Mireni a Spousteni kratkych zbrani.

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kornel

Míření a pouzdro

Příspěvek od Kornel » 06 srp 2008 16:38

Ahoj, mám dotaz. Jsem krátkodobý majitel Makarona a potřeboval bych trochu poradit. Mám trochu problémy s mířením a nástřelem. Prostě a jednoduše ani na 10 metrů nejsem schopen střelit desítku. :cry: Soustřel mám více vlevo dole. Tak mě napadlo, jestli nemám posunuté hledí. Jak jste na tom vy? Měli jste to „továrně“ nastřílené nebo jste si to dávali upravovat? Továrně jsem dal do uvozovek, protože ten můj viděl zbrojovku naposledy v roce 1984 a pak se někde válel v ruském skladě. Tento problém mě nenechá spát. Nebo vážně jsem tak mizerný střelec? :evil: Je pravda, že jsem toho moc nevystřílel asi jen 600 továrních nábojů SB.
Druhý dotaz bych měl na pouzdro. V čem nosíte svého miláčka? Chtěl bych opravdu mít zbraň skrytou, bez žádných boulí. Uvažoval jsem o vnitřním pouzdře Dasta typ 211-2 se sponou nebo vnější pouzdro kydex od Fobuse. Máte někdo zkušenosti? Jinak Makaron je opravdu mazel.


Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 06 srp 2008 17:25

Že bys strhával?
DUSan
Příspěvky: 81
Registrován: 22 čer 2007 14:20

Příspěvek od DUSan » 06 srp 2008 17:30

2 Kornel:
Podla mna robis chybu spustania. Sila prenasana z ukazovaku nesmeruje rovnobezne s hlavnou ale vytlaca zbran vlavo dole. Moze to byt sposobene aj zlym drzanim zbrane alebo polohou ukazovaku na spusti. Ten ma byt na spusti polozeny tak, ze sa o nu opiera cca v polovici prveho clanku. Spravne drzanie sa dosiahne tak, ze vezmes pistol zhora za zaver lavou rukou. Pravu roztvoris tak, ze pri pohlade zhora vytvori palec a ukazovak tvar pismena V. Do jeho stredu zasunies chbat pazby a smerujes ustie hlavne tak aby bola v osi predlaktia pravej ruky.
Spustas pomaly plynule, nie razovo.
DREW
Příspěvky: 24
Registrován: 13 led 2008 10:12
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od DREW » 06 srp 2008 18:37

Zkus si párkrát namířit na prázdný líst papíru nebo i terč a spustit "nasucho", uvidiš na mířidlech, jestli se ti pohnou nebo ne. Taky pomáhá na nanučení spouštění jednoduchá pomůcka a to položit si na závěr nábojnici (náboj) a spustit tak, aby ti při dopadu kohoutku nespadla, myšleno samozřejmě bez ostrého náboje v komoře, tedy opět nasucho :roll: , jinak se ti to asi nepovede :lol: Akorát nevím, zda má Makarov nahoře na závěru rovnou plochu... :?:
CZH2003S, Kevin 9mm M, Jericho 941 FBL
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 06 srp 2008 18:49

A o co že Ti strhnu i s nábojnicí na závěru, která nespadne.
Tato pomůcka je k hovnu, lepší je sledovat mířidla aby se nehnuly...
DREW
Příspěvky: 24
Registrován: 13 led 2008 10:12
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od DREW » 06 srp 2008 18:52

Jestli strhneš do terče a zůstane Ti nábojnice na závěru, tak jsi David Copperfield.
CZH2003S, Kevin 9mm M, Jericho 941 FBL
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 06 srp 2008 18:58

když strhneš a muška se Ti pohne o 3/4 mm oproti hledí, tak nábojnice nespadne. A v terči na 25 metrů to dělá baj voko 15 cm. Pokud se s takovým rozptylem spokojíš, tak trénuj s nábojnicí, pro lidi kteří se chtějí odnaučit strhávat je to ale k hovnu....
Kvakoš

Příspěvek od Kvakoš » 06 srp 2008 18:59

Rovnou plochu má :lol:
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 06 srp 2008 18:59

