Mireni a Spousteni kratkych zbrani.

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 10 srp 2008 11:39

2 Marthy

Sorry, ale ty asi neumíš číst :roll: :roll: :roll: :roll:
Pokud to má jako když hází slepicím, tak na těch 10metrů nebude hrát vůbec žádnou roli, jestli to uvidí perfektně ostře.

Znám lidi co namíří na terč, zavřou oči a až pak vystřelí - i tak to maj na 25m v černým.

Ano, samozřejmě, až bude na 10m naprosto bezpečně v terči, měl by začít - postupně - zrychlovat a vejít se pod 6 sekund.

Teď je naopak cíl, aby teď nekvaltoval a soustředil se na to co dělá.
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 10 srp 2008 11:44, celkem upraveno 1 x.


ZEE
Příspěvky: 19
Registrován: 05 črc 2008 14:32
Bydliště: SHLM/PV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ZEE » 10 srp 2008 11:40

myslels tyhle?

pro pravaka: http://reloadbench.com/pdf/files/TargetRightHanded.pdf
pro levaka: http://reloadbench.com/pdf/files/TargetLeftHanded.pdf

bohuzel anglicky, ale to snad vsichni umime ne?
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 10 srp 2008 11:45

2 ZEE

Ano, to je přesně to co jsem myslel!
Měl jsem sice jinou verzi, ale je to de facto stejné, paráda!!!!
Super!
Marthy
Příspěvky: 189
Registrován: 04 úno 2008 10:33

Příspěvek od Marthy » 10 srp 2008 11:48

epetr2008:
Budeš se divit ale číst umim... :)
Psal jsem vlastní zkušenost.Čím dýl mířim tak to povětšinou létá do....
Souvisí to právě s dechem a postojem.Každému může samozřejmě vyhovovat něco jiného...
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 10 srp 2008 11:51

2 Marthy

A ty máš problém s trefením se na 10 metrů?
Marthy
Příspěvky: 189
Registrován: 04 úno 2008 10:33

Příspěvek od Marthy » 10 srp 2008 11:55

Ne to nemám, psal jsem o střelbě na 25mPokud vim tak střílel i na 25m.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 10 srp 2008 12:01

2 Marthy

Ano, na 25m tam měl nějakej náhodnej zásah.
Jenže neměl to v pořádu právě ani na těch 10m.

Osobně to na 10m obvykle udržím černém i od pasu.
Nemyslím tasení a ránu od boku, ale prostě střelbu od pasu.
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 10 srp 2008 12:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 10 srp 2008 12:03

:shock: To zírám. Takže právě píšeš z Pekingu a jsi náš reprezentant ve střelbě od pasu?
Kornel

Příspěvek od Kornel » 10 srp 2008 13:22

Když už jsme u Pekingu, tak máme druhé zlato. Je vidět, že nejsme žádní „hovno“ střelci. Jinak Pan_Y má pravdu. Střílel jsem na střelnici Magnum Praha http://www.magnumpraha.cz/ , mám to tam nejraději. Občas zajdu i do Avimu na Florenci, ale to jen zřídka. Chybu ve zbrani bych vyloučil, protože kdyby nějaká byla, tak bych tam musel mít nějaký soustřel, ale ten já nemám. Určitě to někde nevědomky strhávám. I paní správcová, které jsem terč ukázal říkala, že musím být trpělivý a začít od začátku, to znamená střílet na čistý list papírů a zkoušet pomalé spouštění. Až se udržím na listu papíru, tak až pak střílet na pevný bod. Jinak to s tím zásobníkem, kde budou i neostré náboje mi přijde jako dobré cvičení, tam by se mohlo ukázat, co bude dělat ruka těsně po cvaknutí a hlava při tom čekala výstřel.
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 10 srp 2008 13:34

Kornel píše:I paní správcová,
No jo tak to se nedivím,že se nemůžeš trefit.Kdyby jsi tam měl schopné vedení,tak by se to už nestávalo..Aspon tak je to u nás
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od mot » 10 srp 2008 13:47

Kornel : Asi tedy nejspíš opravdu děláš nějakou střeleckou chybu nabo dokonce víc. Pleteš se ale v tom,že při špatné zbrani bys MUSEL mít asponˇnějaký soustřel. Nemusel.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 10 srp 2008 15:14

mot

má pravdu, viděl jsem na jedné střelnici v Praze CZ 75ku s vůlí hlavně, že když se s ní zatřáslo, tak to kloktalo. A tam taky žádnej soustřel nebyl.

:lol: :lol:
Kornel

Příspěvek od Kornel » 10 srp 2008 15:33

Máte naprostou pravdu. Já jsem myslel závada na zbrani jako hejblá mířidla. Když bude "vykloktaná" hlaveň nebo neplynulý chod spouště, tak je pravda, že to bude lítat pokaždé jinak. V mém případě to bude na 90% chyba střelce.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 10 srp 2008 16:43

2 Kornel

Z těch věcí co jsem psal určitě neděláte žádnou?

Teď přihodím pár tipů, neříkám že jsou dokonalé, ale mě fungujou a fungujou dobře.

Obvykle - když někoho znémého učím střílet - začínám kontrolou postoje.
Najděte si na netu přes googla ,,střelecké postoje".

TIP:
Doma si vemte někoho a stoupněte si jako když míříte zbraní - ale miřte pěstí a nechte toho člověka, aby do té vaší ruky - proti vám - strčil. Neměl by jste se kejvat nebo ztrácet rovnováhu. Měl by bejt schopnej se o Vaší pěst defacto opřít, aniž by někdo z vás upadl.


Pak jde o držení zbraně(pistole):
- někdo si druhou rukou kazí úchop
- někdo zbraň v jedné ruce neudrží

Ať jednou nebo oběma, na deset metrů to musí bejt všechno v černým.
Pokud to při držení zbraně jednou bude v černým a nebo ,,de facto v černým" a oběma to bude rozházené po terči -----> nebo obráceně, víte kde je první chyba.

Najděte si na netu přes googla ,,úchop zbraně"

TIP:
Nestřílející ruku si dejte jako podložku a střílející ruku se zbraní si na ní položte ,,dnem zásobníku". Mít moc propnuté ruce není dobré, chce to je mít ,,relativně volně".
Mimochodem, zbraň by měla do ruky pěkně ,,zapadnout"
Aby jste to nedržel jako prase kost. Závěr by měl jít cca okolo 1 cm nad vaší rukou a ukazováček - u řady zbraní - by měl jít prakticky rovnoběžně s hlavní - tj. žádný úhel a mačkání spouště ,,ze spoda".

Pak se naučte mířit - jak se má mířit je všude perfektně popsáno - viz google. Hledejte.

TIP: ,,Ahoj a přeju ostrou mušku a štastnou ruku" se neříká jen tak. Říká vám to, co máte vidět ostře a že máte spouštět jemě aby jste si to nestrhnul.

Když někdo strhává, většinou to i tak má nasypáno nějakým směrem.
Natrénujete to sušením - tj. doma se cvičným nábojem.
Muška Vám z hledí nesmí ujíždět do toho ,,cvak".

TIP: nenabíjejte zásobník ukazovákem střílející ruky, přijdete o cit v bříšku prstu mačkajícího spoušť.

TIP 2: Bříško prstu by mělo pěkně sedět na spoušti, né klouzat,né se někam posouvat.

Jak dýchat:
Dřív se říkalo že je lepší zadržet dech a střílet při výdechu, dneska se říká zadržet dech a střílet při nádechu. Je to sice o něco méně přesnější, ale člověk vydrží zadržet dech snáze a na delší dobu.

Pro začátečníka je zmíněných 10 sekund míření luxnusních.
- po tu dobu dokážete zadržet dech
- po tu dobu dokážete mířit
Namíříte na terč a dýcháte, očima ještě nemíříte, s každým dechem vám jde zbraň trochu nahoru a trochu dolů - příprava - to jsou cca 2 sec.
Uklidníte se a s posledním nádechem zamíříte na spodní okraj černého na terči(dle nastřelení zbraně) -2 sec - soustředíte se na mušku, mířidla vidíte trochu hůře a terč neostře - a pomalu spouštíte - žádné zavírání očí - ostrá muška, mířidla ani terč vám nikam neujíždějí.
Máte ještě stále šílenou fůru času. A pokud se vám to nebude zdát, položíte pistoli a na chvilku si sednete, nebo se jen protáhnete a zkusíte to znova až se uklidníte.

A neříkejte mi, že to nebudete mít na deset metrů z normální zbraně v černým.

Střelba na 25metrů do černého je dle mého názoru pouze o ,,naučení se a zvládnutí" techniky - věřím, že to dokáže zvládnout každej průměrnej člověk. Mít to na 25m všechno nejhůř v 9ce je už kumšt - doufám, že jednou budu patřit mezi tyhle kumštýře.


UPDATE: budu rád, pokud mě opravíte
Bobby_s_Lugerem
Příspěvky: 104
Registrován: 20 lis 2006 09:27
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bobby_s_Lugerem » 10 srp 2008 20:50

Kornele, podívejte, zkuste následující: Na nějaké slušné střelnici si nejdříve dejte malého panáka (aby Vás nikdo neviděl), následně si půjčte (třeba od nějakého ozbrojeného zkušeného kamaráda, co půjde s vámi), jakoukoli jinou zbraň než tu, co máte. Následně naplňte zásobník, a bez velkého přemýšlení a komplikovaného míření ho "vysypte" na 10 metrů vzdálený terč... Zbraň držte jako krumpáč (na prstoklad koukat nemusíte), výstřel má překvapit, techniku dýchání zatím nepilujte... Buď se trefíte, nebo si následně nechte fakt poradit odborníkem, vč. toho, aby si z Vaší zbraně picnul...
S Vaší zbraní a těmi výsledky jste na nejlepší cestě si vytvořit psychický blok, že neumíte střílet...
Odpovědět