Malorazka-optika-bipod

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

sniperKE
Příspěvky: 60
Registrován: 20 říj 2005 14:23

Malorazka-optika-bipod

Příspěvek od sniperKE » 06 srp 2007 02:40

Nazdar, potreboval by som radu, planujem kupit malorazku CZ 453 VARMINT , co na nu hovorite, a aku optiku na to kupit, kedze som v USA ako som spominal mam vela moznosti a dobre ceny...a este cem ja bipod kupit HArris, ale neviem aku velkost vybrat, poradte. Primarne to chcem na strelnicu, mozno na vacsie vzdialenosti aku optiku teda? hmm? co hovorite na nikon?

Alebo sa kuknite sem: http://www.cabelas.com/cabelas/en/templ ... ction=jump

co z toho vybrat?

a bipod? co tento? aku velkost? http://www.cabelas.com/cabelas/en/templ ... hasJS=true

dakuejm krasne....a ozaj to najdolezitejsie co hovorite na samotnu pusku? vybrat cosi ine?


You find a place, steady your gun, you take a breath, you take aim, your heart stops, you squeeze the trigger - One shot, One kill.
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 06 srp 2007 08:22

Mám asi rok CZ 453 Varmint. Velká spokojenost se spouští, zejména s napínáčkem. Standardní pažbu jsem vyměnil za sportovní. Bipod mám airsoftovou kopii Harris a na malorážku stačí, jen jsem trochu roztáhnul nožičky pro nížší a stabilnější polohu. Kukr mám Delta Titanium / poměr cena - výkon - asi to nejlepší co je na našem trhu k mání /. S dobrým střelivem se na padesát metrů vejdeš v pětiranných soustřelech do centimetru opsané kružnice. Já používám od RWS Rifle Match. Tak že 453 Varmint vřele doporučuju :)
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 06 srp 2007 08:23

Mám asi rok CZ 453 Varmint. Velká spokojenost se spouští, zejména s napínáčkem. Standardní pažbu jsem vyměnil za sportovní. Bipod mám airsoftovou kopii Harris a na malorážku stačí, jen jsem trochu roztáhnul nožičky pro nížší a stabilnější polohu. Kukr mám Delta Titanium / poměr cena - výkon - asi to nejlepší co je na našem trhu k mání /. S dobrým střelivem se na padesát metrů vejdeš v pětiranných soustřelech do centimetru opsané kružnice. Já používám od RWS Rifle Match. Tak že 453 Varmint vřele doporučuju :)
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 06 srp 2007 08:29

nožky vem asi 6"9" a puškohledy Nikon jsou prý kvalitní tvrdil nám to prodejce na shopu ale nakonec jsme vzali Meoptu 3-10*50 protože nám ji dal o pár tisíc levněji než všude jinde :D
pěkný nožky dělá taky firma Shooters Ridge Rock a bez kloubu stojí okolo 44usd s kloubem okolo75usd
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 06 srp 2007 11:27

To Sportovec: Tak tos trochu přehnal :wink: , možná se to jednou náhodou povedlo, ale 1cm opsaný v pětiranných položkách dělá stabilně tak sotva Anschütz 2013 s vybíraným laufem a s vybranou serií nábojů. 15 mm bych věřil, ale rád se nechám přesvědčit o lepším. :D Já se se suhlkou stabilně nedostanu pod těch 15 mm. Je fakt, že jsem ještě nezkusil RWS, zatím střílím ELEY Match EPS. Občas se povede 12 mm, ale 10 mm jsem snad ještě nestřelil ani jednou. Je fakt, že jsem prd střelec...
sniperKE
Příspěvky: 60
Registrován: 20 říj 2005 14:23

Příspěvek od sniperKE » 06 srp 2007 17:55

Ok tak bipod bz sme mali ten 6 palec....a este poradte ktoru znacku aspon z tych puskohladov...co som hodil odkaz....cena tak do 300 max...a co sa tyka napr http://www.cabelas.com/cabelas/en/templ ... hasJS=true

co na tento poveite? alebo nemam verit nicomu co ma napisane tactics a je pod 500 USD?:) hmm? predpokladam ze nepotrebujem na malorazku doladovat elevation, a wind....

alebo co tento? Bushnell® Elite® 3200 Fast Focus Riflescopes - http://www.cabelas.com/cabelas/en/templ ... hasJS=true

ma to nastavitelnu paralaxu? alebo to nepotrebujem?

Asi som si nasiel sampiona: http://www.cheaperthandirt.com/40179-54964-2728.html

Co na to hovorite? je to blbost alebo mi to schvalite?
You find a place, steady your gun, you take a breath, you take aim, your heart stops, you squeeze the trigger - One shot, One kill.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 06 srp 2007 18:53

Nastavitelnou paralaxu budeš potřebovat, pokud budeš střílet na jiné vzdálenosti, než 100 m (standardní nastavení u puškohledů bez seřiditelné paralaxy), a to asi s malorážkou budeš. Otázka je, jakou disciplínu chceš střílet. Pokud chceš jít směrem benchrestu, je přiblížení 12x nedostačující, standardně se používá min. 24x, až 36x. Pokud se chceš věnovat taktické střelbě na různé vzdálenosti, je dostačující přiblížení 12x, optimum je 16x, možné je i 24x. Z Tebou uvedených dalekohledů se teoreticky jeví nejlepší ten Nikko Stirling. Už tady ale na jeho výrobní kvalitu byly stížnosti. Máš-li ale možnost amerického výběru, proč nezkusíš optiku Weawer? U nás je prezentována jako nejlepší v low-cost třídě nebo spíš ve střední třídě. Jen je v českých krajích těžko sehnatelná. U nás ji úspěšně supluje Delta Titanium 4-16x42. Zkus počíst v tématu "Optika". Já osobně používám Hawke Varmint 4-16x44 a Hawke Target 6-24x50 k naprosté spokojenosti.
sniperKE
Příspěvky: 60
Registrován: 20 říj 2005 14:23

Příspěvek od sniperKE » 06 srp 2007 21:36

No kukol som ten weaver...ale nepripadajau mi prave najlacnejsie v porovnani so nackami bushnell a tak dalej....

No a ake boli konkretne vyhrady k nikko sterling? nekvalitne? alebo nevydrazli dlho? mate niekto zle skusenosti s nimi? na malorazku by to hadam malo stacit.
You find a place, steady your gun, you take a breath, you take aim, your heart stops, you squeeze the trigger - One shot, One kill.
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 06 srp 2007 23:04

Od Nikko jsem měl čtyři puškohledy v ceně cca 4.000,- - 5.000,- Kč a vše kromě Gold Crowm 4 x 12 na prd. Nicméně Gold má zase tlustý křížek ale dá se na to zvyknout. Nicméně jsou to levné puškohledy, tak tomu odpovídá i obraz a nečekej že to bude držet nástřel při změně zvětšení. No ten Gold Crown nástřel myslím držel. Dnes je zajímavá ta Delta. Mám kromě Titánia i Sport 4 x 16 a nástřel drží i čtverec ale má trochu zamlženější obraz. Pak jsou dobrý jak psal Harp ty Hawke zejména Target 6 x 24. Měl čistej obraz, perfektně držel při zumování nástřel a tenký kříž. Cena 7.000,- - 8.000,- Kč . Zkusím sem příště přilepit pro Harpa :evil: :lol: nějaké ty nástřely z CZUB 453 . Zalistuj si v sekci optika...
sniperKE
Příspěvky: 60
Registrován: 20 říj 2005 14:23

Příspěvek od sniperKE » 06 srp 2007 23:17

skoda, uz som bol rozhodnuty ze ho kupim:(

A co leapers?
You find a place, steady your gun, you take a breath, you take aim, your heart stops, you squeeze the trigger - One shot, One kill.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 06 srp 2007 23:20

