Lovectvi & Myslivost versus jeho odpurci

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 26 dub 2006 13:57

Oni se ale nechteji nic dozvedet.
Oni chteji jen plkat.


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 26 dub 2006 14:28

Andy píše: Oni se ale nechteji nic dozvedet.
Oni chteji jen plkat.
Myslivci, že?
JJ, je to banda zatvrzelců, ti jiný názor nikdy nepřijmou.
Stanislav Nohavica píše: ještě jednou pro kubajzze a spol. ani veverka ani kukačka ani žádní dravci nejsou uvedeni v seznamu lovné zvěře. tudíž jsou chráněni...
A proč je tam zrovna straka, když veverka dělá ty samé škody? Kdo to určil když ne myslivci?
Asi proto, že veverka je takové milé zvířátko co malé děti krměj v parku a bylo by společensky neúnosné je střílet.

Kromě toho veverky mi každý rok obírají lískáče a vlašáky (mor na ně ).
Asi si půjdu na MS požádat o náhradu škody okusem a sežráním - jsem zvědav, co by na to řekli.

Kubajzz:Takovým způsobem se lidem do příspěvků neleze.Viz.:
Andy: Ne myslel jsem tebe, mimoucha a chorche.
Andy:Doporuculi by ustavni lecbu
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 26 dub 2006 15:58

Chtel jsem usetrit zbytecny prizpevek... ale kdyz myslis, napisu ti to zvlast.
Kubajzz píše:
Andy píše:Oni se ale nechteji nic dozvedet.
Oni chteji jen plkat.
Myslivci, že?
JJ, je to banda zatvrzelců, ti jiný názor nikdy nepřijmou. :lol:
Ne myslel jsem tebe, mimoucha a chorche.
Kubajzz píše: Asi si půjdu na MS požádat o náhradu škody okusem a sežráním :lol: - jsem zvědav, co by na to řekli. :wink:
Doporucili by ustavni lecbu.
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 26 dub 2006 16:02

mimouch píše: Já se nevztekám, já se směju. Ne, není to vymoženost posledních let. Je to přežitek dob minulých, který nemá ve 21. století co dělat.
a co bys teda navrhoval ty????kdyz odsuzujes myslivost tak rekni nejaky jiny reseni..

mimouch píše: Nestraš hned s medvědem :lol: I když na druhou stranu v Rumunsku žijí medvědů tisíce a taky neběhají po Bukurešti a netrhají chodce :idea:
opravdu??a byl jsi nekdy v rumunsku??jestli chces davat priklad myslivcum prave rumunsko tak teda potes panbuch!!!v rumunskych horach jsem byl minule leto na cundru-tesil jsem se na divokou prirodu..ALE..je sice pravda ze za nekolik dni putovani nepotkas jediny staveni..mnohdy jedinyho zivacka..ale taky zadny zvire!!jediny co v tamejsich horach zije jsou ovce a jejich bacove-kamkoliv se kouknes samy ovci bobky,vsechno rozdupany od ovci..za 12 dni stravenych v "liduprazdnych" horach jsem nevidel jedinyho jelena,kamzika,srnku,zajice..proste nic!!jen ovce,vrany,obcas pasteveckyho psa..a jednoho orla skalniho..
takze nejak nevim kde si prisel na ty tisice medvedu..mozna v jihovychodnich rumunskych horach zijou,ale je jich tam tak malo ze ani muj kamarad pruvodce ktery tam jezdi kazdy rok tak tam zadneho nevidel!!
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 26 dub 2006 16:05

Rumuni je (medvedy a spol) asi sezrali hladem... cili to by byl zrovna ten priklad, ktery napr. chorche "pry" chape :D
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 26 dub 2006 16:19

Proč tady ty medvědy furt řešíte?
Přece už u nás dávno žijí. To jste nevěděli nebo co?
V Beskydech žije už pěkných pár let několik kusů.
A je tam i několik desítek vlků.

Teď jde jen o to aby tam ty medvědy neodprásk nějaký myslivec aby ochránil mladé zajíčky, srnčata nebo bažanta před vybráním hnízda.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
mimouch

Příspěvek od mimouch » 26 dub 2006 16:40

Já jsem ve svém příspěvku psal mimo jiné: "Nestraš hned s medvědem" :lol: Jistě, u nás jsou zcela jiné podmínky než v Rumunsku, takže nelze srovnávat.

Jinak v Rumunsku jsem byl mnohokrát. Medvěda jsem neviděl a ani jsem to nečekal, medvěd je velice plaché zvíře a setkání s člověkem se vyhýbá.

A pro Troje překvapivá informace: V rumunsku žije cca 6 tisíc medvědů!!!!! Dále je tam kolem 4 tisíc vlků a asi 2 tisíce rysů. Všechny tyto šelmy mají velmi pozitivní vliv na ekosystém.

Ale nemusíme chodit daleko, na Slovensku žijí vlci v poměrně hojném počtu. A tam kde jsou vlci, netrpí prasata morem. Vlci se zaměřují na slabé a nemocné kusy, takže mají velmi významný vliv na zdraví zvířat.

