Malorazkove tlumice

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
samil1976
Příspěvky: 38
Registrován: 02 lis 2010 21:37
Bydliště: Tam, kde vládnou darmožrouti a lůza.

Re: Malorážkové tlumiče

Příspěvek od samil1976 » 01 kvě 2011 20:23

Bohužel, to aby někdo řekl že útlum o x% je legální se asi těžko stane.


navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: Malorážkové tlumiče

Příspěvek od navip » 01 kvě 2011 20:25

mot píše:Umíte si někdo představit , když se podíváte na obrázky ze sněmovny na ten spolek ,co rozhoduje o našem bytí a nebytí, jak jim leží na srdci vylepšení vztahů mezi střelci a okolními obyvateli?
Proč do toho taháš sněmovnu,mnohem horší verbež je ta novinářská, která do nás vtlouká že všichni kradou a lžou a nikomu nedovolí se z toho vymknout, jediná dobrá zpráva je pro ně špatná zpráva,zásadním způsobem ovlivňují volby a při tom vykřikují že oni ne ,oni jenom informují, a pokud se v politice najde slušný člověk tak na něj uspořádají štvanici na pokyn neslušného.
Biggles - Josef II nebyl až zas takové dobračisko.Robotu zrušil protože přišli na to ,že je lepší půdu pronajmout rolníkům a vybírat nájem a za druhé potřebovali uvolnit venkovskou pracovní sílu pro rozvíjející se průmysl.
Já jsem mluvil o mezilidských vztazích a o možnosti snížení hluku na střelnicích v blízkosti obytných zón.Prostě stížnostem předcházet a včas na ně reagovat .Mi jsme tu měly podobný problém a v zárodku jsme to vyřešili.
login89
Příspěvky: 303
Registrován: 14 dub 2010 11:09

Re: Malorážkové tlumiče

Příspěvek od login89 » 01 kvě 2011 22:44

Shiva píše:Ohanet se zde nejakym pravem svobody vlastnit tlumic, nebo dokonce zbran je smesne. Nevim z jake historicke casti naseho naroda, by Cesi meli mit pravo vlastnit zbran. Moznost vlastnit zbran, nam umoznuje zakon 119 o zbranich a strelivu. Budme radi, ze zakon zni tak jak zni.
Toto je z právního hlediska bezkonkurenčně největší pitomost, jakou jsem za posledních pár let slyšel. :lol: :lol: :lol:
Mimochodem je to pitomost i z hlediska historického.

Zákony jsou vždy omezující. A v zásadně tedy nikdy nic nepovolují ani neumožňují, resp. nepovolují a neumožňují nic, co by předtím neomezlily nebo nezakázaly.

Pro informaci cituji z Listiny práv a svobod, která je mj. i součástí ústavního pořádku ČR:

Článek 2
(2) Státní moc lze uplatňovat jen v případech a v mezích stanovených zákonem, a to způsobem, který zákon stanoví.
(3) Každý může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá.

Myslím, že je v tomto případě zbytečné se rozepisovat o právu na majetek (tj. např. i na tlumič hluku), k jehož omezení může dojít z "důvodů ochrany práv druhých a ochrany obecných zájmů, zejména lidského zdraví, přírody a životního prostředí, při tom však nesmí být vlastnické právo takto omezeno ve větší než přiměřené míře". (to je mimochodem citace z nálezu našeho Ústavního soudu).
kersanti píše:Příklad M4 14,5" hlaveň,standartní munice metr od ústí 165dB.S tlumičem AAC M4 1000 je to 135dB.Rozdíl 30dB tedy tisíckrát menší akustický tlak.Netřeba sluchátek či špuntů.
165 dB má tak výstřel z děla (metr od hlavně). :wink: Při 160 dB dochází u většiny lidí k protržení bubínku... Pušku typuju tak na 140 dB, jestli mě paměť neklame, tak pistole ráže 9 Luger má okolo 135 dB.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Malorážkové tlumiče

Příspěvek od Shiva » 01 kvě 2011 23:04

Jasne, bez si ty chytraku koupit tlumic a ohanej se tim cos napsal.

toto je zbytecna diskuze. Mozna si na ni vzpomenes az se nam nabyvani a noseni ci drzeni zbrani srovna se zakony ostatnich evropskych zemi.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
login89
Příspěvky: 303
Registrován: 14 dub 2010 11:09

Re: Malorážkové tlumiče

Příspěvek od login89 » 01 kvě 2011 23:35

To záleží právě na přístupu k právu a ke svobodě... :-)

Někdo se holt domnívá, že mu zákon umožnuje jet po dálnici ryhlostí až 130 km/h. Ve skutečnosti ale ten zákon naopak přikazuje jet maximálně 130 km/h. :lol:
Například vlastnictví třeba šroubováku také neumožňuje žádný speciální zákon. Člověk ho prostě z principu vlastnit může (v tom spočívá ta svoboda, nic vlastnit nemohli otroci). A stejně tak se v zásadě smí vlastnit i zbraně - to ale omezuje právě zákon o zbraních...

