Mladik postrilel v nemecke skole 15 lidi, zabili jej na utek

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 12 bře 2009 09:06

Slukař píše: Ještě jsem neslyšel o případu, kdy by některej z těchhle magorů napadnul policejní stanici nebo kasárna.

Taxi projdi události v Iráku. Tam na civilní policejní stanice + vojenské check-pointy útočí podobní týpci: věk kolem 18-ti, deprivanti s duší (odněkud) plnou křivdy a nenávisti, kterou neví jak kanalizovat a taxi vyberou náhradní zástupný boj. Zdali v něm zemřou je jim jedno, možnost smrti možná i vítají.

A to už nemluvím o činech typu "sebevražda rukou policisty" - kdy adept na Bohnice místo skoku z Nuseláku vezme rukojmí, pár jich možná i zabije a pak mává na místní verzi URNy plynovkou - aby jim dal záminku k palbě.
Homer262 píše: Všichni tihle psychopati jsou pouze poserové. Nikdy nejdou tam, kde by mohli čekat odpor.

Tenhle kluk měkej nebyl. Střílet uměl super, věděl co ho čeká - když ve Wendlingenu pustil rukojmí co mu tam svolalo rojení policie, místo aby ho zastřelil. Strach z jeho krve asi neměl. A zemřít možná i chtěl.

Typologie magorů je mnohem pestřejší nežli se asi domníváš. I když pomatení neschopní slaboši převládají, nejsou takoví všichni. Neupínej se k téhle naději, nebo tě zaskočí.


Uživatelský avatar
iMartin
Příspěvky: 30
Registrován: 15 kvě 2007 20:07
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od iMartin » 12 bře 2009 15:39

Takovejhle čin může udělat jedině někdo, kdo už nemá co ztratit (nebo si to myslí), ale prostě spáchat sebevraždu, to je pro ně málo tak když už "musí" umřít, tak ne sám.
To už pak není odvaha ale zběsilost. A střelecký umění toho magora z článku taky moc nevyplývá, lidi co zabil se neměli jak bránit, a buď neměli kam utýct (kam byste utekli když jste ve třídě, jediná možnost - ven oknem, jak psali, někteří to tak udělali a sami se málem přizabili) nebo neměli ponětí co se děje (v tom supermarketu). To by dokázal každej, kdo už aspoň jednou držel pistoli v ruce a trefil na dvacet metrů cíl.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 12 bře 2009 17:10

kayakero píše:
Slukař píše: Ještě jsem neslyšel o případu, kdy by některej z těchhle magorů napadnul policejní stanici nebo kasárna.

Taxi projdi události v Iráku. Tam na civilní policejní stanice + vojenské check-pointy útočí podobní týpci
Toto asi nie je to isté - tam (v Iraku) je to partizánska vojna proti okupantom. Z pohľadu US je to samozrejme terorizmus. Z pohľadu domácich je to boj za oslobodenie (alebo skôr nastolenie status quo ante bellum). A to nemá nič spoločné s takým masakrom ako sa stal v Nemecku (samozrejme okrem mŕtvych ľudí).
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
icehand
Příspěvky: 127
Registrován: 03 říj 2008 12:52

Příspěvek od icehand » 12 bře 2009 22:32

Na první pohled ne, ale neposuzujeme záměr nebo důvod, nýbrž myšlenkové pochody člověka, který jde spáchat podobný skutek. To bychom se tématicky už opravdu odchýlili od tohoto vlákna.
Já se taky stále domnívám, že ten člověk prostě jde a kašle na všechno. Blázen bude klidně mlátit hlavou o zeď ne proto aby se zabil ale protože mu to prostě velí nějakej vnitřní hlas neboli je s nervama v řiti.
icehand
Příspěvky: 127
Registrován: 03 říj 2008 12:52

Příspěvek od icehand » 12 bře 2009 22:42

iMartin píše:.....To by dokázal každej, kdo už aspoň jednou držel pistoli v ruce a trefil na dvacet metrů cíl.
No nevim, zkoušels někdy trefit pohybující se cíl a to tak, že pohybující se chaoticky. Já bych si nebyl tak jistej o jednoduchosti! Zvlášť, když seš něčim rozrušenej a chceš to za každou cenu trefit co nejrychleji.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 13 bře 2009 00:04

Utoky sebevrahu v Iraku a utoky magoru v euro-americkem svete - sorry, ale to fakt snad nechces srovnavat. Chapu, ze aspekty jsou v necem podobne, ale cil, natura, pohnutky uplne jine...

