Mireni a Spousteni kratkych zbrani.

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4314
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 28 srp 2008 18:59

To- Alfonss
Nebo taky ne?
:twisted:


Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 28 srp 2008 21:20

Nejsem žádná střelecká hvězda, ale velice často vídám naše střelecké špičky "v akci", ale oproti některým expertům na různých střeleckých fórech se můžou jít zahrabat.....
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4314
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 28 srp 2008 21:30

To- Alfonss
To neovlivníme,zbývá jen trénovat a rozvíjet dovednosti.Holt my amatéři to doženeme jen pílí.
:wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 28 srp 2008 22:19

Ty vole, laser od congu na hracku? Hracka bude mit "miridla", co budou mirit kazdej den na jinou stranu, podle pocasi, a laser od congu bude mit odchylku paprsku od osy tela ~10 stupnu :D :D
Nejsem si jistej, ze je to cesta k dobremu mireni
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 28 srp 2008 23:27

2 admix

A proč by jsi mířil mířidlama na hračce? Ty máš voči i v pr.. že chceš od pasu mířit přes mířidla? Nebo si chceš dát zakázanej doplněk na zbraň jakékoliv kategorie? Ach jo.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 29 srp 2008 07:48

Alfonss píše:Ani netušíte jak rád bych viděl některý přispěvatele střílet.... třeba bych se dost naučil :wink:
Třeba mne už střílet asi neuvidíš, oči i ruka jsou v háji, v ruce jsem to už zase nedržel asi rok... ale bylo by dobré, kdyby třeba někdo viděl střílet Tebe! Nevěřil bys, kolik chyb se nechá najít a odstranit jen v postoji a držení! A docela jistě by Ti žádný z těch, kteří jsou schopni poradit, neřekl ne - aspoň já jsem se s nikým takovým v životě nesetkal!
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Tiger

Příspěvek od Tiger » 29 srp 2008 08:01

Ja bych potreboval nejakeho ucitele, nevite o nekom na Ostravsku? Pistole + mala odstrelovacka 8)
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 29 srp 2008 09:14

2 Fantan

Jojo, postoj....
Jsem minulej tejden zkoušel tři postoje - na 25m.
V prvním případě vejškově lepší soustřel na 10ti hodinách od černého.
V ruhém případě opět vejškově lepší soustřel na 6ti hodinách od černého.
Ve třetím případě jsem asi jen 2 z 16 vylezl z černého - jenže v maléru bych si takhle nikdy nestoupnu.

Postoj vždy posunul soustřel asi o 10cm.

A to nemluvím o tom, když jsem si postavil 3 krabice na sebe jako roh a pokusil se střílet z výklonu - jako z poza zdi :? no to bylo jako když hází slepicím.
venda

Příspěvek od venda » 29 srp 2008 09:38

Já bych jen vložil takovej svůj poznatek a není to z mojí hlavy!!
Ale rád bych si vyslechl váš názor na to. Tak tedy: Všichni víme, že střílet v sebeobraně a mířenou střelbou je podstatný rozdíl. Všichni taky víme, že cílem obranné střelby je zasáhnout cíl co možná v nejkratší době a na druhou stranu mířenou střelbou zásahnout konkrétní cíl (bod), bez časového nátlaku. Tak to jen shrnutí na začátek. Je samozřejmé, že při střelbě na cca 25m z 9mm bude spouštění velmi citlivé a střelec si jistě dává velký pozor na držení těla(postoje), rukou(správně fixované držení zbraně i propnutí paží) a samozřejmě prst, ten rozhodne o všem. Tak a nyní se dostanu k jádru pudla: Alternativa a údajně(údajně) je pro zvládnutí rychlé střelby a dostatečné rychlosti, zásadní pozice rukou na zbrani a propnutí paží. Totiž, že spoušť mačkáme jak prase kost, proč?
Protože údajně při stesové situaci žádný střelec nemá čas ani pohnutek se soustředit na tak citlivý úkon jakou je přesné spouštění. Chyby vzniklé při spouštění údajně řeší pevné, fixované držení zbraně a paží v kombinaci izraelského postavení při střelbě. Vzlášť využívané u speciálních jednotek, kdy se často využívá rukavic s nižší citlivostí(kevlarové rukavice, proti průřezu, atd.)

