Lovecke strelivo .22 LR

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 04 led 2006 20:41

Je to strelené Quik-Shokom :?: :?: :?:


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 04 led 2006 20:49

Lovec píše:Je to strelené Quik-Shokom :?: :?: :?:
Proc by melo? S tim hnusem strilis ty. Ja ne.

Husa je strelena 22LR CCI Velocitor - 40m - na miste

Liska je strelena 308Win RWS TIG - 25m (to je ta jedina liska co by sla byvala v mem pripade strelit malorazkou, jinak pred tim sem strelil lisku na 120m).

Malorazka je fajn... ale dosti limituje lovce. Lovec neni sniper... lovec je lovec. Tedy zazracna strelba na lisku na 100 a vice metru s malorazkou... neni moje hobby.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 04 led 2006 23:57

Haha,ty si zbytocne domyslavy,vsak?! Ako si prisiel na to,ze s Q-S strielam ja,to teda netusim.A v suvislosti so zlymi vysledkami si spominal prave ohananie sa lisky labkou po zasahu s Q-S,nie? Tak naco mi sem davas nejake fotky s Velocitorom :shock: ??? A ako s tym suvisi ta liska,ulovena s .308W....???
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 05 led 2006 08:13

Andy píše: Lovec neni sniper... lovec je lovec.
Tahle věta mě pobavila :lol: :lol:
Znám totiž jednoho myslivce který má na pušce nožičky Harris,zvěř střílí s puškou s plovoucí hlavní,která má na víc Beding pro zlepšení přesnosti,soustřelu. Na odhad vzdálenosti mu nestačí dálkoměrná stupnice v jeho Meoptě,která má rovněž sportovní osnovu(žádné T) Proto používá dálkoměr na +-1metr. A málem bych zapoměl na to zě náboje si nechává přebíjet přesně podle rozměru své komory.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 05 led 2006 09:41

Balda: Mam na svojej Tikka M695 Master bipod Harris,v montazi Optilock sedi Meopta 4-16x44 Tactic s MilDot osnovou a k tomu pouzivam Swarovski Laser Guide 8x30(vyskusany dosah 1500m),k tomu samozrejme prebijane strelivo y vlastnej kuchyne(momentalne Sierra 200gr.,s Vo 750m/s).A nemyslim,ze by som sa hral na snipera....Som totiz vo vacsine pripadov ten nenavideny platiaci polovnik,a velmi si nemozem dovolit netrafit,ci uz je to srnec dolu na nizinach,alebo jelen na druhom brehu doliny v kopcoch stredneho Slovenska.Preto si myslim,ze vybava by mala byt na takej urovni,aby mi maximalizovala sancu na uspech.Takze najslabsim clankom retaze som ja.Ale vela polovnikov,mozno aj 95% si vystaci s odhadom a Zielvierom 4x32.A pokial to neprezenu s precenovanim svojich schopnosti a odhadom (ci skor neodhadom) vzdialenosti,tak budu mat iste uspech.....Ja mam vsak radsej istotu.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 05 led 2006 09:42

Balda píše:
Andy píše: Lovec neni sniper... lovec je lovec.
Tahle věta mě pobavila :lol: :lol:
Znám totiž jednoho myslivce který má na pušce nožičky Harris,zvěř střílí s puškou s plovoucí hlavní,která má na víc Beding pro zlepšení přesnosti,soustřelu. Na odhad vzdálenosti mu nestačí dálkoměrná stupnice v jeho Meoptě,která má rovněž sportovní osnovu(žádné T) Proto používá dálkoměr na +-1metr. A málem bych zapoměl na to zě náboje si nechává přebíjet přesně podle rozměru své komory.

:-))) PSSST! :-)

Nicmene co plati pro malorazku.. nemusi platit pro velkou kuli.

Vis sam dobre.. ze to co udela vitr se strelou z malorazky na 60m .. neudela vitr s blbou 150gr strelou z 308smy na 150m.

A prece o tom to je.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 05 led 2006 09:55

Lovec píše:Haha,ty si zbytocne domyslavy,vsak?! Ako si prisiel na to,ze s Q-S strielam ja,to teda netusim.A v suvislosti so zlymi vysledkami si spominal prave ohananie sa lisky labkou po zasahu s Q-S,nie? Tak naco mi sem davas nejake fotky s Velocitorom :shock: ??? A ako s tym suvisi ta liska,ulovena s .308W....???
Ne nejsem domyslivy.

Q-S jsi inzeroval ty.. ne ja.

Ty jsi zacal se spatnymi zkusenostmi s malorazkou (ne s Q-S). Tedy jsem se chtel zeptat zda ti to prijde jako zla zkusenost?

