Mireni a Spousteni kratkych zbrani.

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
pan_Y
Příspěvky: 218
Registrován: 06 zář 2007 22:50

Příspěvek od pan_Y » 11 srp 2008 00:55

Bobby_s_Lugerem píše:"vysypte" na 10 metrů vzdálený terč...
A prileti spravcova z Magnumu co to delas, ze se smi jen 1 rana do 2 sekund :roll:


[url=http://zbrane-zabijeji.mujglock.com][img]http://zbrane-zabijeji.mujglock.com/userbar.gif[/img][/url]
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 11 srp 2008 07:52

Brzdi, Petinoo, brzdi.... nejdřív si zjisti, kdo dělá správcovou na Magnumu a teprve potom piš takovou blbost. Alena Šulcová tě přestřílí i vo půlnoci, potmě a rozespalá. Jednak má za sebou poměrně bohatou a úspěšnou střeleckou dráhu a jednak dlouhodobě působila jako velmi dobrá střelecká trenérka. Během svý trenérský praxe jsem se sní často potkával a má na kontě několik velmi kvalitních střelců (z pušky) na úrovni 1.VT a MVT. V současnosti, kdy má na hrbu fungování střelnice se asi trenéřině nemůže věnovat tak, jak by bylo nutný, ale její rady bych v žádným případě nepodceňoval.
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 11 srp 2008 11:14

To nepochybuju...Jen jsem myslel,že je to tak jako je to na většině střelnicích či prodejnách..Manžel si pořídí střelnici/obchod a když nemá čas tak tam hodí manželku,která tomu tolik nerozumí..Zažil jsi to taky někdy?Asi to v tomto případě tak ale není a o to lépe :) :P
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 11 srp 2008 16:13

epetr2008 píše:

Osobně to na 10m obvykle udržím černém i od pasu.
Nemyslím tasení a ránu od boku, ale prostě střelbu od pasu.
Já se omlouvám za vtípek o tobě a o Pekingu, ale kdyby ses přiznal dřív že hraješ Simíra v Kobře 11 tak bych si to samozřejmě odpustil. Simíra si nechci rozlobit. :lol: :lol: :lol: :lol:
Tiger

Příspěvek od Tiger » 11 srp 2008 16:40

To nebude Simir, tohle je Chuck Norris. A pozor, znate Chucka... Zijeme jen proto, ze se Chuck rozhodl, ze nas nezastreli.
pbrejsa
Příspěvky: 304
Registrován: 05 dub 2007 06:59
Bydliště: pha5

Příspěvek od pbrejsa » 13 srp 2008 07:20

:Kornel
podle vyfocených terčů příčiny špatných zásahů ve zbrani nehledej. Nesplňuješ základní podmínku a tou je nezávislý pohyh prstu na spoušti při držení pistole v namířené poloze. Strháváš, tedy hýbeš se zápěstím, a možná se ti i klepe zápěstí z křečovitého držení. Dobré je, že se na 10m trefíš do papíru 0,5x0,5m, zkus střílet na bílý papír (otočený terč) na stejnou vzdálenost a snaž se vystřelit z natažené ruky, která bude již předem ve skloněné poloze před výstřelem natažená a napnutá tak, že uvidíš nehybající se mušku v hledí. Pokud nedosáhneš opakovaně seskupení 10 až 5 cm nepostupuj dál ale zkoušej to znovu a znovu. Ověř si také, že při míření koukáš tím správným okem a že ho nezavíráš.
Taky bych ti doporučoval, abys tlak na spoušť vyvíjel mnohem dříve než si myslíš, že pistoli máš namířenou. Zkus si trénovat tuto techniku s i s nějakou pistolí vzduchovou nebo u airsofťáckou a třeba jen na vzdálenost do 5m. Zkus taky nacvičit jisté a rovnoměrné uchopení, které by mělo být někde na hranici, kdy ti začnou bělet konce prstů pod nechty a přitom zkoušet pohybovat nezávisle ukazováčkem, tj. aniž by to vyvolalo pozorovatelný pohyb mušky.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 13 srp 2008 08:38

2 reaktor

Jen se směj, já jsem v klidu.
Držím se přísloví ,,na každou svini se někde vaří voda" :lol: :lol: 8) 8)
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 17 srp 2008 17:26

JirkaS so srpen 09, 2008 7:01 am : Bingoooo :)
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 17 srp 2008 19:18

epetr2008 píše:2 Marthy


Osobně to na 10m obvykle udržím černém i od pasu.
Nemyslím tasení a ránu od boku, ale prostě střelbu od pasu.
Pokud sem se dotkl tvého dětského EGA tak promiň, ale máš možnost toto tvrzení co bych nevěřil ani Kateřině Emmons vyvrátit, a to je "někdo" ve střelbě.

Proč mě napadáš takovými dětskými zbraněmi? Dokaž to co píšeš, natoč video kde to pálíš od boku. Tohle video si troufám tvrdit bude zajímat polovinu čtenářů. :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) reaktor dne 17 srp 2008 19:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 17 srp 2008 19:27

A proč jako?Já bych tomu věřil..,když dáš 3 rány nástřel tak v tom nevidím problém..
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 17 srp 2008 19:28

Tak si to někdy zkus. Postav si gonga na 10 metrů a kolikrát jej trefíš. Stranově to ukočíruješ v pohodě, ale s výškou bude problém....
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 27 srp 2008 22:58

Přidal bych se k pbrejsovi.
Jednou jsem přišel na střelnici, kde kamarád zápasil právě se soustřelem - měl to jak z brokovnice. Otočil jsem mu terč "papírem" navrch a soustřel byl rázem obstojný, později velmi dobrý. Odstraní se totiž záměrný bod a pokus spouštět v něm. Oči se soustředí jen na rovná miřidla - odstraní se stres, způsobený nutností koordinace více činností najednou.
Rozhodně pomůže "ověření" zbraně zkušeným střelcem - nejde o to, jestli trefí X, ale jaký soustřel udělá - přenést střední zásah je sranda. Rozhodně to pomůže v tom, že se přestane vinit zbraň - z 99% jsou to totiž chyby střelce!
Výjimka byly ruské náboje Makarov v těch "zabalovaných" krabičkách-měly úmyslně asymetricky vkládaná jádra a lítaly jak chtěly - na 25 m "od 6 do 6"- tedy průměr 30 cm. Ale i s nimi byl na 25 m zásah do chlapa zaručen.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 28 srp 2008 00:22

Alfonss

Petin00 to řekl přesně, chce to trénink, nástřel a většinou se trefíš.
Kovbojojové se museli trefit na delší vzdálenost a s tasením.

Jen tak mimochodem, cca takto jen bez tasení a v klidu.


Jak to natrénovat?
Vem si hračku a na ní si přiděláš laserové ukazovátko od čongů za kilo.
Naučíš se s tím zamířit.
Pak vzduchovou pistolí si to sám v klidu vychytáš.
Dá se to naučit - jako všechno.
Myslím - ale nejsem si jistý - že by to zvládnul dokonce i Reaktor. :roll:
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 28 srp 2008 18:21

Ani netušíte jak rád bych viděl některý přispěvatele střílet.... třeba bych se dost naučil :wink:
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 28 srp 2008 18:41

2 Alfonss

Hm, no ode mě se toho moc nenaučíš.
Nic co by ses nezvládnul naučit sám.
Odpovědět