Mel bych si koupit trezor?

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

andrewl
Příspěvky: 104
Registrován: 18 zář 2006 21:10

Re: Měl bych si koupit trezor?

Příspěvek od andrewl » 03 úno 2010 12:34

Ještě přihodím jednu spekulaci :-) sice je to bezpředmětné neboť jsem si už trezor koupil, ale zákon stanoví, že může být zbraň uchována ve zvláštním uzamčeném zařízení. Podle 338/2002 § 3 (pokud je to ono) na zvláštní objekt, by to klidně mohl být normální byt s pancéřovými dveřmi. Jediné co to nesplňuje jsou snad ty mříže v oknech. Kdo by ale lezl do bytu v šestém patře oknem??? To je velmi výjimečné. Pokud by tedy někdo překonal mé pancéřové dveře (jistě to zas tak velký problém pro profíka nebude) a já neměl trezor a ukradl mi zbraně, tak by mě zajímalo jestli jsem něco porušil. Sice podle zákona ano, ale není v tom nejmenší logika. Okna sice nebyla zajištěna (tedy byla tím, že byla vysoko, ale ne podle zákona), ale přes ně stejně nikdo nešel. Naopak dveře byly nadstandardně zajištěny a zloděj se tam dostal přes dveře. Zákon asi na mé straně není, ale bylo by to opravdu zvláštní a naprosto nelogické.. Šlo by v tomto případě třeba přimhouřit nad zákonem oko? Asi těžko že? :-)


josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: Pozadavek

Příspěvek od josse » 03 úno 2010 20:03

donSalierY píše:...
Zbran musi být vždy zajištěná.
...

ja to chapu tak že ma byt zajištěna proti zcizeni ... ne zajištěna pojistkou proti vystřelu

nastalo to nedostatkem ve slovni zasobě (v některych jich ma čeština až moc :lol: ) a někdo tam zapoměl v tomto připadě dodat to proti odcizeni

ale jestli je to myšleno že ma byt zajištěna tak bych to tomu blbovi co to psal omlatil o hlavu ...
Odpovědět