Montaz, optika & pristup

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

AndreeeCZ

Montaz, optika & pristup

Příspěvek od AndreeeCZ » 12 srp 2008 20:45

Cus vsem,
nedavno jsem byl v Opletalce (Ceska Zbrojovka) a tam sem se ptal co a jak s puskohledama a montazema atd.

Prodavac mi rikal, ze montaz na vzduchovku neexistuje, protoze:

1. 11 mm rybina je moc mala, ze vsechny montaze jsou 16mm+
2. Ze vsechny montaze jsou ploche a na vzduchovku se nedaji dat, protoze ta ma kulaty radius, takze se tam zadna optika dat neda.

Pri tom vsem povidani mi neustale vnucoval puskohled za 700,-, ktery pry jako jediny na ni sedi. (a jeste teda ten za 500,-)

________________________________

Pred tim jsem se stavel v Brymove (staromak) a tam mi tvrdili ze mi zadnou optiku na vzduchovku neprodaji, protoze je dopredny raz moc silny a tedy by se uvolnil zamerny kriz a pri tom mi take neustale vnucovali ty dva puskohledy vyse zminene.

Muze mi nekdo vysvetlit co ma kdo v obchodech za problem, ze u nich chci utratit penize za drazsi puskohled a oni mi neustale vtiraji ty levne?

Mimoto na me byli v Brymove opakovane neprijemni, jednali se mnou jako s kusem hadru, ze si dovoluju u nich utracet penize.


Voso
Příspěvky: 61
Registrován: 08 úno 2008 16:04

Příspěvek od Voso » 12 srp 2008 21:23

to s tou 11mm rybinou co ti povedali je blbost lebo 11mm montazi je dost...a su dost drahe :D
to ze vzduchovka ma silny spatny raz a tak nici iste puskohlady je pravda...
a to ze predavaci furt vnucuje tie 4x20 sroty za 350 Sk je aj u nas tak...nemaju to komu predat :D
Uživatelský avatar
Lynk
Příspěvky: 107
Registrován: 03 úno 2008 18:27
Bydliště: PP/KE

Příspěvek od Lynk » 12 srp 2008 21:57

ze sroty 4x20 za 350skk? :lol: u nas ako jediny na slovensku ich v armyshope predava za 250sk a najviac sa zasmejem ked ich niekde inde vidim ako GAMO za 600sk(a pritom su to vsetko tie iste ciny). Inak najspokojnejsi som s cinou 3-7x32 za 480sk(v podstate tento gamo: http://gamo.com/Controller?_objid=64200 ... &_fb=sishm ) a zamerny kriz sa nastavuje klikmy, takze sa neuvolni :wink:

Inak na 8J vzduchovke by urcite prezil, ako vydrzi na 15J este uvidim(bez zaistovacej sruby cestoval po liste)...
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 12 srp 2008 22:51

Aha, profík :roll:. Lynku to že se to nastavuje klikáním je v dnešní době celkem normální záležitost. Uvolněním kříže se ale nemyslí to, že by se ti přenastavila točítka, nýbrž to, že se ti urve osnova uvnitř puškohledu a buď s ní půjde hýbat, ale bude tam nekontrolovaně poskakovat a nebo s ní nepůjde ani pohnout i když budeš točítkama točit a klikat jak čamrda nahoru a dolů
Uživatelský avatar
Lynk
Příspěvky: 107
Registrován: 03 úno 2008 18:27
Bydliště: PP/KE

Příspěvek od Lynk » 13 srp 2008 09:12

to Ares: ze profik?... :lol: , myslel si to ironicky ale ani sam sa zan nepovazujem(a nemienim rozvyjat OT). Ale urcite s tebou NESUHLASIM. Mal som v rukach puskohlad za 1200sk(predrazena cina) a nemala klikove nastavovanie kriza. To ze sa mozu pretocit nezaistovane sruby je pravda,lebo sa mi to stalo(ked som povoloval srubu, pri zatahovani je mensia sanca). No a o tom urvani kriza, mal si rozobraty puskohlad do srubky? Zamerny kriz je nezavisle srubami upevneny v tele tubusu, takze ten sa nijak nemoze poskodit, jedine ak cocka ktorou sa v strede tubusu nastavuje os pohladu tak aby prechadzala krizom. U najlacnejsieho cinskeho to tak je, pochybujem ze by sa nastavoval priamo kriz na akomkolvek inom. Inak by si nemal kriz stale s strede pohladu ale bol by vychyleny do strany.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 13 srp 2008 09:15

Až budeš střílet velkorážku, tak si povíme co možné je a co možné není. V tuto chvílí pouze prezentuješ své domněnky. Jediný rozdíl mezi velkorážkou a vzduchovkou je ve kterém směru přichází zpětný ráz.

edit: Ostatně jestli nevěříš mě (za zlé ti to nemám), tak se pobav se Shivou o tom jak pevně drží vnitřní mechanika na puškohledech a jestli se může rozsypat a přestat fungovat
Martin77
Příspěvky: 115
Registrován: 29 čer 2008 21:37
Bydliště: SR-západ

Příspěvek od Martin77 » 13 srp 2008 14:25

Moja skúsenost--> Riflescope 4x20 na Slávii 631 v zime počas strelby prasklo rameno zámerného kríža.
Na druhom 4x32 (už si nepamätám značku) tiež na S.631 odpadla celá zámerná osnova :( .
AndreeeCZ

Příspěvek od AndreeeCZ » 13 srp 2008 21:34

A jak je to teda s tim radiusem na vzduchovce? .. Ze vsechny montaze jsou ploche ale slavie jsou kulate? A ze nedavaji zaruku pokud to budu pouzivat na vzduchovce?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 13 srp 2008 22:03

Všechny montáže samozřejmě nejsou ploché.
A jestli používáš optiku na vzduchovce nebo kulovnici nemá na záruku žádný vliv. Kromě toho mi není jasné jak to chtějí poznat. :lol:
Jinak "dopředný" ráz u vzduchovek neexistuje, jenom zpětný ráz s poměrně náhlým zastavením, každý si to může sám zkusit.
Problém je v něčem jiném a to v tom, že ze vzduchovky se běžně střílí stonásobně víc ran než z kulovnice.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Mirek12
Příspěvky: 143
Registrován: 29 črc 2008 16:58
Bydliště: Znojemsko

Příspěvek od Mirek12 » 13 srp 2008 23:29

Přesně tak když dám z tátovi 308Win,CZ 527 LUX 5 ran tak už cejtím rameno tam 100ran by bylo hotovo :lol: kdežto u vzduchovky to lítá po stovkách :D
Baikal IZ 27 Sporting
UMAREX 850 AirMagnum
AndreeeCZ

Příspěvek od AndreeeCZ » 14 srp 2008 02:33

Kubajzz píše:Všechny montáže samozřejmě nejsou ploché.
A jestli používáš optiku na vzduchovce nebo kulovnici nemá na záruku žádný vliv. Kromě toho mi není jasné jak to chtějí poznat. :lol:
Jinak "dopředný" ráz u vzduchovek neexistuje, jenom zpětný ráz s poměrně náhlým zastavením, každý si to může sám zkusit.
Problém je v něčem jiném a to v tom, že ze vzduchovky se běžně střílí stonásobně víc ran než z kulovnice.
Mohl by jsi mi ukazat nejaky 'kulaty' ? Nezkousim te, jen nedokazu rozeznat od plocheho.

Dal bych se chtel zeptat, jestli je normalni ze se mi ztraci nastrel po cca 50 - 70 ranach? Utazeny to mam tak, ze uz se dal deformuji srouby a chtel bych vedet, jestli to je na reklamaci (coz by bylo v muj prospech).
Naposledy upravil(a) AndreeeCZ dne 14 srp 2008 02:35, celkem upraveno 1 x.
AndreeeCZ

Příspěvek od AndreeeCZ » 14 srp 2008 02:34

Zapomnel jsem rict ze mam levnou 3-7x20, kterou jsem si hlupak nechal vetrit.. Holt kdyz se nepoucim chybami jinych, tak snad alespon svymi ^^
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pussylala » 14 srp 2008 16:27

Není potřeba ti na to ani odpovědět. Co čekáš od šmejdu za pár stovek? Proto se ti ztrácí nástřel po 50 ránách. Kup jsi Deltu a reklamace bude bez problémů. :wink:
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 14 srp 2008 17:26

Add zpět k tématu montáž na kulatou šínu, www.kozap.cz najit příslušnství - montáže - montáž číslo 22, vysoka s průhledem , Stalker ji má ode mne na QB78 a myslím že je spokojenej.


tady je sheet montží

Obrázek
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 14 srp 2008 17:31

A nebo rovnou redukci z kulaté 11mm rybiny na weavera a potom už jste za vodou že?

http://bkltech.com/Merchant2/merchant.m ... y_Code=500

Jinak tam samozřejmě mají i hojný výběr kroužků rovnou na kulatou rybinu, stačí si jen vybrat
Odpovědět