Je to jednoduché,nejprve je dobré pistoli nastřelit někým kdo to ovládá.To ti napoví co pistole dělá.Potom je dobré začít pracovat na sobě.
První krok je míření,u krátké zbraně dbej na to abys vždy viděl mířidla zcela ostře a ty pak přesuň na flek zvaný cíl.Jen tak se ti povede něco čemu se říká rána mířená.
Druhým krokem je spouštění,pomáhá tomu jednoduchý manévr,posuň spoušť na prostřední článek ukazováku.Sice se ti ruka vykloní ale zkrátíš si chod prstu,nebude se hýbat celá ruka a hlavně ti to půjde mačkat snáze.
Tyhle dvě drobnosti naučí trefovat i ženskou,jak to později změníš už je na tobě,pokud ti něco není jasné zastav se na sraz Rusáků- http://rybina.ovfree.net/viewtopic.php?f=7&t=110
Tam to můžeš zkusit prakticky a pod plným dozorem lumpů. :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
DREW
Příspěvky: 24
Registrován: 13 led 2008 10:12
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od DREW » 06 srp 2008 19:28

Alfonss píše:když strhneš a muška se Ti pohne o 3/4 mm oproti hledí, tak nábojnice nespadne. A v terči na 25 metrů to dělá baj voko 15 cm. Pokud se s takovým rozptylem spokojíš, tak trénuj s nábojnicí, pro lidi kteří se chtějí odnaučit strhávat je to ale k hovnu....
Myslím, že je to věc názoru a zkušeností z praxe, hezkých pár lidí už jsem takhle naučil uvědomit si, že s tou rukou pohnou a vždy potom měli lepší výsledky. Samozřejmě, že to není dogma, ale kdyby dotyčnému pár cvaknutí naprázdno pomohlo, proč to nezkusit, ne? :wink:
CZH2003S, Kevin 9mm M, Jericho 941 FBL
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 06 srp 2008 19:36

Pozor příteli, neřešíme cvaknutí naprázdno. Sušení, tj. spouštění naprázdno při současným sledování mířidel má velice výrazný pozitivní vliv na odnaučování strhávání. Člověk musí odhlížet z mířidel a ty se nesmějí ani hnout. Ale když si dáš na závěr nábojnici, tak dokážeš škubnout spouští tak, že se Ti mířidla pohnou, ale nábojnice ještě nespadne. Schválně si to vyzkoušej.

Další důvod strhávání bývá tzv. "strach z rány"

Obvykle/občas se to projevuje u lidí, kteří stříleli malorážkou (tudíž žádnej kopanec a zpětnej ráz), naučili se skvěle spouštět a nestrhávali. Při přechodu na větší ráži (větší zdvih a kopanec) někteří jedinci začínají podvědomě strhávat, není to o tom že by neuměli spouštět, ale je to způsobeno tím, že se snaží potlačit zpětný ráz a zdvih...
DREW
Příspěvky: 24
Registrován: 13 led 2008 10:12
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od DREW » 06 srp 2008 19:47

Ale já se nepřu, sušení jsem dotyčnému poradil v první větě, sice ne tak podrobně a odborně, ale je to jistě základ cvičení mířené střelby. Ten fígl s nábojnicí jsem psal až dál jako další zkušenost, protože pokud mu bude padat, tak je to samozřejmě úplně v háji, jinak s tebou souhlasím :wink:
CZH2003S, Kevin 9mm M, Jericho 941 FBL
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 06 srp 2008 20:31

za prvé to že ti někdo nastřelí zbraň ještě nezanmená že to nastřelení ti bud vyhovovat,za druhé každý má jiné oči zbraň jinak drží a každý jinak strhává. Nejdřív si natrenuj soustřel ,pokud střílíš váce méně do jedné kružnice pak si je pošteluj mířidla tak aby jsi střílel potom na střed ,jestli jsi rozesetý po celém terči začni sledovat to co ti psal Alfonss , nejsem žádnej profík ale tohle je základ :wink:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 06 srp 2008 20:35

To- golfkiller
Ber v potaz že dobrý nástřel z rukou kolegy je velmi motivující,obvykle to ukončí spekulace o špatné zbrani. :lol: :lol: :lol:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 06 srp 2008 21:00

jj to každopádně,ale každej má jiné oko a jinak spouští to jsem chtěl říct.Taky mi kámoš donesl cz83 že je asi v prdeli hlaveň a když viděl že jsem nevylezl z desitky tak uznal že hlaveň je v cajku :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Odpovědět