Muz na ostravsku zastrelil pri oslave expritelkyni i s...

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

icehand
Příspěvky: 127
Registrován: 03 říj 2008 12:52

Příspěvek od icehand » 10 bře 2009 09:13

Já nevim ale přece nemůžou bejt politici až tak dementní , že zakážou legální držení zbraní. Tak ztratí alespoň částečný přehled o zbraních na našem území a spousta lidí, si prostě pořídí zbraň ilegálně. Hajzlové každopádně a nic se nezmění....


Kvakoš

Příspěvek od Kvakoš » 10 bře 2009 09:19

Homer262-nejseš ty politik???Tím,že někdo vlastní CZ 52 je automaticky sociálka???No to je mi novina...
Homer262
Příspěvky: 63
Registrován: 08 čer 2008 17:45
Bydliště: Praha

Příspěvek od Homer262 » 10 bře 2009 09:33

ad Kvakoš: Jsem :wink:
Příklad s CZ 52 byl opravdu jen příklad zbraně naprosto nevhodné k osobní obraně která je zároveň levná, a proto se k jejímu nákupu uchylují lidé mající hluboko do kapsy. A těmito lidmi nemusí být jen zmíněné nízkopříjmové skupiny, ale také kdejaký lump právě propuštěný z krimu nebo holinkář který má v hlavě zhasnuto.

Ad ostravský případ: nepřeceňoval bych - už jsme tu měli horší mordy. Problém je v naprosté inaktivitě držitelů ZP. Pár levicových grázlů z novin - viz ten pitomec Pokorný z Mladé Fronty - spustí povyk, začne vykřikovat vylhané hlouposti a nikdo není schopen se tomu postavit.
Podle mně je nejvyšší čas začít se organizovat a postavit se tomuto násilí.
V této době o zákazu osobních zbraní nikdo vážně neuvažuje - je to politicky riskantní krok který neslibuje rychlý zisk. Tlak ze strany bolševiků v EU bude ale sílit a časem se můžeme takových pokusů dočkat, zejména, pokud se dostane k moci oranžová lůza.
Osobně nevím, čím by mně to postihlo - v případě zákazu osobních zbraní mně je jednoduše někdo odcizí, což nahlásím a jsem ze hry. Maximálně budu nabíjet místo FMC EFMJ a pořídím laser. Když nedovolené ozbrojování, tak ať to stojí za to.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 10 bře 2009 09:45

Hm.
Podívej, Homere, to, co Tobě subjektivně připadá nevhodné nebo vhodné k obraně je jenom Tvůj názor. Čím víc bude problematika zbraní a střeliva opředená pavučinou "vhodnosti", paragrafů, výjimek, nedotknutelnosti a výjimečnosti, tím víc ke škodě věci.
A vůbec nejvíc ke škodě věci bude to, že se zbraně vzdálí širokým masám, ať už kvůli vysokým nákladům kvůli zbrojáku, nebo kvůli znechucení stran byrokratického vopruzu.

Nechápu absolutně, kde bereš tu sebejistotu se kterou prohlašuješ, že je Ti u zadku, jestli budeš nosit zbraň legálně nebo ne. Mně to u zadku není. Neříkám, že mám pořád u sebe kvér, ale mám sakra rád ten pocit, že si ho kdykoli můžu legálně vzít.

Navíc mám pocit, že o problematice víš kulový.
Lump který je propuštěný z krimu opravdu není kandidátem na zbrojní průkaz. Tohle máme ošetřeno jinými mechanismy.

PS:
ty jsi vážně politik? OMG
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 10 bře 2009 10:23

Jak vyplouvají věci na povrch....

http://www.novinky.cz/krimi/163419-ctyr ... rachu.html
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 10 bře 2009 10:52

ad xenofobie vůči přivandrovalcům:
Tenhle tu byl 20 let. Pár podobných znám: utekli před čistkami od Srbů, tady převážně pracují jako most mezi balkánskými (nebo i Slovinskými) a našimi firmami. Jsou nám přínosem, bývají jiní ale v pohodě. Takže kulturně funkčně už skoro Čech s cizími kořeny. Etnické motivy bych nepřeceňoval, spíš se uvadající 40-tník nevypořádal s hormonální bouří zhrzení od vilné 25-tky, jíž již odvykl a stal se hrozbou.



Ale jinak:
vyzbrojené cizáky nebrat.
rákosníky odzbrojit,
Ilegálního kopáče-azbukáče s bouchačkou zavírat natvrdo ve zkráceném řízení do pracovního tábora s růžovými trenýrkami.


Nelíbí se mi ani příhraniční společné akce s německou policií, která mne na naší straně Rozvadova zkouší legitimivat mluvíce německy, s pistolí u pasu. Byl jsem v pohnutí provést občanské zatčení a oba germány předat inspekci ministerstva vnitra + případ médiím. Ale netroufl jsem si, nakonec :( Cizáčtí ozbrojenci tu nemají co dělat.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 10 bře 2009 18:00

mam kamoše amíka žijícího tady a má 19 kvérů,to jen k těm ozbrojenejm cizákům :lol:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
icehand
Příspěvky: 127
Registrován: 03 říj 2008 12:52

Příspěvek od icehand » 10 bře 2009 18:10

:shock: solventní pán! To se nedivim, když lezem americe do prdele i dírkou v nose :lol:
....Dobrý den, prapore hvězd a pruhů,
tak už ses rozvinul nad náma,
dobrý den, prapore našich druhů,
co jsme je vítali s džípama.

[: Dobrý den, radare, prostě welcome,
tak jsme se konečně dočkali,
dobrý den, radare, já ti tleskám,
kámoši usárnou mávali.:]

Vyřiď tam prosím do vesmíru,
vyřiď tam mezi hvězdama,
že chcem žít nadál s každým v míru,
radši však šijeme U Sama.
----všichni známe :D
Loupeznik

Příspěvek od Loupeznik » 10 bře 2009 18:41

Koupit si v Polsku perkusní revolver,který je tam volně prodejný od 18let,není nic těžkého.A už vůbec né,to převézt přes hranice k nám...
Homer262
Příspěvky: 63
Registrován: 08 čer 2008 17:45
Bydliště: Praha

Příspěvek od Homer262 » 10 bře 2009 20:22

To Child... Možná vím o problematice málo, nicméně na to, aby se mně nelíbilo uvolnění čistě vojenských zbraní, vím dost. Podle mne se zrovna tokarevy do civilní sféry dostat neměly. Dost k této tematice.
To cizáci - nejde o xenofobii - jde jen o to, nehrát si na rovnost. Pokud někdo není občanem země, nemůže mít stejná práva jako občané. Podle mně není důvod povolovat držení zbraně cizím státním příslušníkům.
Nelegální držení zbraně cizincem by mělo automaticky znamenat vyhoštění bez ohledu na jakékoli další okolnosti a nejméně desetiletý zákaz vstupu.
To ostravský případ - zdá se, že vina nebyla jen na jedné straně. Skutečnost bude asi složitější, než se zdálo první den. Tak tomu ostatně bývá skoro vždy. Dnes už to vypadá na poněkud rozšířenou domácí zabijačku kterou zřejmě panenka vyprovokovala sama. Navíc naše čacká policie delší dobu nic neřešila, aby se někdo z nich náhodou nepředřel.

Jenom mně zaráží ta místní až dětinská předpodělanost: někde se vystřelí a desítky diskutérů už si rvou vlasy, že to bude znamenat zákaz osobních zbraní. Je to opravdu trochu jinak. A pokud se opravdu začne o omezení držení osobních zbraní jednat, rozhodně to nebude kvůli takovýmto hloupostem (byť jakkoli tragickým) jako byla tato.
A ještě naposled: můžeme-li něco pro normální postoj společnosti ke zbraním udělat, pak, pokud jsme slušní a důvěryhodní lidé, neskrývejme, že zbraně nosíme. Příklady táhnou, jak víme. :wink:
icehand
Příspěvky: 127
Registrován: 03 říj 2008 12:52

Příspěvek od icehand » 10 bře 2009 22:12

- Homer262 - reakce na poslední odstavec
Když já ti nevim, všechny tyhle událostí prostě ať chceme nebo ne, mohou být podnětem k zahájení diskute ne na poli fóra přátel zbraní ale na politickém poli. Jak se zalíbit určité skupině obyvatel a prošlapat si tak cestičku ke korytu už bylo řečeno. Ono to ale skutečně může být i jen snaha o předcházení takovým případům. Nikdo neví, co se v jejich makovicích děje a lidé, kteří mají své zbraně rádi, jsou pro ně něčím, jako člen rodiny, mají pochopitelně strach. Jsem jeden z nich! Mám strach o své právo držet a nosit zbraň...
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 11 bře 2009 09:14

taxe nám tu smíchaly 2 fóbie (vzájemně nezávislé) a začínají vazbit:

1. fóbie z ozbrojených cizáků (vděčné téma hororů, thrilerů, ... bulváru)
2. fóbie z další vlny štvanic na (nevinné nebohé) vlastníky zbraní
(od prostutuujících politikářů-populistů + jejich pohůnků křivých novinářů, co již postřehli, že kdykoliv zkouší perzekuovat úspěšné, bohaté, vzdělané, samostatné, odlišné - sklidí ovace u líné tupé chudé vystrašené většiny voličů, toužící zakázat silná auta, motorky, zbraně, ... velké vily, víceletá gymnázia a prestižní školy, počítače, drahé dovolené, kozaté přítelkyně a pod.)



Takže jsme se zase víc dověděli o sobě, nežli o jednom všedním emotivním rozchodu s nevšedním tragickým koncem.

Jo: k tomu vyzbrojování cizáků:
vtip je v tom, že kteří cizinci ti nevadí na patře jako sousedi, nevadí ti ani ozbrojení. A ti cizáci, kteří ti vadí už vůbec že sem lezou, zase nebývají ozbrojení legálně a omezování přístupu ke zbrojáku je jim lhostejné. Takže rovnost práv: pustit je ke zbrojáku leda jako nás - tedy až tu budou mít trvalý pobyt min. 21 let, je ghownu. Tedy asi stíhat leda nelegální zbraně. Taky bych ale začal jenom od pokut + možná neprodloužení trvalého pobytu, turisty samozřejmě (z dofčy v Karlových Varech) vyhostit na jeho náklady v polovině turnusu. Tresty natvrdo leda kdyby někoho ohrozil nebo jako přitížení kdyby provedl i něco jiného.
Homer262
Příspěvky: 63
Registrován: 08 čer 2008 17:45
Bydliště: Praha

Příspěvek od Homer262 » 11 bře 2009 12:23

Icehand: Zbytečné. V této chvíli není politická vůle přistoupit k omezení zbraní. Podnětem k diskusi nemůže být malá nehoda, jako byla tato.

Ten strach myslím není o zbraně, ten je o svoji osobní svobodu, jejímž znakem nošení zbraně je. Ten je oprávněný.
Jak se tlaku levicové chátry všude kolem sebe postavit, to je otázkou širší diskuse.
retis
Příspěvky: 59
Registrován: 23 led 2009 21:55
Bydliště: jihočech

Příspěvek od retis » 11 bře 2009 14:31

... přituhuje a smráká se stále víc, pokud ten pitomec v německu skutečně postřílel 15 lidí, tak je ámen ...

Nakonec ty naši "vyvolení" s němcema v zádech budou usilovat o sjednocení pravidel v rámci EU - čert, aby to naše předsednictví a volby do eu parlamentu vzal :cry:
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 11 bře 2009 15:21

to je v poho.
15-četnému germánovi bylo 17let, maximálně by omezili mladistvé sportovce + myslivce.

naopak zdůrazněmež, že chodit učitelé v práci povinně nabití (+ 2x do roka na přezkoušení na střelnici, stejně jako policisti - jinak nebude osobní ohodnocení), zastavili by ho včas. Každá učitelka 9para, řediteli Spas12 a školníkovi navíc bednu slzotvornejch granátů.
Odpovědět