Lze zaslat zbran kat. B ,,postou,,?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Lze zaslat zbraň kat. B ,,poštou,,?

Příspěvek od tomasek » 23 zář 2006 15:33

Ahoj,

zajímá mne, zda může prodejce, mám-li nákupní povolení zaslat zbraň poštou nebo jinou dopravní službou např. PPL?

Nebo to lze jen mezi prodejci zbraní?

Je k tomu potřeba ještě nějaké jiné povolení? Kolik se za něj platí?
Kdo jej uděluje?

Dík


Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 23 zář 2006 18:54

Zbrane se postou ani jinou prepravkou pokud vim posilat nemuzou .. a to ani vzduchovky, natoz pak kat. B .. pokud se tedy nepletu .. :?:
.357Mag
Příspěvky: 120
Registrován: 23 pro 2005 12:10

Příspěvek od .357Mag » 23 zář 2006 19:01

U zbraní či střeliva na zbrojní průkaz je dle platných zákonů nutný osobní odběr (není možno toto zboží zaslat přepravní službou). ... takže smůla... :wink:
vokoun

Pošta

Příspěvek od vokoun » 23 zář 2006 19:17

Sidewinder píše:Zbrane se postou ani jinou prepravkou pokud vim posilat nemuzou .. a to ani vzduchovky, natoz pak kat. B .. pokud se tedy nepletu .. :?:
No tak to se pleteš, protože všechny braně na které není třeba ZP se mohou poštou posílat, tedy i vzduchovky. Ostré samozřejmě ne, tam je nutný osobní odběr.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 23 zář 2006 20:22

..............
Naposledy upravil(a) milius dne 10 čer 2009 01:23, celkem upraveno 1 x.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 23 zář 2006 20:51

Hmmmm, jen mi tedy řekněte, jakým způsobem pak dopravují zbraně mezi sebou držitelé zbrojních licencí na prodej zbraní (tedy obchodníci se zbraněmi)? Já bych typoval právě Českou poštu pomocí cenného balíku (něco jako cenná dopis). Nebo snad používají kurýrní službu, kterou bych ale já nepovažoval za dostatečně důvěryhodnou.

Jinak, kterýkoliv člověk, se Zbrojním průkazem, co posílá zbraň poštou si říká o VELMI velký průšvih...
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 23 zář 2006 21:12

Českou poštou se mohou přepravovat jen zbrane volne prodejné od 18let.
Na přepravu ostatních zbraní sou spediční firmy které mají osvedčení o odborné zpusobilosti pro přepravu zbraní.
Ivo

Příspěvek od Ivo » 23 zář 2006 23:19

Obchodníci si normálně posílají zbraně poštou.Je to běžná praxe.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 24 zář 2006 09:15

Nevím jak je to podle zákona, ale osobně bych zbraň nebo hlavní část zbraně a ani munici poštou či jinou přepravní službou neposlal. Teda v případě prodeje soukromé osobě. Zbraně a hlavní části zbraní, které vyžadují povoleni k nabytí, musím zkontrolovat a mohu předat osobě, které je toto povolení uděleno. Střelivo a zbraně na ohlášení mohu prodat jen za předpokladu kontroly potřebných dokladů.
Samozřejmě pokud kupující si nechá ověřit totožnost, doklady a ostatni papíry, které nemůže poslat v originále, u notáře, tak by osobní odběr nebyl nutný.
Jakou přepravní službu potom použiji a jakou z jejich služeb k tomu využiji je věc jiná.
Pokud opravdu budu (a já určitě budu) chtít být jištěný proti ztrátě, tak zasilku musím pojistit a přepravní službu upozorním, že přepravuje zbraň. Je to důležité z hlediska toho, že přepravní služba přebíra za přepravovanou zásilku odpovědnost a v případě její ztráty, je to průser, za který ja nechci nést odpovědnost. A pokud přepravní služba nebude upozorněna, že přepravuje zbraň (a ani zbraně podle přepravního řádu nepřepravuje), tak se obávám, že odpovědnost padá na mou hlavu.
V otázkách podobného typu, se vždy obracím na místní oddělení policie (zbraně).
Jako obchodník při prodeji jinému obchodníkovi nevídím v přepravě žádný rozdíl o protí shora uvedenému. Jen identifikace a kontorla dokladů je jednodušší. Problém přepravy je však stejný.
Dovoz ze zahraníčí se běžně děje přepravními službami. Mně chodí zbraně přepravní firmou K&N, DHL nebo přímo leteckou společností Lufthansa.
Specielní koncese je potřeba jen na přepravu nebezpečných látek (prach, náboje, zápalky, hořlavíny apd.)
Z vlastní zkušenosti vím, že policie nechce, aby se zbraně Českou poštou posílali. Vzhledem k tomu, že já Českou poštu využívám minimálně, tak jsem se nikdy o možnost poslání zbraně přes ně nezajímal.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Odpovědět