Lze pouzivat pro SPRIENGFIELD 1911 A1 .45 prebijene naboje?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Fan
Příspěvky: 12
Registrován: 24 říj 2005 20:23
Kontaktovat uživatele:

Lze používat pro SPRIENGFIELD 1911 A1 .45 přebíjené náboje?

Příspěvek od Fan » 08 lis 2005 11:51

Někde jsem četl,že přesnost zpracování způsobuje závady zejména u přebíjených nábojů s litou střelou.


Návštěvník

Samozřejmě

Příspěvek od Návštěvník » 08 lis 2005 16:45

Ale z opačného konce - Springfieldy jsou bohužel šmejdy, dostalo se jich sem hodně, vypadají hezky, ale nejsou přesně vyrobené, ať už je to model výroční, nebo model s nápisem "určeno pro policii" (jednoho státu Latinské Ameriky :-).
Prostě Springfield černěný "klasický" 1911A1, o kterém jsi nejspíš slyšel jako o problematickém, není dvakrát spolehlivý už z výroby, nezávisle na munici. Proto jich hodně má x-tého majitele.
Přebíjené náboje když jsou dobře přebité, nemáš šanci v pistoli poznat od originálů - není problém vybrat správnou formu, aby byl ogivál takový, jak má pistole ráda, nabídka forem je obrovská. Odlitky střel si kalibruješ, nábojnice rovněž, prach a zápalku naladíš tak, aby pistole fungovala, nebo tak, aby rána přesně odpovídala továrnímu střelivu - prostě jen jak ty sám chceš.
Přebíjenky kupované od zoufalců, které tuto nelegální aktivitu vyvíjejí třeba na závodech (s cílem "pomoct" - ale ne tobě líp nastřílet, nýbrž pom oct své peněžence - prodávají většinou pěkně draho a pěkný šmejd) nezkoušej, hrozí ti minimálně naštvání nad nespolehlivou funkcí a mizerným soustřelem, ale v horším případě taky havárie zbraně, když zůstane kule v hlavni a odpálíš druhou.
Ještě na něco jsem zapomněl? Ptej se.
DANY

Příspěvek od DANY » 08 lis 2005 19:32

Tak to je zajímavý příspěvek.Také jsem o koupi Springfieldu uvažoval.Jestli je to s nima tak,tak radši zůstanu u původní verze a koupím si Norinco.
Fan
Příspěvky: 12
Registrován: 24 říj 2005 20:23
Kontaktovat uživatele:

Norinco

Příspěvek od Fan » 09 lis 2005 11:08

Re: Anon...

Máš také zkušenost s Norincem 1911 A1 .45?Kousky z posledních dodávek jsou cenově velice přijatelné tuším, že 8600Kč a také povrchová úprava je o několik stupénků výše než bývalo u Norinca zvykem.
Moker

Norinco

Příspěvek od Moker » 28 pro 2005 10:53

Mám také Norinco a mohu jen doporučit ač jsem původně chtě drahý or ig.Norico mne nesklamalo jenom trochu mne mrzí značka prto že jsem fanda do Coltu 1911 A1
honza11

colt 1911 a1

Příspěvek od honza11 » 28 pro 2005 11:25

Má někdo zkušenost s Coltem 1911 A1, co se týče spolehlivosti, přesnosti, zpracování atd.
fredy

COLT 1991 A1

Příspěvek od fredy » 29 pro 2005 02:31

koupil sem COLT 1991 A1 tak před 5.lety. Opracovani je velmi slušne, skoušel sem přebijene naboje s ruznou navaškou a vezne uplně všechno bez problemu. Je to skvěla zbran, mužu jen doporučit , jen škoda že se už origoš nevyraby.
Odpovědět