majitele Taurus 85UL

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
cm615

majitelé Taurus 85UL

Příspěvek od cm615 » 05 zář 2006 17:10

Zdravím majitele tohoto revolveru a mám několik dotazů.
1) Jak jste spokojeni s tímto revolverem?
2) nedostatky, klady.
3) Máte problém či zvětšenou vůli v uzamčení válce?
4) Jaké je tato vůle u nové zbraně?
5) zpětný ráz a zdvih při použití st. střeliva?
Mám možnost tento revolver koupit za zajímavou cenu od majitelky co z něj snad ani nevystřelila ( nošen velmi zřídka). Má být jen na obranu a hl. denní nošení, proto tento typ.
Díky za Vaše postřehy :P


vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Majitelé Taurus 85 UL

Příspěvek od vito » 06 zář 2006 07:14

Mám tento revolver několik let, kupoval jsem ho nový. Pro účely, které uvádíš, můžeš těžko pořídit něco lepšího při stejném poměru užitná hodnota - cena. Se zbraní nemám žádné problémy, zpracování i povrchová úprava dobré, funkce bezchybná. Je to lehká zbraň a proto je vnímání zpětného rázu znatelné, zejména u našlápnutějšího střeliva. Rozhodně to však není nic, co by vybočovalo z normálu. Přesnost je i u dvoupalcové hlavně velmi dobrá. Co se týče nějakých vůlí, žádné jsem neměl u nového, žádné nemám ani po používání. Revolver snese laborace + P, výslovně to mám potvrzeno dopisem z Porto Alegre i z Miami. Jestli máš rád revolvery, tak v tomto případě neváhej.
cm615

taurus

Příspěvek od cm615 » 06 zář 2006 11:22

díky za odpověď. Měl jsem totiž předtím Holka 820 a ten měl nesrovnatelně lepší aretaci válce při spuštění než tento i úplně nový T85Ul, tak proto jsem se ptal. Jsem spíš na pistole, ale ve výkonnější ráži .38Spec./9Luger je to asi cenove i váhově nej. Kelteka ani podobné nechci.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 06 zář 2006 19:55

Mohu potvrdit, co napsal vito. Jenom vůli na válci mám nepatrnou, nicméně na funkci zbraně, ani na přesnost to nemá vliv - viz moje příspěvky Zbraně Keltec - malé lehké pistole. Zatím mám rochu problém s případným přebíjením, jelikož jsem levák a pro natlačení další pětky z rychlonabíječe musím zbraň přehodit do druhé ruky. Přesto se domnívám, že pro vyřešení běžného konfliktu 5 ran stačí.
Odpovědět