Maximalni dostrel kulovych zbrani

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 18 dub 2007 23:31

2 Vlčák

Dej pokoj s tím lítáním střel mimo atmosféru.
To dělo střílelo při úhlu 45stupnů, protože ten macek co z toho vylétnul, tak na něj odpor vzduchu působil zcela minimálně. Jak už ti vysvětlili minule.
Čím těžší, tím méně na něj působí odpor vzduchu.

Ale sám raději nechoď moc vysoko. Né výš než do třetího patra.
Aby jsi se neudusil v té výšce, kde už není vzduch.
:shock:


Marc
Příspěvky: 132
Registrován: 20 črc 2006 13:53

Příspěvek od Marc » 18 dub 2007 23:39

epetr2008 píše:Navíc, podle mě a fyziky:

Viz: http://www.sweb.cz/radek.jandora/f12.htm

Je dostřel při 30 i 60 stupních úplně stejný .)
Ideální úhel se mění podle rychlosti střely. A to proto, že střela se narozdíl od Tvých vzorečků nepohybuje ve vakuu a odpor vzduchu nestoupá lineárně a ještě se mění s výškou, tedy tlakem. A protože se jedná již o vyšší dívčí, byly na popud armády vynalezeny počítače. :wink:
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 18 dub 2007 23:41

2 Marc: Ano, to je pravda. Někdou moudrý to už v nějakém předchozím příspěvku dobře vysvětlil.

Konkrétně jediný KING tady zdá se není mimo.
A něco o tom ví.
Marc
Příspěvky: 132
Registrován: 20 črc 2006 13:53

Příspěvek od Marc » 18 dub 2007 23:57

Omlouvám se, zobrazila se mi jen první stránka a tam to končilo Tvým příspěvkem, který jsem citoval. Takže další jsem nečetl. :oops:
vlčák

Příspěvek od vlčák » 19 dub 2007 22:36

- Epetr2008 - kde pořád bereš těch 45stupnů , koukal jsi se na fotky? je tam skoro 60...
- a ty tvé poznámky o třetím patře... jestli ti to v předešlích příspěvcích ušlo, tak stratosféra se počítá od 11 - 50km nad zemí , a to dělo má převýšení ve 40 km ....
Přílohy
320px-Parisgun2.jpeg
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 20 dub 2007 00:35

2 vlčák

Ty a tobě zase ušlo že to na obrázku není pařížské dělo, ale jeden ze dvou kousků obdobné zbraně, kterou Němci poslali na Rusa :)

Proto ty zasněžené pláně okolo .)

Navíc nebylo takto snadno pohyblivé :)

Pařížské dělo bylo umístěno v hustém lesíku k vůli možným náletům - už tenkrát dvojplošník dokázal házet bombičky :)

Fotky pařížského děla nejsou, protože si Němci dali práci s jeho zničením při ústupu :)
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 20 dub 2007 12:38

Epetr:
Tvoje fyzika je zajimava :lol:

Pro tvou informaci.... odpor vzduchu je dan aerodynamickymi vlastnosti telesa a rychlosti jakou se v prostredi pohybuje. Nikoliv hmotnosti. :lol:

Samozrejme pokud je tezsi... ma vetsi hybnost.
vlčák

Příspěvek od vlčák » 20 dub 2007 19:05

- to je pravda... má to sice ohromnou hybnost, ale ten odpor vzduchu to pořád brzdí a určitě ukousne pořádnou část z té hybnosti... a čím méně ten odpor působí tím dále to dolétne...
- je absolutně jedno kde to je , a jestli to je to dělo... bavíme se o balistice a ten úhel tam je ...
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Příspěvek od honda » 21 dub 2007 00:09

Prosím balistiky jestli mi někdo spočítá jaká byla úsťová rychlost a do jaké výšky se dostala 1g diabolka při svislém výstřelu (téměř svislém) a dopladla za 12 vteřin, jak se změní hodnoty při 13 vteřinách. Díky h.
Žižkovák Karel

Příspěvek od Žižkovák Karel » 21 dub 2007 01:56

vlčák píše:- Epetr2008 - kde pořád bereš těch 45stupnů , koukal jsi se na fotky? je tam skoro 60...
Vlčáku, a z čeho vyvozuješ, že ten kanón na obrázku se právě snaží vytvořit rekord v dostřelu? Co když se chystá vystřelit na něco konkrétního, co je prostě blíž?
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 21 dub 2007 12:00

Přečtěte si to co napsal KING.
Je to tam o tom odporu vzduchu docela pěkně napsané.

Resp. jde o to, že odpor vzduchu není hlavním limitujícím faktorem.
Odpor vzduchu tu střelu pouze brzí.

Hlavní problém je gravitace!
Gravitace je to co především ovlivňuje dostřel.

Samozřejmě, bavíme se o stejném tvaru dvou střel.

A i kdyby to nebylo cca 40-45 stupnů, tak to nebude VLČÁKOVEJCH 60, ale naopak míň než 45.

Prostě mám pocit, že jediné co o tom četl byla knížka ,,Z děla na měsíc" :lol:
vlčák

Příspěvek od vlčák » 22 dub 2007 20:01

bere te to moc vážně... původně jse diskutovalo o tom proč to doletí dál při vyšším úhlu...
shodli jsme se na tom že největší dostřel je při 30 st. psalo se že při 60 je stejný dostřel jako při třiceti, ale rychleji se dostane z vlivu atmosféry...
pro informaci - gravitace je stejná ale s višší rychlostí to stihne dál doletět... při 45 st. to déle letí atmosférou tak to nemusí být dále...
Uživatelský avatar
Willy
Příspěvky: 52
Registrován: 27 dub 2006 21:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Willy » 22 dub 2007 21:17

epetr: "Čím těžší, tím méně na něj působí odpor vzduchu."

no musím uznat, že jako pilota mne tahle tvoje věta opravdu velmi zaujala
8)

Budu si to pamatovat a příště létat s deskou naplocho nastavenou proti směru letu a samozřejmě ale musí být vyrobena z olova aby měla co nejvíce tun a na můj letoun působil nejmenší odpor vzduchu :lol: :twisted:

Opravdu nic ve zlém, ale takhle to nefunguje :wink:
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 22 dub 2007 23:00

2 Willy:

Tak jako můžu se plést a ve ,,tvojí" dimenzi to může být jinak.
Ale výše uvedené souvisí s hybností tělesa a s energií, kterou tělesu udělíš :)

Viz Newtonovy zákony: http://cs.wikipedia.org/wiki/2._Newton% ... z%C3%A1kon

Víš, proto PŘI STEJNÉM TVARU olověná(těžší) kulka doletí dál než hliníková(lehčí) :lol: :lol: :lol: A to i přes to, že si myslíš opak :)

Teď vážně, Fyzika není tvoje parketa a u nás by jsi se nedostal dál než na učiliště pro zedníky :)
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 22 dub 2007 23:55, celkem upraveno 1 x.
Arnie

Příspěvek od Arnie » 22 dub 2007 23:15

Samozrejme ze sila kterou pusobi odpor vzduchu neni zavisla na hmotnosti, nicmene vysledne zrychleni jiz ano (s ohledem na a=F/m). Tak to bylo zjevne mysleno.
To se na pripravnym kurzu k pilotkam probiralo, nebo ne? :lol:
Odpovědět