Maximalni dostrel nejlepsich odstrelovacek

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 16 říj 2006 22:03

tak česky, když mě se zachvěje optika o kousínek (tak jak to vidím skrz ni), tak lítám skoro po celém poli .. ty lítáš pořád po 10ce

Ale to je tady OT. Já jen říkám že i přes přesnost zbraní málokdo z nás střílí na hranici přesnosti zbraně.


Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 16 říj 2006 22:22

Ares píše:tak česky, když mě se zachvěje optika o kousínek (tak jak to vidím skrz ni), tak lítám skoro po celém poli .. ty lítáš pořád po 10ce
optika nema nic spolecneho s presnosti zbrane.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 16 říj 2006 23:08

:lol: na to ze mas napsane ze si odbornik na zbrane, tak si me tet prijemne pobavil- dostavas ode me 100 bodu!
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 16 říj 2006 23:10

vim, myslels to dobre ale celkove to vyzni spatne.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 16 říj 2006 23:14

PB píše:vim, myslels to dobre ale celkove to vyzni spatne.
jsem rad ze jsi se pobavil

1. odbornika na zbrane mi tam dal Andy.
2. optika nerozhoduje o presnosti zbrane. co na tom je spatne?
je to stejne jako zbran nerozhoduje o kvalite optiky. To ze je nekdo socka a nema na dobry puskohled, tak to neznamena ze ta zbran je mene presna. Nebo je to jinak?
Naposledy upravil(a) Shiva dne 17 říj 2006 00:06, celkem upraveno 2 x.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
MarK
Příspěvky: 176
Registrován: 29 bře 2006 20:21
Bydliště: Wien8 / Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarK » 17 říj 2006 00:02

Se souvislostí mezi puškou a dalekohledem máš pravdu, ale při cenách kvalitní optiky bych o někom, kdo nemá na kvalitní kousek dost peněz, hned netvrdil že je socka :)
[size=84][url=http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz][b]Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony[/b][/url] | [url=http://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa][b]Mapa střelnic a obchodů v ČR[/b][/url][/size]
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 17 říj 2006 00:25

No to mas tak, je to celkem jedno jak to nazvem. Nepocitane lidi se mi pta co si maji koupit za pusku (odstrelku) rekneme do 40-50.000kc. Uz mi prestalo bavit se jich ptat co maji za optiku, protoze drtiva vetsina si mysli, ze za ty penize budou mit pusku i se sklem.
Chapu, ze kupni sila v CR je uboha, ale nelze setrit vsude a na vsem. Ale dobra investice do skla (30-40.000) se proste vyplati. Na to abych z flinty dostal maximum, tak k tomu musim mit prostredky a zrovna puskohled je jeden z nich. Stara pravda rika, ze kdyz mas spatnou flintu s dobrym puskohledem nastrilis lepe nez s kvalitni puskou a spatnym puskohledem.
Radeji si koupim Mark 4 nebo NF a flintu za nejakych 20.000 nez pusku za 40.000 a puskohled za 15.000kc.
Lidi radeji koupi zbrane z 2. svetove valky a na to shit sklo protoze za malo penez jim to dela velky buuuum. Jen malo lidi je schopno uvazovat racionalne. takze se delaji kompromisy na kompromisy.
Ja jsem zacal strilet BR22 se Suhlkou, za ca 2.500kc, kdyz jsem mel dost penez, tak jsem koupil Anschutz za skoro 60.000kc, ale uz na Suhlce jsem mel stejny puskohled - Leupold competition za ca 35.000.
No, ale to je je celkem vedlejsi. Lidi jsou schopni vyrabet pracky na nabojnice co stoji 2.500kc z motoru od pracky a travi nad tim desitky hodin. Proste to nema zadnou logiku. to pujdu radeji na brigadu a za polovicni cas a usili si to proste koupim.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 17 říj 2006 14:50

Shiva píše:Lidi radeji koupi zbrane z 2. svetove valky a na to shit sklo protoze za malo penez jim to dela velky buuuum. Jen malo lidi je schopno uvazovat racionalne.
Obrázek
Dalsi komentar netreba.
Frank

mosin

Příspěvek od Frank » 17 říj 2006 15:00

Shiva píše:
Ares píše: Všichni se chytněme za nos a zeptejme se, zda střílíme na hranici schopností naší zbraně. Já sám za sebe říkám že stále ještě ne.

Shiva se zdrží hlasování, tam všichni víme že ano :wink:
No to zaleží z jaké zbraně se střílí. Některé zbraně (SVD, Mosin apd.) střílejí s takovou chybou, že se tam moje chyba ztratí. Některé zbraně mi mé chyby neodpustí.
No a samozřejmě, že je důležité vědět co a za jakých podmínek se střílí.
Tak to si asi trochu vedľa lebo som ešte nepočul odnikoho, že mosin je nepresná zbraň. Všade som počul len chválu o prestnosti MOSINA.
Marek

Příspěvek od Marek » 17 říj 2006 15:08

Frank: no vidis, teraz si to pocul prvykrat :D Je to jednoducho tak, ako napisal Shiva.
Frank

mosin

Příspěvek od Frank » 17 říj 2006 15:27

Ako môžete vedieť, či to tak je či nie ??? Strielali ste alebo ste aspoň niekedy videli naživo MOSIN NAGANT ???
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 17 říj 2006 15:28

Mosin je valecnej strep, kterej se presnosti nemuze rovnat soucasnym zbranim. Proto si myslim, ze do tohodle threadu nepatri. Je spousta jinych, modernich zbrani, ktere ho strci 3x do kapsy.

Je to jen kus historie (nebo hysterie?) :lol:
Frank

mosin

Příspěvek od Frank » 17 říj 2006 15:29

Nevravim že je to najpresnejšia zbraň v EU ale určite to nieje taky vrak ako vraví ANDY.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: mosin

Příspěvek od Shiva » 17 říj 2006 15:31

Frank píše:Tak to si asi trochu vedľa lebo som ešte nepočul odnikoho, že mosin je nepresná zbraň. Všade som počul len chválu o prestnosti MOSINA.
No vzhedem k tomu, že píšeš že jsi "počul" tak jsi možná vedle ty. protože já jsem nepočul, ale střílel. Dokonce jeden podobny střep mám doma, sice to neni mosin, ale Mauser 98. celý překopaný jen závěr je původní, ale zpřesněný.
Je potřeba si uvědomit, o jaké přesnosti tu mluvíme. Za války, pro kterou tyto zbraně byly určeny, byla přesnost do 2MOA plně dostačující, takže předpokládám, že neupravený mosin s přebitými náboji subMOA střílet konsistentně nebude. U mého mauseru očekávám přesnost 3/4-1MOA.
Takže jako vždy říkám, potřeba se bavit konkrétně, a hlavně oprostit se od citových a subjektivních vazeb na své miláčky.
Nebo si snad myslíté že téměř historická zbraň bude střílet se stejnou přesností jako TRG nebo nějaky SAKO varmint???
Já jsem to ani nezažil ani neslyšel.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 17 říj 2006 15:32

Thread naznacuje, ze se mame bavit o nejlepsich odstrelovackach. Pokud soucasnosti, nema tu Mosin misto.

Presnost 1MOA (coz je pro ten klacek asi limitni cislo) neni z v dnesnim pojeti presnosti zadny vysledek.
Odpovědět