Mno abych tu jen neteorizoval tak jsem to i zkoušel a světe divse, něco na tom bude. Při opravdu pevném(né křečovitém) držení, prst opravdu nemá takový vliv na přesnost střelby, ale nutno dodat, že tuto "techniku" jsem zvládl do 20m. co je to zvládl? soustřel ku středu( tedy nezaznamenal jsem vyloženě chybu spouštění) do 20 cm.


Rozhodně pro ty zkušenější doporučím vyzkoušet a naopak kdo začíná raději ne, protože pakliže nejsou ještě zažity dostatečně náviky, nemá cenu experimentovat a tak si přidělávat práci.

Taky jsem si řikal co je to zablbost, ale zkuste to a pak něco napište.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 29 srp 2008 11:20

Fantan píše:
Alfonss píše:Ani netušíte jak rád bych viděl některý přispěvatele střílet.... třeba bych se dost naučil :wink:
Třeba mne už střílet asi neuvidíš, oči i ruka jsou v háji, v ruce jsem to už zase nedržel asi rok... ale bylo by dobré, kdyby třeba někdo viděl střílet Tebe! Nevěřil bys, kolik chyb se nechá najít a odstranit jen v postoji a držení! A docela jistě by Ti žádný z těch, kteří jsou schopni poradit, neřekl ne - aspoň já jsem se s nikým takovým v životě nesetkal!
Ještě když jsem střílel mířenku, tak se o mě staral chlapík, kterej už nějakýho mistra republiky vychoval, takže se neboj že by mi neřekl co dělám blbě. Ale zjevně jsi nepochopil podstatu mýho příspěvku...
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 29 srp 2008 11:36

venda: já mám lepší zkušenosti s tím, že na držení se výraznou měrou podílí slabá ruka, silná jen přidržuje a mačká spoušť. Ruce rozhodně ne propnutý, ale mírně pokrčený v loktech, dá se tak líp pohlcovat zpětnej ráz a střílet opravdu rychleji. Mistr Evropy v modifiedu dokonce střílí tak, že mu závěr lítá několik centimetrů před ksichtem...
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 29 srp 2008 11:41

2 Alfonss

Na tom přiblížení zbraně k obličeji něco bude, ale je to DOST nepříjemný.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 29 srp 2008 12:40

No taky člověk nesmí mít ruce jak párátka a musí tu zbraň udržet, aby mu závěr nepocuchal zoubky :)

Ne, dělám si prdel, ono to ve skutečnosti není tak hrozný a devítku udrží každej jouda :P
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 29 srp 2008 12:50

Alfonss píše:...takže se neboj, že by mi neřekl, co dělám blbě. Ale zjevně jsi nepochopil podstatu mýho příspěvku...
Neboj, pochopil, ten sarkasmus z něj přímo čiší včetně smajlíku nakonec...
Problém je, že tady je většina lidí, které zajímá praktická střelba, já jsem mířenkář (bývalý) a naopak tato střelba mě nijak nebere - taky už na to mám léta. Třeba o pár příspěvků výš je zmiňován vliv postoje. Když jsem to ještě uměl, právě mírnou změnou postoje jsem posouval střední zásah po terči lépe, jemněji a přesněji, než "cvakáním" miřidel. (větší rozkročení=výš, zúžení rozkročení=níž, stranově levou-zadní).
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 29 srp 2008 13:35

já mněl chybu že jsem střílel do leva nahoru,ale jen s některejma pistolema (?) ted už si všímám že to skoro nedělám ale čim to je to netuším. I když u služební pistole(u všech) to na 25m prostě musim mířit jinam než na střed abych to tam dosatl.Soustřel vždy guut .
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Odpovědět