Lov lukem

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Willy
Příspěvky: 52
Registrován: 27 dub 2006 21:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Willy » 10 kvě 2006 21:11

Willy napsal:
Andy: Domníváš se že přesnost zásahu řekněme na 50m je totožná lukem a kulovnicí?
Ukaz mi kde jsem to rekl?
Naopak jsem se vyjadril ze lovit na 50m z luku (bez laseru) je asi jako lovit s puskou na 400m.
Z luku tak na 20m je ideal.
OK, přistoupím na tvojí odpověď a změním jedinou větu ve svém příspěvku:
Domníváš se že přesnost zásahu řekněme na 20m je totožná lukem a kulovnicí? Zbytek platí - viz můj předchozí příspěvek a místo vykrucování mi, prosím, odpověz!


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 10 kvě 2006 21:22

Willy píše:
Willy napsal:
Andy: Domníváš se že přesnost zásahu řekněme na 50m je totožná lukem a kulovnicí?
Ukaz mi kde jsem to rekl?
Naopak jsem se vyjadril ze lovit na 50m z luku (bez laseru) je asi jako lovit s puskou na 400m.
Z luku tak na 20m je ideal.
OK, přistoupím na tvojí odpověď a změním jedinou větu ve svém příspěvku:
Domníváš se že přesnost zásahu řekněme na 20m je totožná lukem a kulovnicí? Zbytek platí - viz můj předchozí příspěvek a místo vykrucování mi, prosím, odpověz!
Cili ptas se na to jak je presny luk? Jelikoz je snad kazdemu jasne, ze kulovnice je presnejsi zbran.

S kladkovym lukem na 20m si muzes rozstrelovat sipy jako "Robin Hood"
. Cili presnost je vice nez dostatecna na to, aby jsi s nim trefil komoru srnce ci dokonce jelena nebo prasete.

Dobra kuse to same.

Tohle jsem nastrilel ja z moji kuse a s oporou na 75m.
http://www.kuse.cz/fotky/rozptyl/02.jpg

Malo ktery myslivec z naseho sdruzeni to nastrili se svou kulovnici :-D :(
d3agl3

husteee

Příspěvek od d3agl3 » 10 kvě 2006 21:38

andy ked si toto urobil kusou na 75metrov (a nenapichal to proste rukou :lol: ) tak fakticky klobuk dole. proste ziram :shock:

netusil som ze strielas aj "potichu"
mohol by si mi poradit???
asi to zmazes koli konkurencii ale na gunshope luky ani kuse nemate :cry: :cry: koli reprezentacii prikladam link>>>
co vravis na http://www.lukostrelba.sk/tovar.php?start_url=5
pytam sa na PSE DEER HUNTER BOW alebo HORTON LEGEND
ide mi o zabavno-sportovu strelbu a som uplny zaciatocnik......
je nieco podobne vhodne????
Na zvieratka sa urcite nechystam... 8)
Uživatelský avatar
Willy
Příspěvky: 52
Registrován: 27 dub 2006 21:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Willy » 10 kvě 2006 22:37

Andy: :lol: Já vím že jsem u Tebe ťal do živýho a taky vím jak z kuše střílíš. Ruku na srdce, kuše není luk a kolik lidí dokáže takhle z luku nastřílet a kolik lidí dokáže střílet stejně ba lépe z kulovnice? Vždyť je to vidět i na tom videu jak ti lukostřelci nemají skoro žádný pořádný-přesný zásah a to střílí na vzdálenost, která se rovná téměř dostřelu (myšleno druhou střelou, nikoliv vzdáleností). Myslím že v globálním pohledu je to nesrovnatelné ale už Tě nechám žít :wink: .
Naposledy upravil(a) Willy dne 10 kvě 2006 23:41, celkem upraveno 1 x.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 10 kvě 2006 23:32

jozsp111 píše:Keď zviera zabiješ, tak ho zabiješ a je bezpredmetné ako.
Keď ho poraníš a neumrie robíš to pre radosť, hlúposť či neschopnosť,
tak je to týranie. Keď je to lov a zabiješ, neni o čom ...

Minimálne 3000 rokov sa loví lukom a tu sme :roll:
Vyjímečně s tebou souhlasím :) kromně toho kdo jste četli Dva divochy tak si vzpomenete jak ten starej zálesák co žil s indiány mluvil o střelbě na zvěř ze sedmi metrů......to už je jak chytat vrabce posolením ocásku....je pravda že určitě to někde nějaký hovado zkusí na 50 metrů a měli by mu pracky urazit,ale když mu dáš pušku,tak ji zkusí ma těch 400,prostě Kde blb tam nebezpečno....Tam kde indián střílel ze sedmi se moderní zbraní z těch dvaceti asi dá....
Uživatelský avatar
Enfield
Příspěvky: 99
Registrován: 18 dub 2006 16:35
Bydliště: Mladá boleslav

Příspěvek od Enfield » 12 kvě 2006 11:03

Ještě tu je další okolnost. Jak často se ti podaří dostat se ke zvěři na 20metrů natáhnout luk tak, aby tě neviděla a potom ji zasáhnout? Na spoustu Videí je vidět jak šíp doletí na úplně jiné místo než by měl, protože zvěř se stačí hnout těsně před dopadem hrotu.

