montaz na 456 (brno model 4 )

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 24 úno 2008 20:48

Sidewinder píše:S tou rovnobeznosti jsem to myslel tak, jak to vystihuje muj nakres - tedy ze pri nizsi montazi - zamerna je blize ose hlavne, je vzdalenost, na ktere jsou draha strely a zamerna osa hodne blizko sebe, o dost delsi, nez pri pouziti vysoke montaze. (na nakresu b>a)
Nemyslim, ze jsem to rozporoval. Jen to muze byt pro nekoho zavadejici kdyz se mluvi o "rovnobeznosti".
Sidewinder píše: Pro BR to jiste vyznam nema ..
Nema, a nema to vyznam ani pro zadnou presnou sportovni strelbu.
Sidewinder píše: i kdyby se strilel na 10 ruznych vzdalenosti - na kazdou bude jina puska a pokud ne, tak na kazdou vzdy pred zavodem nastrelujes.
Mozna by stalo za to uvest "myty" o BR na spravnou miru.
Kratky BR se strili na 100, 200 a 300m a to ve dvou tridach.
LV (Light Varimint do 10.5 libry) a HV (Heavy Varmint 13.5 libry) nekdo strili stejnou flintou obe tridy (tj. strili LV flintou) Nekdo ma opravdu 2 filnty, ale vetsina ma stejnou flintu s vahovym systemem. Ja mam treba v pazbe 3 librovy wolframovy zavazi. takze z 13.5 mohu udelat 10.5.
Bezny zavod se strili v kazde tride na kazdou vzdalenost 5x 5 souteznich ran v case 7min. Na 300m se nekdy strili 5x10 (cas 12min)
Na Long Range se samozrejme pouziva jina raze a strili se od 600 do 1000m. 5x10 ve dvou vahovych tridach.
Takze vetsina strelcu ma jen dve flinty s vymenymi hlavnemi, podle razi a stoupani vyvrtu. Takze jedine co se vlastne meni jsou hlavne (ja mam zatim jen dve, 6PPC a 6.5-284 cimz vykryvam vsechny tridya vzdalenosti a stejny puskohled, Sightron 36x, stejna montaz) to k BR strileni, upresneni.
Jinak co se tyce nastrelovani, tak zalezi na tom na jak velky terc strilis. V podstate vsichni co strili odstrelovacku (open) cejchuji (nastreluji) flintu na vzdalenosti a podle toho dela sve tabulky.
Sidewinder píše: ze pri nastreleni na 30m mi nastrel sedi (temer na 100%) jiz od 20m az do 35m .. takze v tomto rozmezi, kdyz se objevi potkan, nemusim vzdalenost merit a premirovat..
Tomu rikaji myslivci ONV nebo se to take jmenuje optimum sight-in range kde 35m je max. point blank range.
Sidewinder píše: U vysoke montaze je toto rozmezi vyrazne kratsi!
to je jasne.


Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 24 úno 2008 21:06

Kubajzz píše:JJ, montáž vždy co nejnižší, jak to jenom jde a kolik optika dovolí.
Leupold kvůli tomu dokonce dělá ty nakopnuté modely, aby osa optiky byla co nejblíž ose hlavně.
Nevsiml jsem si ze by s tim paskvilem mel uspech.

Jinak se da souhlasit s tim ze cim nizsi tim lepsi, ale jen z jednoho duvodu a to je ze neni potreba stavitelna licnice. Kazda pohybliva cast se drive ci pozdeji stava zdrojem nepresnosti.
Jinak je to samozrejme o tom, jak moc potrebuji mit objektiv puskohledu 56 nebo jeste vice. zvysuje se tim vaha a hlavne cena. zisk na svetelnosti je minimalni (v praxi radove 15-20min). Vlastni vysoka montaz u normalnich pusek ma nevyhodu licnice. vlastni blizka LOS k trajektorii nehraje minimalni roli, protoze tim ze neni moc puskohledu s dostatecnym rozsahem interni vertikalni korekci tak se delaji listy ktere pridavaji 20-30MOA. Coz primo vylucuje tuto zminovanou vlastnost.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 24 úno 2008 21:50

