mazani olovenych strel

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Arny

mazání olověných střel

Příspěvek od Arny » 02 led 2006 22:03

Rád bych se dotázal zkušenějších. Mažu olověné střely (9mm Luger, 155 grainů) do drážky dle rady známého Rezistinem (prý to tím mažou celé Severní Čechy :lol: ). Abych to měl pěkně namazané, piplám se s tím špejlí. Nevíte někdo o lepším a hlavně rychlejším způsobu? Někto prý nalije trochu Rezistinu do pixle s náboji, protřepe a přebíjí. Nějak se mi však nezdá - náboje jsou namazané všude a nejmíň v drážce... :evil:


MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Re

Příspěvek od MARKONY » 03 led 2006 05:01

Kamarad to děla takhle da na panev střely a přidava tuhy rezistin a zahřiva až dosahne hladina dražky ma vypichovyk a necha rezistin ztuhnout a normalně je vypichne a jeto .
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 03 led 2006 12:25

Dva dotazy:
Za prvé: nesmrdí při tomhle způsobu mazání celý byt jak autodílna? :cry:
Za druhé: kde sháníte Rezistin? Je to vynikající prostředek (na auta nikdo nikdy nic lepšího nevymyslel), ale pokud vím, dávno se nevyrábí...
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Re

Příspěvek od MARKONY » 03 led 2006 13:05

Arny

Příspěvek od Arny » 05 led 2006 22:07

Slim Jim píše:Dva dotazy:
Za prvé: nesmrdí při tomhle způsobu mazání celý byt jak autodílna? :cry:
Za druhé: kde sháníte Rezistin? Je to vynikající prostředek (na auta nikdo nikdy nic lepšího nevymyslel), ale pokud vím, dávno se nevyrábí...
Rezistin kupuji v drogerii s barvy a laky. A kupuji Rezistin na dutiny. Existuje ještě Rezistin na podvozek, který je na mazaní střel prý nevhodný.
Arny

Re: Re

Příspěvek od Arny » 05 led 2006 22:10

MARKONY píše:Kamarad to děla takhle da na panev střely a přidava tuhy rezistin a zahřiva až dosahne hladina dražky ma vypichovyk a necha rezistin ztuhnout a normalně je vypichne a jeto .
Jak to vypadá ten vypichovák?
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 06 led 2006 09:47

Já si nedovedu představit, ja se musí chovat Rezistin v hlavni (vysoké teploty, tlaky atd.). Mám dojem, že vývrt musí spíš zasvinit než chránit. Takže bych se rád napřed ujistil, že mluvíme všichni o tom samém: Je to taková hustá černá dehtovitá smradlavá pasta?
(Jinak ale na auta skutečně perfekt.)
Stag

Příspěvek od Stag » 06 led 2006 09:59

Omluvte můj zcela začátečnický dotaz, ale proč mazat náboje?
Návštěvník

Proč?

Příspěvek od Návštěvník » 06 led 2006 10:19

Ve šmejdských zbraních (Walther=Umarex) proto, aby vůbec fungovaly.
Jinak diskuse šla o mazání střel, tj. při výrobě nábojů doma, přebíjením.
Tam se olověné střely mažou, aby se nešpinil vývrt hlavně olovem, a také aby byl při výstřelu lépe dotěsněn tlak - roztočením střely mazivo z drážek ve střele vyletí a vytvoří vrstvu mezi zadní částí střely a stěnami hlavně - výsledkem je lepší využití energie hořícího prachu.
Arny