Možná to vypadá jako slovíčkaření, ale je to velmi zásadní věc. Zvlášť v souvislosti se zmínkou o tom, co Češi mohli a nemohli. Mimochodem, za první republiky se třeba v Čechách a na Moravě mohly zbraně nabývat do vlastnictví poměrně volně a na Slovensku a v Podkarpatské rusi prakticky vůbec. Zacházet dál do historie je asi zbytečné, ale v Čechách byl přístup ke zbraním ve srovnání s okolím a vzhledem k situaci prostě vždy poměrně liberální (podobně jako třeba v tom zmíněném Rakousku, jehož jsme dlouho byli součástí)...
Uživatelský avatar
harrykv
Příspěvky: 166
Registrován: 21 led 2011 19:06

Re: Malorážkové tlumiče

Příspěvek od harrykv » 02 kvě 2011 02:51

hoši hoši, dokud jste si tady dopisovali slušně, tak jsem vás alespoň trošku bral vážně, ale teď po té invektivě mě toto téma už nebaví.
Já mám jasno:
Tlumič byl, je a nadále bude zakázaným doplňkem, který můžu získat na výjimku, ovšem ale nesmím ho nikdy použít. To se minimálně do třetí světový nezmění. Takže další diskuze je naprosto zbytečná a hlavně jste už dvě stránky OT a divím se že ještě žádný admin nezakročil.
Jules Winnfield a Vincent Vega:
- Na takovejhle kšeft bysme měli brát brokovnice. - Kolik jich je?
- Tři, čtyři... - Včetně toho našeho?
- To nevím. - Takže to znamená, že jich tam taky může bejt pět.
- Může. - Chtělo to brokovnici.
kersanti
Příspěvky: 407
Registrován: 03 črc 2010 13:53

Re: Malorážkové tlumiče

Příspěvek od kersanti » 02 kvě 2011 04:52

login89 píše:165 dB má tak výstřel z děla (metr od hlavně). :wink: Při 160 dB dochází u většiny lidí k protržení bubínku... Pušku typuju tak na 140 dB, jestli mě paměť neklame, tak pistole ráže 9 Luger má okolo 135 dB.
Radši už netipuj.

http://www.freehearingtest.com/hia_gunfirenoise.shtml
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Malorážkové tlumiče

Příspěvek od Biggles » 02 kvě 2011 10:09

2 navip: Já přece nikde nepsal, že byl dobrák. Jen, že ho k tomu historicky nic nenutilo, a to v reakci na Shivovu "neprůstřelnou logiku" (a dle jejího "vzorce").
Nicméně abych nebyl tak zcela mimo mísu. Povolení tlumičů na střelnicích by jistě usnadnilo provoz řady těchto zařízení či umožnilo vznik dalších, hlavně v obydlených zónách. Že se tak nejspíše nestane je věc jiná. A šermovat zneužíváním je jistě možné, ale zneužít se dá ledaccos. K čemu je třeba někomu přesná výkonná kulovnice.........zvlášť když jí velmi dobře ovládá? Nechce jí náhodou podle na dálku vraždit? Není dělání děr do papíru jen záminka k jejímu držení? Takhle se totiž dá argumentovat u takřka všeho. Takže snad by bylo vhodné používat rozumu a zákony se snažit i ovlivňovat než jen slepě poslouchat...........
login89
Příspěvky: 303
Registrován: 14 dub 2010 11:09

Re: Malorážkové tlumiče

Příspěvek od login89 » 02 kvě 2011 12:46

kersanti píše:
login89 píše:165 dB má tak výstřel z děla (metr od hlavně). :wink: Při 160 dB dochází u většiny lidí k protržení bubínku... Pušku typuju tak na 140 dB, jestli mě paměť neklame, tak pistole ráže 9 Luger má okolo 135 dB.
Radši už netipuj.

http://www.freehearingtest.com/hia_gunfirenoise.shtml
V Americe je všechno jinak. :-)
Voda se tam vaří při 212 stupních, Ferrari jede maximálně 200, IQ 130 tam má kdekdo a dneska je tam 5/2/2011.

Nenech se zmást a věř starému pardálovi.

Devítka Luger z pistole má 135 -140 dB podle použité střely, typu prachu a velikosti jeho laborace.
(Ti Američani pravděpodobně uvádí špičkové hodnoty (to by zhruba sedělo), které jsou prakticky k ničemu nebo to mají i jinak pomotaný. Decibely jsou dost ošidná veličina.)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Malorážkové tlumiče

Příspěvek od Kubajzz » 02 kvě 2011 15:22

Možná máme nejliberálnější zákon v okolí, ale tlumiče na vzduchovky v něm máme zakázané jako jediní na světě. (teda se Slovenskem)
Dokonce ani v totálně odzbrojené Anglii nebo pomateném Německu na nich zakázané nejsou.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: Malorážkové tlumiče

Příspěvek od navip » 02 kvě 2011 17:45

Všichni se tu oháníte tím že jsou u nás zakázané tlumiče na vzduchovky.Ukaž mi kde to je,v kterém paragrafu. Mám pocit že to tam nenajdeš.Celý problém je v jednom slovíčku - ve vztahu k tlumičům se tam hovoří o střelných místo palných zbraních.Zcela jistě to nebylo úmyslem zákonodárce ale omyl toho úředníka na ministerstvu který znění psal. Záměna těchto slovíček by vyřešila problémy vzduchovkářů i nevrlých sousedů.Zkusil to někdo z vás u svého poslance,senátora , LOSu a pod navrhnout ?
kersanti
Příspěvky: 407
Registrován: 03 črc 2010 13:53

Re: Malorážkové tlumiče

Příspěvek od kersanti » 02 kvě 2011 20:01

login89 píše:Nenech se zmást a věř starému pardálovi.
Devítka Luger z pistole má 135 -140 dB podle použité střely, typu prachu a velikosti jeho laborace.
Díky za nabídku,ale zůstanu raději u kalibrovaného měřidla a někoho se znalostí věci.
http://www.youtube.com/user/johntitswor ... ITT0PANsNs
Uživatelský avatar
HANYKING
Příspěvky: 301
Registrován: 05 led 2010 22:19
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Malorážkové tlumiče

Příspěvek od HANYKING » 02 kvě 2011 22:54

V Anglii je v některých honitbách dokonce tlumič na kulovnici povinný.
Barnett Delta Storm - Excalibur Vari Zone - jednodílná montáž
Gamo CFX 4.5mm 16j - Optisan Viper 10X44 CSB
navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: Malorážkové tlumiče

Příspěvek od navip » 03 kvě 2011 17:49

[quote="Kubajzz"]Možná máme nejliberálnější zákon v okolí, ale tlumiče na vzduchovky v něm máme zakázané jako jediní na světě. (teda se Slovenskem)
quote]
Tak Kubajzz - kdepak je to napsané ?
K tomu mému návrhu na jednoduchou úpravu znění paragrafu( pokud vůbec se dá v sovislosti se změnou paragrafu mluvit o jednoduchosti) je docela dobrý precedens.Luk stejně jako vzduchovka jsou střelné ,nikoliv palné zbraně a tak by se na ně měli vztahovat ty samé požadavky.Na luku se také používají tlumiče. Jednak na ramenech pro tlumení vibrací do ruky,o ty nám nejde, ale také tlumiče v tětivě, která při výstřelu z reflexního např.olympijského luku dost hlasitě zadrnčí s intenzitou srovnatelnou s běžnou vzduchovkou a po instalaci tlumičů se z ní stává tichošlápek.Je to povolené v mezinárodních i národních pravidlech,běžně se to užívá a když to jde na luku,tak proč ne na vzduchovce :?:
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Malorážkové tlumiče

Příspěvek od PEPAN » 03 kvě 2011 18:21

no mě snad vomejou, to si jako každý pytlák může koupit luk s tlumičem?to až se provalí tak si nikdo nebude moct být jist bezpečím, za každým rohom gangster s utlumeným lukem.copak nikdo nesleduje emerický filmy?! kdy se jen lidstvo poučí :shock: :shock: :lol:
Nejde!Prostě NNe
Odpovědět