Mala odstrelovacka

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Michal B.
Příspěvky: 156
Registrován: 25 zář 2008 09:48
Bydliště: střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Michal B. » 30 srp 2010 13:14

Sidewinder píše:To Grinch:

A) Smajlici: Grinch navrhuje zrusit, nebo alespon omezit losovatelne polozky na "jednou a dost". Jednou jsme stanovili tuto polozku jako losovatelnou a tak ji najednou nemuzeme z losovani vyradit. Nahoda tomu chtela a Smajlici byli letos jiz potreti - je to holt smula a priste ji opravdu z losovani vyradime - v zajmu zachovani atraktivity souteze. Pri zavedeni pravidla "jednou a dost by nam zaprve jedna polozka chybela .. zadruhe bychom tim strelcum prilis zjednodusili zivot - Napoleon uz byl? .. tak na nej nemusim trenovat .. a to preci nechceme ..?

Proto se vyřadil v Hradci tácek? Jen proto že foukalo a dohodli se 3 lidi. To se mi moc nelíbilo. Podle mě tam měly být všechny los. pol. - správně - ať rozhodne náhoda.

Více od mě přibude...


http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100000102797286
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Sidewinder » 30 srp 2010 13:25

Tacek je vec jina ... o tom uz bylo napsano hodne tak to nebudu opakovat .. zjednodusene receno, ve vetru je to prilis o nahode a neplni to funkci, proto mame moznost tuto polozku z losovani vyradit, pokud je v den zavodu prilis vetrno .. a to v sobotu bohuzel bylo.

Jinak Smajliky do konce roku odstavime a pro rok 2011 bude pravidlo "dvakrat a dost".
Uživatelský avatar
Michal B.
Příspěvky: 156
Registrován: 25 zář 2008 09:48
Bydliště: střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Michal B. » 30 srp 2010 13:45

říkáš máme
- to znamená ředitel/vedení soutěže dle momentálního rozhodnutí nebo střelci

Dovolil bych si navrhnou měřitelná kritéria, např. více jak X m/s při rozpravě a tácek je out (A stejně nemáš jistotu, že se počasí nezmění)

např. v Borku se vylosoval tácek, foukalo jako prase a hlasovalo se a stejně do toho všichni šli
Prostě mě jen zamrzelo oznámení: "Fouká, tácek SE vyřadil".
http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100000102797286
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Sidewinder » 30 srp 2010 14:09

Mluvim za organizatory .. hlasovani je take moznost, ale trochu se obavam, ze bychom si tim mohli zavarit. Co kdyby hned pote nekdo vyhlasil dalsi hlasovani: "chcete aby v zavode strilel Chlapek?" :wink: :lol:
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od rimfireBR » 30 srp 2010 14:26

to swdr: :wink: samozřejmě, že jako vždycky ....................( NE )chceme abys střílel :mrgreen: :mrgreen: :wink:
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mot » 30 srp 2010 16:35

Já si vůbec nemyslím,že je správné nějaké hlasování. Tvůrci soutěže stanovují pravidla. Tečka. Je jenom k dobru věci,že vyslechnou názory a nápady na další položky nebo k vylepšení soutěže. To taky činí. Můžou to však být pouze podněty,které můžou ale taky vůbec nemusí být akceptovány. Nějaké veřejné hlasování o položkách v průběhu závodu je naprostý nesmysl.
Uživatelský avatar
Michal B.
Příspěvky: 156
Registrován: 25 zář 2008 09:48
Bydliště: střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Michal B. » 30 srp 2010 17:12

Psal jsem, že JINDE bylo hlasováno jako příklad.
Jinak jsem navrhl konkrétní měřitelné veličiny -> wind-o-meter klidně zapůjčím

A to především z toho důvodu aby byly respektovány pravidla. U položky tácek se má rozhodnout během závodu, ne doma ráno když vstanu pohledem z okna (ale na tom asi nic nezměním, stejně by to tak dopadlo).
http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100000102797286
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mot » 30 srp 2010 17:26

O položce tácek rozhodne organizátor třeba ráno když vstane z postele.
Uživatelský avatar
Michal B.
Příspěvky: 156
Registrován: 25 zář 2008 09:48
Bydliště: střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Michal B. » 30 srp 2010 17:33

nyní konstruktivně k zátěži:
líbí se mi nový model, a to především proto, že je zajímavé, jak si každý střelec poradí se zaujetím polohy. To je vážně výborný nápad. (Jinak 10 sec. není moc velká zátěž, to je pravda - navrhl bych delší čas).
http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100000102797286
Uživatelský avatar
Michal B.
Příspěvky: 156
Registrován: 25 zář 2008 09:48
Bydliště: střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Michal B. » 30 srp 2010 17:34

mot píše:O položce tácek rozhodne organizátor třeba ráno když vstane z postele.
Beru, souhlasím, nereptám, jen to odporuje současným pravidlům, která jsou daná.
http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100000102797286
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mot » 30 srp 2010 17:45

Neodporuje. Přečti si pravidla pozorně.
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od sportovec » 30 srp 2010 18:04

Takze panove, puvodne jsem mezi tutu snusku drzosti a neomalenosti nechtel, resp. jsem nemel duvod vstupovat ale co je moc to je moc. Grinch a Benda prestante laskave vandrovat do souteze. Udelali jste pro podobne podniky zatim velke prd, tak nechapu, kde berete tu drzost na inernetovem foru - platku cokoli kritizovat. Zalozte si vlastni soutez a po roce si o tom vsem muzeme pokecat. Zatim, berte to co je a pokud mne nechcete vic nasrat, tak se chytnete za nos.
Diskutovat muzeme na treninkovem zavode a ne tady hloupe, verejne na internetu.
Uživatelský avatar
Michal B.
Příspěvky: 156
Registrován: 25 zář 2008 09:48
Bydliště: střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Michal B. » 30 srp 2010 19:05

Zdenku, do souteze nevandruji, drtiva vetsina mych prispevku byla konstruktivnich a priznam se, ze nechapu, co te vedlo takto reagovat. Uvedl jsem, ze me mrzi pouze to, ze tacek byl ze zavodu vyrazen jeste pred jeho zacatkem. Ani nebyly k dispozici terce. Jako organizatori muzete o vyrazeni polozky rozhodnou, a to je naprosto v poradku. Mám tacek rad a toto me pouze mrzi. Nebyl to zadny utok proti tobě ci vam, ale terce jste na zavod nemeli. Zaverem (a toto je muj posledni komentar zde) se zeptam, proc nelosovat bez ohledu na pocasi? Robert psal o vlivu nahody. Me prijde, ze by se melo LOSOVAT bez ohledu na cokoliv. Los je los. Simulovany maly odstrelovac take nema na vyber. A o to lepe, pokud by tacek vysel, mohlo to byt zajimavejsi. Neni nic uzasnejsiho cekat, drzet nervy na uzde, hlidat vitr druhym okem a za tercem...cekat...a pak vystrelit.
A souhlasim, ze jsem pro tuto soutez udelal prd. Jsem pouze ucastnik.
Stejne jezdit budu :evil:
http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100000102797286
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Sidewinder » 30 srp 2010 21:43

Tacek ma neco do sebe .. to je jasne. Ale minuly rok byl tacek nekolikrat a spousta lidi si pravem stezovala, jak je tato polozka likvidacni, kdyz je strilena ve vetrnem zavode, kdy jedna runda chytne dobry vitr a nastrili v pohode a ze druhe rundy jen diky poryvum vetru nenastrili nikdo. Proto jsme dali do pravidel moznost tacek nahradit jinou polozkou v pripade vetrneho zavodu - a to byl presne pripad soboty.

Na pristim treninkovem zavode (18.9.) to muzeme probrat.. bude to mnohem lepsi nez neco resit touto neosobni formou.
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od rimfireBR » 31 srp 2010 12:17

odbočuju od tématu .... možná bohudík :wink: pro případné ladiče MaO rifle : http://www.diproductsinc.com/Default.aspx

Jo a taky jsem pročetl info z posledního závodu, tak dodatečně Všem na bedně, ale i podní blahopřeju :idea:
Odpovědět