No Weaver není nejlevnější, ale musíš si rozmyslet co chceš, jestli cenu nebo kvalitu.
Být tebou tak nekupuju žádné Nikko za 200 dolarů, za které to můžeš mít i tady, s tím, že u těchhle levných optik nikdy nevíš kdy odejde a záruka je v háji.
Zaměřil bych se na něco lepšího co se tam dá koupit výhodněji než u nás. Třeba takový Weaver V16 4-16x42AO tam stojí do $300, což je bomba cena, prakticky poloviční co u nás. Nebo V24 by měl přijít zhruba do $350, k tomu už není co dodat.
Navíc takový Leupold VX 4-12x40AO tam stojí do $399 což je cena, kterou jsem dal za Titanium, no ale Leupold je Leupold, že.
Ten Bushnell Elite (ani ne poloviční cena co u nás) nebo nějaký Burris je za ty prachy taky docela dobrá záležitost.
Každopádně když už jsi v Americe, tak bych nevozil žádnou čínu jako je to Nikko nebo podobné.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
sniperKE
Příspěvky: 60
Registrován: 20 říj 2005 14:23

Příspěvek od sniperKE » 06 srp 2007 23:23

no ved tak nejak zacinam uvazovat...a len tie lacnejsie bushnel nemaju paralaxu stelovaciu:( a ten elite 3200 je ok?
You find a place, steady your gun, you take a breath, you take aim, your heart stops, you squeeze the trigger - One shot, One kill.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 06 srp 2007 23:55

Ta štelovací paralaxa je na sportovní střelbu dost podstatná záležitost. Kdybys střílel jenom po zvířatech jak myslivci, tak to nepotřebuješ, ale bez toho to na terče neber.
Ten Bushnell 3200 je IMHO v pohodě a existují v ní i typy s AO. I když 4200 bude o dost lepší (ale taky dražší).
Já bych bral kvůli ceně ten Weaver V24 nebo Leupold VX.
Jinak bych si přivez IOR, ale to je mimo limit. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
sniperKE
Příspěvky: 60
Registrován: 20 říj 2005 14:23

Příspěvek od sniperKE » 08 srp 2007 02:14

Ok vdaka, uz nechcem vela otravovat.....
http://www.cheaperthandirt.com/19771-16342-1508.html

co tento?

uz som sa viac menej rozhodol pre bushnel, len ked vyberem iny typ, maju tam napisane pri niektorom ze paralax free at 100 yard....to znamena ze nie je stelovacia ale ze sa da zaostrit aj na mensie vzdialenosti? alebo ako? lebo keby sa s tym dalo strielat aj na menej ako 100 tak niektory napr:

http://www.cheaperthandirt.com/19766-16337-1508.html


vdaka...uz sa possnazim neotravovat....
tie leupoldy su moc drahe a nemaju stelovacie paralxy
You find a place, steady your gun, you take a breath, you take aim, your heart stops, you squeeze the trigger - One shot, One kill.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 08 srp 2007 08:38

Ten první - snad ano, druhý - určitě ne - je určen pro myslivost. Už ti to tu Kubajzz vysvětloval, že pro terčovou střelbu potřebuješ tu paralaxu VŽDY nastavitelnou.
Podle obrázku se dalekohled může jevit jako skvělý a pak může mít na h**no optiku nebo mechaniku, případně obojí. Nechtěj, aby kdokoli z nás přebíral odpovědnost za tvé rozhodnutí. My jsme ti doporučovali Weawera, protože s ním máme u nás jisté pozitivní zkušenosti, Leupold, Swarovski, Night Force, to jsou legendy, ale za dost peněz. Jakékoli jiné rozhodnutí je jen na tobě. Pokud mám zkušenosti s americkým obchodem, můžeš do 14 dnů zboží bez udání důvodu vrátit, pokud je v původním stavu. Tak nakup, vyzkoušej (viz povídání o testování optiky - hledej) a buď nechej, nebo vrať.
Odpovědět