Tohle nemá nic společného s myslivostí, ale s primitivním lovem ano.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 12 kvě 2006 11:52

Enfield píše:Na spoustu Videí je vidět jak šíp doletí na úplně jiné místo než by měl, protože zvěř se stačí hnout těsně před dopadem hrotu.
Neni to tak dramaticke. Navic porad lepsi, ze spatna rana z kulovnice. Coz je mezi myslivci velmi popularni. Co je strelnice nevedi, ale na zver strilet chteji.
Enfield píše: Tohle nemá nic společného s myslivostí, ale s primitivním lovem ano.
Posledni dobou zacinam byt na slovo myslivost alergicky :) (a to sem k nim pocitam).

Ja to chapu proste oddelene. Staram se, prikrmuji... ale kdyz pak dojde na "lov" ... neni to pro me jiz myslivost... ale proste JEN ten "LOV". Ikdyz samozrejme nelovim vse co mi prijde pred flintu. Cili zas tak primitivni to neni.

Nicmene myslivci, co stale vsude zduraznuji, ze se nejedna o primitivni lov, ale o myslivost... spise fanaticky spolehaji na svateho Huberta a Dianu ... a jak se strili uz ani poradne nevedi. Cili... nechme myslivost spat, kdyz se jedna o lov.

Myslivost se tomu rika jako celek... tedy u nas... jinak kdyz se lovi... je to lov. A jak zvire ulovim, je vec jen mistnich zvyku. Hlavne ze ho ulovim a nenecham behat polomrtve cely den po lese. O to preci jde.

Cili pohorsovat se porad nad tim, ze po zasahu z luku ci kuse zvire zhasne o 1min dele nez po dobre rane z kulovnice... je NESMYSL.
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 12 kvě 2006 13:11

Enfield píše:Ještě tu je další okolnost. Jak často se ti podaří dostat se ke zvěři na 20metrů natáhnout luk tak, aby tě neviděla a potom ji zasáhnout? Na spoustu Videí je vidět jak šíp doletí na úplně jiné místo než by měl, protože zvěř se stačí hnout těsně před dopadem hrotu.

Tohle nemá nic společného s myslivostí, ale s primitivním lovem ano.
Podľa mňa, je takýto lov (lukom) omnoho náročnejší, naopak za primitívny považujem lov z guľovnice ... srny u nás vidím každý
týždeň a to strávim za celý týždeň cca 2 hodiny blízkosti lesa.
Pre mňa by to bolo ísť 500m od baráku k lesu, ľahnúť a čakať,
keď pôjdu srny okolo na 100m, tak si jednu picnem - fakt náročné
:lol:
Ešte k tomu sú u nás srny dosť zvyknuté na ľudí, bežne pobehujú
o 100m ďalej.

Ale skús hľadať, stopovať a sledovať zver, priblíž sa pod 50m a traf ju lukom - to je podľa mňa 10x náročnejšie a takého lovca budem
aj uznávať.
:idea:
Uživatelský avatar
Enfield
Příspěvky: 99
Registrován: 18 dub 2006 16:35
Bydliště: Mladá boleslav

Příspěvek od Enfield » 12 kvě 2006 13:12

Co se týká lidové myslivosti, to nebudu složitě komentovat, jsem ve vlastní honitbě z důvodů, které nemá cenu složitě popisovat. Jeden z nich je přístup (alkohol, sociální zjištnost stylu jít do lesa pro večeři a za další hlavní je to nějak fláknout a pak se dohledá).

Teď se nechci dotknout lidových myslivců, znám jich spoustu dobrých a dokonce jsou mezi nimi i lepší lidi než jsem já, ale to co jsi napsal není pro mě argument, protože, já osobně bych po zvěři nestřelil, kdybych si nebyl jistý, že zhasne rychle a bezbolestně a s lukem bych věděl, že se bude trápit a i kdyby to bylo jen o tu minutu jak říkáš, tak pro mě to má ten největší význam z hlediska duchovna.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 12 kvě 2006 13:32

Enfield píše:tak pro mě to má ten největší význam z hlediska duchovna.
To je vec v prve rade zakona... a pak uz kazdeho volba. Ja osobne bych si na urcity typ lovu vzal radeji luk ci kusi, nez kulovnici.

Zakon hovori vsak jasne. Neni to lovecka zbran.

Ac pro me nesmysl, je to zakon a ja jsem povinnen ho dodrzovat.

Kdyby vsak bylo po mem, lov sipem bych povolil. Stanovil bych na to zvlastni zkousky a pozadavky na vybaveni. Aby se nestavalo, ze jak nekdo napsal "propichana zver" beha po reviru.

Po prustrelu timhle... by se to opravdu nestavalo.
Obrázek
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 22 kvě 2006 12:39

Tady padlo jedno prasatko kusi...
Obrázek
MarK
Příspěvky: 176
Registrován: 29 bře 2006 20:21
Bydliště: Wien8 / Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarK » 22 kvě 2006 12:47

chudák prasátko :(
[size=84][url=http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz][b]Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony[/b][/url] | [url=http://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa][b]Mapa střelnic a obchodů v ČR[/b][/url][/size]
Uživatelský avatar
Enfield
Příspěvky: 99
Registrován: 18 dub 2006 16:35
Bydliště: Mladá boleslav

Příspěvek od Enfield » 22 kvě 2006 15:01

jozsp111 píše:
Enfield píše:Ještě tu je další okolnost. Jak často se ti podaří dostat se ke zvěři na 20metrů natáhnout luk tak, aby tě neviděla a potom ji zasáhnout? Na spoustu Videí je vidět jak šíp doletí na úplně jiné místo než by měl, protože zvěř se stačí hnout těsně před dopadem hrotu.

Tohle nemá nic společného s myslivostí, ale s primitivním lovem ano.
Podľa mňa, je takýto lov (lukom) omnoho náročnejší, naopak za primitívny považujem lov z guľovnice ... srny u nás vidím každý
týždeň a to strávim za celý týždeň cca 2 hodiny blízkosti lesa.
Pre mňa by to bolo ísť 500m od baráku k lesu, ľahnúť a čakať,
keď pôjdu srny okolo na 100m, tak si jednu picnem - fakt náročné
:lol:
Ešte k tomu sú u nás srny dosť zvyknuté na ľudí, bežne pobehujú
o 100m ďalej.

Ale skús hľadať, stopovať a sledovať zver, priblíž sa pod 50m a traf ju lukom - to je podľa mňa 10x náročnejšie a takého lovca budem
aj uznávať.
:idea:
Tyhle chytrý řeči si nech pro vzduchovkáře co loví potkany a plechovky, narozdíl od někoho lovím několik let v horském revíru, kde jsem 80% procent zvěře střílel na 60m, dva srnce na 30m a jelena, kterého jsem si sám natroubil o říji když jsem byl schovaný za vývratem starého pařezu v leže na 50m takže si myslím, že až zas tak velký amatér nejsem a to nemluvím o srncích a jelenech, prasatech, které jsem střelil mimo posed na šoulačce vábením.

Pokud vůbec víš jaké to je lovit v horské honitbě, kde je nadmořská výška od 800m nahoru tak víš, že dostat se k srncovi přes mnoho vývratů a bubínků, které mu tvoří kryt je dost těžké, někdy jsem se i plazil po zemi metr po metru abych se k němu dostal na 50m, abych ho vůbec střelil kvůli husté vegetaci a trvalo mi to i 2 nebo 3 hodiny než jsem ho ulovil, někdy i několik dní, ti kteří loví to znají a dají mi za pravdu, jelikož nejsem indián lukem bych měl problém střelit tak abych tu zvěř netýral a aby o mě při výstřelu nevěděla s kulovnicí se mi to podaří. Ani bych to nedělal když mám modernější způsob jak zvěř usmrtit.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 22 kvě 2006 16:22

Jasny Enfielde.

Ale uznej... kdyz uz se nekdo dokaze priblizit ke zveri na 30m... a umi ji usmrtit tak, aby se netrapila z luku ci kuse... proc by nemohl?

Nemohl jen diky zakonu zalozenemu na tzv. tradicich, ktere sahaji v myslivosti maximalne do 19st. Dal uz to asi nejsou tradice... tedy co se lovu zvere tyce. :roll:
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 22 kvě 2006 17:15

to je taky nesrovnatelný horskej terén a rovina posetá remízkama kde stačí si večer půlhodinku počkat a pak picnout živej terč..já osobně bych se přikláněl k povolení lovu lukem..když už používáme slovo lov tak tohle mi prostě jako lov přijde..stejně jako případ kterej jsi popisoval ty s plížením a přibližováním k zvířeti v horskym terénu..takovej lov beru a před takovým lovcem kterej se dokáže připlížit ke zvířeti smekám..
enfielde..jen mi nejde do hlavy..jak se vábí prasata :wink: :D ??
Odpovědět