Lze si takhle zbrane vystavit?

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Tazatel

Lze si takhle zbraně vystavit?

Příspěvek od Tazatel » 11 srp 2005 11:23

Ahoj chlapi,
chtěl bych se s vámi poradit. Jsem majitelem ZP, vlastním malorážku, kulovnici, dvě pistole, nějaký bajonety apod. Bydlím v RD a v druhém patře mám svoji pracovnu. Tak jsem si říkal, že bych si tam ty zbraně rád pověsil na zeď. Už jsem si to zkoušel a vypadalo by to moc pěkně. Ale vzpomněl jsem si (jen tak matně), že před těmi x lety, co jsem dělal ZP, tam snad někde bylo, že by toto asi nebylo možné. Jak je to tedy, díky moc za všechny věcné připomínky Tazatel


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 12 srp 2005 08:26

Přečti si zákon o zbraních .
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 12 srp 2005 09:43

Můžeš si vystavit tak leda trezor, co v něm mají zbraně být umístěny, pokud ho ovšem máš :P
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 12 srp 2005 12:52

Vystavit na zeď si mlžeš leda tak prak nebo luk a šípy :)
To si asi hodně chrápal, když jsi dělal ten zbroják, viď :) Nebo sis ho koupil, což je dnes naprosto běžná záležitost..........
Návštěvník

2 zbraně

Příspěvek od Návštěvník » 13 srp 2005 12:47

A co takle 2 zbraně.Ty stačí přeci jen "vhodně" zabezpečit.Dělaly se takový zámky na spoušť,či co,prostě se to dalo na takovej kolik a zamklo a tak to viselo asi na dvou bodech na zdi.Víte o čem mluvím?To je snad dovolený,ale nevíte někdo,kde se to nebo něco podobnýho prodává,nebo ještě líp,jak to nebo něco takovýho vyrobit?Prostě aby brokovnice a kulovnice visela na zdi a byla alespoň lehce zabezpečená (aby to děcko nemohlo sundat,nebo použít).Dík
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 13 srp 2005 18:47

Mylsím si že na stěne můžeš mít "vhodně zabezpečeny" jak říká zákon min 3 zbraně, problém bude až o ně přijdeš nějakou náhodou jak to posoudí PČR. Zákon mluví o vhodném zabezpečení proti zneužití, krádeži apod zbraní do 10 ks mimo zbraní sk. A )automaty)které musí být v trezoru odolnosti tř. II a víc. Minimálně bych provedlo toto, zabezpečil je zámkovým mechanismem každou samostatně přes spoušt, dále pak bych provedl zabezpečení oken bezpečnostní folií s atestem a dveře vybavil bezp. zámkem. Pokud by toto provedla firma zabývající se zabezp. systémy měla by Ti dokonce vydat atest a na ten by byla i PČR krátká i v případě problémů z krádeží apod. Jinak pokud se budeš ptát na PČR tak Ti stejně příklad neuvedou a odkážou tě na zákon o zbraních jen, pokud tam tedy nemáš známé...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 20 srp 2005 21:27

Jenomže "vhodné zabezpečení proti odcizení, ztrátě či zneužití" je dost abstraktní a nekonkrétní pojem, přičemž nikde není definováno, co si pod tím mám představit, čímž se nakonec dostáváme k tomu, že "vhodné zabezpečení" je prakticky cokoli, co nějakému náhodnému okolojdoucímu znemožní nebo ztíží zneužití či odcizení zbraně. Kromě toho, píšete o "kulovnici, brokovnici, dvou pistolích...", tj. více než dvou zbraních, z čehož vyplývá, že musíte mít trezorovou skříň podle ČSN EN a v ní mít VŠECHNY zbraně, co máte momentálně v nemovitosti. To zabezpečení nelze kouskovat a snažit se tak obejít zákon, to bychom se nakonec dotali k tomu, že sto zbraní stačí zamknout do sta šuplíků od sta stolů, a je vyřízeno. Pochopitelně by to šlo, ale těch sto stolů by muselo být v padesáti samostatně zkolaudovaných nemovitostech (aby v každém domě byly jen dvě zbraně a max. 500 ks nábojů). Takže takhle to (bohužel) nejde, čili za těchto okolností si lze legálně vystavit leda vzduchovku. Jiná věc je, že si můžete zbraně vystavit protizákonně, a dokud vám je někdo neukradne, tak PČR nemá šanci zjistit, jak se věci mají (pokud nejste držitelem výjimky na zbraň kat. A- pak u vás kdykoli můžou provést kontrolu zabezpečení, a vy proti tomu nemůžete dělat vůbec nic). Čili vstavení zbraní (ve vašem případě)= problém. Snad jediné (ovšem dost nákladné- nějakých 55 000 Kč) řešení- udělat si z pracovny trezorovou místnost a pracovat v sejfu- mělo by to tu výhodu, že pak už můžete mít, kolik zbraní chcete a zabezpečení je dostatečné, a můžete být zcela bez rizika ve dne v noci svými miláčky doslova obložen :wink: .
Návštěvník

