Maximalni dostrel nejlepsich odstrelovacek

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Jerome
Příspěvky: 95
Registrován: 05 říj 2006 19:24

Maximalní dostřel nejlepších odstřelovaček

Příspěvek od Jerome » 05 říj 2006 21:25

Opět zdravím,mám dotaz ohledně odstřelovaček.Jaký je největší účinný dostřel u nejlepších odstřelovaček.Děkuji za odpověď.


Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 05 říj 2006 23:50

to záleží na tom, co použiješ jako odstřelovačku ;) a nemyslím teď pochopitelně děla ale opravdu jen velkorážné pušky
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Maximální dostřel nejlepších odstřelovaček

Příspěvek od vito » 06 říj 2006 07:07

Zkus si někde vypůjčit knihu Sniper - odstřelovač. Hodně informací a technických údajů tam najdeš. Zejména praktická čísla z posledních lokálních válek.
momentalneanonymny
Příspěvky: 40
Registrován: 21 čer 2006 21:15

Příspěvek od momentalneanonymny » 06 říj 2006 08:39

maximalny dostrel je v podstate maximalni dostrel raze naboja v kombinacii s dlzkou hlavnou. Napr. UK vz. 59, ktory striela kalibrom 7,62 x 54R, ma max. dostrel ak si dobre pamatam 4700 m a po celej drahe je ucinok smrtelny. Ina vec je ci na tu vzdialenost este nieco vies trafit aspon s pravdepodobnostou 0,05. Mieridla su na UK kalibrovane tusim do 2 km max.

ine je max. dostrel s pozadovanou presnostou - a to uz je zalezitost ina - teda komb. konkretnej laboracie naboja a konkretnej zbrane - vyrobcovia na svojich strankach niekedy uvadzaju takyto udaj.
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 06 říj 2006 16:08

V praxi policejní odstřelovači střílí do 400m a armádní do 1000m.Dá se trefit i dál,ale už by mohl být zasažen někdo nevinný.Na 3km střílejí jenom komedianti v akčním filmu :lol:
Yizreel
Příspěvky: 128
Registrován: 10 bře 2006 11:46
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Yizreel » 06 říj 2006 16:36

Wikipedia:
The longest-ever recorded and confirmed sniper kill was made by PPCLI Corporal Rob Furlong of the Canadian Forces in Afghanistan during Operation Anaconda in 2002. Using a .50-caliber (12.7 mm) McMillan TAC-50 rifle, Furlong shot and killed an opposing combatant soldier from a distance of 2,430 metres (1.5 miles)
Přílohy
wirq01big.jpg
Blueleader

Příspěvek od Blueleader » 06 říj 2006 16:58

Péta píše:V praxi policejní odstřelovači střílí do 400m a armádní do 1000m.Dá se trefit i dál,ale už by mohl být zasažen někdo nevinný.Na 3km střílejí jenom komedianti v akčním filmu :lol:
"Dá se trefit i dál,ale už by mohl být zasažen někdo nevinný":roll: takúto vetu môže napísať len niekto kto veľa číta a z ničoho nestrieľa.....prečítaj si nečo o balistike a rozptyle zbraní a presnosti v MOA zájdi si na strelnicu aspoň na 400m a potom niečo píš... :evil:.......... pri veľkých vzdialenostiach ide skôr o štastie pri zásahu než o to že či môže byť zasiahnutý niekto nevinný- ako môžeš takú blbosť napísať...
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 06 říj 2006 17:14

pri veľkých vzdialenostiach ide skôr o štastie pri zásahu než o to že či môže byť zasiahnutý niekto nevinný- ako môžeš takú blbosť napísať...[/quote]

Tak jestly Ty netrefíš odstřelovačkou na 300m míč na kopanou každou ranou tak si kup prak.A soutěže vojenských odstřelovačů se střílejí něco kolem 800m!! A ty zásahy nejsou náhoda.A taky už jsem poslal pár kilogramů olova nejenom do terčů :roll: :oops:
Blueleader

Příspěvek od Blueleader » 06 říj 2006 20:28

Neviem z čoho si strieľal ale z odstrelovačky to rozhodne nebolo inak by si takú blbosť nemohol napísať - viem že sa strieľa na vojenských strelniciach na vzdialenosť okolo 1000 m v tomto sa nebudem hádať ale ty si napísal že NIKTO !! nebude strielať na viac ako 1000m pretože by trafil niekoho nevinného - to je taká blbosť až to bolí... :roll:
Yizreel
Příspěvky: 128
Registrován: 10 bře 2006 11:46
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Yizreel » 06 říj 2006 21:11

Blueleader píše:Neviem z čoho si strieľal ale z odstrelovačky to rozhodne nebolo inak by si takú blbosť nemohol napísať - viem že sa strieľa na vojenských strelniciach na vzdialenosť okolo 1000 m v tomto sa nebudem hádať ale ty si napísal že NIKTO !! nebude strielať na viac ako 1000m pretože by trafil niekoho nevinného - to je taká blbosť až to bolí... :roll:
A nemyslíš, že trochu slovíčkaříš? Jde ti tu o nějáký flame, či co? To s tím nevinným se asi vztahovalo k tomu policejnímu, kde jsou rukojímí apod., nemyslíš?
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximalní dostřel nejlepších odstřelovaček

Příspěvek od Shiva » 07 říj 2006 08:36

Jerome píše:Opět zdravím,mám dotaz ohledně odstřelovaček.Jaký je největší účinný dostřel u nejlepších odstřelovaček.Děkuji za odpověď.
To snad ani není pravda, jak někdo může napsat takovouhle ptákovinu? A pak se tu rozvine debata úplně o hovně.

