdeho svepravneho obcana, protoze o tom prece samotna demokracie je!
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od maldigola » 30 črc 2010 11:27

a jéje,že by pan předřečník měl pejska co rád slepice...(?)
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od edelweiss » 30 črc 2010 11:51

To-maldigola
Nech si osobní narážky do PM, poslední dobou ztrácíš humor a humor byl důvod že sem tě tak nějak nechal v klidu.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od kayakero » 10 srp 2010 12:27

Pietro.Beretta píše: . . . . respektujte jinak politicky smyslejici jedince jako regulerni protistranu . . .
No, já (jakkoliv) smýšlející respektuju.
A odlišně smýšlející vyloženě vítám - jelikož právě oni mi často přinesou nečekaně hodnotné know-how.

Problém je, že ?95% populace je vůbec nesmýšlející (ani vlevo - ani vpravo). Neřídí se svým (třeba odlišným) smýšlením - jelikož žádné nemají, ale řídí se emočně či reflexivně jako náměsíčníci. Říkám: řídí (nikoliv jednají) jelikož oni obvykle moc nejednají: převážně letargicky-líně touží, aby se nemuseli svým jednáním postarat ani sami o sebe (už vůbec ne o zemi ve které žijí), ale aby se o ně (skoro ve všem) postaral stát - nebo prostě ostatní.

Politika levo-pravo to jen mate. Tihle ovčané vždy volí nikoliv budování země, ale vždy jen nejlépe slíbené "straky na vrbě": za prosperity populisty÷kopulisty, za vystrašení extrémisty÷exkrementisty. Komunisté jsou jen jedna z mnoha forem parazitní plísně, které se z nich dobře žije.

A právě těmhle nesmýšlejícím obvykle hodně vadí, pokud se někdo o sebe chce/umí postarat sám - tedy že jim dokazuje zbytečnost přebujelého ztrátového státního molochu + že je svou existencí kompromituje jako ovce÷parazity. Právě tihle budou pro: aby každého, kdo se dokázal sám uživit/ubránit psovi dávícímu slepice - aby ho někdo ukřižoval.
Naposledy upravil(a) kayakero dne 10 srp 2010 13:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od edelweiss » 10 srp 2010 13:02

Nebyl to pes bylo to štěně, obrana se tak nějak jen doplnila. Až si budu chtít zastřílet najdu si venčeného psa sméknu ho maníkovy na vodítku a budu tvrdit že sebeobrana!!!
Celé je to účelová lež, za sebe jak psy na volno a ve městě nesnáším, poslat to ten blb takto proti mně tak se domnívám a oprávněně že to je pokus vraždy.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od kayakero » 10 srp 2010 13:17

No, vypadá to na typický konflikt typu: špatný proti ještě horšímu (tj.: nikdo není oběť, oba jsou hříšníci) + navíc všichni lžou.

Ale cizí štěně navolno na mém pozemku nemá co dělat - takže IMHO na náhradu škody za štěně není nárok. Takže:
- pejskaři pořádkovou pokutu za volné pobíhání štěněte,
- střelci přestupek za bezdůvodnou palbu (tj.: o řád větší pokutu + pohrozit sebráním zbrojáku);
Rychlé řízení s každým zvlášť (=> každý si zaplatí náklady na své vlastní řízení) a vyhnat ze soudní místnosti. Žádné zdržování.

Že je střelec psycho-morous, kteréhoho starousedlíci neradi nemusí nic znamenat. Jsou různé vesnice, ve spoustě všechno uteklo za prací: zbyli jen zapšklí penzisti + nepoužitelní ztroskotanci o které žádný zaměstnavatel nestál ani jako o poskoka - takoví projevují lásku leda stejně chorobným, kdo si je drží od těla, má leda moje sympatie.
Uživatelský avatar
LOVEC7
Příspěvky: 260
Registrován: 12 čer 2007 22:45
Bydliště: ARKONA

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od LOVEC7 » 17 srp 2010 17:38

V podobnej situácii strieľať na poľovného psa je barbarstvo... Starý pán mal radšej vziať tu tyč a poriadne zmlatiť majitela(ov). A tu je jadro problému. Neprimeraná reakcia, ktorá by však nenastala keby majitel psa robil to čo má, resp. nerobil to čo nemá.

