Ma nekdo spatne zkusenosti se zbranemi Glock?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Hachlblaubachtr
Příspěvky: 2
Registrován: 11 úno 2010 21:24

Re: Má někdo špatné zkušenosti se zbraněmi Glock?

Příspěvek od Hachlblaubachtr » 13 úno 2010 23:39

Pro odborníka...co že prosím naši žoldnéři dokázali???bez vyjímky!NIKOLIV Z LÁSKY K VLASTI ALE JSOU TAM PRO PENÍZE,Z TOUHY PO DOBRODRUŽSTVÍ S VIDINOU GLORIFIKACE A NÁSLEDNÝCH DOBRÝCH POSTŮ CO BY VETERÁNŮ Z VÁLKY PROTI TALIBANU TEČKA.Já co by daňový poplatník s tím NESOUHLASÍM! Je to jasné??Chtěl bych vidět zbrojíře který by jim (rozuměj žoldnéřům)dovolil takto poškozené zbraně používat.Pod to by se asi žádný nepodepsal.Kvalita vývrtu je jeden z prioritních ukazatelů celkového stavu zbraně.To snad nelze zpochybnit.Pokud máte názor jiný já Vám ho neberu ani nevnucuji ten svůj.Mé přání je aby se všichni kterých se tento problém týká nedali odbýt.


Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: Má někdo špatné zkušenosti se zbraněmi Glock?

Příspěvek od PB » 14 úno 2010 00:37

je to OT tak se tu nebudem dohadovat, jak vidím ani to nemá cenu. ty prostě víš jak to je tak co by ti do toho měl někdo kecat nesmysly že...
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Má někdo špatné zkušenosti se zbraněmi Glock?

Příspěvek od HanuIv » 14 úno 2010 10:18

To, co dělají naši vojáci na misi a kolik jim za to platí je jedna věc, a to, čím střílejí je věc druhá. Obojí bych dohromady nemíchal.
Stav vývrtu je měřítko estetické. To, co je závažné je bezporuchový chod zbraně a její rozptylový obrazec. Až mne někdo přesvědčí že několik utržených šupinek z hlavně je ohrožujících pro jedno, nebo druhé, tak budu souhlasit, že Glock je šmejd. Jinak je to pro mne služební zbraň, tedy součást výzbroje na úrovni lopatky, bodáku, feldflašky atd.
Myslím, že tím se toto téma vyčerpalo.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Má někdo špatné zkušenosti se zbraněmi Glock?

Příspěvek od dykmore » 14 úno 2010 11:14

no třeba není daleko doba, kdy se nějaká taková hlaveň roztrhne, soudní znalci přijdou na to, že to bylo díky poškozenému vývrtu, glock začne ty hlavně hromadně měnit a trhne si pěknou ostudu. Je to jenom teorie - ale snad se pak zastánci kosmetických závad nevzdají svých názorů. Mně právě nejde do hlavy jedna věc: glock opravdu není "krásná" zbraň, a kdyby se třeba extrémně šoupala povrchovka, rám nebo něco takového, tak bych to pochopil - to opravdu na funkci nemá, ale logicky ani NEMŮŽE mít vliv. Ale že něco padá z vývrtu a vypadá to hnusně, to nechápu. Na co je potom teniferace s tvrdostí diamantu na závěru? To to raději měli nacpat do hlavně. Trochu mi tohle věčné téma a argumenty těch, kterým by ten vývrt nevadil, připomíná nedávný pořad černé ovce, kde byl majitel nového citroenu, kterému něco děsně mlátilo v motoru na volnoběh. Autorizovaný servis řekl, že to je přirozená vlastnost výrobku, i když jinde mu řekli, že to je dost divné. Takové auto bych nechtěl. A mimochodem glock mám, mám ho velmi rád, ale kdyby se mi začala drolit hlaveň, tak je s láskou konec, spolehlivost nespolehlivost.

A že stav vývrtu je měřítko pouze estetické, s tím moc nesouhlasím.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: Má někdo špatné zkušenosti se zbraněmi Glock?

Příspěvek od PB » 14 úno 2010 12:29

ona ta teniferace pravě v hlavni je, někteří mluví o tom, že ten loupající se vývrt je přebytečná vrstva teniferu.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Re: Má někdo špatné zkušenosti se zbraněmi Glock?

Příspěvek od ramires » 14 úno 2010 17:25

Jak píše PB taky jsem to někde četl,chce to zaběhnout střílením ne leštěním výhrtu :D ,jinak tu spolehlivost Glocku nikdo nezpochybňuje, ale nesmite je natahovat pomalu,asi takto
: ,ináč se to opravdu sekne :D . Tož ,ale ten Makarov to opravdu zvládá mám ho 10let a absolutně spolehlivá pistolka, poslední 2roky jsem sice tahal Alfu defender, taky gut, ale čil sem sa k němu zase vrátil :wink: , uvažoval jsem o G26, ale na celodenní tahání je to taky moc široké, prostě není nad pistolky typu pp/ppk :)
In vino veritas...
Golem
Příspěvky: 41
Registrován: 07 zář 2008 00:37
Bydliště: severní Čechy

Re: Má někdo špatné zkušenosti se zbraněmi Glock?

Příspěvek od Golem » 14 úno 2010 20:54

To zaseknutí při pomalém chodu závěru vpřed mě dost překvapilo.
Když závěr mého G17 opravdu hodně brzdím a nejde až do konce opravdu hladce, beru to jako upozornění na potřebu čištění. :oops: Je to v případě že vytahovač při nulové setrvačnosti závěru,pouze tlakem vratné pružiny na závěr, nepřeskočí přes okraj nábojnice.
To video mi připomnělo 858-ičku, ale Glock?
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: Má někdo špatné zkušenosti se zbraněmi Glock?

Příspěvek od golfkiller » 14 úno 2010 21:59

dneska se mi Glock zasekl :D při vytahování nábojnice se šprajcl o náboj v zásobníku :-D první závada po pár tisících
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Má někdo špatné zkušenosti se zbraněmi Glock?

Příspěvek od dykmore » 14 úno 2010 22:28

snad je to k tématu, že tenhle pán má špatnou zkušenost se zbraní glock.. :D

http://www.imfdb.org/images/thumb/9/94/ ... glock1.jpg
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Má někdo špatné zkušenosti se zbraněmi Glock?

Příspěvek od kayakero » 15 úno 2010 13:00

HanuIv píše: . . . . . . . Ale chápu Gastona, že to neřeší. . . . . . . . .

Pane HanuIv, to je možná unáhlený soud. Tvrdé jednání servisu vůči reklamujícím nemusí souviset s horečnatostí snahy technologů + QM zodpovědných za PPM procesu kování vývrtů.

O organizaci přímo Glocka nic nevím, ale ve strojařině bývá zvykem sledovat každou operaci - a jakmile počet zmetků z milionu operací unikne z obvyklých hodnot: hned se na to sestavuje team + projekt který to má řešit. A pokud nevyřeší, vedoucí teamu má kariéru ohroženou, takže se obvykle snažívá. A to i pokud se zmetky k zákazníkovi třeba ani nedostanou.

Jiná věc je, že stochastické (náhodně a vzácně se vyskytující) jevy, které se laikovi zdají i jednoduché, bývá velmi obtížné řešit. Vlivů bývá moc + vzájemně se ovlivňují, často trvá léta + stojí spousty strašlivě drahých pokusů, nežli se k něčemu doberete. A velmi draze vypátrané příčiny bývají často vážně hovadné: třeba průvan ke kterému dojde 2x do měsíce při neběžné kombinaci otevření vrat do haly, kterýžto průvan zimním vzduchem umí škodlivě ochladit kalící pec a tím pobláznit její regulaci. Nebo třeba orosení dílů dopravovaných na vozíčku ze skladu, k čemuž nedochází ani v létě ani za topné sezóny, ale jen v období cca. 6 podzimních a pak 4 jarních týdnů v roce - a i to pouze když není v práci dědula, který ze skladu jezdívá delší trasou, aby se vyhnul strmé rampě kterou už nezvládá. Pokud provedete technologický test za 50kKč a bude v práci zrovna on, nic nevypátráte - a dál budete za tápající idioty a náhodný výskyt nezmizí. Často i slavné značky mezitím celá ta léta vědomě vyrábí s vadami.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Má někdo špatné zkušenosti se zbraněmi Glock?

Příspěvek od HanuIv » 15 úno 2010 13:32

kayakero: jistě, na tom se shodneme. Každý z výrobců může dojít do situace, kdy má problém. Nejdřív analyzuje, co se přesně stalo, potom pátrá po příčině. Jestliže je vada nevýznamná, mnohdy se neobtěžuje ani s extra hlubokou analýzou.

