Meopta MeoStar R1r 3-12x56RD

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Denny
Příspěvky: 31
Registrován: 22 pro 2010 19:52
Bydliště: Vychodne Slovensko

Meopta MeoStar R1r 3-12x56RD

Příspěvek od Denny » 18 črc 2015 22:05

Dobrý deň.

V piatok 17.7.2015 som si zakúpil spolu s guľovnicou aj vyššie menovaný puškohľad.

Nakoľko som včera domov prišiel až neskoro v noci, môj nákup som si poriadne poprezeral až dnes cez deň. Natrafil som na jednu (vadu?) chybičku, v puškohľade. Pri pohľade doň vidno v pravej dolnej časti maličkú čiernu bodku - ako keby to bola nejaká špinka. Lenže ani po dôslednom utretí vonkajších šošoviek bodka nezmizla. Ďalšie dve - tie sú zanedbateľné, ale vidno ich - sú v hornej časti. Pri pohľade z druhej strany puškohľadu tieto bodky nebadať. Puškohľad sa dal rýchlo a presne nastreliť, čiže chyba v ňom snáď nie je.

Moja otázka znie - môže to mať nejaký vplyv na streľbu, teda presnosť? Alebo nie? Puškohľad som nastrelil bezproblémov na 3 rany do stredu terču, na vzdialenosť 180m. Prípadne čím tieto bodky môžu byť spôsobené? Je to totiž moja prvá výzbroj a nerád by som teraz puškohľad posielal na reklamáciu (to by zas trvalo niekoľko dní...) pokiaľ to na nič nemá vplyv, chápete ma, ako každý poľovník začiatočník sa už ani ja neviem dočkať prvej samostatnej vychádzky na lov.

Ďakujem krásne za odpoveď.

Foto je tuto - http://imageshack.cz/images/2015/07/18/image.jpg, po priblížení fotky sú spomínané čierne bodky viditeľné.

S pozdravom Denis.


Gamo Hunter 440 (15J), QB 78 (zatial bez uprav) obe su v kalibri .177
Smazaný uživatel 5179

Re: Meopta MeoStar R1r 3-12x56RD

Příspěvek od Smazaný uživatel 5179 » 19 črc 2015 02:41

Na funkci to vliv mít nebede, jestli se tam něco nerozpadá.
Na takto drahý optice bych řešil reklamaci, vada v optické cestě, dle mě..
A vlastně i na podstatně levnější optice bych to řešil. :wink:
Denny
Příspěvky: 31
Registrován: 22 pro 2010 19:52
Bydliště: Vychodne Slovensko

Re: Meopta MeoStar R1r 3-12x56RD

Příspěvek od Denny » 19 črc 2015 03:33

Nerozpadá, absolvovala už 5 výstrelov a je to všetko v poriadku.

Uvidím, ako sa to bude ďalej vyvíjať. Počkám si na prvé rany v praxi, že ako sa to bude správať

Odľahlo mi, že to nebude mať žiaden vplyv.
Gamo Hunter 440 (15J), QB 78 (zatial bez uprav) obe su v kalibri .177
Uživatelský avatar
FlyBear
Příspěvky: 120
Registrován: 09 led 2014 17:55
Bydliště: Varberg

Re: Meopta MeoStar R1r 3-12x56RD

Příspěvek od FlyBear » 19 črc 2015 22:57

Ta tečka je opravdu velmi dobře a ostře viditelná. Proto si myslím, že není ani na objektivu ani na okuláru, takže ani důkladná vnější očista opravdu nemohla pomoct. Jedná se IMHO o nějakou nečistotu uvnitř puškohledu někde v místě osnovy.

Nemusí to sice mít žádný vliv na funkci puškohledu, ale pokud je ten puškohled nový, tak bych to reklamoval - nemá to tam co dělat.
Odpovědět