Mladi nasilnici

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Fanda

Mladí násilníci

Příspěvek od Fanda » 17 pro 2005 09:33

Byl bych rád, kdyby teoretici tohoto fóra vypracovali metodu jak se bránit v takových případech jako je tento.

Čtrnáctiletého chlapce a jeho o rok staršího kamaráda označila policie za hlavní aktéry brutálního přepadení 55letého muže v Třinci na Frýdecko-Místecku. Jeho mrtvé tělo našla náhodná chodkyně ve středu na odlehlém místě u plynojemu v místní části Starý Borek. Podezřelé mladíky policie vypátrala ve čtvrtek.

16.12. 2005 11:37
TŘINEC - Vzhledem k charakteru útoku policie případ nekvalifikuje jako vraždu, ale jako ublížení na zdraví s následkem smrti. "Ve čtvrtek bylo zahájeno trestní stíhání mladistvého," uvedla policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková. Druhý podezřelý trestnímu stíhání vzhledem k nízkému věku unikne.

Zločin se odehrál ve středu po půlnoci. "Muži, který šel po místní jednosměrné ulici, opakovanými údery pěstí a kopy nohou způsobili mnohočetná poranění hlavy a trupu," uvedla mluvčí. Dodala, že muž zůstal na místě ležet v bezvědomí a o několik hodin později, brzo ráno zemřel na otok mozku.


troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 17 pro 2005 18:43

hm..mas jednu moznost..vytahnout brokovnici s upilovanou hlavni a ustrelit jim obema makovici..a pak zbytek zivota stravit za mrizema jako ten nejvetsi padouch a psychopat kterej bezduvodne brutalne zabil dva mlade chlapce..
a pak mas jeste jednu moznost..nechat se zmlatit a doufat ze neumres..
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 17 pro 2005 19:12

Bohužel, ať se to líbí, nebo nelíbí komu chce, je to tak. Pokud by se nějaká takováto situace stala komukoliv, raději ať zaleze do kanálu. Má větší šanci přežít a zůstat nepotrestán, než když se bude bránit.

V současné době by takovouto sebeobranu asi žádný soudce neuznal, protože to je ve skutečnosti obrana, proti činu, spáchanému proti osobě trestně nezodpovědné (§ 11 tr/z. - Kdo v době spáchání činu nedovršil patnáctý rok svého věku, není trestně odpovědný.) a proto je to z pohledu soudce celé na vodě.

Na druhé straně, asi by se (pokud už by nebylo jiné zbytí) dala sebeobrana obhájit, protože i když není někdo za čin zodpovědný, mohou se jiní tomuto činu - pokud je útokem na jejich majetek a zdravi, či život- bránit.

V každém případě - jak jsem psal na začátku - je vhodné v tomto případě utéci.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 17 pro 2005 23:45

Pouzit nejakej nelethalni prostredek - peprak, obusek...
Návštěvník

Brokovnici hned nebo po letech

Příspěvek od Návštěvník » 18 pro 2005 06:59

Už to tady bylo - anonymní brokovnice hned (pokud byli někde sami a nebyli svědci) nebo anonymní brokovnice do jejich vrátek po pár letech. Nebo molotov do okna, pokud bydlí níž než ve druhém patře.
Doogs

Příspěvek od Doogs » 18 pro 2005 09:07

Padesát let na tvrdo.Dvacet pět let pro ně a dvacet pět let pro oba rodiče.Po celou dobu dvanáctihodinové povinné směny v pomocných pracech pro stát a veškerý výdělek rodině poškozeného.Dále vypálit na čelo cejch VRAH.Hrozba vysokého trestu sníží kriminalitu,ale navymítí ji.Stále je to lepší něž to,co teď předvádí náš právní systém.Proč matka demokracie za jakou se vydává USA má stále tresty smrti? asi proto,že na tom něco bude.Nechápu proč nemůžou naši okopírovat ze světa všechno co funguje a zavést to tady,je natom něco tak složitého?to mi prostě hlava nebere.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 18 pro 2005 09:44

Ach jo, zas už jeden mravokárce.

Chtěl jsem se zeptat: žil jste někdy ve Státech? Víte něco o jejich právním systému? Pokud ne, pak mlčte!!

To, co tu popisujete je pěkně zhovadilé. Ano, potrestat někoho za vraždu, pokud ji udělá - prosím s tím souhlasím - ale jakou jistotu máte, že dotyčný vraždu spáchal. Ne vždy bývá jasné, zda pachatel tu vraždu spáchal. I "v kolébce demokracie" - která kolébkou demokracie není - se mnohdy stává, že za vinného označí někoho, kdo věc nespáchal. A po desítkách let ho rehabilitují.

Mimochodem, pobavil jsem se tím, jak si idealizujete USA. Myslím, že to je dnes prvni opravdová diktatura na světě. Dík Bushovi a jeho gorilám v politice.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
dajda4603
Příspěvky: 47
Registrován: 04 črc 2005 21:58
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od dajda4603 » 18 pro 2005 09:51

Doogs píše:... Proč matka demokracie za jakou se vydává USA má stále tresty smrti? asi proto,že na tom něco bude.Nechápu proč nemůžou naši okopírovat ze světa všechno co funguje a zavést to tady,je natom něco tak složitého?to mi prostě hlava nebere.
No, on má ten trest smrti jednu nevýhodu... Když se soud splete, tak už jaksi není možné ten omyl napravit. :? Možná proto v našem velmi omylném státě něco takového neexistuje. :wink:

Na druhou stranu mi přijde z hlediska daňového poplatníka výrazně lacinější na státní útraty někomu vpálit kulku do hlavy než ho do smrti živit v kriminále :!:
JdC: Budoucnost patří aluminiu !
Doogs

Příspěvek od Doogs » 18 pro 2005 09:51

Možná by jste byl překvapenej jak nemám rád Ameriku a vše kolem ní.Jen jsem pro hodně přísné tresty.Nedávno v tv byl pořad kde kdosi řekl,že USA práva svých občanů omezuje a je to čím dál horší.
Richi

Příspěvek od Richi » 18 pro 2005 10:45

Možno by bolo zaujímavé keby ako trest za vraždu bolo upálenie... to by si vrah dobre rozmyslel. Dnes sa trest smrti bežne vykonáva smrtiacou inekciou (sú to 3 inekcie: prvá dotyčného uspí, druhá uvoľňuje svalstvo a v tretej je jed) - takže je to BEZBOLESTNÉ... ale keby sa upalovalo...hm :twisted:

Niesom moralista ale ak niekto niekomu úmyselne vezme život mal by za to zaplatiť svojim. Žiadnych 16 rokov v kriminále ale doživotie alebo smrť !!! bodka
Tyrichter

Příspěvek od Tyrichter » 18 pro 2005 10:54

Víte, trest smrti má sice tu nevýhodu, že nejde vrátit zpět, ale zpět nevrátíte ani ty roky, co strávil dotyčný v kriminále, nehledě k tomu, že v opravdovém kriminále je to daleko horší. Pro trest smrti tím pádem nejsem, protože to není žádný trest, spíš osvobození. Pro vrahy a násilníky tvrdé věznice, jako za komunistů (prosím, vyvarujte se jakýchkoli desinterpretací ve smyslu, že mám komunisty rád a podobně, ale co tu máme dneska za kriminály pro vrahy, to mě jímá hrůza).

A těm kteří byli chyceni inflagranti, souhlasím, vypálit na čelo VRAH. To by myslím byl ten nejlepší trest ze všeho.
Ondra

Příspěvek od Ondra » 18 pro 2005 11:56

No jasne,ale melo by se to taky rozlisovat.Treba za neumyslny zabiti atd...Pokud by to byl nejakej magor usvedcenej ze3 nasobny vrazdy.Pak bych ho poslal na 20 let nucenych praci do kolonie teplousu, pote nechat sadisticky mucit a popravit treba umlacenim klackem nebo zahrabat do mraveniste... :twisted:
dajda4603
Příspěvky: 47
Registrován: 04 črc 2005 21:58
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od dajda4603 » 18 pro 2005 12:18

Tyrichter píše:Víte, trest smrti má sice tu nevýhodu, že nejde vrátit zpět, ale zpět nevrátíte ani ty roky, co strávil dotyčný v kriminále, nehledě k tomu, že v opravdovém kriminále je to daleko horší. Pro trest smrti tím pádem nejsem, protože to není žádný trest, spíš osvobození. Pro vrahy a násilníky tvrdé věznice, jako za komunistů...
To je samozřejmě pravda, ale když se podívám na systém v USA (a teď mě prosím neberte jako zastánce "velkého satana" :wink: ), tak je vidět, že právě ti nejhorší zločinci mají paradoxně největší komfort - svůj trest tráví na samotce, neobtěžováni jinými.
Pokud chceme být (alespoň morálně) lepšími lidmi než zločinci (a to bychom být měli, že...), pak nemůžeme souhlasit s jejich trápením. Můj osobní názor je, že je lepší se takových osob co nejdříve natrvalo zbavit, proto mi přijde okamžitá poprava jako nejlepší. Vlastní způsob popravy nechci řešit, myslím si, že zbavit někoho života není nikdy úplně "bezbolestné".
JdC: Budoucnost patří aluminiu !
Richi

Příspěvek od Richi » 18 pro 2005 12:49

dajda4603 píše:
Tyrichter píše:Víte, trest smrti má sice tu nevýhodu, že nejde vrátit zpět, ale zpět nevrátíte ani ty roky, co strávil dotyčný v kriminále, nehledě k tomu, že v opravdovém kriminále je to daleko horší. Pro trest smrti tím pádem nejsem, protože to není žádný trest, spíš osvobození. Pro vrahy a násilníky tvrdé věznice, jako za komunistů...
To je samozřejmě pravda, ale když se podívám na systém v USA (a teď mě prosím neberte jako zastánce "velkého satana" :wink: ), tak je vidět, že právě ti nejhorší zločinci mají paradoxně největší komfort - svůj trest tráví na samotce, neobtěžováni jinými.
Pokud chceme být (alespoň morálně) lepšími lidmi než zločinci (a to bychom být měli, že...), pak nemůžeme souhlasit s jejich trápením. Můj osobní názor je, že je lepší se takových osob co nejdříve natrvalo zbavit, proto mi přijde okamžitá poprava jako nejlepší. Vlastní způsob popravy nechci řešit, myslím si, že zbavit někoho života není nikdy úplně "bezbolestné".
Áno ale nezabúdaj na to, že tu musí byť hlavne psychologický faktor, ktorý musí odrádzať vrahov od ich "vznešenej" činnosti. Čím krutejší spôsob popravy, tým väčšia dilema pre vraha...
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 18 pro 2005 14:41

Hmmmm, to bych si dovolin nesouhlasit. Nedá se to říct zas tak zjednodušeně.

Některým je jedno, co bude, až to udělají, hlavně, že teď (když ten čin pachají) jim bude dobře. Jiní si zas uvědomují, že by mohl následovat trest, ale stejně si říkají, že je to nepotká. Jen malá hrstka zločinců (kolem 15%) si uvědomuje následek svého činu (hlavně, pokud se čin stane mimoděk).

Když už jsme u toho - existuje jenom jedna jediná vyjímka: pravidlo, že pokud dojde ke spáchání činu s použitím střelné zbraně, uděluje se automaticky nepodmíněný trest (mají to v některých US státech). To funguje až u 60% pachatelů jako odstrašující pravidlo.

Je známo (a přišla na to i americká justice), že délka trestu není to, co by lidi odstratšovalo. Jakmile jednou jdete do lochu, změní se vám celý život a je tudíž jedno, jestli poté už vraždíte (třeba za 40 let), či "jenom" okrádáte lidi (dva járy). Stejně už poté nenajdete žádnou slušnou práci, rodinné zázemí je fuč a nezbude Vám nic, než se vrátit zpátky do vězení pro další trest za něco jiného.

Neposlední je ekonomický dopad. Pro trestané lidi musíte sehnat práci, musíte je hlídat, musíte jim udržovat alespoň minimálně fungující místo k přespání. Což všechno stojí peníze nás daňových poplatníků.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Odpovědět