Malorazky Ural 2 -?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Rýzmburk
Příspěvky: 17
Registrován: 10 dub 2007 21:35
Bydliště: na jihu Markrabství

Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od Rýzmburk » 24 pro 2009 10:28

Mohl by někdo,v tento vánoční čas rozjímání,třeba malorážkový guru Harpplayer,napsat něco o Uralkách?Hodně bylo řečeno o Suhlkách, 456kách i SM dvojkách,ale o tomto typu velmi málo.Např. v čem byly jeho přednosti apod.

A do nového roku všem milovníkům Velké Malé zbraně vše nejlepší. :D :D :D

Rr


MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od MARKONY » 24 pro 2009 12:04

Něco je v sekco recenze : http://strelectvi.info/cz452/
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od Vaskent » 24 pro 2009 13:21

přednosti? v tom že jde o ruskou zbran, tudíž kvalita hlavně, materialu a podobně. Minusy? spoušták....
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od MARKONY » 24 pro 2009 14:09

Někde taby byl na prodej kousek spoušť Suhl 150 a hlaveň MC 12 , což spojovalo vynikající spoušť a nezničitelnou a velmi přesnou hlavně .
Naposledy upravil(a) MARKONY dne 25 pro 2009 09:35, celkem upraveno 1 x.
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od qwer » 24 pro 2009 14:10

Spoušťák je také OK! Je sice bodový ale plně dostačující. Jediná věc která může vadit je pevně osazený tunel mušky a absence rybiny (drážky pro montáž) nad nábojovou komorou. Teď mně ještě napadá, že starší modely měly montáž dioptru z boku, také se vyznačovaly horším komfortem vkládání náboje do nábojové komory, nebyl tam takový ten žlábek-skluz. Novější typ s montáží dioptru shora je bez problému. Po všech stránkách hodnotím kladněji než Suhl 150. Snad jsem se nikoho ze suhlkařů nedotkl! :D
Všem pěkné svátky!
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od harpplayer » 26 pro 2009 09:33

Omlouvám se, že ač osloven, dostal jsem se k tomuto tématu a vůbec k PC až teď. Vše podstatné bylo řečeno. Hlaveň velmi dobře zpracovaná z (narozdíl od Suhl) velmi kvalitního materiálu a rovněž narozdíl od Suhl není tak mlsná na střelivo. V závěru běhá menší kovový špalek než u ZKM nebo Suhl, ale větší než např u Anschütz. Těch provedení závěrů však bylo v genezi Ural více typů. Spoušťový mechanizmus a jeho charakteristiku dokonale popsal qwer, není co dodat. O pažbě se na tomhle fóru jeden z mých spolustřelců vyjádřil velmi neuctivě, přesto jsem přesvědčen, že ergonomicky ta pažba vyhovuje vetšině střelců do úrovně 1.VT vleže. Do původní pažby se s trochou nepohodlí vejde i levák. Pro standard nebo vyšší úroveň střelby je nutno přepažbit. Geniální na zbrani je ploché uložení do pažby, které prakticky nepotřebuje bedding. Když se udělá, je to ku prospěchu, ale není nezbytný. Ještě bych mohl psát o dioptrických mířidlech, ale to tady nikoho příliš nezajímá. Pamatuji se, že jsem na závodech ve Vídni svého času zbraní Ural 2 v dělané levé pažbě nastřílel vleže s náboji Vostok Extra 582 bodů (vím, pro Vaškenta mizernej výsledek, pro mě dosažitelný maximum). O tom, že téhle zbrani věřím, svědčí skutečnost, že jsem si pořídil její mladší a méně hmotnou sestřičku v zásobníkové verzi a hodlám ji použít po pár úpravách v závodech MaO.Impérium vrací úder! :twisted:
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od Vaskent » 26 pro 2009 16:08

že pro mě nic moc vysledek? ti kdo mě znaji vědi že nejsem ležačkař a taky vim jak se uroven střelby za poslednich 20 let změnila. Ano už davno se střilely vysledky 600 v leže ale mez těmi "horšími" střželci, nebo řekněme amatery to byl velmi slušný výkon.... Ale abys z toho když si mě tu vytahl nevyšel nasucho, kombinace takovychto vostoků a ruské zbraně, styd se :D

Je to tak prostě ruská kvalita v určitých ohledech dodnes nema konkurenci, asi alespon materialově se těžko bude dohanět.... i když možna to je až zbytečné takto kvalitní material, stejně ale asi jako ostuda materiálů použivanych dnes.... Spouštáky rusové taky uměli udělat velmi solidní, ale ty jsem prvně viděl ted nedavno u dvou zbraní, které mam doma, jinak za moc nestaly.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od harpplayer » 26 pro 2009 16:32

Jo, kamaráde, to se psal rok 1987, rusáků tu bylo jak na..áno, ruský patrony Vostok Match (žlutý) byly ve kšeftě v Praze na Národní za 30,- Kčs 100 ks a od ruskejch lampasáků se Extrovky (oranžový) daly vyšmelit za ledacos. Zeptej se táty, odkud tenkrát sháněl červenomodrobílý krabičky Celevyje. Elejky nebo erka (tenkrát byly ještě se stříbrnou hilznou) měl jen ten, kdo měl kontakt na repre a dokázal je "nějak získat". Platila se 1,- až 1,50 Kčs za patronu. Jenže jsme tehdy všichni brali do 2,500 Kčs hrubýho.... Jenže ty ruský patrony z ruskejch flint lítaly často stejně jako elejky z repre anschützů. Na spoustu oborů ta minulá doba byla pěkně na ho..o, ale ruskejch flint ve větších klubech byly přehršle (emcéčkama skoro nikdo nestřílel kvůli váze - těch taky moc nebylo a kdo na to měl výkonnost a známý, měl anču, ale esemek a uralů bylo fakt hodně - kampak se dneska všechny poděly?) a ty Vostoky byly pro tyhle zbraně fakt dobrý žrádlo. Ostatně můžeme testnout. Ještě mám pětistovku Vostok Match doma.
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od Vaskent » 26 pro 2009 17:28

tohle všechno vim ;) sam jsem střílel Extrovkama, Match i Sniperama :) a všechny chodili i z anschutz a jinych..... no ruska vyroba byla něco. Eley v ty době byl na urovni Olympií co vim (v těch papirovejch krabičkách) ale to jsem parkrat v životě viděl, natož abych s tim střílel.... Olympie jsem tu čest měl, to byla špica. A eRka?ty střibrny jsem taky střilel, myslim že ty dneštni se jim asi taky nevyrovnají... Dnes asi skutečně vládne Eley, samozřejmě komu šlapou Rka nebo Lapky a padne na serii tak ani Eley s tim nic nenaděla ale co bych si přál dokazat dotahnout Olympie... Ale pokud mi je znamo tak před par lety skončily... :( vostoky ty už asi vubec je marny pokoušet. Ale olymp nedavno ještě vyraběli... škoda, proč když něco je hodně kvalitní tak to zavřou :D ale asi i tak by se mimo rusy nedala sehnat ta kvalita...
geoffrey
Příspěvky: 102
Registrován: 12 pro 2008 12:25
Bydliště: Habří
Kontaktovat uživatele:

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od geoffrey » 27 pro 2009 23:28

Sice to není přímo Uralka, ale mám bývalou "reperezentační" MC-12 . Potvrzuji "absolutní" materiálovou kvalitu hlavně a závěru. Ten má dokonce 2 zámky !! jak u velkoráže. Je stará více než 40 let, ale jinak jak nová :wink: ( výrobní číslo 71 ) Spoušták stavitelný na fouknutí ( tam jsem se již i dostal ), pažba ač nestavitelná ( mimo háku ) tak velmi dobrá ergonomie. Rybinu mám vyfrézovanou od předchozího majitele, který s ní střílel libovolku a poté benchrest. Střílí skvěle a nejspíš nikdy nebudu schopen využít její možnosti. Co se týká střeliva, tak jsem střílel Lapuu a nyní Eley Match a Tenex. V tréningu Team. Jako nevýhodu vidím její velkou váhu, což u stojáka v MaO vede k mým velkým výkyvům v nástřelech ( s bývalou 456 jsem stabilně dával 45-48 ) a nutnost zasunovat náboj přímo do komory, jelikož nemá "náběhový" žlábek ( opravdu tréning nutný ... ) . Jinak Harp ji ze závodů zná :)
Naposledy upravil(a) geoffrey dne 28 pro 2009 08:42, celkem upraveno 1 x.
Vulcan 3-cal.25 - Valiant Zephyr 6-24x50 SF, HS Product XDM 2 Compact-9mm, MC-12 1965 v.č. 71, Jericho 941F, Gamo 440 Hunter a další...
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od PB » 28 pro 2009 00:52

