Majitele lesu, ktere znam :-)

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 04 led 2006 12:26

Kubajzz píše:
Andy píše:...Podle soucasne legislativy nemaji sanci...
Ale to je něco špatně, ne?
Proc? Dokud se v tom lese pohybuje zver, ktera majiteli lesa nenalezi... je logicke ze tam musi i myslivci. Jakmile to bude uzavrena obora... ve ktere konec koncu take musi majitel stavy zvere regulovat (jak je na nem), myslivcu neni treba. Nicmene neni mozna jen tak oplotit nejaky kus lesa a prohlasit ho za oboru... dle meho v tom jiste bude nejaky hacek. Jak rikam, nestudoval jsem to.


predattor

Příspěvek od predattor » 07 led 2006 03:12

Spatne?Spatne je ze kdybys to delal ty,bylo by to jeste horsi,zatim jsem z tech tvojich prizpevku vycetl,ze umis pouze negativizovat.
V oplocene obore nema zver uz vubec sanci a chodi do ni strilet vetsinou pitomci co musi strelit za kazdou sanci.Vetsinou jde o trofeje ne o lov.
Vsadim se ze mas chut se po ni projizdet autem a domahat se prava,ze lesy patri vsem!
Stavy zvere se pochopitelne evidujou a kdo se myslivosti jako takove venuje vazne,vi i kolik ma ve svem reviru nadmernych kusu.
Majitele lesu vetsinou udelaj z lesa mesicni krajinu,takze na nejaky hospodareni serou,protoze starat se o kus lesa neco stoji.
Ale o tom ty nic nevis ,vis jenom,ze je to SPATNE.
SPATNE JSI TADY TY !
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 07 led 2006 15:34

2predattor:
Zase se snažíš provokovat? Už tím docela nudíš.
V oboře má zvěř stejnou šanci jako když na ni střílíš někde mimo z posedu. Tzn. pokud jsi opravdový lovec, tak střílíš tak, aby zůstala v ohni a žádnou šanci jí nedáváš. Jestli jí chceš dávat šanci, tak střílej bez míření od pasu.
Mně nevadí střílení zvěře samo o sobě, stejně tak mi nevadí, když člověk odstřelí někoho, kdo ho ohrožuje zbraní.
Projíždět se po oboře autem a domáhat se že lesy patří všem jak za komančů chceš jenom ty. Já naopak tvrdím, že lesy patří svému majiteli a ten by měl mít právo rozhodovat o tom co se v nich děje.
To o té měsíční krajině nekomentuji, protože jsem poznal, že si opět děláš legraci.

Ale zpět k tématu.
Docela mě udivuje, jak vy myslivci mluvíte s jistotou o tom, že zvěř v lese majiteli nenáleží. Z toho dedukuji, že tak nějak předpokládáte že asi patří vám. Pochopil bych to třeba u bažantů, kteří se uměle chovají, musíte si je koupit, abyste je mohli na honu střílet. Ale nerozumím tomu třeba u těch holubů hřivnáčů (jak píšeš jinde, Andy), na tom, že u nás žijí nemáte žádný podíl a přesto je klidně střílíte jakoby byli vaši. Já bych řekl, že ten holub náleží tomu majiteli lesa, neboť žije v jeho lese a sbírá si potravu, která vyrostla na jeho pozemku.

Ještě by mě zajímalo jak se řeší případ, když si koupí les myslivec, koupí a vysadí si tam třeba ty bažanty nebo zajíce a jiní mu je tam chodí vklidu střílet?
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 08 led 2006 10:19

Neviem aka pravna uprava plati v CZ,ale na SK je to priblizne takto:
Vsetka volne zijuca zver (mam teraz specificky na mysli zver,ktora je v zakone definovana ako zver polovna) patri statu.Zver,ktora zije na uzemiach,ktore patria stat.podniku LESY SR,je polovne obhospdarovana tymto podnikom,pracuje tam x-tisic profesionalnych lesnikov,ktory sa o nu staraju a aj vykonavaju pravo polovnicva.(Lesy SR mozu aj predat odstrel zveri,co je samozrejme,a mozu aj odpredat cely plan lovu,ktoreho vykon je potom kontrolovany kompetentnou osobou z Lesov SR.

Zver,ktora zije na vsetkyh ostatnych pozemkoch-bez ohladu na majitela-patri tiez statu,a tento prevadza vykon prava polovnictva na SPZ - Slovensky polovnicky zvaz(obdoba zrejme CMMJ).Majitelia pozemkov,ktori sami nemozu polovne obhospodarovat zver,davaju resp. presuvaju vykon prava polovnictva za najomne podla rozlohy pozemku na jednotlive polovnicke zdruzenia alebo polovne spolocnosti.

Je to velmi zjednodusene napisane,ale plati,ze ziadna zver nepatri majitelovi lesa,ci pola,ale statu.Ak majitel dokaze splnit vsetky zakonom stanovene podmienky,t.j. dostatocna rozloha reviru,existencia polov.zdruzenia s aspon min.poctom clenov a polovneho hospodara s predpisanymi skuskami,moze majitel vykonavat na svojich pozemkoch vykon prava polovnictva.

Nechce sa mi to detailnejsie rozpisovat,polovnici to poznaju,a kto je na nieco zvedavy,nech sa spyta.Rad odpoviem,pokial budem vediet.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 08 led 2006 19:14

Diky Lovcovi jsem usetril cas straveny nad sepisovanim dalsiho prizpevku.

Diky! :-)

Tak nejak to je i v CR a ti co tuhle tebatu sleduji jeste z minuleho threadu vedi, ze jsem to zde jiz mnohokrate vysvetloval.

Jedna vec je, jak by si to nekteri z nas prali - Kubajz a Anonymni...

Druha vec je jak to podle zakona.
Návštěvník

Prostě komunismus

Příspěvek od Návštěvník » 09 led 2006 08:05

Východní blok = v katastru je něco "tvoje", ale ve skutečnosti s tím nemůžeš "narábat" jak chceš, těžit nemůžeš, někdy ani vysazovat nemůžeš, vuzeraci, kontroly musíš strpět, stavění posedů, naháňky, hilzny po zemi...
Nepatří ti ani to, co je pod zemí, kdyby se našlo uhlí, zlato, uran, tak ti to stát vytěží a nedostaneš z toho nic.
Taková je syrová realita, prostě komunismus přežívá jen s kosmetickými změnami.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Re: Prostě komunismus

Příspěvek od Slim Jim » 09 led 2006 09:33

Anonymous píše:...prostě komunismus přežívá jen s kosmetickými změnami.
A někdy ani ne s kosmetickými- viz exkomunisti, vládnoucí nám z ČSSD (a třeba premiér "Prase bradavičnaté" Paroubek by nějakou kosmetickou změnu- nejlépe provedenou pomocí brokovnice- potřeboval jak sůl- ten pokud vím v KSČ byl taky).
A ještě ke všemu se tady víc krade. Smutné...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 led 2006 10:31

Přesně tak, u nás vládne neúcta k jakékoliv formě osobního vlastnictví. Navíc když se někdo od ostatního stáda odlišuje majetkem, tak stádu je bez přemýšlení jasné, že si na to nakrad.
Nechápu proč se dělá rozdíl mezi pozemkem na kterém rostou jabloně (zahrada) a pozemkem, na kterém rostou smrky (les).
Zatímco vniknutí na vlastní pozemek (zahradu) by tady všichni řešili střelbou ze zbraně co největší ráže, následnou střelbou ze záložní zbraně a pak ještě bodnutím nožem, tak při vniknutí na vlastní pozemek (les) třeba při naháňce, kdy se na něm pohybují desítky ozbrojených lidí střílejících po všem co se pohne, majitel nemůže udělat vůbec nic a jestli se chce dožít důchodu, na svůj pozemek by v tu dobu neměl radši vůbec chodit. A tady se ještě ozve spousta hlasů, jak to u nás máme dobře zařízeno. :roll:
Nedivím se, že jsou ze současného stavu myslivci nadšeni, prakticky si můžou střílet, kde je napadne a pokud se to někomu nelíbí, ještě ho můžou buzerovat stavěním a prohlídkami auta.
Z toho je ovšem myslivec nadšený jen do té doby, kdy by řízením osudu vlastní prací vydělal peníze a za ty si koupil kus lesa s tím, že se tam bude kochat tichem a vysazovat si tam zvěř, kterou si potom zpestří jídelníček. Den po vysazení se mu tam objeví tlupa bývalých kamarádů s brokovnicemi a všechno mu to vystřílí. Bude to tam vypadat jak při zahájení rybářské sezóny u rybníka.

Nesympatičtější je mi asi uživatel Lovec, který napsal, že je poplatkový lovec. Zaplatí si majiteli, přijede, střelí, odjede. Takhle by to u lovu mělo být. Aspoň já si to tak představuji.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostě komunismus

Příspěvek od Kubajzz » 09 led 2006 10:44

Anonymous píše:...
Nepatří ti ani to, co je pod zemí, kdyby se našlo uhlí, zlato, uran, tak ti to stát vytěží a nedostaneš z toho nic...
JJ, kdybys v civilizovaném světě u sebe na zahradě našel ropu, tak se z tebe stané boháč, u nás ti tam postaví vrt a nedostaneš nic.
Takže pokud něco najdeš, je lepší o tom nic nikomu neříkat, zaděláš si jenom na problémy.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 09 led 2006 11:36

