Masakr v USA- 32 mrtvych v Arizone

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Masakr v USA- 32 mrtvých v Arizoně

Příspěvek od Kubajzz » 18 dub 2007 16:48

Asi už jste o tom všichni slyšeli.
Mě zaujal tenhle článek:
http://zpravy.idnes.cz/kdyby-tam-nekdo- ... anicni_zra

"... Když jsem si dnes ráno na vrátnici domu, kde bydlím, bral noviny, poprvé jsem přistihl recepční, jak si v nich čte. Rychle se mi omlouvala a vysvětlovala: "To je hrozný, mám syna na univerzitě v Raleighu v Severní Karolíně a to je vlastně nedaleko."

Když jsem s pochopením kývnul a zeptal se, co si o tom myslí, řekla mi: "Nedávno jsme s manželem zakázali synovi, aby si koupil zbraň. Ale teď mu asi bránit nebudeme. Kdyby tam někdo slušný měl pistoli, tak tomu parchantovi ustřelí tu jeho šílenou makovici a většina dětí mohla žít."

Přiznám se, že jsem nevěděl, co na to říct, a tak jsem jen jaksi přirozeně souhlasně kývl. A řekl jsem si, že mě mrzí, když k takovým věcem dochází....."


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 18 dub 2007 17:06

Njn. Je to sila. Ale neco na tom je. Rozhodne by tech mrtvych nebylo tolik.

Ale studenti si asi obvykle do skoly Gcko (on ho mel) neberou.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 18 dub 2007 17:30

No to je jasné, že by těžko někdo něco měl. :wink: Na to to byla moc slušná škola. Být to někde v létě v Harlemu, tak se do přestřelky zapojí půlka školy včetně učitelského sboru. :wink:

Jenom jsem se podivil, že i u nás může vyjít článek s touto myšlenkou.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 18 dub 2007 18:07

já se jen divím že když ve zprávách říkali že procházel školou z třídy do třídy že ho nikdo nezpacifikoval ?? Kde je ta "americká odvaha a hrdinost" jako ve filmech ?? Přeci někdo se 1 člověku do zad dostat mohl ne ? Zase je asi pravda že to jsou většinou děti takže asi nastala panika a strach čemuž se vůbec nedivím. Taky jsem myslel že po střelbě v Columbine (nevim jestli jsem to napsal dobře) instalovali do všech škol rámové detektory :shock: asi jak je vidět tak ne
Naposledy upravil(a) golfkiller dne 19 dub 2007 09:27, celkem upraveno 1 x.
Yizreel
Příspěvky: 128
Registrován: 10 bře 2006 11:46
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Yizreel » 18 dub 2007 18:18

Pokračování...

Měl Glock 17 a Walher .22, pochybuju, že nelegálně.

Stalo se to téměř ve všech vyspělých zemích, stane se to podle mě i u nás. Podobné věci nepřiměřené agresivity se už u nás staly, stačí sledovat zprávy. Jediný rozdíl mezi ním a lesním vrahem byla efektivita...

V USA platí po masakrech na školách vytvoření vakuových zón, takže v okruhu 1000 stop kolem universit nesmí mít nikdo zbraň.

První "americká odvaha a hrdinnost": Liviu Librescu: Holocaust survivor blocked shooter, letting students flee
http://www.roanoke.com/vtvictims/wb/113497

... sám si neumím moc dobře představit jak zpacifikovávám šílenýho střelce se dvěma pistolema pálícího kolem sebe.. :roll:
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 18 dub 2007 18:24

Yizreel: ten odkaz nefunguje,tím zpacifikováním myslím to že když někdo střílí po někom jako psychopat tak moc nevnímá co se děje za ním,takže tam mohl po něm někdo hupnout ale je pravda že se to líp řiká než koná ,i když já bych do něj šel .Když bych viděl že tam zabíjí lidi a nejspíš střelí i po mně tak bych to zkusil ,rozhodně by to byla větší šance na přežití :roll:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 18 dub 2007 18:25

No odvahy a hrdinství tam bylo až dost.
Ten učitel držel dveře, dokud je vrah neprostřílel i s ním a tím ho zdržel a umožnil útěk studentů oknem.
Naposledy upravil(a) Kubajzz dne 18 dub 2007 18:27, celkem upraveno 1 x.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 18 dub 2007 18:27

tak to potom jo ,to jsem nevěděl.Přežil ten učitel nebo ne?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 18 dub 2007 18:27

Ne, je po něm. :(
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
vocopade
Příspěvky: 15
Registrován: 09 srp 2006 14:58
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od vocopade » 18 dub 2007 18:28

Každá takováhle událost, ať je kdekoliv jen nahrává do rukou těm kteří by nejraději omezili nebo ještě lépe úplně zakázali držení a nošení zbraní.... a to je průser.
Jen doufám, že tohle se u nás nestane! Nějak si přestřelku ve škole nedokážu představit :roll:
Yizreel
Příspěvky: 128
Registrován: 10 bře 2006 11:46
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Yizreel » 18 dub 2007 18:43

golfkiller píše:Yizreel: ten odkaz nefunguje,tím zpacifikováním myslím to že když někdo střílí po někom jako psychopat tak moc nevnímá co se děje za ním,takže tam mohl po něm někdo hupnout ale je pravda že se to líp řiká než koná ,i když já bych do něj šel .Když bych viděl že tam zabíjí lidi a nejspíš střelí i po mně tak bych to zkusil ,rozhodně by to byla větší šance na přežití :roll:
Mě ten odkaz jde normálně, takže bude asi chyba u tebe, ale když si dáš jeho jméno do googlu, tak ti to najde články o něm ve všech světových médiích (kromě českých :roll: ).
To že se líp říká, než konná, je pravda, protože nikdo nedokáže říct jak se zachová dokud se do té situace nedostane.
Pokud vím, tak studenti byli instruovaní v podobných případech zůstat ve třídách, nic nedělat a počkat na bezpečnostní složky.. školy mají i vlastní ochranku. Bohužel právě i s tímhle ten magor počítal..

Podle všecho se vždycky akorát ukázal ve dveřích "vykropil" a zase odešel, takže tam šance na přežití, pokud člověk neseděl přímo ve dveřích nebyla zas tak malá.... akorát v jedné třídě přímo popravoval...
... je mi z toho nablití. :(
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 18 dub 2007 19:00

jednoznačně to byl zmrd a udělal určitě kvůlí nějaký prkotině,zajímavé je že se to z 99% děje jen v USA :roll:
Plexxak

Příspěvek od Plexxak » 18 dub 2007 19:04

V USA nie je problem aby sa mladi studenti dostali k zbrani a tak to potom vyzera... no ale co uz :?
vocopade
Příspěvky: 15
Registrován: 09 srp 2006 14:58
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od vocopade » 18 dub 2007 19:13

Plexxak - u nás je to snad problém?? Myslím že v tom to není....
Yizreel
Příspěvky: 128
Registrován: 10 bře 2006 11:46
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Yizreel » 18 dub 2007 19:19

No vzhledem k tomu, že studoval vysokou, tak by pro něj naše testy asi problém nebyly...
A právě u tohohle by to psychologické testy IMO odhalily... viz:

"Jeho školní literární práce byly plné hrůzného násilí, tvrdí svědci."
"Dvě školní práce, divadelní hry, které Čo napsal, svým podivným obsahem plným násilí před časem upoutaly pozornost katedry angličtiny a byly předány k posouzení její vedoucí i představitelům univerzity. Další podrobnosti ale zatím nejsou známé, uvedla CNN.

"Bylo to něco jako noční můra," popsal spolužákova díla ve svém internetovém blogu student Ian McFarland. "Ty hry byly skutečně zvrácené, na hrůzné násilí, které (v nich) působily zbraně, bych ani nedokázal pomyslet," uvedl. "Před tím, než Čo ten den přišel do třídy, jsme my studenti mezi sebou mluvili s vážnými obavami o tom, zda by on mohl být školním střelcem," napsal McFarland."
http://lidovky.zpravy.cz/slohovky-unive ... ranici_fho

Nadruhou stranu, když se člověk dozví od renomovaných psychologů, že kdo má zbraň je agresivní... :roll:
Odpovědět