Jerome: můžes prosim definovat "odstřelovačka", "nejlepší" a "učinný dostřel"
Jaký je rozdíl, podle tebe, mezi sportovní velkorážní terčovnici, loveckou flintou o stejné ráži a flintou kterou je vybavena nějaká armádní nebo policejní složka. Opět ve stejné ráži.

Prosím tě kolik je ti let? Takovouhle pitomost se může ptát patnáctiletej kluk.

Nechce se mi číst ty bláboly co jste tu vy ostatní napsali (mimo toho co už prohnal hlavní několik kg olova a určitě né všechny jen do terče) :D

ale jen pro představu, když si stoupnete k Národnímu muzeu, ke dveřím a podíváte se dolů na můstek na obchodní dům NewYorker, tak mi řekněte co tam uvidíte? a to je 760m.

Přestaňte psát blbosti, kupte si flintu a začněte střílet.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Blueleader

Příspěvek od Blueleader » 07 říj 2006 17:02

Yizreel píše:
Blueleader píše:Neviem z čoho si strieľal ale z odstrelovačky to rozhodne nebolo inak by si takú blbosť nemohol napísať - viem že sa strieľa na vojenských strelniciach na vzdialenosť okolo 1000 m v tomto sa nebudem hádať ale ty si napísal že NIKTO !! nebude strielať na viac ako 1000m pretože by trafil niekoho nevinného - to je taká blbosť až to bolí... :roll:
A nemyslíš, že trochu slovíčkaříš? Jde ti tu o nějáký flame, či co? To s tím nevinným se asi vztahovalo k tomu policejnímu, kde jsou rukojímí apod., nemyslíš?
No priateľu ale policajný odstreľovač nestrieľa na 1000m........ policajný odstreľovači sú predovšetkým určený na prácu v meste kde sú tieto vzdialenosti maximálne do 400m.
Jerome
Příspěvky: 95
Registrován: 05 říj 2006 19:24

Shiva napsal

Příspěvek od Jerome » 07 říj 2006 18:21

To snad ani není pravda, jak někdo může napsat takovouhle ptákovinu? A pak se tu rozvine debata úplně o hovně.

Jerome: můžes prosim definovat "odstřelovačka", "nejlepší" a "učinný dostřel"
Jaký je rozdíl, podle tebe, mezi sportovní velkorážní terčovnici, loveckou flintou o stejné ráži a flintou kterou je vybavena nějaká armádní nebo policejní složka. Opět ve stejné ráži.

Prosím tě kolik je ti let? Takovouhle pitomost se může ptát patnáctiletej kluk.

Nechce se mi číst ty bláboly co jste tu vy ostatní napsali (mimo toho co už prohnal hlavní několik kg olova a určitě né všechny jen do terče)

ale jen pro představu, když si stoupnete k Národnímu muzeu, ke dveřím a podíváte se dolů na můstek na obchodní dům NewYorker, tak mi řekněte co tam uvidíte? a to je 760m.

Přestaňte psát blbosti, kupte si flintu a začněte střílet.
_________________



Hele,jak sem psal,začal sem se o zbraně zajímat nedávno(asi 2 týdny).Nechápu,jak někdo může bejt tak arogantní a dělat si srandu z někoho,kdo to prostě neví.Slušně sem se těch lidí zeptal a ty se mi směješ?Smát se něčí neznalosti může jenom nějak zakomplexovanej člověk.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Shiva napsal

Příspěvek od Shiva » 07 říj 2006 19:14

Jerome píše: Hele,jak sem psal,začal sem se o zbraně zajímat nedávno(asi 2 týdny).
V tvém dotazu jsem si toho teda nevšiml.
Jerome píše: Nechápu,jak někdo může bejt tak arogantní a dělat si srandu z někoho,kdo to prostě neví.Slušně sem se těch lidí zeptal a ty se mi směješ?Smát se něčí neznalosti může jenom nějak zakomplexovanej člověk.
Možná jsem arogantní, možná ne, možná jsem já zakomplexovaný nebo jsi to ty.
Ale v každém případě je dobré si nejdříve projít fórum a zjistít kdo co kde na dané téma napsal.
Dále je nutno klást co nevíce konkrétní dotazy. Možná by jsi se měl uklidnit a přečíst si co jsi vlastně dal za dotaz.
Každý normální člověk přeci ví, že neexistuje nic jako "nejlepší odstřelovačka".
Takže jestli se chceš něco dovědět, tak specifikuj dotaz. Tvoje forma dotazování vede jen k tomu, že tu vznikne nesmyslná debata o tom (a už vznikla), co je nejlepší a co ne.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Fiochi
Příspěvky: 44
Registrován: 28 říj 2005 09:30
Bydliště: Chomutovsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fiochi » 07 říj 2006 23:21

Pro Shiva:
Když jsem se loni ve svých dvaapadesáti letech rozhodl udělat zbroják kvůli svým nezletilým holkám, ktereré chtěli strílet z doopravdických zbraní, tak jsem zašel na místní střelnici a požádal obsluhu, zdali by mi mohli ukázat jak se nabíjí pistole a jak se z ní střílí. Koukali na mne jak na blba. Bylo to prostě poprvé a já to opravdu nevěděl. Oni asi stejně jako ty si mysleli, že chlap o zbraních musí něco vědět. Předpokládám, že nejsi tak starý, aby sis nevzpomněl na svoje začátky.. Na střeleckých forech jsi považován za odborníka a řekl bych, že v posledním příspěvku v tobě z neznámých příčin bouchly saze.
Nejlepší obranný sprej je 9 Luger až 50BMG
Odpovědět