Já pracuji v automobilovém průmyslu, kde se průšvihy s kvalitou vyskytují často. Takže vím, že vyrábět s možnými vadami není nic mimořádného.

O Glockovi a jeho fabrice je toho známo opravdu velmi málo. Nevím, jak u něj funguje odd. kvality. Všechny reklamace ale vyřizuje Glock sám osobně.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Má někdo špatné zkušenosti se zbraněmi Glock?

Příspěvek od Kubajzz » 15 úno 2010 15:11

HanuIv píše:...Všechny reklamace ale vyřizuje Glock sám osobně.
Tomu vážně věříš? :lol: :mrgreen:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Má někdo špatné zkušenosti se zbraněmi Glock?

Příspěvek od kayakero » 15 úno 2010 16:04

Předpokládám, že tím chtěl pan HanuIv říci, že jediné, co jest o organizaci QM Glocka obecně známo: že všechny reklamované kusy z celého světa si nechává posílat zásilkou zpět do centra, místo aby nechával reklamaci posuzovat svými prodejci či lokálními servisy (což by vyšlo levněji + rychleji, ale méně by se Glock dozvěděl - jak sortiment typu vad, tak četnost jejich výskytu.) Že by sám pan Gaston analyzoval každý kus z těch ?? desítek tísíc každoročně reklamovaných, které US-hospodyňky zkouší zmršené vrátit, jelikož v návodu nebylo, že se nesmí po střelbě čistit v myčce ani na program pro připečené pánve a pak sušit v mikrovlnné troubě (či horkovzdušné na 180°C) bez vyndání nábojů ze zásobníku + i toho jednoho z komory, to si pan HanuIv jistě nemyslí. :wink:

Ale když je to ta "pistole nejlepší mezi všemi", měli by vypadaný vývrt nějak využít jako pozitivum (z průseru udělat ctnost). Třeba začít s reklamou, že je to rafinovaná technologická výhoda, kterou jiné pistole nemají: která má umožnit těm jako-polygonním vlastně-ne-drážkám zaříznout se do projektilu jako zubaté ostří na loveckých či potápěčských nožích z chirurgické ocele - tedy umožnit lepší tvarování zaříznutí drážky do projektilu, tedy jeho ještě lepší vedení. A když se po čase počáteční zuby palbou ohladí, vypadají v drážkách nové - vždy čerstvé.

Možná se to nakonec i ujme - stejně jako side effect vzorování damascénských čepelí. A prostí zákazníci už nikdy nebudou chtít jiné Glocky nežli "ty s tím zubatým ostřím v hlavni". :wink:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Má někdo špatné zkušenosti se zbraněmi Glock?

Příspěvek od HanuIv » 15 úno 2010 16:32

Je vidět, že jste pochopili, že jsem to myslel jako krajně ironickou narážku. Možná proto, že jako klasický Čech nemám rád posvátnou víru germánských národů ve vůdce jakéhokoliv typu, ať se jedná o Ádolfa, nebo Gastona a jejich bigotní honbu za plánovanou dokonalostí, která už tak dokonalá není, protože papír snese všechno, ale výroba je výroba, zvlášť tak metalurgicky složitá výroba, jako je výroba střelných zbraní.

Jak jsem psal už na začátku: Glocky nemám rád, ale to neznamená, že jsou to šunty. To by se mohlo stejně jasně říct, že Čízy jsou šunty a asi by to byla z pohledu Glocka pravda. Přesto se tu najde dost takových, kdo na čízy nedá dopustit. A dost takových, kteří nedají dopustit na Glocky, Sigy, ......

Přitom se jedná o průmyslově vyráběné produkty, které mohou (a mají) chyby. A jestliže velký vůdce Gaston řekne, že to NENÍ chyba, tak to prostě chyba není :lol: :lol: :lol:

Jak říkal William Gates (kterému všichni říkají Bill Gates): Products of other companies have flaws, we, at Microsoft, call flaws features (produkty ostatních firem obsahují chyby, my v Microsoftu chyby nazýváme vlastnostmi).

Schluss!
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Re: Má někdo špatné zkušenosti se zbraněmi Glock?

Příspěvek od predator » 15 úno 2010 19:47

Myslím že kdyby se v záruce drolil vývrt u čezety, reklamace by nebyl problém...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Odpovědět