Bohužel nemohu souhlasit s tvrzením, že každá pohyblivá část se časem stává zdrojem nepřesností. To by se závodní pušky dělaly na míru střelci a bez nastavitelných prvků. Naopak mají závodní zbraně stavitelné prakticky vše. Záleží především na tom, jak jsou mechanizmy pro nastavení konstruovány a řemeslně zpracovány. Chápu, že u BR, kdy střelec střílí prakticky vždy ze stejné polohy, není stavitelná pažba třeba. Pokud ale střelec střílí polohový závod, je stavitelná pažba velmi užitečná a u vyšší závodní úrovně se dokonce stává nezbytností. Právě proto, že od mechanizmů je vyžadovaná tuhost a dlouhodobá stabilita při relativně nízké hmotnosti, bývá stavitelná pažba často několikanásobně dražší, než pažba monolytická. Omlouvám se za OT, jen jsem chtěl věci uvést na pravou míru.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 24 úno 2008 22:27

upresnim,
pohyblive casti jsou zdrojem nespolehlivosti a rizikovym faktorem poruchovosti. To je proste fakt.
Nema cenu porovnavat nebo se odkazovat na specialni sportovni zbrane (at BR nebo jine). Jsou vylepseni v kosntrukcich sportovnich zbrani nebo vznikaji nove sportovni naboje, ci jine prvky, ktere se vyvinuly ze sportovnich zbrani a byly prejaty do zbrani ozbrojenych slozek. Definitivne to nejsou pohyblive casti, kdyz pominem modni trendy ktere "prodavaji".
Pokud si dobre pamatuji Harpe, tak jsi rikal ze jsi odchovany na malorozkach a z velke jsi toho moc nenastrilel. Je jasne ze hejblatka na malorazce, ktera nema zpetny raz (teda skoro), netrpi. Rovnez velkoraz coz jestli se nepletu se strili vetsinou v razi 6mm BR Norma, je zpetny raz zanedbatelny.
Nicmene zbrane jez se pouzivaji v prakticke strelbe, kde je potreba vykon k eliminaci zivych cilu ci jsou antimaterialni, jsou velice vykone a vykazuji podstatne vetsi zpetny raz. Tam je unava materialu enormni a trpi vsechny pohyblive casti.
Ale je to opravdu OT. Nicmene tvrzeni ze pohybliva cast neni zdrojem nepresnosti ci problemu o proti pevne casti je chybne. Bez ohledu na jak presne ci nepresne zbrani to je.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 24 úno 2008 22:27

Jeden o koze, druhy o voze..

Shiva mel urcite na mysli BenchRest, kde nepresnost znamena neco jineho, nez v normalni sportovni strelbe .. tam neni potreba ani licnice, ani botka, ani nic jineho pohybliveho - jen spoust. Navic kdesi Shiva psal clanek o velkoraznem BR, kde se strili na soustrel - tedy ani korekce na puskohledu nejsou potreba a jsou z puskohledu odstraneny jako mozny zdroj "nepresnosti" a puskohled je "zabetonovany" bez moznosti zmeny zamerne.

Takova puska je uz opravdu jen na tu soutez :lol: ¨

Sportovni strelec pro strelbu v polohach urcite potrebuje uuuplne neco jineho co se pusky tyka .. a take co se tyka presnosti.

No hlavne jsme se shodli, ze pokud jde o pusku typu "mala odstrelovacka" (a takovou Harry stavi) tak je vhodne mit co nejnizsi montaze. Dalsi veci k diskuzi by mohlo byt, zda to v soutezi, ktera se strili jen na jednu vzdalenost vyuzije? .. ja myslim ze ne .. ale kdyz uz budu stavet MaO pusku, chci aby mohla jako MaO slouzit - az se nektera z disciplin priblizi vice k odstrelovacske realite.

Zatim mam ale, jako mnozi dalsi, doma MaO pusku, ktera je spise sportovnim specialem na dany typ discipliny a od "odstrelovacky" ji deli mnohe - napriklad nevhodny typ krize, jednoranovy system podavani naboju, velmi tezka konstrukce atd..

Ale uz pracuji na reseni - az se realnejsi disciplina objevi, abych byl ready :) - a urcite tam dam co mozna nejnizsi montaze - kvuli zamerne i kvuli licnici :wink:
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 24 úno 2008 22:48

Sidewinder píše:Jeden o koze, druhy o voze..

Shiva mel urcite na mysli BenchRest, kde nepresnost znamena neco jineho, nez v normalni sportovni strelbe .. tam neni potreba ani licnice, ani botka, ani nic jineho pohybliveho - jen spoust. Navic kdesi Shiva psal clanek o velkoraznem BR, kde se strili na soustrel - tedy ani korekce na puskohledu nejsou potreba a jsou z puskohledu odstraneny jako mozny zdroj "nepresnosti" a puskohled je "zabetonovany" bez moznosti zmeny zamerne.
nene, nemyslel jsem BR strelbu. reagoval jsem jen o nepresne uvadeni informaci o BR strelbe.
Rovnez musim opravit to ze u BR strelby neni potreba korekci. To neni pravda. Praxe ukazala, ze drive nebo pozdeji se opticka soustava (je pohybliva a nemusi to byt zoom) uvolni. Proto se voli zpusob jak se vyhnout ztrate opticky kvalitniho puskohledu tim ze se mechanicky rozsype. Cela opticka soustava se proste mechanicky zaaretuje A POUZIJE SE MONTAZ KTERA UMOZNUJE OBE KOREKCE externim zpusobem.
Jinak co se tyce odstrelovacich taktickych pusek (sniper rifle) tak si troufnu rici ze jsem ji mel v ruce nekolikanasobne vicekrat nez drtiva vetsina ucastniku fora a mohu rici, ze tyto zbrane se vyznacuji strohou jednoduchosti a minimem pohyblivych casti. V soucasne dobe stale nejspolehlivejsi a nejodolnejsi odstrelovci flinta vychazi v testech AI. Ma pouze dve pohyblive casti. Licnici ktera je opravdu jednoducha a lehce zaaretovatelna a vertikalne pohybliva botka. Delka pazby je stavitelna pouze pridavanim mezikusu a je na tvrdo prisroubovana.
Obe tyto casti zustavaji v jedne poloze opravdu zaaretovane na vyhovujici nastaveni pro strelce. Licnice se sundava jen pri cisteni zbrane.
Zadna nastaveni se pri zmene poloh nedelaji. Toto cini ze zbrane maximalne spolehlivou zbran z minimalnim rizikem nefunkcnosti z duvodu poruchy ci selhani nejake pohyblive casti.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 06 dub 2008 17:51

nemá někdo prosím kontakt na Harryho ? potřeboval bych lištu 8)
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Suza

Pažba AI

Příspěvek od Suza » 30 zář 2008 18:36

To Harry
Krásně vymyšlený :-) ta pažba alá AI na 456ce... Taky ji mám a mám v plánu něco podobného, tak by mě zajímalo jak máš vyřešeno, že tam máš zasobník jako u AI? To jsi dělal nějakou vložku do originálu?
Suza

Příspěvek od Suza » 30 zář 2008 18:37

A připoju ju se v prozbě o kontakt na Harryho, ta lišta je perfektní a taky ji chci :-) tak pokud má někdo kontakt budu za něj vděčnej a myslím že nejen já 8)
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 30 zář 2008 19:31

koupil jsem kroužky přímo na 456 a super bombastic
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Suza

Příspěvek od Suza » 30 zář 2008 19:44

A jaké? Můžeš poslat foto nebo odkaz?
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 30 zář 2008 20:10

myslim že to bylo na JGStrade ale kurna nemužu najit kde cema tušim 890,-
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Suza

Příspěvek od Suza » 30 zář 2008 20:37

Jsou to tyto? Jiný jsem tam s rybinou 16mm nenašel.... http://www.jgstrade.com/scripts/podrobnosti.php?IDZ=856
Uživatelský avatar
Enzo
Příspěvky: 38
Registrován: 11 lis 2008 16:12
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: montaz na 456 (brno model 4 )

Příspěvek od Enzo » 12 úno 2010 17:47

Chtěl bych se Vás pozeptat na montáž na 456 :?: . Chtěl bych zajistit sklon puškohledu 10-20 MOA. Mám dvě alternativy.
Zaprvé použít rail s příslušným sklonem a weaver profilem a na něj PWR kroužky od Leupolda. Tahle varianta se mi zdá být technicky nejlepši. Jenže rail na 16mm rybinu už k maní není, tak bych ho musel nechat vyfrézovat. Mám ho sice už pripravený, ale to prijde na celkem dost penez. :?
Jako druhá varianta mě napadlo koupit jednodílnou montáž od CZUB nebo Kozapu (asi stejná): tuto . Na ní by měly jít oka sundat případně jedno zakratit (jedna se cca o 0,5mm) a tím dosáhnou těch 20MOA. pak bude zase potřeba srovnat nesouosost ok (rozdíl na sklonu by na oku měl dělat méně než 0,1 mm). Je tento postup teoreticky možný?

Nedělal jste už někdo takovou úpravu?

A ještě bych měl dotaz na majitele těchto montáží. Jak je vysoká základna. našel jsem že oka se dělají ve 6,9,11mm, i když to v shopech nějak nenabízejí. (potřebuji cca 20-23 mm od rybiny k tubusu)

Díky, Enzák
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: montaz na 456 (brno model 4 )

Příspěvek od vendous » 12 úno 2010 17:54

Šlo by to s tou od kozapu. Jedno oko můžeš podložit a máš hotovo
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Odpovědět