Moravska liga HFT.

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

svako
Příspěvky: 245
Registrován: 15 led 2013 09:34
Bydliště: Drahanská vrchovina

Moravská liga HFT.

Příspěvek od svako » 10 říj 2013 19:04

Jak už jsem dříve psal v brněnském vláknu,bylo by možné založit Ligu HFT Moravy,kde by se zatím
na stávajících a nově založených srazech vzduchovkářů,kteří pořádají závody HFT,soutěžilo
o titul mistra Moravy v HFT střelbě a to na otevřených závodech.Pokud by se přidali
vzduchovkáři i z Čech a Slezska se svou soutěží,mohlo by se pokračovat až k soutěži o titul
mistra HFT České republiky nebo Česka,když už se tak začínáme mezinárodně nazývat.
Specifickým bodovým systemem by bylo možné zachovat v co nejširší míře horizontální základnu
střelců tak,aby se soutěží mohl účastnit co největší počet střelců za poměrně stejných podmínek.
Uvedu příklad.
Vzduchovkáři na Moravě by v různých částech země moravské uspořádali v jednom roce
dohromady třeba 14 závodů,z toho by byly 3 mistrovské.Každému zúčastněnému střelci Moravské
ligy by se bodovaly na základě procentní úspěšnosti tři nejlepší závody.Tyto body by každému
střelci přecházely s 50%váhou do soutěže o zemského mistra Moravy.Zde by se přidávaly body
z těch 3 mistrovských závodů a to ze dvou nejlepších.O výsledku by rozhodoval součet bodů,
v případě rovnosti rozstřel, pokud by stejně bodovaní střelci byli všichni účastni na posledním
mistrovském závodu.V případě nepřítomnosti všech by byl vítěz z těch přítomných na posledním závodu.V případě,že by se pořádala ještě vyšší soutěž,tak by opět přecházely body
za zemské soutěže s 50% váhou do té vyšší.V tomto případě by se počet přecházejích musel
dle výsledků stanovit nějakou dohodou,aby to bylo organizačně únosné třeba 40,50,pokud by
jich vůbec tolik bylo.Kéž by.Započítávání bodů s 50% váhou,mimo výše uvedeného,umožní
v rámci vyšší soutěže posoudit na základě celkových výsledků úroveň střelců a organizátorů
na jednotlivých srazech/zatím nemluvíme o klubech HFT/.Pokud by se mělo střílení na srazu
započítávat do mistrovské soutěže,bylo by uvedeno jako závod HFT Moravské ligy.
Jinak jako sraz vzduchovkářů s vlastním programem.Vlastní program by samozřejmě šlo spojit,pokud by to časově bylo možné,s mistrovským závodem.


Uživatelský avatar
John Steele
Příspěvky: 193
Registrován: 09 lis 2012 15:30

Re: Moravská liga HFT.

Příspěvek od John Steele » 10 říj 2013 19:17

Ahoj Svako.
Pokud do toho mohu kecat, tak si myslím, že více soutěživosti = méně přátelské srazy.
Tobě se nelíbí ty naše srazy, krásné, střediskové? :lol:
https://en.wikipedia.org/wiki/Sainte-M% ... C3%89glise John Steele

jelenteam.webnode.cz

,,Nechť má Bůh slitování s mými nepřáteli, neboť já je mít nebudu.´´
George S. Patton
svako
Příspěvky: 245
Registrován: 15 led 2013 09:34
Bydliště: Drahanská vrchovina

Re: Moravská liga HFT.

Příspěvek od svako » 10 říj 2013 19:44

Ahoj,je to věc názoru,v Čechách se pořádají závody v nekolika soutěžích,Česká sklopka,
Česká krysa,byl jsem na obojích a nepozoroval jsem ,že by n o r m á l n í člověčí soutěživost
na nich rušlila pohodu srazů .Kdo se chce soutěžě účastnit,může,kdo nechce,nemusí a přece
může na srazech v pohodě střílet s ostatníma.Navíc na Moravě žádná společná soutěž není a
v případě ligy by se jednalo jen o tři mistrovské závody.Kolik jich je v Čechách?Většina srazů by
byla pořádána stejně jako dosud.Někteří střelci chtějí soutěžit,někdo nechce,případně má ostych
z toho že se dobře neumístí,ale nikdo nikoho na srazech dosud k soutěžení nenutil.Pokud by tak
bylo,bylo by to velmi špatné.
Uživatelský avatar
pytrs
Příspěvky: 287
Registrován: 14 kvě 2013 19:45
Bydliště: tam kde žáby mají zuby a chřipka je jen zženštělost

Re: Moravská liga HFT.

Příspěvek od pytrs » 10 říj 2013 19:44

John Steele píše:Ahoj Svako.
Pokud do toho mohu kecat, tak si myslím, že více soutěživosti = méně přátelské srazy.
Tobě se nelíbí ty naše srazy, krásné, střediskové? :lol:
no stim taky souhlasim a ne každy se vždy bude moc dostavit a tim padem strati body ktere se budou počitat do dalši soutěže ono berem to zatim jako zabavu ,relax a přatelske posezeni jinak prace pro mnoho znas je taky duležita a vždy to nejde se zučasnit srazu :(
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: Moravská liga HFT.

Příspěvek od Hellboy » 10 říj 2013 20:05

Obecne plati ze je treba 10 srazu a pocita se jich 5 nejlepších to je jako priklad tzn nikdo nemusi byt pokazde ;-)
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
Uživatelský avatar
John Steele
Příspěvky: 193
Registrován: 09 lis 2012 15:30

Re: Moravská liga HFT.

Příspěvek od John Steele » 10 říj 2013 20:13

Jednoduše řečeno chceš Lipovské srazy povýšit na soutěž a vítěz by se utkal s.vítězem od Aleše.a Kubajze?
https://en.wikipedia.org/wiki/Sainte-M% ... C3%89glise John Steele

jelenteam.webnode.cz

,,Nechť má Bůh slitování s mými nepřáteli, neboť já je mít nebudu.´´
George S. Patton
Uživatelský avatar
pytrs
Příspěvky: 287
Registrován: 14 kvě 2013 19:45
Bydliště: tam kde žáby mají zuby a chřipka je jen zženštělost

Re: Moravská liga HFT.

Příspěvek od pytrs » 10 říj 2013 20:30

ja jsem byl zatim 3x na většim srazu kde se to bodovalo a zatim se mam pořad co učit a pořad co zdokonalovat a trenovat takže tyto soutěže jdou mimo mně :D
frotemedved
Příspěvky: 47
Registrován: 26 říj 2011 10:26

Re: Moravská liga HFT.

Příspěvek od frotemedved » 10 říj 2013 22:30

Svako,
nekomplikuješ to trochu moc?
Chseš-li si založit nějaký seriál HFT závodů na Moravě a ve Slezku. je to velmi chvályhodná činnost. Tomu tleskám. A vyjde-li mi to rád k vám přijedu byť třeba na jediný závod.
Co mi přijde komplikované, je tebou navrhovaný bodovací systém vyšších a nižších soutěží.
Osobně se mi na HFT, tak jak je zatím u nás organizováno, líbí ta volnost. Mám čas, tak jedu na závod, nemám čas tak prostě nejedu a basta. Proč bych se měl koukat jestli je to okresní, krajský nebo dokonce zemský závod? Chci si zastřílet a podiskutovat s podobně "postiženými" lidmi...
Optimista se učí anglicky
Pesimista se učí rusky
Pragmatik se učí střílet
svako
Příspěvky: 245
Registrován: 15 led 2013 09:34
Bydliště: Drahanská vrchovina

Re: Moravská liga HFT.

Příspěvek od svako » 10 říj 2013 22:52

A proč se tedy na srazech počítají zásahy a rozstřeluje se o umístění? To by mě velice zajímalo.
Jinak v úvodním pojednání se píše o srazech a soutěži vzduchovkářů na celé Moravě a
o co největším počtu střelců,takže předpokládám ,že by se tato diskuze nemusela týkat jako že
já osobně a Lipovský sraz chce nějak soutěžit s Alexxxem/omlouvám se za zkrácení/ a Kubajzzem.
Mělo to být o něčem jiném a doufám že bude.Asi to bude chtít ještě nějaký čas uzrát.
Uživatelský avatar
zdendaxxl
Příspěvky: 1343
Registrován: 19 zář 2012 13:12
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Moravská liga HFT.

Příspěvek od zdendaxxl » 10 říj 2013 23:34

Vím,že to Svaťa myslí dobře,jinak klobouk dolů před tou strukturou,muselo to dát spousta práce vymyslet.Chápu to tak,že to chce jenom posunout zas o kousek dál, bude to chtít ale asi trochu více času,jak sám říká,musí se to nechat uzrát.Mě ta myšlenka přijde docela dobrá,jen si nejsem jistý jestli je ta Morava na to připravena :wink: .......No,vlákno je založené,diskuze otevřená a přes zimu bude času dost, tak uvidíme..... :wink:
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
Steyr LG110FT Custom Hunting/Sightron SIH TAC 4-12X40 AO HHR
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/ .Změnil jsem nick na "Zdendaxx"
frotemedved
Příspěvky: 47
Registrován: 26 říj 2011 10:26

Re: Moravská liga HFT.

Příspěvek od frotemedved » 10 říj 2013 23:49

Asi jsem se nevyjádřil moc srozumitelně. Vlastní bodování závodů je naprosto v pořádku. Vyjádřil jsem jistý nesouhlas s rozdělováním závodů na okresní, krajské, zemské atp. Podle čeho by se závody rozdělovaly? Krom toho je každý závod jinak obtížný, ať je to dáno teréními podmínkami nebo staviteli tratí. Následný systém, násobení výsledku závodu "pišvejcovou konstantou", mi připadá trochu komplikovaný.
Pokud jde o konkurování odtatním HFT soutěžím, nic takového jsem nenapsal. To je tvoje interpretace... Pokud poběží v souběhu tři HFT soutěže, vůbec si nemusí konkurovat, pokud se nebudou krýt termínově.
Optimista se učí anglicky
Pesimista se učí rusky
Pragmatik se učí střílet
frotemedved
Příspěvky: 47
Registrován: 26 říj 2011 10:26

Re: Moravská liga HFT.

Příspěvek od frotemedved » 10 říj 2013 23:52

zdendaxxl píše::wink: .......No,vlákno je založené,diskuze otevřená a přes zimu bude času dost, tak uvidíme..... :wink:
Jak přes zimu bude času dost? co zimní soutěže? :D
Optimista se učí anglicky
Pesimista se učí rusky
Pragmatik se učí střílet
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Moravská liga HFT.

Příspěvek od Kubajzz » 11 říj 2013 00:20

Tohle nemá cenu probírat tady na netu.
Probereme to osobně v Lipové. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
svako
Příspěvky: 245
Registrován: 15 led 2013 09:34
Bydliště: Drahanská vrchovina

Re: Moravská liga HFT.

Příspěvek od svako » 11 říj 2013 07:16

Do systemu hodnocení v lize jsem právě aplikoval už vymyšlené počítání bodů na základě
procentní úspěšnosti na jednotlivých závodech.Nevím kdo ho vymyslel,ale ten umožňuje
celkem dobře zohlednit odlišnosti střelby na srazech.Zatím taky nevím,že by někdo napadal
Alexx.. a Kubajzze za to,že nevhodně boduje.Přenáší se body a ty jsou stejné v Čechách
i na Moravě.Pokud si někdo dá trošku práce,vezme tužku,papír,případně kalkulačku a udělá
si matematický minimodel Moravské ligy,zjistí,že se jedná jen o jednokolovou soutěž,kde žádné
dělení na okresy,kraje není.Na to je Morava,vzledem k počtu střelců HFT maličká,jak se zpívá
v jedné krásné písni.A to zemské dělení je proto,aby byly pro každého střelce,který se chce
zúčastnit případného celostátního klání, pokud možno stejné podmínky.Každý střelec HFT
přece dobře ví,jak je to časově a finančně náročné jezdit na všechny závody po celém Česku.
Vícekolové počítání bude mít jen nějaký zemský administrátor a ten to s kalkulačkou a
počítačem hravě zvládne.Za což mu můžeme vždy pěkně poděkovat.Základem pro počítání
jsou jen a jen výsledky umístění střelců HFT na srazech,kteří se přihlásí do soutěže Moravské ligy.
Takže maximální volnost na srazech mimo jedné nevolnosti a to snažit se dodržet regule HFT.
I když bych se osobně do soutěže z nějakého důvodu nepřihlásil,určitě bych fandil těm přihlášeným ať jsou
oďkudkoliv.
JirkaF
Příspěvky: 215
Registrován: 24 bře 2011 23:21
Bydliště: Písek

Re: Moravská liga HFT.

Příspěvek od JirkaF » 11 říj 2013 07:33

Jak čtu tak téma do Lipovské hospody je jasné.
J.
Nikdy není pozdě začít.
Jirka F. Písek
Odpovědět