Mladik chtel usmrtit spoluzaka brokovnici

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Charlie
Příspěvky: 6
Registrován: 23 říj 2005 17:33

Mladík chtěl usmrtit spolužáka brokovnicí

Příspěvek od Charlie » 09 bře 2006 10:18

Novinky.cz: Netradiční řešení sporu zřejmě hodlal využít devatenáctiletý mladík z Prachatic, jenž si na svého spolužáka přinesl do školy v Českém Krumlově brokovnici s nábojem. Zbraň měla být smrtící, pachatel ji schoval do šatní skříňky.

http://www.novinky.cz/krimi/79546-mladi ... vnici.html


Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 09 bře 2006 10:31

Mi nerikejte, ze novinky nemaji jednu fotku nejaky brokovnice. NAcpali tam Sa58, a pro jistotu nekolik.

P.S: Myslite, ze to odnese i ten bracha, co mu brokovnice patrila?
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 09 bře 2006 11:00

http://bleskove.centrum.cz/cerna-kronik ... l?id=20173
na Bleskově si dali práci a ilustrační obrázek je celkem košer. Nicméně,
to je celkem prkotinka proti tomu, že je na světě další průser :( a kdo bude chtít, najde si zde i argument proti legálním zbraním.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 09 bře 2006 11:41

jbiker píše: že je na světě další průser :( a kdo bude chtít, najde si zde i argument proti legálním zbraním.
Presne tak... "kdo chce psa bit, hul si vzdy najde". Nicmene v tohle pripade se jednalo jednoznacne o nedodrzeni zakona. Majitel zbran dostatecne NEzabezpecil proti zneuziti.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 09 bře 2006 17:51

A troufám si odhadem říci, že nebyl v dnešní době sám, kdo neměl střelnou zbraň zabezpečenou před osobami nepovolanými. Předpokládám, že nějakých 50% držitelů střelných zbraní na nějakou skříň na zbraně kašle. Takže obdobných p...... bude pořád habaděj. Všichni víme, že poliši nemohou u nás doma kontrolovat zajištění střelných zbraní. Ale zase si sami koledujeme o případné změny zákona, které na sebe nenechají dlouho čekat.
A hledejme potom viníka.......
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 09 bře 2006 22:45

Takže mé předtuchy se, bohužel, naplnily. Viděl jsem jen zprávy na ČT a ti se tedy vytáhli! Rozjeli to jako Nova a Prima dohromady, zamotali do toho masové vraždy ve školách po celém světě a na závěr klinický psycholog konstatoval, že snadná dostupnost zbraní u nás je problém :shock: . Fakt, neskutečný bulvár !!! Nechci malovat čerty, ale
raději jsem si už před časem podal žádost na rozšíření o A a B (za 14 dnů jdu na zkoušky). Doufám, že pokud to opravdu praskne, tak se najde nějaký klub, který přijme takové "hobíky" jako jsem já a nechá nás občas prásknout do papíru i bez závodních ambicí :(
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 09 bře 2006 22:56

Co by praskalo? Lidi budte v klidu. Kdyz nekdo nekde v opilosti naboura... taky prijdou vsichni o ridicaky? Trosku to prehanim... ale smysl to ma.

Jednoduse... ten kdo zbran nezabezpecil a doslo ke zneuziti, necht je po zasluze potrestan stejne jako v jinych pripadech poruseni zakona. Tot cele.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 13 bře 2006 12:29

Luke píše:1) Mi nerikejte, ze novinky nemaji jednu fotku nejaky brokovnice. NAcpali tam Sa58, a pro jistotu nekolik.

2) P.S: Myslite, ze to odnese i ten bracha, co mu brokovnice patrila?
Ad 1) Podle mého názoru je toto důkaz, že novináři, kteří se cítí zmocněni o nás psát zasvěcené články, jsou ve skutečnosti banda blbců, ketří by nepoznali pušku od klacku, ani kdybyste jim ji omotali kolem krku a odstávající konec jim nacpali někam, kam slunce nesvítí. Můj oblíbený politk Miloš Zeman je holt odhadnul přesně... Samozřejmě to neplatí obecně, i mezi nimi se jistě najde spousta slušných, inteligentních lidí, co nám nejdou po krku jen proto, že je to najednou v módě. Bohužel jich moc není.
Ad 2) Podle mě by měl a je to naprosto samozřejmé, neboť, jak už napsal Andy, porušení zákona je zde naprosto jednoznačné, takže se snad skutečně není třeba nijak zvlášť vzrušovat, i když určití lidé pochopitelně udělají celorepublikový problém ze všeho...
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 13 bře 2006 15:02

http://zpravy.idnes.cz/krimi.asp?r=krim ... _krimi_cen

ad 2) Me to zas tak samozrejme neprijde, protoze jak pisou na idnes ( kde pouzili i odpovidajici fotku ), on vzal z " uzamcene skrine" bratrovu zbran. Pokud tedy bratr nemel vice nez 2 zbrane nebo vice nez 500 ks. naboju, nemusel mit trezor. Tady se dostavame k tomu, jesti v takovem pripade je zamceni do obyc. skrine a noseni klice u sebe dostacujicim zpusobem zabezpeceni proti zneuziti nebo odcizeni, jak pozaduje zakon. Podle meho je, protoze ten druhy proste musi prekonavat nejakou prekazku, byt to je jen drevotriska.
Nagant
Příspěvky: 28
Registrován: 10 bře 2006 18:35

Příspěvek od Nagant » 13 bře 2006 15:15

No uvidíme, pokud to tedy v dohledné době bude nějak uzavřeno. V takovýchto mediálně propraných případech by měl být rozsudek také medializován, kdo byl uznán vinným a přesně proč. Nemyslím jmenovitě, ale podle rolí v případu.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 13 bře 2006 15:18

Luke píše: on vzal z " uzamcene skrine" bratrovu zbran. Pokud tedy bratr nemel vice nez 2 zbrane nebo vice nez 500 ks. naboju, nemusel mit trezor. Tady se dostavame k tomu, jesti v takovem pripade je zamceni do obyc. skrine a noseni klice u sebe dostacujicim zpusobem zabezpeceni proti zneuziti nebo odcizeni, jak pozaduje zakon. Podle meho je, protoze ten druhy proste musi prekonavat nejakou prekazku, byt to je jen drevotriska.
Pokud je to tak jak pisi... pak je "bratr" zrejme nevinen.

Zabezpecil... vse ma preci svoji bezpecnostni mez. Do 2ks to zakon neresi.. nad 2ks ano. Jde tedy o to, kolik "kveru" mel.

Dale pak, jelikoz je pachateli jiz 19 let ... tak soudit a pokud ho advokati "vysekaji" z umyslu zavrazdit (coz by bylo asi rozumne, zrejme to ani dokonat nechtel) ... tak mu dat pro vystrahu podminku za kradez a nedovolene ozbrojovani.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 14 bře 2006 09:42

Luke píše:...Me to zas tak samozrejme neprijde, protoze jak pisou na idnes ( kde pouzili i odpovidajici fotku ), on vzal z " uzamcene skrine" bratrovu zbran...
To je fakt, ono to tak samozřejmé není. Tak si počkáme, protože, jak napsal Andy, posouzení záleží na věcech, které nemůžeme vědět. Faktem je, že s tím zabezpečením je to v praxi často všelijak. Třeba já mám rozhodně víc než dvě zbraně a víc než 500 nábojů, a všechno to mám zabezpečené tak, že to mám v ložnici narvané pod parketama :oops: a doufám, že to případný zloděj nenajde. Na druhé straně je ale fakt, že mám poměrně bytelné vstupní dvře, takže případná nevítaná návštěva není moc pravděpodobná. No a hlavně nemám debilního bratra, co by se u mě v ložnici ozbrojil a šel mým arzenálem zbourat školu (kdyby tímhle způsobem řešilo svoje problémy desetileté dítě, tak by se to možná dalo pochopit, ale v devatenácti...).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
MarK
Příspěvky: 176
Registrován: 29 bře 2006 20:21
Bydliště: Wien8 / Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarK » 15 srp 2006 23:40

Vrchní soud zpřísnil trest za brokovnici ve školní skřínce
15. srpna 2006 17:00
Vrchní soud v Praze zpřísnil trest studentovi z Prachatic. V březnu si přinesl do školy brokovnici na soka v lásce. Za nedovolené ozbrojování byl nově odsouzen k půlročnímu vězení. Většinu si už odseděl ve vazbě. Za tři týdny tak vyjde z věznice na svobodu.

Devatenáctiletý student střední umělecké školy v Českém Krumlově Vojtěch Mach Žižka odjel 1. března domů do Prachatic, kde z uzamčené skříně odcizil bratrovi legálně drženou brokovnici a jeden náboj ráže 16. Se zbraní se vrátil do školy v Českém Krumlově. Hrozil s ní sokovi v lásce. Spolužáci ale vše nahlásili vedení školy, které přivolalo policii. - více zde

Krajský soud v Českých Budějovicích uznal studenta vinným z nedovoleného ozbrojování a přípravy vraždy. Mladík dostal dvouletou podmínku se čtyřletou zkušební dobou. - více zde

Vrchní soud Žižku uznal vinným jen z nedovoleného ozbrojování, ale vynesl nepodmíněný půlroční trest. Student podle něj sice původně staršího kamaráda Miroslava Valentu chtěl zastřelit kvůli sporu o dívku, včas si to ale rozmyslel a zbraň nepoužil.

Mladíka po vězení čeká ještě nástup do léčebny. Podle rozhodnutí soudu musí absolvovat ústavní protialkoholní a protidrogovou léčbu.

"Jsem spokojen," uvedl Žižka k verdiktu při odchodu z jednací síně.

"Jsem šťastný i za něj a jsem moc rád, že za tři týdny jde domů, to je super. Byl to můj kamarád a myslím si, že bychom určitě mohli být ještě kamarádi," řekl poškozený Miroslav Valenta, který odvolacímu řízení osobně přihlížel.

"Dodnes se tomu divím a doteď nevěřím tomu, že by mě chtěl zastřelit. Myslím si, že mě chtěl jen vystrašit. Důvodem byla jedna holka a žárlivost, která zde hrála velkou roli," dodal Valenta.

iHeute
[size=84][url=http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz][b]Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony[/b][/url] | [url=http://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa][b]Mapa střelnic a obchodů v ČR[/b][/url][/size]
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 07 zář 2006 12:15

MarK píše:1) ...Mladíka po vězení čeká ještě nástup do léčebny. Podle rozhodnutí soudu musí absolvovat ústavní protialkoholní a protidrogovou léčbu.

2) "Jsem spokojen," uvedl Žižka k verdiktu při odchodu z jednací síně...
Ad 1) No, jestli byl na chlastu nebo drogách, tak by to leccos vysvětlovalo (rozhodně je to jedna z mála věcí, jež by pro mě osobně mohla být osvělením toho, jak se člověk v deatenácti může chovat jako dítě, jemuž je kdo ví jestli deset, jak už jsem napsal).
Ad 2) Aby nebyl :wink: :D :P . Osobně jsem čekal, že mu to "napálí" víc.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Odpovědět