Narozdíl od myslivců...... Ti naopak zabíjejí jen ty nejsilnější a nejzdravější kusy, kdo by taky chtěl mít na zdi pověšenou hlavu nějakého srnce-chcípáka, že? :roll:

A je veřejným tajemstvím, že skomírající populaci rysů v ČR decimují právě myslivci. Přeci je nenechají zabíjet ty nebohé srnečky, co by potom lovili, že? :lol:
mimouch

Příspěvek od mimouch » 26 dub 2006 16:42

Můžeme pokračovat v diskusi? :twisted:
remoš

lovectví a myslivost versus jeho odpůrci

Příspěvek od remoš » 26 dub 2006 16:53

Pánové je to až k smíchu tuto debatu pročítat.
Kdybyjste byli trošku soudní tak by jste uznali že stav jaký je teď byť není 100% ideální je kompromisem.
Nechci se nás myslivců zastávat ale všude se najdou nějaký idioti který kazí jmémo všech ostatních.
Já osobně jsem zásadně proti vypouštění bažantů jen proto aby je za hodinu mohli postřílet-vypustit do volné honitby a jestli přežijí a rozmnoží se pak třeba.
To samé je střílení vysoké v oboře když oborník zabouchá na kýbl a ze všech stran se seběhnou kapitální jeleni(daňci,mufloni atd.) na krmení to nemá s lovem nic společnýho.
A nedávný názor na zpřísnění vydávání ZP co k tomu říct loni mě kamarád pozval na naháňku na vysokou a prasata přijel tam autobus lovců z Rakouska a ač to hospodář výslovně zakázal a průvodce jim přeložil v první leči jen na mém křídle co jsem viděl dali tito "lovci" 12kulovejch ran do leče na druhou už jsem ani nečekal vymluviljsem se na práci a pryč tam odtud.(Nikomu se tehdy nic nestalo......)
A na vaše názory na myslivce co dodat na jedné straně banda ochránců a pseudoochránců chce zakázat lovit všechno a na druhé straně banda jezeďáků a vlastníků lesa (jedněm zveř sežere ůrodu a druhým ožere a oloupe stromky) kteří řvou že se málo střílí a nejraděj by vymlátili všechno.
No a co s tím dělat???????????????
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 26 dub 2006 16:54

jediný medvěd v posledních letech byl odloven odchytem ochrancu přírody a toho při utěku z klece usmrtil kulovou zbraní načelník policajtů. ted je vycpaný v muzeu na vsetíně.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 26 dub 2006 17:05

Ale co to říkáš?
Loni jsi měl medvěda za rohem v Orlové a ani ti to nepřišlo.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
mimouch

Re: lovectví a myslivost versus jeho odpůrci

Příspěvek od mimouch » 26 dub 2006 17:09

remoš píše:A na vaše názory na myslivce co dodat na jedné straně banda ochránců a pseudoochránců chce zakázat lovit všechno a na druhé straně banda jezeďáků a vlastníků lesa (jedněm zveř sežere ůrodu a druhým ožere a oloupe stromky) kteří řvou že se málo střílí a nejraděj by vymlátili všechno.
No a co s tím dělat???????????????
Já nejsem ani ochránce ani pseudoochránce. Jen nechápu, proč myslivci dělají všechno proto, aby se zvěř přemnožila a oni ji pak mohli zabíjet...... Teda chápu, baví je to :roll:

Brečí, jak natahají do lesa tuny žrádla a pak brečí, že přemnožená zvěř okusuje stromy a žere hospodářské plodiny a oni ty škody pak musí platit...... Střílejí straky z okna ložnice, aby tyto náhodou neuklovaly zajíce, ale zajíce hned nato zastřelí, aby zemědělcům nesežral zelí. Zbrojí proti rysům a vlkům, střílejí po starém psovi, co se plouží 50 metrů za důchodcem na procházce, protože tito predátoři by nedejbože mohli zabít nějakou slabou nebo nemocnou srnu, ale o týden později zastřelí statného srnce....... To je paradox a to je to, co mi vadí.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 26 dub 2006 17:18

Dobře řečeno.
To si myslím taky.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Re: lovectví a myslivost versus jeho odpůrci

Příspěvek od troj » 26 dub 2006 17:32

mimouch píše: Střílejí straky z okna ložnice, aby tyto náhodou neuklovaly zajíce, ale zajíce hned nato zastřelí, aby zemědělcům nesežral zelí. Zbrojí proti rysům a vlkům, střílejí po starém psovi, co se plouží 50 metrů za důchodcem na procházce, protože tito predátoři by nedejbože mohli zabít nějakou slabou nebo nemocnou srnu, ale o týden později zastřelí statného srnce....... To je paradox a to je to, co mi vadí.
s timhle taky souhlasim..
selektivni odstrel plne podporuji..jen mi vzdycky strasne dokaze nadzvednout mandle kdyz slysim kde kdo ulovil co kapitalniho :evil: :evil:
ale to je vec ktera je prohreskem jednotlivce- tohle nema s myslivosti co delat!!
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 26 dub 2006 17:44

to mimouch:

a co bys tedy navrhoval ty misto myslivosti???
Naposledy upravil(a) troj dne 26 dub 2006 17:58, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět