Margolin nebo margo

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

tombr.a
Příspěvky: 160
Registrován: 03 úno 2006 17:07
Bydliště: Brno

Margolin nebo margo

Příspěvek od tombr.a » 16 úno 2006 17:11

Pordte mi někdo kterou koupit,jako myslivec a sportovni střelec mam rad brokovnice a dlouhe zbraně vetšich raži.Kamarad o vikendu přines do lesa
margolinu po vyblbnuti s touhle zbrani jsem se rozhodl si ji koupit ALE.
V obchode meli ještě margo na pohled je mě takova hezči (muj nazor) prodavač mi pořad vnucoval margolin že je kompaktnejši atd atd,velice ji vychvloval margo spise zatracoval tak nevim.Nejsem pistolovy střelec chci to jen na zabavu napiste mi svuj nazor poradte děkuji. :?:


SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 16 úno 2006 17:52

Margolin že je kompaktnější?Není to naopak?Jinak bych taky raději Margolinu,ale starou.....je lépe udělaná než ty nové...
Juraj

Příspěvek od Juraj » 16 úno 2006 18:06

Aj ja si myslím že staršie vydanie margolíny je vydarenejšie. Občas s tým strieľam. A je v celku presná.
Paixík

hm

Příspěvek od Paixík » 16 úno 2006 18:28

No kompaktnější je Margo, Margolína je spíše na terčovou střelbu. Svého času to byla docela povedená .22tka a střelci s ní dosahovali slušných výsledků. Dneska už ovšem za pistolkama od Hammerli, Walthera a Anschutze zaostává. Taky se povídá, že dnešní kvalita těchto pistolek není jaká bývala. Já když jsem se rozhodoval mezi Margem a jinýma .22tkama (P22tkou a TT-olympií). Margo nevyhrálo z těchto důvodů. 1) nedoporučuje se používat výkonější munici 2) přesnost taky není bůhvijaká a ještě mi něco vadilo, ale už si nevzpomínám, co to bylo.
Paixík

perla

Příspěvek od Paixík » 16 úno 2006 18:32

Jo, ještě taková perlička. Kamarád, když měl novou Margolínu a ukazoval mi ji na střelnici, tak se asi po pátém výstřelu rozložila. To jsem zůstal koukat. :shock:
tombr.a
Příspěvky: 160
Registrován: 03 úno 2006 17:07
Bydliště: Brno

Příspěvek od tombr.a » 16 úno 2006 19:48

Omlouvam se za tu kompaktnost :oops: :oops:
tombr.a
Příspěvky: 160
Registrován: 03 úno 2006 17:07
Bydliště: Brno

Příspěvek od tombr.a » 16 úno 2006 20:01

TT Olympie, jaky je vyrobce jak ta pistole vypada?
Ještě k vašim radam k margolin, z
toho jsem pochopil že pokud neni staršiho data tak neni kvalitni material
:?:
Uživatelský avatar
Svaťa
Příspěvky: 311
Registrován: 23 srp 2005 18:35
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od Svaťa » 16 úno 2006 20:31

pokud si projdeš inzeráty, seženeš starší, tedy kvalitnější margolinu za rozumnou cenu. Měl jsem možnost porovnat svou, 37 let starou Margolinu s novým výrobkem i s pistolí Margo, neměnil bych ani za nic.
Vzd. pistole: FWB 65, LP 2, LP 53, CP 2, Webley, Anschütz..., zkrátka klasika a historie.
Dospělé krátké: PP / PPK, HSc, 2 x perkus
Přivítám kontakty na sběratele vzd. pistolí.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 17 úno 2006 08:46

tombr.a píše:TT Olympie, jaky je vyrobce jak ta pistole vypada?
Ještě k vašim radam k margolin, z
toho jsem pochopil že pokud neni staršiho data tak neni kvalitni material
:?:
Ten TT Olympia vyrábí Norinco. Ohlasy na ni jsou vesměs pozitivní.
Obrázek
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 17 úno 2006 10:41

Rozhodně margolinu je o hodně přesnější než margo.Máš ji na střílení a blbnutí a ne na sebeobranu a skryté nošení,ne? :lol:
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 19 úno 2006 12:39

A jak to že myslivci můžou v lese blbnout s margolinem a já neeeee!!! :idea: :roll:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 19 úno 2006 20:03

Péta píše:A jak to že myslivci můžou v lese blbnout s margolinem a já neeeee!!! :idea: :roll:
Nemuzou ... neplet sem zase myslivce. Tema je o Margu nebo Margoline.
3022

Příspěvek od 3022 » 20 úno 2006 02:08

Vlastnim uz par let Margo a z "dlouhe" Margoliny jsem uz pochopitelne take "parkrat" strilel...