Teroristi utoci na policejni stanice proto, ze chteji vyvolat strach v Iracanech a donutit je nevstupovat do ozbrojenych sboru a nespolupracovat s tema zlejma vykoristovatelama.

Magori se citi nepochopeni, neuznani a touzi, aby se proslavili a svet konecne pochopil, jak jim ublizuje a litoval je.

A samotne provedeni - uz na treti diskuzi se projevuje nazor "zkus trefit cil v pohybu" - ja nevim, ja kdyz si predstavim tridu gymplu, kam jsem kdysi chodil, tam 25-30 studaku a 1 frajera, co tam vlitne s kverem, tak par lidi trefi jeste nez si to vubec uvedomnej, 90% zbytku ustrne nebo skoci pod lavice a zbytek zabehne do kouta, kde je ceka totez co ty, co skocili pod stul.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 13 bře 2009 10:12

->cmk , ->ALKAJ
strach v prostých Iráčanech chtějí vyvolat možná (karierní) manageři teroru, jež zajišťují logistiku + výběr cílů + ímáma, který jim ze své mešity průběžně dodává (typy na) zmanipulovatelné mladistvé naivky se sebevražednými sklony, s duší plnou nenávisti, u nichž se mu prvotní výplach mozku povedl.

Řadové pako se slušivou dynamitovou vestičkou pak bude mít mysl v hodně podobném stavu jako Tim Kretschmer.
______________
S tou střelbou:
I v naší TV Nova pouštěli animaci činu: ve 2 třídách střílel ode dveří. Lehký byl jen první výstřel, pak se lidi z plných sil hemžili jak o život, jelikož doopravdy o život. Přesto téměř co rána to smrt - žádná palba naslepo do masy - převážně čisté head-shoty, skoro samí mrtví na místě, raněných minimum. Potom ve Wendlingenu čelil celé koordinované zásahovce - ekvivalentu SWAT či URNa. Přesto se mu (i jen s pistolkou) proti skupině se samopaly podařilo 2 z nich těžce zranit - navzdory neprůstřelkám. Tihle vážně mají natrénováno, pro krycí palbu dávkou munici nešetří.

Takové trefy jsou pro začátečníky neproveditelné, natrénováno zjevně měl. Kdoví na co myslel, když ho otec brával na střelnici.
_______________
Tím ho nechci glorifikovat.
Jeho čin je smutným vyvrcholením série selhání.
Nemyslím jen to, že si jeho otec měl lépe pistoli zamykat.
Spíš rodina měla zavčasu poznat, že se mu v duši hromadí beznaděj, (?domnělé) křivdy a nenávist co začal nezvládat školu, že je na něho nátlak moc veliký.
Uživatelský avatar
iMartin
Příspěvky: 30
Registrován: 15 kvě 2007 20:07
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od iMartin » 13 bře 2009 14:17

icehand: Vem si že běžná školní třída je místnost o rozměrech cca. 7x15m a je v ní i s učitelem kolem třiceti lidí, který nemaj moc možnost kam utíkat, ti jak začnou panikařit a strkat se jeden přes druhýho, má střelec dost šancí někoho trefit. Proto si subjektivně nemyslim, že by to byl nějakej super střelec. V psychice takových magorů se nevyznám, těžko říct zda ho zabíjení nevinných lidí rozrušilo nebo ne. Normálního člověka by to rozrušilo určitě, ale tenhle normální zjevně nebyl.
Ale osobně jsem to nikdy nezkoušel.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 13 bře 2009 16:26

Pokud zcela odosobním povahu té tragédie, říkám, že to byl mimořádně zdatný střelec.

Se střelbou na pohyblivé živé cíle mám dosti zkušeností z myslivecké praxe.
Uživatelský avatar
iMartin
Příspěvky: 30
Registrován: 15 kvě 2007 20:07
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od iMartin » 13 bře 2009 18:45

Já trvám na tom, že mimořádně zdatnej nebyl. Spíš průměrnej.