Ja sám mám poľovné psy... a mám ich naozaj rád. A preto robím a aj v budúcnosti urobím všetko preto, aby som nedal podobnému psychopatovi zámienku mi ich zastreliť. A reálne si neviem predstaviť situáciu že by moj pes nahánal sliepky a ja by som nič nerobil až tak dlho, kým starý stihne isť po brokovnicu, nabiť ju a strielať. cele mi to akosi nie je jasne... ti ludia tam stali a pozerali sa čo tie psy robia??? Nie je sranda odvolať psa od podobnej "zábavky"... ale ked nie inak tak ho jednoducho chytím a nečakám kým vydrhne starému celu populáciu sliepok. Tí ludia (majitelia psov) by si zaslúžili po hube, a to poriadne.

Psy doplatili na to, že robili to, na čo boli vyšlachtené. a to všetko kvoli stupidite majitelov psov o ktorých v článku poriadne nie je zmienka. to je na tom najsmutnejšie...

Sám ako polovník by som však nezastrelil polovneho psa aj ked vidim ako mi drhne sliepky. Má neporovnatelne vyššiu cenu ako daka hydina... Snažil by som sa ho chytiť pripadne vyhnať a škodu vymáhať. Sliepky si kupim, je mi jedno ake su. Sliepka ako sliepka. jedna skape pride druha... ale ked pridete o psa, rovnakeho mať už nikdy nebudete. Vzťah človeka a sliepky nie je taký úzky ako vzťah človeka a psa... to sa nedá ani porovnať. a práve z lásky ku svojim psom by sa majitelia mali o ne starať a zaobchádzať s nimi tak ako treba a predchádzať podobným situáciám. zaslúžli by si verejný praniér v tom pokryteckom článku... a dať im minimálne rovnako za vinu ako strelcovi (hoci z mojho pohladu šialenemu) Tolko moj SUBJEKTÍVNY názor.
Perún prosím, zošli búrku nám, my vztýčime slnko k nebesám!
Uživatelský avatar
LOVEC7
Příspěvky: 260
Registrován: 12 čer 2007 22:45
Bydliště: ARKONA

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od LOVEC7 » 17 srp 2010 18:17

Alexxxus píše: Můj vlastní děda poslal spát pod švestku jezevčíka ( Fiilípka ) moc ho bavilo honit slepice a moc mu chutnaly... poprve dostal přez čumák podruhé latí potřetí se zaleskla sekerka na špalku co se sekalo dřívi.
Ospravedlňujem sa za OT...ale nedalo mi nereagovať. Skántriť jazvečíka za to že drhne sliepky? :shock: Nebolo by jednoduchšie zabezpečiť to tak aby sa k tým sliepkam nedostal??? alebo si zohnať dakeho palácoveho bastarda... čo ani nevie že je pes?
Perún prosím, zošli búrku nám, my vztýčime slnko k nebesám!
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Myslivec zastřelil brokovnicí roční štěně

Příspěvek od kayakero » 18 srp 2010 07:57

Uhlídat psa co má loveckou vášeň v genech je asi vážně trabl: zvláště když je to štěně v pubertě a experimentuje. Kamarádka má huskyho - moc hodnýho, nedominantního, ale ani když ho v lese nesundává ze 7-metrové šňůry, je schopný (stále na šňůře) se z lesní pěšinky vrhnout do křoviny, tam zadávit koloucha (kterého si jinak nikdo nežli jen on nevšiml), přivléct jí ho - a ještě očekávat pochvalu, že se s ní chce rozdělit - když ona se s ním o Pedigree taky dělí. O slepicích ani nemluvě - i když si ho hlídá až úzkostně, přesto si na vycházku se psem vždy bere peněženku a pokud ho neuhlídá, sousedi si už zvykli, že jim zakousnutou drůbež platí okamžitě na místě v hotovosti a mají pro ně pochopení.

Vůbec se dost divím, že se psi vyrovnají s tím, že se po nich někdy chce, aby se jim při lovu zpěnila krev divokou vášní, jindy (za podmínek psím intelektem těžko rozlišitelných) jsou za náznak téhož trestáni.
LOVEC7 píše: . . . . Vzťah človeka a sliepky nie je taký úzky ako vzťah človeka a psa...
:wink: boduješ; žaloba o finanční kompenzaci citové újmy vzniklé zavražděním milované slepice, to by asi neuspěl ani slavný slepičí mim Jaroslav Čejka :wink:
Odpovědět