Ja tvrdil a stale tvrdim, ze malorazka se na vetsinu serioznich aplikaci priliz nehodi. Osobne ji beru kdyz se chci spis dobre projit.. nez lovit. Dobra na ptaky... nic moc na predatory... ne snad pro nedostatecny ranivy ucinek... ale pro maly dosah. I kdyby si mel munici co strili 0,3MOA ctc ... s vetrem si stejne neporadis. Je to priliz lehka a pomala strela.

Proto, jsem si dovolil vyslovit tezi.. ze je lepsi se nekdy na malorazku vykaslat a vzit poradnou flintu.

Nic vic.. nic min.

Jinak je videt ze jsi vybaveny.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 05 led 2006 10:10

Andy,ale ved podme na to po poriadku:

Nie si domyslavy?! O.K. o nic nejde....

Ano,Q-S som pochvalil,pretoze ma prijemne prekvapil.

Spatne som sa pozrel,co som sem napisal,ale nejak nevidim,ze by som uviedol nejaku zlu skusenost s malorazkou(bez ohladu na strelivo) :shock:

Jasne,ze .22 je citliva na vonkajsie vplyvy,neber to tak,ze s nou presedim hodiny na 50ha lane pola a cakam na lisky....mam ju viacmenej na polovnicke sport.discipliny ako na lov,aj ked ju samozrejme aj takto vyuzivam.

Takze to by mohlo k tomu stacit....podme sa radsej bavit do nejakej inej temy o poriadnych gulovniciach :wink: 8)
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 05 led 2006 10:57

Klidne zaloz novej thread o kulovnicich ci primo setech vhondych na dalkovou strelbu/lov. Klidne tam neco napisi.

Ja jsem se chtel bavit o loveckych 22LR... tvrdil jsem (mozna priliz horlive) ze Velocitor je to co clovek hleda.

Vsichni jste me okrikli at si to kazdy vyzkousi sam... ze ne vsem to muze sedet... resp ze kazdemu sedi neco jineho. Souhlasim. Ale zatim nic krom toho ze Q-S je naprd z toho nevypadlo :-) ... nezlob se, ale je to tak.

Jedinej Balda se chudak snazi. Za to jak me tady "naprasil" musi dotahnout jeste test s Velocitorem :D ... ma to jako dalsi ukol.
Me byste opet neuverili. (Ikdyz treba z toho vzejde... ze velocitor je take naprd) :-) ... uvidime
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 05 led 2006 17:44

Nieco zalozim.Nehnevam sa ohladom Q-S,ved sa nemam preco,este som nim nic nestrelil-mozno potom poputuje na smetisko dejin. :lol: A co sa tyka Velocitora,rad ti verim,ved ho mas predsa vykusany,v tvojej .22 funguje dobre.....
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 05 led 2006 17:44

Andy píše: Jedinej Balda se chudak snazi. Za to jak me tady "naprasil" musi dotahnout jeste test s Velocitorem :D ... ma to jako dalsi ukol.
Me byste opet neuverili. (Ikdyz treba z toho vzejde... ze velocitor je take naprd) :-) ... uvidime
Neboj Andy test s Vlocitorem proběhne do 14 dnů jak sem řekl. Zná někdo ješte nejaké lovecké střelivo 22LR. které bych měl otestovat na přesnost,popřípadě rychlost?At tam nejedu mrznout pouze z Velocitorem.
"Naprášil" je ošklivé slovo :lol: nevzpomínám si že bych někoho jmenoval !! :wink:
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 05 led 2006 21:44

BALDA: Obávám se že jsi nemusel :lol:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 06 led 2006 14:06

2Balda:
Zkus vzít i nejobyčejnější SB Standard, aby bylo nějaké to srovnání.
mauser
Příspěvky: 30
Registrován: 13 led 2006 13:33
Bydliště: Praha, Plzeň, Klatovy

Příspěvek od mauser » 13 led 2006 13:45

Jestli chceš něco výkonově stejného srovnávat s CCI Velocitorem, tak zkus Winchester Laser. Tabulkově na stejné úrovni

Co se týče CCI Velocitorů, zkoušel jsem je, porovnával jsem je s jinými 22 LR v HV kategorii, ale nenašel jsem nic lepšího.

Asi to mojí 452 sedí. Nějak nemůže přijít na chuť CCI Stingerů, ty honím po terči. :D
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 13 led 2006 14:34

mauser píše:Jestli chceš něco výkonově stejného srovnávat s CCI Velocitorem, tak zkus Winchester Laser. Tabulkově na stejné úrovni

Co se týče CCI Velocitorů, zkoušel jsem je, porovnával jsem je s jinými 22 LR v HV kategorii, ale nenašel jsem nic lepšího.

Asi to mojí 452 sedí. Nějak nemůže přijít na chuť CCI Stingerů, ty honím po terči. :D
No vida... dalsi co potvrdil moje slova ;-)

Stingery zahod. :D
Odpovědět