MC-12 v perfektnim stavu by se mi taky libila, je to sice uz takovy extrem, hlaven by se dala prevrtat i na razi 30 ale musi se s tim nádherne strilet :wink:
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od harpplayer » 28 pro 2009 06:43

To Geoffrey: Pozor, je třeba správně uvádět názvosloví. Ta zbraň, co máš, je MC-12 (tedy nikoli CM-12). Mohlo by to vést k omylům, jelikož SM-2 vypadá v transkripci azbuky jako CM-2 a protože dnes už azbuku zná málokdo, mohl by ty zbraně zaměňovat. Ten stoják se touhle zbraní dá střílet dost bez problémů, ale vyžaduje to správný "sportovní" postoj, jinak ji neudržíš. Ale že se s ní dařilo střílet ve standardu vysoké nástřely svědčí historické výsledky Bogdanova, Borisova, Itkise a dalších.
MC-12 má svou velkorážní sestřičku, MC-13, která má hlaveň zevně stejně tlustou jako MC-12. Pravděpodobně se používal stejný polotovar. Kromě závěru a komory je ta zbraň nachlup stejná, jen střílí nábojem 7,62x54R.
geoffrey
Příspěvky: 102
Registrován: 12 pro 2008 12:25
Bydliště: Habří
Kontaktovat uživatele:

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od geoffrey » 28 pro 2009 08:43

Harpe sorry, pouhý překlep pokročilou dobou :D
Jinak pro diskutéry o Mao, s touto MC-12 mám v zátěži osobák 26,5 s nástřelem 30 bodů. Jak jsem četl v sekci MaO, tak je to prý s napínáčkem nemožné :) Bohužel stále tvrdě bojuji s položkou Stoják... Sed vždy mezi 48-50, stoják v závodě stabilně pod 40 ( někdy bohužel i pod 30 ) :(
Vulcan 3-cal.25 - Valiant Zephyr 6-24x50 SF, HS Product XDM 2 Compact-9mm, MC-12 1965 v.č. 71, Jericho 941F, Gamo 440 Hunter a další...
dracekvo
Příspěvky: 162
Registrován: 23 srp 2010 13:22

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od dracekvo » 24 srp 2010 10:07

Chtel jsem se zeptat. Kolik tak může být reálná cena třeba téhle malorážky?
Na sousedním serveru jsem jí viděl prodávat za 1500,- bohužel se tam nemůžu registrovat, protože mi nejdou posílat placené sms.
Jsou ještě nějaké typy co se dají sehnat takhle levně. Nechci to na žádné závody. A raději bych jednoranou, nebo opakovačku.
Shindel
Příspěvky: 127
Registrován: 03 dub 2010 13:32

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od Shindel » 24 srp 2010 15:02

Pro střílení "jen tak" vidím jako dobrou volbu ZKM 456, nejrozšířenější je se zásobníkem, ale nejedna byla upravena na jednoranku. Má těžkou hlaveň a některé kusy jsou konkurenceschopné ve sportovní střelbě. Zbraň může být standardně vybavena otevřenými a dioptrickými miřidly, instalace optiky by neměla dělat potíže. Cenově přijde kolem 4000,- podobně jako Ural. Cena je opravdu jen orientační, může se zvýšit i snížit v závislosti na stavu zbraně, provedených úpravách, příslušenství atd.
Odpovědět