Mezinarodni mistrovstvi Polska HFT/FT

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
mandy
Příspěvky: 653
Registrován: 11 pro 2010 11:51

Re: Mezinárodní mistrovství Polska HFT/FT

Příspěvek od mandy » 17 zář 2013 09:26

Pánové, kdo se alespoň jednou potuloval po našem pokoji B9, koukněte se jestli vám nechybí černý svetr... Pokud ano, mám ho u sebe.


Úspěch navštěvuje jen ty, kteří vedou život plný práce a nekradou.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Mezinárodní mistrovství Polska HFT/FT

Příspěvek od Kubajzz » 17 zář 2013 22:35

A tady je report z celého mistrovství. :wink:
Doufám, že mě ostatní doplní se svými zážitky.

http://fieldtarget.cz/2013/mistrovstvi- ... alety.html

Obrázek
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Mezinárodní mistrovství Polska HFT/FT

Příspěvek od Kubajzz » 17 zář 2013 22:51

Ještě jsem zapomněl dodat, že popisované události se skutečně staly a podobnost s žijícími osobami není náhodná. :mrgreen:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Mezinárodní mistrovství Polska HFT/FT

Příspěvek od Kubajzz » 18 zář 2013 16:06

Video z vrtulníku!
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 61
Registrován: 13 úno 2013 14:24

Re: Mezinárodní mistrovství Polska HFT/FT

Příspěvek od PetrK » 18 zář 2013 18:04

Taky se podělím o své postřehy a dojmy:
Byl jsem nominován do našeho týmu a rozhodl jsem se, že nováčkovskou daň nezaplatím. Nervozitou netrpím, tak čeho se obávat. :roll:
Na místo jsme dorazili s drobným zpožděním, přivítali se snad se všemi,ubytovali se s MarinemK v pokojíčku 2x3 metry :shock: a vyrazili na trať nočního HFT. Měl jsem ve flightu dva Poláky, kteří byli v pohodě. Jeden s pružinovou střílel všechno z kleku. A skoro všechno sundával :shock: . Jak by ne. Nakonec se z něj vyklubal vicemistr HFT2. První sklopky v lese jsem bez problému dal a dostal se také do pohody. Ejhle, přišel proradný podrost a moje baterka přestala odvádět svou práci. Ne že by nesvítila, naopak, šajnuje jako letadlo při přistání. Jenže tolik světla v noci začnou vracet i borůvky a já měl pocit, že mi do optiky někdo nalil mléko…. :x takže první školácká chyba a poučení pro příště. Šest diod a asi 6tis lumenů není potřeba. A přidám další poznatek od jednoho spolustřelce: pokud někdo chce jít noční, baterku připevněte vždy nad optiku. Zavěšená pod hlavní sice vypadá „takticky“ :wink: , ale je to k prdu, když si opřete pušku o zem, protože mravenci vidí i ve tmě.
Druhý den.
Po snídani jsem si šel nastřelit, chodilo to kam má, byl jsem spokojený a v pohodě. Začal závod. Opět dva (jiní) Poláci v partě, bezva složení. Prvních pár sklopek padlo skoro bez míření a pak to přišlo. Už ani nevím kolik jedniček v řadě. Lítalo to nějak nízko a tedy mimo. Chtěl jsem roztrhat svojí kartu… :roll: Skolpky do 30-ti metrů bez problémů, ale to jsem netušil, kolik jich je nad tuto hranici. Po závodě mi Kubajzz poradil, když nevíš vzdálenost, střílej na max…. Poučení z tohoto dne: Nerozhodovaly 15mm killzony (byly buď na minimu, nebo na maximu – to je jednoduché míření při bezvětří), ale 25-35 mm na maximálních vzdálenostech - a ona 25mm na 36 metrch je docela mazec....

Třetí den.
Stejné složení, takže jediný stres, který jsem měl, byl z mého výkonu. Jak by ne, první dvě sklopky za bod. Zdály se triviální, ale jen to cinklo. Z jiného sportu mám poučku, že záleží na každé ráně (také se říká – v jiném slova smyslu – škoda každé rány, která padne vedle). Oklepal jsem se a začalo mi to jít. Sklopky padaly, docela pohoda, až přišlo stanoviště, tuším, 36. Vidím sklopku, v duchu odhadnu vzdálenost, zalehnu, hledám optikou cíl, najdu….. zdá se mi víc rozmazaná, než jsem odhadoval. Ale co, věřím optice. Nadsadil jsem, co to šlo. Výstřel, sklopka velmi líně spadla. :o Skupinka Poláků, která šla za mnou mi zatleskala, že jsem dobrý, zasáhnou sklopku na takovou vzdálenost. :P Hrdě vstávám ze stanoviště, ale oni hlásí „zero“, neboli 0..."zbláznili se" říkám si? :evil: Bohužel, nezbláznili - sundal jsem totiž FT, nikoliv HFT :oops: . Ke cti pořadatelů, jak bylo zmíněno, všechny sklopky byly na stromě, ke kterému byly připevněny, označeny čísly podle barvy, pro koho byly. Žlutá a červená pro HFT a bílá pro FT. Čísla ze stoje vidět byly, z lehu přes borůvky, bohužel nikoliv. A zde je poučení další – dvakrát měř, protože máš jen jednu ránu. Tento den jsem skončil s 74mi body, což s jednou nulou a posr…. začátkem považuji za své prozatímní maximum.

Suma sumárum. Skvělá zkušenost, spousta nových lidí, zábava a fakt mažoretky. Děkuji všem účastníkům zájezdu, protože to se nedá popsat, to se musí zažít. Doufám, že "příště" bude velmi, velmi brzy.

p.s. nováčkovskou daň zaplatí asi vážně každý :lol:
Steyr 110 FT + Vortex Viper PST 2,5 -10x32
Uživatelský avatar
zdendaxxl
Příspěvky: 1343
Registrován: 19 zář 2012 13:12
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Mezinárodní mistrovství Polska HFT/FT

Příspěvek od zdendaxxl » 18 zář 2013 19:01

PetrK:Perfektni,cetl jsem to jednim dechem....skoro jako bych tam byl.Vazne parada :D
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
Steyr LG110FT Custom Hunting/Sightron SIH TAC 4-12X40 AO HHR
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/ .Změnil jsem nick na "Zdendaxx"
JirkaF
Příspěvky: 215
Registrován: 24 bře 2011 23:21
Bydliště: Písek

Re: Mezinárodní mistrovství Polska HFT/FT

Příspěvek od JirkaF » 18 zář 2013 19:53

PetrK a Kubajzz závod pěkně popsali,takže o čem vlastně psát.Ale přeci jen.
Každý si rád pročítáme výsledky a u mne je takový paradox .
1 den 53 bodů.
2.den 72 bodů.
Co ten JirkaF dělal. A o tom to bude.
Můj původní nástřel na 25 metrů se ukázal na Polsko a jeho závod kdy většina je nad 35 metrů jako ne příliš šťastné řešení.A k tomu i špatné seřízení lícnice ,kdy mi tvář klouzala po ní a tím jsem poznal co je to chyba paralaxy.Tímto děkuji Radulkajovi za přestavění lícnice a naučení jak si do ní lehat.Jak říkal Lukáš jak na polštář.Takže malý detail,ale velké bodové následky.A druhá věc na Polsko těch mých 25 metrů jako 0 není také pravé ořechové. .Porušit všechna pravidla a překlikat optiku na jiný nástřel.Tuhle "blbost" jsem udělal.
Řekl jsem si horší to už nemůže být a úprava na 30 metrů byla na zero 0 činem okamžiku.
Takže do nedělního závodu jsem šel s dobrými nervy.Hazard se vyplatil a po 20 té sklopce kdy jsem měl 39 bodů jsem uznal ,že MartinK a ostaní měli pravdu -(doufám že toto množství popele na hlavě stačí).
:!: Sedět doma tak bych tuhle svou chybu nikdy nepoznal a tvrdě bych hájil svou.
A jedna věc co mi udělala radost. Nastřílet s STEYEREM 53 bodů .To má člověk pocit pitomce,ale Poláci to neřešili. Střílíme přeci pro zábavu,asi Ti to dneska nejde.Žádná dobírání.Nic.Spíš se mnou řešili jak odhaduji,nástřel a měli snahu i pomoct a najít kde dělám chybu.
Prostě takový správný přístup.
A pro střelce z našich řad co mají ostych .To že nenastřílíš se neřeší a pokud chceš zažít závod tak jeď do Polska.
Mám naše závody rád.Ale není v našich silách jak finančních tak zázemím udělat závod jako v Poslu.
Nikdy není pozdě začít.
Jirka F. Písek
Harryk
Příspěvky: 399
Registrován: 24 úno 2012 21:21
Bydliště: Třebíč-Třebenice

Re: Mezinárodní mistrovství Polska HFT/FT

Příspěvek od Harryk » 18 zář 2013 20:37

Chlapáci, tak tomu říkám příspěvky. Toto je to nejlepší, co může dalším opravdu pomoct v jejich laborování.
Ted ještě čekám na Martinovy postřehy, hlavně kde že nastala ta chyba se zbraní, že se z takového střelce stal doslova ze dne na den fotograf :D . Martine hledal jsem to všude, ale nenašel.
HW 97K cal.177 + Sightron S1
Atak Arms - Zoraki HP-01Ultra cal.5,5 mm + Kolimator
Slavia 618
CZ 75B cal. 9mm Luger + adapter CZ Kadet cal.22 LR
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Mezinárodní mistrovství Polska HFT/FT

Příspěvek od Kubajzz » 19 zář 2013 13:16

Martin měl problém s regulátorem (asi propouštěl) a k tomu ještě asi nějak špatně nastřelil.
Jinak díky Jirkovi a Petrovi. Takové popisy z vlastního pohledu vydají za sto všelijakých pochybných příspěvků.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Mezinárodní mistrovství Polska HFT/FT

Příspěvek od Martin K » 19 zář 2013 15:39

JirkaF píše: Můj původní nástřel na 25 metrů se ukázal na Polsko a jeho závod kdy většina je nad 35 metrů jako ne příliš šťastné řešení.
Hazard se vyplatil a po 20 té sklopce kdy jsem měl 39 bodů jsem uznal ,že MartinK a ostaní měli pravdu -(doufám že toto množství popele na hlavě stačí).
jó, když ti to řeknu já, tak to né! to jsi chytrej. ale když ti to řekne Jacek, tak jdeš hnedle klikat! Toho popela na kebuli ti nestačí, koukej ještě něco nasypat!!!!!
dycky STEYR
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Mezinárodní mistrovství Polska HFT/FT

Příspěvek od Martin K » 19 zář 2013 15:47

Harryk píše:Martine hledal jsem to všude, ale nenašel.
já se s tím moc nechlubím, co kdybych chtěl Steyra prodat :lol: :lol:
prostě problém s konzistencí. když jsem přišel na chrono, přes které musí jít povinně každý závodník a vystřelil, tak to smrdělo diskvalifikací- 249 m/s. tak hnedle druhá rána a 243 m/s. no a pak už to lítalo tak nějak furt mezi 235 - 249 :lol: :lol: .
já si osobně myslím, že když jsem v týdnu před Polskem ten regulík rozebral a čistil, že jsem opět blbě poskládal ty podložky. problém je v tom, že nevím úplně přesně jak tam mají být naskládaný správně :lol: :lol: . no prostě jsem tele, no.
no a aby toho nebylo málo, tak jsem se to snažil s touto konzistencí i nastřelit a ještě k tomu foukal slabě vítr a výsledek už znáte :roll:
dycky STEYR
Harryk
Příspěvky: 399
Registrován: 24 úno 2012 21:21
Bydliště: Třebíč-Třebenice

Re: Mezinárodní mistrovství Polska HFT/FT

Příspěvek od Harryk » 19 zář 2013 16:37

Hmmm...konzistence jak lusk. Se nedivim,že jsi to raději ukončil. A propo' v Lipové jsem o prodeji tvé zbraně něco zaslechl, tak to abys ji dal pořádně dokupy :lol:
HW 97K cal.177 + Sightron S1
Atak Arms - Zoraki HP-01Ultra cal.5,5 mm + Kolimator
Slavia 618
CZ 75B cal. 9mm Luger + adapter CZ Kadet cal.22 LR
Uživatelský avatar
mandy
Příspěvky: 653
Registrován: 11 pro 2010 11:51

Re: Mezinárodní mistrovství Polska HFT/FT

Příspěvek od mandy » 19 zář 2013 16:46

No, já zase vím o LG 300... Zatím je, ale zamluvená. :-)
Úspěch navštěvuje jen ty, kteří vedou život plný práce a nekradou.
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Mezinárodní mistrovství Polska HFT/FT

Příspěvek od Martin K » 19 zář 2013 16:51

Harryk píše:A propo' v Lipové jsem o prodeji tvé zbraně něco zaslechl
kdepak, ničemu nevěř, to jsou fámy :wink:
dycky STEYR
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Mezinárodní mistrovství Polska HFT/FT

Příspěvek od Kubajzz » 19 zář 2013 16:55

Harryk píše:Hmmm...konzistence jak lusk. Se nedivim,že jsi to raději ukončil. A propo' v Lipové jsem o prodeji tvé zbraně něco zaslechl, tak to abys ji dal pořádně dokupy :lol:
Houby konzistence, nechal se tím rozhodit a rozvrtal si nástřel...
Rozdíl v balistice při 235 a 249 m/s je na 40 metrů asi 5 mm - to je průměr diabolky.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Odpovědět