my o zbranich a strelivu a ti druzi.

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
venda

my o zbraních a střelivu a ti druzí.

Příspěvek od venda » 12 črc 2007 14:46

doufám, že mne admin nezaškrtí, když si dovolím malý článek mírně offtopic. když ne, tak to klidně smaže.předem se mu omlouvám jestli ho naštvu, ale třeba ne. Jsme peskováni od zákonodárců, policie ČR a já nevim koho všeho. Zbraně vlastnim léta, když vidim nějakýho mladíka na střelnici a dám se sním do řeči, snažím se mu vysvětlit jak důležité je dodržovat zákony, bezpečnost manipulace se zbraní atd.. Pak je tu druhá strana : žena, rodina, známí atd., kteří zbraním nehoví a tvrdí od čeho tu je policie?A já ze své vlastní zkušenosti vím, že ano pomůže, ale musí mít podnět. to je přátelé kámen úrazu. Včera sem koukal na na vlastní oči na nově pitbullí zápasy. zvířat mám rád, nejde však o to co nekálého to jest, ale o to ,že ty gauneři mohou po odvisílání dále provozovat tu či onu činost. nevim jak vi, ale bezpečnej stát ani nahodou nosim kvér dál.
zvířat mi je líto. tento článek není zaměřen proti policii, měl jen podotknout, že nošení zbraně není z důvodu paronoi, militantnostmi, agresi, machrovině, ale prot, že se dokážeme přiměřeně zamyslet nad násilnostmi, lhostejností českého národa a bohužel někdy slabou rukou zákona a ochrany lidí.


thrax

Příspěvek od thrax » 12 črc 2007 15:26

doufám,že to admin smaže,protože to sem nepatří,ale oddělme zrno od plev-
-dodržování zákonů je jistě věc žádoucí,leč řádný občan nechť si uvědomí,že dle zákona není svrchovaným vlastníkem zbraně,nýbrž pouze je mu dovoleno aby zbraň měl do té doby,než mu ji stát zase sebere.
-policie tu není pro lidi,ale pro stát.Ten ji platí a tomu se zodpovídá,ne občanovi.Když se ti něco stane,tak ti pomůžou hasiči,záchranáři,doktoři nebo kamarádi.Policajt ten sice přijde taky,ale ne aby se o tebe staral,ale aby trestal pachatele.
-volat po silné ruce zákona znamená přivolávat koncentráky,už jsme si to zažili a moc se nám tam nelíbilo,takže se asi budeme muset smířit s přítomností nepěkných činů jakožto s rizikem,které s sebou svoboda nese...
ovšem jinak máš pravdu,má-li kdo právo zbraň nosit,měl by být ozbrojen neustále.
michall

Příspěvek od michall » 12 črc 2007 15:38

thrax píše:-dodržování zákonů je jistě věc žádoucí,leč řádný občan nechť si uvědomí,že dle zákona není svrchovaným vlastníkem zbraně,nýbrž pouze je mu dovoleno aby zbraň měl do té doby,než mu ji stát zase sebere.
Proc takhle porazeneckej pristup? Cekas ze prijde nejaka diktatura nebo co?:)

Jinak vicemene souhlas..
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 črc 2007 16:18

Je fakt, že kdo má zbraň legálně, ji má jenom tak napůl.
Klidně se může stát, že jednoho dne mu příjde dopis, že se má tehdy a tehdy dostavit na policii a zbraně odevzdat, stejně jako v Anglii. U nás už to vlastně bylo taky - před a po druhé světové. :roll:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
thrax

Příspěvek od thrax » 25 črc 2007 20:56

já tedy nevím,ale jakmile přestane být držitel zbraně způsobilý(teď myslím zdravotně způsobilý,např.kvůli vysokému věku a přidruženým chorobám),tak mu zbraň prostě seberou.Pokud by to bylo něco levného tak se s tím člověk nějak srovná,ale ztráta sběratelsky hodnotných exemplářů může být ztráta nenávratná.
Za Rakouska stačil na zbrojní pas kolek za 2 koruny,za 1.Republiky už to bylo mnohem přísnější,pak bylo masové odebírání zbraní v souvislosti se začátkem ww2,pak po jejím ukončení,ale taky po revoluci v r.89.V cizině,třeba v Australii nastalo masové odebírání zbraní mimo politické souvislosti a zpřísňování zákonů vidíme i v USA.Někdy jsou nařízení až směšná-např v Rusku požadavek na znehodnocení všech zbraní v muzeích,kdy měli carpušku zalít betonem.
Prostě je to oblast nestálá a plná nepříjemných překvapení.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 28 srp 2007 23:02

mi prijit papir abych odevzdal zbran tak bych ji radsi zakopal v lese nez abych ji odevzdal!
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Kvakoš

Příspěvek od Kvakoš » 28 bře 2008 15:49

Přesně tak.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 01 dub 2008 16:40

Silácký řeči.......
Odpovědět