Lovectvi & Myslivost versus jeho odpurci

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Napsal: Plumbum

Lovectvi & Myslivost versus jeho odpurci

Příspěvek od Napsal: Plumbum » 20 zář 2005 20:49

Sem by sme mohli hádzať nejaké zaujímavé odkazy,nie?
Tak ja začnem Vetrovka HOME MADE
http://sandro.giessl.com/files/pictures ... airgun.jpg


Plumbum

Příspěvek od Plumbum » 20 zář 2005 21:25

Aj takýto vedia byť ludia zamindrákovaný
http://www.airgunhunters.com/images/stevesquirrel.JPG
Richi

Příspěvek od Richi » 20 zář 2005 21:49

Takým magorom naozaj zbrane do rúk nepatria...

S tým airsoft minigunom by som to nechcel schytať :?
Návštěvník

To nějak nechápu

Příspěvek od Návštěvník » 21 zář 2005 05:52

Kdyby tam nebyly fotky veverek, tak toho kluka pochválíte, jak je rozumný, že nestřílí do plechovek malorážkou, ale větrovkou.
A zabíjení veverek je mindrák? Jako že jsou moc malé? Takže střílení jelenů mindrák není? Jak to? Proč veverky jo a jeleni ne? Obojí žije v lese, dělá mi to radost, když to náhodou spatřím, a pak někdo, kdo si myslí, že může, prostě udělá bum a je vymalováno. Tak nějak si říkám, že ten kluk s fotkou se nestydí za to, co dělá, a to je vše. Vy, co ho tady kritizujete, určitě máte na netu plno vlastních fotek s obličejem, že jo? Nebo že by ne? To se to pak kritizuje... (poznámka pro rýpaly: já své fotky na netu mám, ale nejsou na nich střelené veverky)
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: To nějak nechápu

Příspěvek od Andy » 21 zář 2005 08:01

Anonymous píše: 1. A zabíjení veverek je mindrák? Jako že jsou moc malé?

2. Takže střílení jelenů mindrák není? Jak to? Proč veverky jo a jeleni ne?
ad 1) V cechach bych to za mindrak asi povazoval. Jinde ve svete jsou treba premnozene. Takze zalezi na mistnich pomerech a zakonech.

ad 2) Ne. Jelen je lovna zver, veverka (v CR) mezi zver nepatri. Tedy ten kdo lovi jeleny (myslivec) neresi tim lovem svuj mindrak nybrz nahrazuje roli predatora v potravnim retezci.
Návštěvník

Lidi taky nemaj predátora :-)

Příspěvek od Návštěvník » 21 zář 2005 11:00

To je myslivci kvůli tomu začnou střílet? :-)
Jinak i v té Anglii, kde jsou zbraně skoro zakázány, jsou v parcích stejné cedule o zákazu krmení veverek, jako se zákazem lovu holubů. Nevím, zda se ty veverky taky tráví zrním, ale přemnožené jsou každopádně, podle mě i v ČR, i když u nás jich je v parcích méně.
Jinak ten kluk nebyl z ČR, tak proč řeči o tom, že jelen je v ČR lovná zvěř?
V USA se loví, co se hýbe. Na těch pláních, co tam mají, není divu.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 21 zář 2005 11:32

Anonymous píše:
Lidi taky nemaj predátora :-) To je myslivci kvůli tomu začnou střílet? :-)
Nikoliv, to by bylo ponekud asocialni chovani na ktere jsou v lidske spolecnosti paragrafy. Navic... lide se preci mezi sebou strili sami. Nepotrebuji k tomu nejakou uzceprofilovou skupinu obyvatel jako jsou myslivci.
Tyrichter

Příspěvek od Tyrichter » 21 zář 2005 13:32

Andy píše:
Anonymous píše:
Lidi taky nemaj predátora :-) To je myslivci kvůli tomu začnou střílet? :-)
Nikoliv, to by bylo ponekud asocialni chovani na ktere jsou v lidske spolecnosti paragrafy. Navic... lide se preci mezi sebou strili sami. Nepotrebuji k tomu nejakou uzceprofilovou skupinu obyvatel jako jsou myslivci.
Sakra pravda. Heh. Dokonce ani ne natolik úsměvná.
Návštěvník

Podle vaší argumentace

Příspěvek od Návštěvník » 21 zář 2005 17:48

Pokud není v ČR paragraf proti střílení veverek, mohou se tedy střílet.
Návštěvník

JKS

Příspěvek od Návštěvník » 21 zář 2005 18:22

Podle mysliveckých statistik se zdá, že od roku 1976 veverky nejsou v kompetenci myslivců, tj. není to zvěř, kterou by měli střílet v rámci své činnosti. Tím pádem je na tom veverka v parku stejně jako kočka v parku, veverka v lese stejně jako kočka v lese, a snajpr se vzduchovkou ví, co má dělat :-)
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 21 zář 2005 19:03

Nevím, asi si někdo pomyslí jaká jsem měkota, já prostě nevidím potřebu střílet do zvířátek, která mně nic neudělala. No ale třeba ti snajpeři měli hrozný hlad a lovili ty veverky na jídlo. Pak je mi jich líto. A pokud ne, tak je lituju taky.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: JKS

Příspěvek od Andy » 21 zář 2005 19:37

Anonymous píše:veverka v lese stejně jako kočka v lese, a snajpr se vzduchovkou ví, co má dělat :-)
Toulava kocka domaci je skodna, ktera nema v lese co delat. Je v pravomoci mysliveckeho hospodare ci myslivecke straze ji usmrtit.

Kocka v lese je na tom stejne jako "snajpr se vzduchovkou v lese" a myslivecka straz vi co ma delat 8)
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 22 zář 2005 16:31

Alebo anonym v lese.. :twisted: :twisted: :twisted:
Ubohé

Primitivismus

Příspěvek od Ubohé » 23 zář 2005 12:03

Ty fotky jsou ubohé a primitivní..........
Odpovědět