Příspěvek od Arny » 07 led 2006 20:47

Slim Jim píše:Já si nedovedu představit, ja se musí chovat Rezistin v hlavni (vysoké teploty, tlaky atd.). Mám dojem, že vývrt musí spíš zasvinit než chránit. Takže bych se rád napřed ujistil, že mluvíme všichni o tom samém: Je to taková hustá černá dehtovitá smradlavá pasta?
(Jinak ale na auta skutečně perfekt.)
Je to taková spíš rezavá, trochu tekutá a smradlavá kapalina, která docela rychle zaschne. Jak jsem již psal, existují dva druhy Rezistinu. Pistole střílí bez problému, soustřel dobrý, dneska jsem s těmi náboji vyhrál jedny oblastní závody. Hlaveň je docela čistá, ale je to pakárna ty střely namazat... Dneska jsem získal docela slušnou porci teflonových střel, tak jestli budou střílet jako ty neteflonový, tak na ně přejdu - nemusí se mazat :twisted: .
honza 11

Re: Proč?

Příspěvek od honza 11 » 08 led 2006 20:45

Anonymous píše:a také aby byl při výstřelu lépe dotěsněn tlak - roztočením střely mazivo z drážek ve střele vyletí a vytvoří vrstvu mezi zadní částí střely a stěnami hlavně - výsledkem je lepší využití energie hořícího prachu.

to o špinění vývrtu je pravda a v podstatě jedinej důvod mazání.
utěsnění to je pěkná blbost, kulka je vždy větčí a v hlavni dojde k jejímu vmáčknutí do drážek a tímto způsobem je kulka utěsněna.

pokud nebudeš mazat dojde třením mezi kulhou a hlavní k takové teplotě že se olovo na okraji kulky nataví a chytá se do vývrtu.
osobně to mám odskoušeno pokud nemažeš, hlaveň je od půlky zasraná olovem, že ani drážky nejsou vidět a má to velkej vliv na přesnost.
pokud mažeš nepoznáš rozdíl mezi celopláštěm a olovem ( já osobně používám od LEE - liquid alox bullet lubricant) a hlaveň je čistá jako po celoplášťových střelách

nechápu tvůj výklad : roztočením střely mazivo z drážek ve střele vyletí a vytvoří vrstvu mezi zadní částí střely a stěnami hlavně - výsledkem je lepší využití energie hořícího prachu

to ti nekdo poradil nebo je to z tvé hlavy :oops:
Návštěvník

Urážky?

Příspěvek od Návštěvník » 09 led 2006 08:14

To co nechápeš, uvádí literatura k přebíjení.
Tak výrobci jsou asi blbci, ne? Nebo že by byla chyba na tvém přijímači?
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Re: Re

Příspěvek od MARKONY » 09 led 2006 08:26

Arny píše:
MARKONY píše:Kamarad to děla takhle da na panev střely a přidava tuhy rezistin a zahřiva až dosahne hladina dražky ma vypichovyk a necha rezistin ztuhnout a normalně je vypichne a jeto .
Jak to vypadá ten vypichovák?
No vypada to jako trubka material je z nerezi a vylešteny aby na to nechytalo mazadlo a na konci je skosený aby se lepe vypichovalo .
honza11

Re: Urážky?

Příspěvek od honza11 » 09 led 2006 18:38

Anonymous píše:To co nechápeš, uvádí literatura k přebíjení.
Tak výrobci jsou asi blbci, ne? Nebo že by byla chyba na tvém přijímači?
Nemůžeš věřit všemu co čteš, zvlášť pokud je to nějakej překlad nebo vychvalování vlastního výrobku výrobcem.

Mě prostě nepřesvetšíš o tom že něco podobné konzistence jako vazelína utěsní tlak v hlavni. Pokud je tam nějaká mezera tak ti nic nepomůže.

Tlak po výstřelu dosahuje max. až 140 Mpa a to mazáním na střely neutěsníš.

pokud věříš své literatuře nebudu tě dál o něčem přesvědčovat
Arny

Příspěvek od Arny » 10 led 2006 11:40

Ještě jsem slyšel, že se veškeré mazání při výstřelu teplotou vypaří - můžete někdo potrvdit? Zajímá mě to z důvodu kvality a rovnoměrnosti namazání střely s vlivem na přesnost. Předem díky.
Odpovědět