Pokud jde o pistolku pro zabavu, jednoznacne bych doporucil Margo. Je to velmi dobra, pekna a roztomila zbran a nemel jsem s ni jakekoliv potize. Nemohu tedy nikterak potvrdit mensi kvalitu vyroby oproti starym margolinam - proste nevidim rozdil.

Jedinou nevyhodou Margo oproti stare dlouhe Margoline je kratsi zamerna a pevna miridla - coz jsou jedine duvody proc je "mene presna" - muze za to clovek ne zbran, ta ma pravdepodobne na 25 metru stejnou presnost (osobne tedy z obou nastrilim stejne). Ta vykonnost je kazdopadne na takovouto malou pistolku zarazejici a vetsinu lidi prekvapi.

Jinak je zajimave ze Margolina paradoxne pri strelbe vic "klopi", pravdepodobne kvuly delsi hlavni ktera umozni vyuziti vetsiho mnozstvi prachu.

Jinak v Margo jsem zkousel vsemozne naboje .22LR od naboju pro pokojovou strelbu (s nimi se z ni stala opakovacka :-) ), pres podzvukove az po HV, naprosto bez problemu. Narozdil od mnoha modernich smejdu typu CZ122 je totiz jednoducha a celoocelova. U vykonejsich HV to jen chce vybirat druhy s rychleji horicim prachem, nebo u tech pomalu horicich alespon pouzivat strelecke bryle, protoze dynamicky zaver se u teto pistolky konstruovane pro slabsi munici otevira moc "brzy" a na strelce tu a tam zaletne dohorivajici zrnko prachu.

Jinak sem strilel z nekolika jinych maloraznych samonabijecich pistoli, ale cokoliv co na me pusobilo alespon o trochu lepe bylo podstatne drazsi - a to minimalne dvakrat az trikrat, takze jako normalni pracujici clovek a hobby-strelec bych vsechny ty udajne "lepsi" Hammerli apod. poslal s prominutim pekne do pr... ehm do haje. Mnozi novopeceni vlastnici techto zapadnich zazraku ostatne na strelnici casto nestaci cubrnet co tyhle levne, stare, "podradne" ruske pistole dokazi. Tvrzeni ze je margolina prekonana je z vetsi casti dilem prodejcu zbrani, kteri tak musi zakaznikum nejak oduvodnit proc utratit za mnohem drazsi zbran.

...daleko lip nez vsechny tyhle poloautomaticke tercove malorazni pistole do 30 tisic ostatne strileji obycejne jednoranne Drulovky, pocinaje primitivnim Pavlickem PAV-70 za nejakych tusim lidovych 2500 nove.

Jinak kdyz jsme u tech penezi... to je dnes pro hobby strelce asi jediny podstatny duvod proc koupit starou margolinu - v komisnim prodeji se totiz daji sehnat za opravdu podstatne nizsi ceny. Novou Margo tusim koupite za 7500-8000, komisni Margoliny v dobrem stavu lze mezi znamimi tu a tam sehnat i za 2000, kdyz se rusi strelecke kluby nebo tak.
tombr.a
Příspěvky: 160
Registrován: 03 úno 2006 17:07
Bydliště: Brno

Příspěvek od tombr.a » 21 úno 2006 17:09

Ještě jsem taky slyšel že margolina se někdy musi mazat aby přebijela
margo takove problemy nema?
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 21 úno 2006 20:15

tombr.a píše:Ještě jsem taky slyšel že margolina se někdy musi mazat aby přebijela
margo takove problemy nema?
Každá Margolina žere trochu jiné střelivo, je třeba to vyzkoušet a přizpůsobit se své zbrani. Problémy s přebíjením často způsobí zásobník. Mazalo se o 106 zejména v době, kdy nic jiného než REX nebylo! A REX, při vší úctě (vystřílel jsem ho z Margoliny staré i nové několik desítek tisíc kusů) rozhodně není mezi náboji 22 LR žádný KRÁL!
A taky se u Margolin leštily skluzy a nábojové komory, zkracovaly závěrové pružiny nebo se raději zkrátil (odlehčil) celý závěr, atd....
Jinak obecně u dvaadvacítek, i těch nejdražších, doporučuji náboje mazat, zvýší to spolehlivost (u těch tzv. renomovaných z 99,9 % na 99,99%) a také prodlouží životnost zbraně. Ostatně, pokud máte tu možnost, podívejte se někde na závodech na špičkové střelce - řadě z nich olej ze zásobníků přímo kape - např. Plzeňáci používají kapku obyčejného motorového oleje na poslední náboj v zásobníku. Mazáním tomu nemůžete ublížit. Hlavní je mazat až před střelbou, náboje, které jsou v oleji přes noc, se hodí akorát na sušení!
3022 má pravdu, jen jako poměrně už starý člověk mohu dodat, že není jen jedna pravda. Margolína ve správných rukách je rozhodně dodnes konkurence schopná pistole (a nezaznamenal jsem podstatný rozdíl v kvalitě starých a nových provedení, jen již tradičně nedoporučuji nerez, pokud nejste námořníci) a v její přesnosti při použití vhodného střeliva rozhodně není problém. Proč tedy světová špička nestřílí z Margolín? Protože Rusové ve vývoji této zbraně nepokračovali a proto se Margolína vyrobená v roce 2005 neliší od Margolíny vyrobené např. v roce 1975. Porovnejte si ale ten rozdíl např. mezi dvěma Walthery GSP, které dělí stejná doba! Pokud střílíte v SP 30+30 cca 540 - 560 bodů, Margolína z továrny vám bude bohatě stačit. Pokud ale střílíte 580 a chcete jít na 585, musíte hledat každou, byť minimální výhodu – např. změnu mířidel, nastavení spouště, změnu těžiště zbraně a samozřejmě úpravy pažby, protože hlaveň, ta jen střílí, ale pažba trefuje! No a zatímco u těch Hämmerli, Waltherů GSP a SSP, Pardini, Feinwerkbau, Morini apd,. vám k tomuto přizpůsobení stačí šroubovák a továrně dodávané doplňky, na Margolínu potřebujete často frézu (prosím, ať mi teď nikdo nepíše, že jemu stačil pilník, mě taky ...) a vše si musíte vyrobit sami. To, že někdo nastřílí Margolínou víc než jiný GSPéčkem, není v těch zbraních ale v těch lidech. Tím vůbec nevylučuji, že ten, který nastřílel více z Margolíny by z GSP nastřílel míň! Protože jako jsou různé zbraně, jsou i různí střelci. Jednoho mého kamaráda např. zbraně samotné vůbec nezajímají a sportovní střelbě se věnuje jen proto, že mu to jde. Vezme do ruky cokoliv, nedumá nad značkou nebo tvarem pažby, nezajímá ho odpor spouště, náboje používá ty, co jsou zrovna po ruce, skoro netrénuje - a přesto nám ostatním, kteří zkoušíme, přestavujeme, ladíme, vybíráme a trénujeme několikrát týdně, často natrhne prdel!
Každý si musí vybrat zkrátka to svoje.
Na začátek vám stačí jakákoliv obecně rozšířená pistole, zpočátku budou problémy spíše ve vás něž ve zbrani nebo střelivu.
A POKUD U STŘÍLENÍ VYDRŽÍTE, BUDETE UŽ DAL NAKUPOVAT PODLE VLASTNÍCH NÁZORŮ !!!
Já bych Margo nechtěl, zkrátka proto, že se mi nelíbí a na sportovní střelbu se hodí méně.
Naposledy upravil(a) Decoy dne 22 úno 2006 09:05, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět