Miridla

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Rys
Příspěvky: 142
Registrován: 11 říj 2006 10:38
Bydliště: kousek od Boskovic

Mířidla

Příspěvek od Rys » 04 pro 2006 20:59

Kdo co střílíte a jak máte naštelovaná mířidla? Mám na mysli to, že pokud nestřílím klasické sportovní disciplíny (ale třeba EPP, IPSC atd), mám nastřeleno na střed (na flek). Ale sportovní střeci mají nastřeleno na spodní černý okraj mezinárodního pistolového terče. A myslím že takto nastřelená zbraň není pro " bězný život".
Jaký máte názor?


Smazaný uživatel 93

Příspěvek od Smazaný uživatel 93 » 04 pro 2006 22:10

Pokud bych při "běžné" obranné střelbě střílel zbraní nastřelenou na spodní okraj černého sportovního terče, při kratší vzdálenosti než 25 m trefím vždy vitální zónu (nechtěl bych nikdy být v této situaci). Pro obrannou střelbu od cca 2 do 10 m nemá sportovní nastřelení žádný význam. Střelba nad 10 m není obranná. :twisted:
Uživatelský avatar
Rys
Příspěvky: 142
Registrován: 11 říj 2006 10:38
Bydliště: kousek od Boskovic

Příspěvek od Rys » 05 pro 2006 09:13

Takže Tvůj závěr je, že to nevadí (je možný mít nastřeleno na spodní okraj a při jiné střelbě to jedno). Ano?
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 05 pro 2006 09:40

Rys píše:Takže Tvůj závěr je, že to nevadí (je možný mít nastřeleno na spodní okraj a při jiné střelbě to jedno). Ano?
Souhlasím. Navíc dost záleží na tom, jak do toho člověk kouká. Příklad: Margolina má mikrometricky stavitelná mířidla, tudíž si ji nastřelím jak chci (terčově). CZ 75 tuto vymoženost postrádá, což jsem vyřešil tím, že jsem si zvyknul s ní mířit nepatrně jemnou muškou a jinak stejně jako s MCM.
Pro obrannou střelbu je to obecně dost jedno, protože tam se většinou k míření ani nedostaneš, a pokud ano, rozdíl v zásahu bude minimální (jak už tu bylo zdůrazněno). Pro dva různé druhy sportovní střelby (např. klasická mířenka/IPSC), kde mířit stihneš a navíc se od tebe očekává určitá přesnost, už by na tom záležet mohlo. Ale to už se bavíme o něčem jiném (mířenku a IPSC zpravidla nestřílíš stejnou zbraní a pokud ano, tak už na ní máš mikrometry a v pohodě překlikáš před závodem).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Odpovědět