Dost lidí to tak má

Příspěvek od Návštěvník » 21 srp 2005 05:36

Trefný příspěvek - stejně jako může mít trezor s oknem ve dveřích, tak můžete mít trezorovou místnost, mít v ní zbraně na zdech a přesto můžete mít od svého pracovního stolu lepší výhled do krajiny, než většina lidí v práci.
Ano, to je ta správná možnost. Akorát není pro každého.
Koda

Příspěvek od Koda » 06 zář 2005 11:23

Bohužel není, a já to taky myslel spíš jako vtip (i když při dostatku peněz by to pochopitelně reálné bylo), ale že bych si to dal líbit, kdyby to jen trochu šlo! No, pustím se do toho, hned jak nebudu vědět, co si počít s takovými šedesáti sedmdesáti tisíci (jenom dveře vyjdou tak na 40 000, plus další úpravy... Možná by ani těch sedmdesát nestačilo.)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 05 říj 2005 09:07

Já jsem ještě někde viděl prosklené vitríny na zbraně co měly atesty jako trezor. Vypadaly hodně pěkně, ale levná záležitost to nebyla.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 05 říj 2005 09:26

Kubajzz píše:Já jsem ještě někde viděl prosklené vitríny na zbraně co měly atesty jako trezor. Vypadaly hodně pěkně, ale levná záležitost to nebyla.
Naleznes je napr. v katalogu Frankonie. Ceny jsou od cca 2500Euro ... ;-)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 05 říj 2005 09:51

2Andy:
JJ tam to asi bylo nebo v nějaké Střelecké revue.

Jinak ještě něco je tady:
http://www.mujweb.cz/obchod/drabek/
abeille

Příspěvek od abeille » 05 říj 2005 20:13

A nebo zalejt hlaveň, ne? :twisted:
Zdenek

Příspěvek od Zdenek » 06 říj 2005 13:06

Andy píše:
Kubajzz píše:Já jsem ještě někde viděl prosklené vitríny na zbraně co měly atesty jako trezor. Vypadaly hodně pěkně, ale levná záležitost to nebyla.
Naleznes je napr. v katalogu Frankonie. Ceny jsou od cca 2500Euro ... ;-)

Se sklem jsem léta pracoval, myslím bezpečnostní skla Connex s folií uvniř, neprůstřelná atd. Žádné sklo nevydrží rány kladivem, teda jen chvíli, pak se stejně dostanete skrz.Do železného trezoru můžu mlátit celý den jak hluchej do vrat a nic. Od toho je to také sklo, takže dát si pušku do skleněné vitríny je totální hovadina, také by se mi to líbilo mít mazlíky stále na očích, ale měl bych pocit,že jsem je nechal ležet rovnou na koberci. Ještě bych chtěl vidět jak se tváří majitel takové vitríny před policajtama po vykradení bytu a zcizení zbraní. A jestli někdo vydal atest na skleněnou vitrínu jako na železný trezor, tak k tomu už nemám vůbec co dodat, cítite sami, že je to pičovina.
Koda

Příspěvek od Koda » 06 říj 2005 14:00

abeille píše:A nebo zalejt hlaveň, ne? :twisted:
Ty prase jedno :!: Ne, teď vážně, zalít hlaveň, přivařit závěr, odfrézovat nábojovou komoru nebo jakkoli jinak znehodnotit zbraň je podle mě největší čuňárna, jakou vůbec kdo může udělat. Možná bych uznal, že to má jakýs takýs význam u školních řezů, ale jinak ne! Lidi by to taky neměli podporovat tím, že si ty zmršeniny kupujou právě proto, aby si měli co vystavit. Když si chci vystavit něco, co jen vypadá jako zbraň, tak si nechám vyrobit atrapu a neničím kvůli tomu opravdovou zbraň jak nějaký dobytek! Jinak ty vitríny by nebyly špatné, kdyby existovaly, ale asi je to skutečně nějaká jen fáma (ovšem kdyby to mělo atest, tak si do toho zbraně uložit můžu a že to pro ten atest nesplňovalo podmínky, to není problém můj, ale toho, kdo ten atest vydal. Čili zbraně mi možná ukradnou, ale ZP mi neseberou, protože atest mám a že je vlastně neplatný, to jsem nemohl vědět, leda bych byl znalec a vydal si ho sám.).
P.S. Když už jsme u těch znehodnocenin, nepřipadá vám padlé na hlavu, že znehodnocené zbraně, tedy předměty, které už nejsou zbraněmi, ale dekoračními předměty a jsou nebezpečné zhruba jako kladivo srovnatené váhy, jsou zařazeny do stejné kat. zbraní jako jedno- a dvouranové perkusy, což jsou naopak poměrně nebezpečná železa? To by tam logicky měly být zařazeny i atrapy zbraní, prodávané jako dětské hračky (ty taky VYPADAJÍ jako zbraně).
Odpovědět