Jak jsem řekl, třída je uzavřenej a ne zrovna velkej prostor, ze který je únik jen přes dveře kde stojí střelec, nebo oknem, a je tam 30 lidí naráz, kteří si uvědomí vážnost situace až když střelec vytáhne zbraň a vystřelí, ten má mezitím čas odstranit několik dalších studentů. A psali že vešel do dvou tříd a ve škole zabil deset lidí, což dělá teoreticky v jedný třídě 5 zastřelených z celkových třiceti. Studenti v lavicích v první řadě jsou obzvlášť snadnej cíl.
Childeatere, když provozuješ myslivost, tak taková situace přece nemůže nastat, kdy máš 30 jedinců nějaký zvěři v omezeným prostoru ze kterýho nemůžou ven.
Nejsem myslivec, dokonce zatím nejsem ani držitel zbrojního průkazu, ale jsem přesvědčenej že "skóre" toho střelce není nijak úžasný.
Koneckonců ne každej student v něměcký škole je mistr KungFu jako Jet Li, aby se dokázal vyhýbat kulkám.
A pokud jde o ty lidi, co zastřelil po cestě, tak ty prostě zaskočil, neměli tušení že je někdo zastřelí.
A ještě jeden aspekt, díky kterýmu považuju mysliveckou praxi nesrovnatelnou s masakrem ve škole. Ten mladík měl poloautomatickou pistoli, neřekli sice jakou, ale počet nábojů v zásobníku odhaduju tak na 12-20.
To bys musel chodit na číhanou s AR-15 aby se to dalo srovnávat.

Kdyby ten střelec byl fakt dobrej, dopadlo by to hůř.
icehand
Příspěvky: 127
Registrován: 03 říj 2008 12:52

Příspěvek od icehand » 13 bře 2009 19:44

Já opravdu pánové nevím, jestli moc nekoukáte na Kobru 11, nebo podobný hovadiny, kdy spolujezdec v autě (Simir Gerchán) přestřelí na 50m lano od nějakýho sudu nebo co, nebo jestli jste opravdu tak famózní střelci. Začátečník strhává, neumí pořádně zamířit atd.i když má na jeden výstřel spoustu času + stres.
Asi se nemá cenu vzájemně přesvědčovat, protože výsledek je jasnej. Každej si myslíme a trváme na něčem jiném.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 13 bře 2009 22:27

Už som videl ľudí (ktorý pred tým nestrieľali z pištole) ktorým sa streľba na 10m zdala tak triviálna záležitosť že nechceli strieľať pokial terč nebol na 25m a potom nechápali že netrafili ani papier :D . Takže pre necvičeného strelca to nie je tak ľahké "ako vo filme".
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pussylala » 13 bře 2009 22:46

Taky jsem věděl už jako dětsko, kde má otec klíč od trezoru a nikdy jsem tam nelezl. Měl jsem respekt! Je to všechno o výchově. Prostě někomu se nepovede vychovat normální dítě
Uživatelský avatar
iMartin
Příspěvky: 30
Registrován: 15 kvě 2007 20:07
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od iMartin » 14 bře 2009 00:11

A co ten Korejec co způsobil masakr na Virginia Tech? Podle data kdy si objednal zbraně, a data kdy je už měl k dispozici, měl tak tři tejdny na trénink. A zabil 32 lidí.
Znovu opakuju co jsem říkal na začátku, kdo už jednou držel pistoli v ruce a trefil na 20 metrů cíl, tohle dokáže - fyzicky. S tim, jak si to srovná v hlavě teď nepočítám, to by bylo předmětem jiný diskuze.
retis
Příspěvky: 59
Registrován: 23 led 2009 21:55
Bydliště: jihočech

Příspěvek od retis » 14 bře 2009 09:01

http://www.novinky.cz/krimi/163878-masa ... -vtip.html

[quote] „My jsme ještě stále hrozně pozadu, co se týká ekonomické úrovně a tohle jsou jevy, které se obvykle vyskytují v těch nejvyspělejších společnostech jako jsou USA, severské země a třeba Německo. Ale zvolna se k tomu blížíme, protože už i u nás jsou rodiny, které mají více zbraní,“ varoval psycholog. :shock:

... takže příčina je jasná, pana psychologa bych poslal na vyšetření,
musím říci, že po přečtení jsem se nas ... jako málokdy ... :cry:
Odpovědět