Maximalni dostrel nejlepsich odstrelovacek

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 17 říj 2006 15:53

JJ, o nejlepších odstřelovačkách, ne o nejstarších. :wink:


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
mrkev

Re: mosin

Příspěvek od mrkev » 17 říj 2006 22:07

Frank píše:Ako môžete vedieť, či to tak je či nie ??? Strielali ste alebo ste aspoň niekedy videli naživo MOSIN NAGANT ???
strilel jsem s valecnym kusem urcenym pro odstrelovace i s orig optikou 3,5x ...presnost kolem 2moa...a rany to dela velky :lol:

ta puska ma vyznam z historickyho hlediska, srovnavat jeji vykony se soucasnymi flintami co se vykonu tyce je nesmysl.
shai_than

Příspěvek od shai_than » 17 říj 2006 22:22

Fiochi píše:Pro Shiva:
Když jsem se loni ve svých dvaapadesáti letech rozhodl udělat zbroják kvůli svým nezletilým holkám, ktereré chtěli strílet z doopravdických zbraní, tak jsem zašel na místní střelnici a požádal obsluhu, zdali by mi mohli ukázat jak se nabíjí pistole a jak se z ní střílí. Koukali na mne jak na blba. Bylo to prostě poprvé a já to opravdu nevěděl. Oni asi stejně jako ty si mysleli, že chlap o zbraních musí něco vědět. Předpokládám, že nejsi tak starý, aby sis nevzpomněl na svoje začátky.. Na střeleckých forech jsi považován za odborníka a řekl bych, že v posledním příspěvku v tobě z neznámých příčin bouchly saze.
no počkej, nezletilá může střílet z doopravdických zbraní? co si pamatuju ze zkoušek z testů (ale neručím hlavou), tak min.15 let za doprovodu držitele ZP skupiny B , který jej drží nejméně 3 roky,tzn.až jim to budeš moci umožnit, tak už budou plnoleté, nee?? bacha bacha na přestupek na úseku zbraní a střeliva :O)
MarK
Příspěvky: 176
Registrován: 29 bře 2006 20:21
Bydliště: Wien8 / Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarK » 17 říj 2006 22:35

Lepší zodpovědnej člověk se dvěma nezletilejma, než namyšlenej blb s pistolkou co na to balí 18ctky a na střelnici pak ohrožuje nejen je samé...
[size=84][url=http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz][b]Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony[/b][/url] | [url=http://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa][b]Mapa střelnic a obchodů v ČR[/b][/url][/size]
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

histprické vers. současné odstřelovačky

Příspěvek od harpplayer » 18 říj 2006 08:41

Pro dokreslení situace si dovolím několik vlastních soukromých zkušeností:
Střílím čas od času "Zbraně světových válek". Nejsem tam úplná špička, ikdyž jsem se párkrát na bednu dostal. Střílím Mauserem 38 (turecký dlouhý). Nejčastější zbraň tam je právě Mosin. Na 50 m se střílí na redukovanou nekrytě ležící figuru, na 100 m je to klasickej zelenej trouba. Střílí se vstoje. Kdo má výsledek pod 90 zpravidla se na bednu nedostane. Na svou dobu jsou to zbraně značně přesné, ale na současné odstřelovačky nemají ani náhodou.
Další story byla, když na téhle soutěži otevřeli disciplínu "odstřelovací puška" - bez omezení roku výroby. Přinesli jsme tam Remington 700 (308 Win.) s optikou Leupold (6,5-20x50? nejsem si úplně jist parametry optiky) a proti nám nastoupili borci s "drakama", zastavama a tuším, že tam byla jedna 54, jako že nám to ukážou. Druhýho jsem dostal rozdílem 98 bodů, což byl rozdíl třídy. Nebylo to o tom, že bych byl tak dobrej střelec, ale o tom, že ta zbraň je někde úplně jinde. Výsledek byl, že optiku omezili na zvětšení do 6x, takže tam už s remingtonem nesmíme. Další účast by pro konkurenci totiž byla podobně tristní.
Je třeba srovnávat srovnatelné. Nutno říci, že dávám v mnoha příspěvcích zapravdu Shivovi, ikdyž často používá slovník a výrazy, které mohou někoho urazit a naštvat. Ale fakticky vzato, má většinou pravdu.
V jedné věci ale tak úplně souhlasit nemohu. Nemyslím si, že je nutné osazovat např. malorážku optikou za 30.000 (Leupold) - to má opodstatnění na "dospělé" flintě. Na malorážku se dá instalovat kvalitní optika i za méně peněz a nemusí to být ani Meopta. Já např. střílím "malou odstřelovačku" optikou Hawke Varmint II 4-16x44 (Sidewinder s ní dosáhl titulu MR, přestože k ní má výhrady) a ta se dá pořídit do 6.000,-. Dále se ukázal jako velmi vhodný dalekohled fy Weaver 4-16x42. Sidewinder i Honza s ním střílí malou odstřelovačku a posledních závodech BR22 s toutu optikou osazenou na Suhl 150 byl Sidewinder dokonce 3.( Ještě jednou blahopřeji). Dalekohled postavený ze stejných komponentů pod označením DELTA OPTICAL Titanium 4-16x42 začali prodávat Poláci za cca 950 Zl. a zatím jsem slyšel a četl jen chválu.
Souhlasím ale s tím, že velká flinta chce pořádnou optiku a tam je Leupold jednoznačně etalon a Meopta dostupné minimum.
Pokud jsem někoho naštval nebo příspěvek neshledává vhodný pro toto téma, omlouvám se.
Frank

Příspěvek od Frank » 18 říj 2006 16:02

No aspon niekdo kdo suciti trochu s MOSINOM. Ale chcel by som vas upozornit nato, ze ja som mosin ani nezrovnaval s modernimi flintami ani nebudem ja som len nasiel tuto temu ako vhodnu lebo ine som nenasiel tak konkretne k odstrelovackam tak som si sem dal jednu reklamu na web o mosine a andy ma hned ... Tak ak som ho nejako urazil tak sa mu ospravedlnujem
Frank

Příspěvek od Frank » 19 říj 2006 16:34

Nejak se to tady uklidnilo.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 19 říj 2006 16:45

V klidu, ja tu nejsem od toho abych se urazel. Ja tu sem od toho abych to "moderoval".

Tak zase k veci.
Sfingar

Příspěvek od Sfingar » 17 kvě 2008 19:52

Tak jsem si tohle téma přečetl a moc konkrétních údajů jsem se nedozvěděl. Takže: je někdo schopný a ochotný sem uvést konkrétní příklady, myslím zbraň + munice+optika a dosažené (dosažitelné) výsledky, abychm si my, zbraní neznalí dokázali udělat určitou představu o použití odstřelovaček? Díky moc. :roll:
Opravdu se to tady uklidnilo, až moc, třeba se to ještě trošku rozjede :D
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 17 kvě 2008 19:57

Tak příklad M200 Cheyene Tactical, střelivo .408 Cheytac, co vím tak 2500yd a někteří dělají pokusy na 3000yd. Stačí takhle?
Sfingar

Příspěvek od Sfingar » 17 kvě 2008 20:12

No, jak jsem psal, ve zbraních se nevyznám. Nešlo by to trochu podrobněji? A co třeba používá naše policie a armáda? A jak střílejí v praxi? dík
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 17 kvě 2008 20:13

Co vím tak naši používají Sako TRG-22 se Schmidt Bender optikou. Jak střílejí v praxi zjistíš když přijedeš na nějaké závody. Občas tam někteří jezdí. Na jejich uzavřené závody tě nejspíš nikdo nepustí
Sfingar

Příspěvek od Sfingar » 17 kvě 2008 20:19

Aha, škoda že nemáš konkrétnější údaje :( A já myslel, na jakou vzdálenost se třeba střílí dnes ve válce a tak podobně.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 17 kvě 2008 20:23

Co konkrétnějšího by jsi chtěl? Nikdo ti nic konkrétnějšího neřekne, protože každá ráže má svůj účinný dostřel a lidi se v rámci možnosti drží v jeho mezích. To že nějaký amík sundal z M24 na asi 1250m ručníkáře je čistě ojedinělý případ a náhoda jako kráva, takže to prostě za bernou minci brát nelze
Obrázek
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 18 kvě 2008 00:53

" A já myslel, na jakou vzdálenost se třeba střílí dnes ve válce a tak podobně." To je ale opravdu debilní otázka...kolik ti je?
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Odpovědět