Mluviti stribro, mlceti zlato....

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

epetr2008

Mluviti stříbro, mlčeti zlato....

Příspěvek od epetr2008 » 06 říj 2008 11:34

http://www.novinky.cz/clanek/151210-upo ... radli.html

Tento člověk zřejmě udělal následující fatální chyby:
- napomenul jistou státem protěžovanou menšinu jen k vůli jejich odlišným sociálněkulturním normám!!!!! to je přece jasný rasizmus!!!!
- volal o pomoc!! Jednak to je v dnešní době k smíchu a jednak by měl dostat pokutu za rušení veřejného pořádku k vůli tomu hluku ve večerních hodinách!
- tašku jim nevydal dobrovolně, čímž spáchal jasný trestný čin maření výkonu (v tomto případě odpočinku) úředního činitele, neb se tím teď bude muset někdo zabývat!
- a neměl u sebe bouchačku :twisted: :twisted: :twisted:


Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 07 říj 2008 01:50

Nikdo mu nepomohl. To je časté a známé ne jen z novinek.

Profesor na filosofii tomu říkal dělená zodpovědnost, nebo tak nějak. Sedíš ve třídě sám, na chodbě bouchne petarda a půjdeš se tam podívat. Sedí vás ve třídě víc, stejná situace, kouknete se na sebe a sedíte dál.
Ty lidi co se v takových situacích dívají jinam by fakt měli zavírat aby se takovéhle nešvary odstranily. Vždyť hajzlové s nečinností počítají. I kdyby jich bylo pět, tak si rozmyslí jestli půjdou proti dvoum co zvednou pr...
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
Horan
Příspěvky: 52
Registrován: 11 črc 2008 11:28

Příspěvek od Horan » 09 říj 2008 15:52

2 Lettow-Vorbeck: Kdyby to bylo v nasem state tak, ze nekomu pomuzes, dostane se ti podekovani (ci poslani do pr...to je fuk) a pudes domu, tak by pravdepodobne pomohlo vice lidi uplne neznamemu cloveku. Ale u nas? Proc bych riskoval krome rvacky jeste nekolik dni vyslechu a litani po policajtech ci pripadny trest za neprimerenou obranu nebo primo napadeni-ublizeni na zdravi, pokud pokud nejsem napaden ja nebo nekdo z mych blizkych?

Tady souhlasim s epetrem2008, vzhledem k veku obeti byla jedina chyba ze nemel kver...
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 13 říj 2008 11:28

kdyby penzista měl bouchačku, tak pokud tasí do nastupující hrozby, je to na žalobu za veřejné ohrožení (což míření nabitou odjištěnou nepochybně je), pokud ji tasí do započatého útoku, tj. vlastně už opožděně - s kondicí 60-tníka, příjde o ni a pak je to jen na milosrdnosti útočníků. Při případném vyšetřování sebeobranné střelby aby se modlil aby ho advokát protistrany nenechal vyšetřil na nastupujícího Alzheimera, protože to by pak asi prohrál za pomatenost.


IMHO: první a jedinou chybou penzisty bylo že vstoupil do toho autobusu. Pak už svým jednáním mohl leda ovlivnit jako jaká oběť skončí.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 13 říj 2008 11:40

Lettow-Vorbeck píše:
... lidi co se v takových situacích dívají jinam by fakt měli zavírat ...

Neposkytnutí pomoci u nás trestné je, zvláště pokud je člověk prokazatelně karatista či v tomto případě střelec s nesenou zbraní. Výše flastrů neznám ale i kdy by jen drobná podmínka: už je to záznam, možná přijdeš o zbroják či jeho prodloužení, možná tě vyhodí ze státní služby, ...

Takže tresty tu jsou. Ale ani tak do toho nejdu a dělám že nic nevidím. Kdybych viděl, že hrozí že ho umlátí (jako k smrti umlátili Sáhulu - kopání do hlavy a pod.), střílím + volám policii. Jinak je to pro trestaného angažovaného celekm zdravé až nevinné upomenutí, že nemá podnikat nic nad svoje síly. O těch výrostcích měl zamobilovat na 112, třeba by se nenaučili jak snadné je dědulu zmlátit a dnes by byla záma jejich totožnost.


Jiná otázka zda takového angažovaného bojovníka za spravedlnost neodměňovat (on i banální zásah policie stojí desetitisíce - proč je nedat angažovanému mravokárci) - lidi by se drali aby za odměnu vystartovali + zdokumentovali i po odhozený papírek od bombónů. Něco jako v USA lovci uprchlíků - to je taky soukromý podnikatel.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 13 říj 2008 20:00

Ale ani tak do toho nejdu a dělám že nic nevidím.
Dačo také ako keď sa opýtala tá ženská, čo ju tá kofola tak urážala (myslím toto ), policajta prečo nezasiahol - a on jej odpovedal že on to nevidel (je to na konci videa).
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 13 říj 2008 20:59

jednou občan romské národnosti obtěžoval moji kamarádku na ulici,tahal ji do auta a podobně já šel náhodou okolo a lehce jsem ho vytrhl z jeho počínání.Kamošku pustil sedl do auta a jakoby odjel jenže za minutku přijel i s kumpánem a začali machrovat jako kráva .Lidi chodili okolo a jakoby nic neviděli a zůstali jsme tam : dva zmrdi ,kámoška ,já a mého kamaráda čtyřnohej přítel Rotvajler jménem Bára kterého jsem zrovna venčil. Hoši že prej more ,že si myslim že jsem frajer když mam psa a ohnali se po něm,poprvé jsem ho udržel . Jako fáze dvě následovalo sundání náhubku,a ty černý držky (většinou se bojej psů jak čert kříže) to neodradilo tak se po něm ohnali znovu no a divá Bára už mněla pěnu u huby a já jí teda nechal at to vyřídí za mně 8) Jeden borec prokouslé lítko a druhej stehno, zdrhali jako kráva(i když z nich fajně chcala krev) a už jsem je nikdy potom neviděl :D Vše jsme nahlasili na Pčr poldové nam pogratulovali ani nic nesepisovali a v pohodě jsme šly domu .4ili z toho plyne chodit venku výhradně s velkejma hafanama :lol:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 13 říj 2008 21:27

...však on bude nějak pogróm a bude klid....
Slukař
Příspěvky: 146
Registrován: 25 říj 2007 18:40

Příspěvek od Slukař » 14 říj 2008 08:13

Ale nejnádhernější a nejužitečnější jsou stejně bulteriéři.
Epetr: koukám, že seš z liberecka, taks možná slyšel o tom Němci, co ho v Liberci pobodali Romové a on se, než ztratil vědomí doplazil k autu kde měl právě dva exempláře výše zmíněného plemene, kteří ten útok pozorovali přes sklo. Utiskovaní spoluobčané prej byly v horším stavu než on. Ale je to už pár let. Každopádně od tý doby co jsem se tu historku dověděl, toho psa chci. Ale prej to nejde, že je to teriér a rozhrabal by fajnovou skalku, a nevoní Šanelem. :cry:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 14 říj 2008 09:11

Víte, kdyby napadený byl ozbrojený, mohlo to dopadnout úplně jinak. Ty možné scénáře jsou dva. Buď by došlo k ještě větší eskalaci a na konci by byla asi vražda, nebo by se nestalo vůbec nic, protože by pachatelé mohli nabýt dojmu, že se jedná třeba o policistu v civilu.
Pravda také je, že úkolem Policie je zajistit bezpečnost obyvatel (jako celku). Mají k tomu spoustu nástrojů, které mnohdy ani nepoužívají. V současnosti je ale zajištění bezpečnosti obyvatele (jednoho) jen a jen na něm.
Já sám bych do obrany třetí osoby šel jenom za velmi striktních pravidel. Nikdy nevíte, kdy se skupinka útočníků obrátí proti vám a jestli nemají nějaké kamarády, kteří stojí za vašimi zády a napadnou vás v tom nejméně vhodném okamžiku. Jelikož dovolání se Policie je vlastně mnohdy nemožné, nemá vám kdo krýt záda.
Věřím, že napadený od teď na ulici bez nějaké zbraně (ne nutně střelné) nevyjde.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 14 říj 2008 09:49

No, nevím.
Mít ve čtvrti (na vsi) podobné útočící mlátičky nebo menšiny je průser, ale vás bych za sousedy taky nechtěl: kochání se v pogromech, trhaném mase, střelbě: z toho jde strach - jen malé nedorozumění, kohoutí povahy a zmasakrujete nepravého.