Kubajzz píše:...Navíc když se někdo od ostatního stáda odlišuje majetkem, tak stádu je bez přemýšlení jasné, že si na to nakrad...
Na jedné straně naprosto nejsem přítel toho, házet všechny do jednoho pytle, ať už jde o komunisty, nebo o boháče. Na druhou stranu se ale není čemu divit, když ty majetky skutečně nakradené jsou, a to v 99,5 % případů (nevím, jak vy, ale já jsem experimentálně ověřil sám na sobě, že poctivou prací si v téhle republice a pravděpodobně i leckde jinde majetek nevyrobíte- tedy pokud za majetek nepovažujute relativně slušné auto, které potom ovšem splácíte pět let :cry: ).
S tou ropou je to fakt- kdybych ji u sebe na zahradě našel, tak bych to zatajil jak nejlíp by to šlo, protže bych aspoň neměl pozemek kontaminovaný na příštích dvacet let :cry: .
S těmi "poplatkovými lovci" je to taky fakt a pokud je mi známo, tak na západě to přesně takhle funguje už nějakých třicet let, takže nechápu, proč je to problém u nás (ale to bych se rovnou mohl ptát, proč u nás není Švýcarsko, že :D , které nám pokud si dobře vzpomínám taky slibovali- tedy sliboval nám ho Vašík Klaus- někdy před dvaceti lety "do desti let" :cry: :cry: :cry: ).
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Prostě komunismus

Příspěvek od Andy » 09 led 2006 17:47

Anonymous píše: Nepatří ti ani to, co je pod zemí, kdyby se našlo uhlí, zlato, uran, tak ti to stát vytěží a nedostaneš z toho nic.
Taková je syrová realita, prostě komunismus přežívá jen s kosmetickými změnami.
Jo to je pravda. Proste jsme mala zeme... a stat toho musi "urvat" co nejvic. Nemuze si asi dovolit nekomu neco nechat "zadarmo". :(

Stejne je to tak s temi lesy. Nemame jich tolik... aby s nimi jejich majitele mohli nakladat stejne jako se stavebnimi parcelami. Je to proste neco jineho. Tedy pod pojmem vlastnictvi lesa... chapu nikoliv vlastnictvi pudy... ale zejmena tech stromu co na tom pozemku roste.

To, ze prave ty stromy se mnohdy stavaji predmetem spekulantu a podvodniku a po jejich nakoupeni je sproste vytezi bez jakehokoliv dodrzeni zakona, ktery tezbu upravuje, je dalsi vec na kterou jiz upozornoval predator :arrow: "mesicni krajina".

Jinak nic se ve vztahu majitel lesa - honebni spolecenstvo - myslivecke sdruzeni nezmeni, dokud zver bude i nadale patrit statu.

A to se dle meho nikdy nezmeni.

Nejmensi rozlohou honitby (500ha) je dane, ze jen vetsi majitel lesa ma sanci na to, aby se stal jedinym clenem honebniho spolecenstva a mohl bez vyhrad pronajmout honitbu JEN SOBE. Ve vsech ostatnich pripadech se musi domluvit s ostatnimi vlastniky na tom... komu se honitba pronajme.

Nicmene provozovani MYSLIVOSTI se nevyhne v zadnem pripade. Nekdo se o tu zver proste starat musi. Nelze ji ponechat osudu... ci uplne vybit (specielne pro anonymniho).
Návštěvník

Speciálně pro CHOVATELE ŽIVÝCH TERČŮ

Příspěvek od Návštěvník » 09 led 2006 18:22

Když už se tady míří konkrétně na mě, tak odpovím. Daňci a podobná zvěr má u nás tradici pár set let. Šlechtic se rozhodl, že je doveze, aby měl na co střílet. Pak se začali chovat. Pak někdo do zákona napsal, že jde o zvěř a že se musí regulovat a udržovat stavy.
Nevidím důvod, proč by po 300 letech (jako třeba zítra) nemělo být možné stejným škrtem pera rozhodnout, že jde o zavlečený druh a že bude vybit bez náhrady.
Jediný, kdo může zvítězit nad myslivci, jsou ekologisté.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 09 led 2006 20:19

Anonymous píše:Jediný, kdo může zvítězit nad myslivci, jsou ekologisté.
Dej se k nim a uz nevotravuj :twisted:
Návštěvník

Aááá, někdo se začíná bát :-)

Příspěvek od Návštěvník » 10 led 2006 05:58

Však ono to z Bruselu přijde :-)
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 10 led 2006 14:23

Tady je takovy zajimavy clanek... doporucuji precist. Zejmena Anonymni.

http://www.myslivost.cz/media/clankyDet ... DR=&TypR=1
Odpovědět