Líbí se mi anglická policie, která se i třeba útočníka s nožem prý má pokoušet nejprve chytit do sítě - teprve kdyby hrozilo že někomu ublíží, pak střílí nebo pouští psy.

IMHO: pistole a psy jen když už vážně není jak zastavit hrůzu. Nejlepší obrana proti 4 mlátičkám je 16 urostlých policajtů na zavolání, jejich pes možná leda trvale cvičený na zapointování utíkajících - prvotně bez kousání.

Nedávno byl v černých ovcích domkař, co lapnul podmínku že jeho vlčák hryznul tlustou cigánku, co mu tam soustavně kradla v sadě. Tady by vážně videokamera udělala větší službu.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 14 říj 2008 10:33

Problém s cikánkou byl v právu a ve dvou věcech. Nedopustila se trestného činu! Jen přestupku a proti němu je obrana vlastně nemožná. Určitě se nemůžete bránit nějakou zbraní, zvířetem, nebo nástražným systémem.

A za druhé - nebyla to obrana, protože v danou dobu zrovna opravdu nic neudělala.

Podobné věci bych sám neřešil. Dal bych tam asi fakt nějakou kameru a natáčel bych. Potom už je prokázání trestného činu, nebo přetupku jednodušší.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
pbezo
Příspěvky: 67
Registrován: 09 úno 2006 08:35
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pbezo » 14 říj 2008 11:17

kayakero píše:Líbí se mi anglická policie, která se i třeba útočníka s nožem prý má pokoušet nejprve chytit do sítě
nejak som si nevšimol, že by toho maníka v metre v Londýne pred odprásknutím chytali do siete...
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 14 říj 2008 12:25

pbezo píše:
kayakero píše:Líbí se mi anglická policie, která se i třeba útočníka s nožem prý má pokoušet nejprve chytit do sítě
nejak som si nevšimol, že by toho maníka v metre v Londýne pred odprásknutím chytali do siete...
To byla jiná situace. To honili teróristy. Taky si nedovedete představit, co se dělo v okamžiku, kdy se zjistilo, že zastřelený nebyl terorista (a myslím, že to nebyl ani Arab, ale to si nejsem jistý).
Anglie nesmí být brána jako etalon pro chování Policie. Jednak, v Anglii je normální, že Policie není nějak zvlášť ozbrojena (a je to skoro historický fakt). Dál, Policista je mnohdy zároveň i zdroj informací a samaritán, záchytkář, porodník a kdovíco ještě. Běžní lidé si s Policisty (i s cizími) povídají a zvou je na čaj domů (když je venku hnusné počasi). Policista je někdo, komu se apriori důvěřuje.
Na druhou stranu, musím přiznat, že já bych si v Londýně bez zbraně připadal coby Policeman jako nahý.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 14 říj 2008 14:03

No, je pravda, že chytat jen tak do sítě magory se slušivou vestičkou z dynamitových patron je nebude bavit dlouho.

Zase ale při hledání sériového vraha zbytečně neodstřelí uříceného vilně sípajícího sprintujícího chlapa s velkým nožem, úchylně oblečeného, ze kterého se pak vyklube Shakespeareovský-herec co spěchal aby stihnul začátek představení, poté co mu vyplivlo auto. Teda - jestli je to s tou sítí pravda, znám to jen z filmu, pravda, britského.


Ale zpět k tématu:
Veřejná doprava je hazard a jen pro silné, důchodce měl vědět do čeho leze a nedopustit to, nebo aspoň neprovokovat nad svoje možnosti. Do nočního rychlíku na Ostravu bych já třeba taky nevlezl - asi ani ve skupině.
Odpovědět